Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

Post autor: Nina » 24 mar 2020, 17:12

Nawiążę do fotki z Biedronki. Byłam dzisiaj w sklepie spożywczym i też była strefa oddzielona podobną linią w której może być tylko osoba aktualnie podliczana. Pani w kasie kończyła ze mną rozliczenia, jak za tą linię wparował pan z piwkiem, bo się śpieszył. Pani mocno się wkurzyła, problem w tym, że czekałam aż terminal potwierdzi transakcję, a pani na niego krzyczała, w moją stronę niestety, że ma dosyć tępych klientów, wyglądała na chorą, twarz purpurowa, oczy szkliste, katar, właściwie to być może zostało mi odliczanie dni ;) Widać, że zaczyna wkradać się nerwowość, a przecież to dopiero początek problemów. W moim mieście sklepy są na prawdę dobrze zaopatrzone,widzę, że na bieżąco towar jest uzupełniany, jedyna rzecz to taka, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i spokój, a właśnie to staje się towarem coraz bardziej deficytowym.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
bustram
Activist

Post autor: bustram » 24 mar 2020, 17:46

@Nina, była tak wkurzona jak ta z tego sklepu ?

https://youtu.be/zBB3JOXupa4?t=33

Moja lokalna przygotowała nowe show na okoliczność pandemii :)

https://www.youtube.com/watch?v=pKHR64Lv1hU

Wie ktoś może czy te ograniczenie do 5 osób dotyczyć będzie także sklepów typu biedronka ? Bo ograniczenie do 50 osób z tego co widziałem obowiązywało (w Lidlu do 20-stu nawet), więc i to powinno. Tylko jak to będzie wyglądało w praktyce ?
Sashenka
Obserwator

Post autor: Sashenka » 24 mar 2020, 19:11

Dziś byłam w Tesco, małe miasto na Dolnym Śląsku. Pracownicy „zabezpieczeni” jedynie gumowymi rękawiczkami i plastikową „szybą” w kasie (wyłącznie na szerokość krzesła, na którym kasjer siedzi). Ludzie nie zachowywali żadnych odstępów, nie było żadnych wyznaczonych stref, młodzi mężczyźni (licealiści, studenci?) wchodzili grupkami (oby od jutra się to skończyło). Mnie ganc pomada, bo byłam w masce, okularach i gumowych rękawiczkach :-), ale z całego serca współczuję pracownikom – z pewnością przez cały dzień przewijają się tam jacyś ludzie chorzy.

Jeśli chodzi o zaopatrzenie, to większych braków nie zauważyłam. Moje zakupy były może trochę większe niż przeciętne, bo zaopatrywałam się w jedzonko dla psów, więc wielki worek suchej karmy i różne puszki, ale z tego, co widziałam, to szału zakupowego nie ma. Raczej ludzie kupowali normalnie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Post autor: Kamilo » 24 mar 2020, 23:01

A tak przy okazji, to chyba już po Wielkanocy w tym roku? ;) Chociaż, nerwowość w sklepach dopiero się zacznie...
Damianou18
Activist

Post autor: Damianou18 » 25 mar 2020, 0:22

A ja byłem na zakupach w Lidlu na nowych zasadach. W sklepie może przebywać tylko 50 osób. Jest to sprawdzane przez pracownika ochrony, który kontroluję i wprowadzał co kilka minut 7-8 osób do sklepu, oczywiście jeśli pewna grupka ludzi wyjdzie ze sklepu. W sumie, na wejście do sklepu czekałem aż 40 minut :) ponieważ jeszcze była przerwa techniczna związana ze zmianą pracowników. Odstępy w kolejce na wejście do sklepu na przynajmniej 1,5 metra, albo na odległość wózka sklepowego. Dziwne czasy nastały, nie ma co...
bustram
Activist

Post autor: bustram » 25 mar 2020, 11:39

@Damianou18 jak mogłeś byś na nowych zasadach skoro nowe regulacje weszły o północy a posta napisałeś o 00.22 ? Do 50 osób było wcześniej a teraz nie wiadomo, chyba będą się stosować do 5 osób, bo dla sklepów nie ma wyjątku.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Post autor: Kamilo » 25 mar 2020, 11:56

Tymczasem koronawirus dopadł księcia Karola https://www.wprost.pl/swiat/10309556/ks ... irusa.html
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
Kontakt:

Post autor: Iluzjonista » 25 mar 2020, 15:53

Ale ktoś nam psikusa robi.
Niestety, dlaczego ludzi zabijają to nie wiem.
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Post autor: Abbott » 25 mar 2020, 15:58

O czym Ty znowu piszesz??
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
Kontakt:

Post autor: Iluzjonista » 25 mar 2020, 16:00

Jak ktoś ma ponadprzeciętne IQ to zrozumie. A nie wierzę że takiego nie masz.
Oczywiście bez obrazy.

Trochę więcej szacunku dla innych użytkowników, bo polecą kolejne ostrzeżenia. - Tomek
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Post autor: Kamilo » 25 mar 2020, 18:04

Mów jaśniej albo nie mów wcale - po wcześniejszych fejkach w tym temacie wskazana druga opcja.

Pierwszy tysiąc zachorowań przekroczony i zarazem jedna informacja aż o 74 nowych przypadkach https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... osoba.html

Lepsze wiadomości za to z Włoch - czwarty dzień spadku zachorowań, pierwszy spadku zgonów...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 25 mar 2020, 21:40

Smutny jest fakt, że coraz więcej zakażeń wynika nie tyle z przypadku typu zarażenie w sklepie, w pracy, w komunikacji miejskiej, tylko tam, gdzie takie rzeczy powinny być niedopuszczalne i nikt by się nawet nie spodziewał - czyli w szpitalach. Pacjenci ukrywają kontakty z osobami potencjalnie chorymi, które wróciły z zagranicy i mają objawy COVID-19, więc przyjmuje się ich do szpitali bez oddziałów zakaźnych. Z kolei personel poddany badaniom na obecność koronawirusa nie czekając na wyniki przychodzi do pracy jakby nigdy nic... Czarna komedia.

Zastanawiająca jest kwestia pacjentów uzdrowionych, bo cały czas media mieszają informacjami czy przeczą sobie nawzajem.

Przypomnę:
Kilka dni temu mieliśmy 13 "ozdrowieńców", czyli osób które nie miały objawów choroby, a były hospitalizowane. Rozumiem, nie można było ich na tej podstawie wypuścić, bo potrzeba testów. Spoko.

Dzis rano TVP INFO, a później także portale podały informację o drugim po "pacjencie zero" uzdrowionym - tym razem jest to Pan ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Status osób: 2.
https://tvp.info/47269290/pacjent-z-cie ... ieszwiecej

Wieczorem materiał w "Faktach" TVN i mowa już o sześciu zdrowych (tylko dziś). Dwie osoby w Łodzi (łącznie 4), jeden z Cieszyna (już licziony), Wrocławia (5) i Kędzierzyna Koźla (6).
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 10403.html

Natemat.pl wspomina o pięciu wyleczonych w województwie lubelskim i podaje sumę 7 osób w całej Polsce.
https://natemat.pl/303691,5-osob-z-lube ... ronawirusa

Jednak wychodzi, że osób jest 7+6=13, jeśli policzymy ludzi z info TVN oraz NaTemat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 25 mar 2020, 23:58

Szkoda tylko że o tym nie mówi minister Szumowski na swoich konferencyjnych szoł i "mapkach grozy" wydawanych przez jego resort które to zresztą ja intepretuje jako liczba złamań tajemnicy lekarskiej.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert

Post autor: Lupus28 » 26 mar 2020, 0:13

@Poland Poczytaj trochę o tajemnicy lekarskiej i przestań wypisywać bzdury, a przy okazji zmień płytę.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 26 mar 2020, 0:21

Tymczasem jak informuje pan Stonoga podczas swojego serwisu informacyjnego w łukowskim szpitalu odmówiono przyjęcia maseczek produkowanych przez lokalną firmę - w konsekwencji pracownicy placówki nie robią testów pacjentom - od 11:47:
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”