Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert

Post autor: FA98 » 26 mar 2020, 6:35

Poland pisze:
25 mar 2020, 23:58
Szkoda tylko że o tym nie mówi minister Szumowski na swoich konferencyjnych szoł i "mapkach grozy" wydawanych przez jego resort które to zresztą ja intepretuje jako liczba złamań tajemnicy lekarskiej.
[ Spoiler ]
---
Naprawdę, wpierw zastanów się co ty piszesz zanim to dodasz, bo takimi "mądrościami" (i nie tylko) tylko dajesz się jeszcze bardziej ośmieszać...

Wyobraź sobie sytuację - wybucha epidemia koronawirusa (czego zresztą jesteśmy obecnie świadkami). Ludzie chcą wiedzieć jak wiele osób jest nim zarażonych i w jakim tempie to się dzieje. Wchodzi Szumowski na konferencję i oznajmia "sorry, nie możemy wam podać takich danych, bo mamy tajemnicę lekarską i pacjenci sobie tego nie życzą". Niewiedza dotycząca skali zagrożenia szybko doprowadziłaby do wybuchu paniki, a wtedy sytuacja by się kompletnie posypała. Nie wymaga to chyba dalszego komentarza.
Memorex_94
Poster

Post autor: Memorex_94 » 26 mar 2020, 6:58

@Poland, ja rozumiem, że twoje zaburzenia wymagają epatowania atencją, ale do jasnej cholery, to co tu wypisujesz w głowie normalnego człowieka się nie mieści, ty jesteś naprawdę chory, bo inaczej poziomu kretynizmu jaki wypisujesz nie da się już nazwać.

Wytłumacz mi, jak konstytucyjny minister, najważniejszego w tej chwili resortu, może wyjść na jakąkolwiek konferencje i powiedzieć "no sory, mamy zakazenia, ale wiecie, tajemnica lekarska, nie mogę wam powiedzieć ile mamy zakażeń i zgonów". Gość jeszcze tego samego dnia zostałby zlinczowany i zdymisjonwany, on ma nie tylko prawo, ale i obowiązek podawać informacje, a właśnie posadami powinni obrywać ci, którzy celowo przed innymi, nawet personel szpitala ukrywają informacje o zakażeniach, bo to jest realne zagrozenie zdrowia i życia, a nie to, czy minister Szumowski powie A, B, C, czy Kocham Polanda, to jest najmniej istotne, on dla mnie może w ogóle na te konferencje nie wychodzić, zamknąć się w gabinecie i siedzieć tam. Ma tylko zrobić wsyzstko, by do maksimum zatamowac rozwój wirusa. A jak ma to zrobić, kiedy ze swoimi teoriami z dupy, wychodzi pan Krzysztof, który sugeruje łamanie prawa i najlepiej chciałby, żeby zbagatelizować problem bo przerywaja nadawanie programów, albo zawieszają Eurowizje do przyszłego roku. Chłopie, opamietaj się, bo granice dobrego smaku już od dawna przekraczasz, a z każdym kolejnym dniem jestes coraz bardziej żenujący.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 26 mar 2020, 7:00

Ale w ogóle o jakiej "tajemnicy lekarskiej" mowa? Że minister czy dyrektor danego szpitala przekażą mediom liczbę osób chorych albo ich wiek? A czy jeśli prasa informuje o ofiarach wypadków komunikacyjnych (w tym samochodowych), to łamie jakąś tajemnicę podając płeć oraz wiek poszkodowanych? :O

Czy jeśli mówi się o zachorowaniach pośród polityków wymieniając ich z imienia i nazwiska, to zapewne powinniśmy to traktować jako naruszenie dóbr osobistych... :lol:
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

Post autor: Nina » 26 mar 2020, 9:58

bustram pisze:
24 mar 2020, 17:46
@Nina, była tak wkurzona jak ta z tego sklepu ?
https://youtu.be/zBB3JOXupa4?t=33
Nawet się pośmiałam :lol: W moim sklepie było raczej bardziej nerwowo niż śmiesznie. Powiem tak, odmóżdżający humor wskazany w sytuacji, gdy np. moje szare komórki przegrzane są od informacji medyczno ekonomicznych, z przerwami, na szczęście, na domowy fitness i kulinaria, a tego w internetach nieprzebrane ilości. W dniu w którym zaostrzono przebywanie poza domem nawet nie próbowałam robić jakichkolwiek zakupów, bo widziałam przed sklepami kolejki. Dzień przed trafiłam do nowego Lidla, trochę tak na uboczu, ale nadal w mojej dość ludnej okolicy i w sklepie było może z 5 osób, a niedaleko w Biedronce też widziałam odźwiernego kierującego ruchem i liczącego klientów. Dzisiaj też się wybieram do wspomnianego Lidla, bo mają rodzaj pieczywa, który bardzo lubię, warzywka mi się kończą i chyba zrobię zapas mąki i zacznę robić domowy chleb, który kiedyś systematycznie robiłam, ale zarzuciłam w dobie ogromnego asortymentu w piekarniach, który, tak na marginesie, ale wiadomo dlaczego, ostatnio b. mocno się skurczył. Wydawało mi się, że domowe pieczywo to jakaś większa filozofia, a to jest tylko bardzo praco- i czasochłonne, a czasu mamy ostatnio dostatek, więc do roboty :) Też mnie denerwuje brak dyscypliny w ludziach w kwestii ujawniania zagrożonych kontaktów, ale sytuacja jest nowa i dla niektórych trudna do ogarnięcia, nowa dla rządu, służby zdrowia, zwykłych ludzi, sądzę, że to sytuacja szokowa jakiej większość nie przeżyła i w najbliższym czasie lepiej nie będzie, na to trzeba się przygotować. Bardzo ważna będzie zwykła, ludzka solidarność, w której mamy dobre doświadczenia, ale nie wiadomo jak to się zmieni pod wpływem przede wszystkim pogarszających się, nie wiadomo do jakiego poziomu, warunków ekonomicznych, tego trochę się boję.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
wislok
Junior

Post autor: wislok » 26 mar 2020, 11:08

Warto wiedzieć czego dotyczy tajemnica lekarska .
https://www.mp.pl/etyka/terapia_chorob/ ... a-lekarska. Bardzo istotna z punktu widzenia obecnej sytuacji
W art. 40 ust. 2 ustawy określony został następujący katalog przypadków, w których ujawnienie tajemnicy lekarskiej jest możliwe z mocy prawa:

1) zachowanie tajemnicy może stanowić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia pacjenta lub innych osób,
Zrozumiałe jest,że nie znamy na pamięć wszelkich przepisów. Warto jednak swoje wątpliwości rozwiewać zapoznając się z przepisami.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 26 mar 2020, 13:20

Przede wszystkim o jakim złamaniu tajemnicy lekarskiej może być mowa, skoro wszystkie informacje przekazane przez ministra są ogólne. Podawane są jakieś dane osobowe i życiorysy? :lol:
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

Post autor: Pzet » 26 mar 2020, 13:42

Tu jeszcze dochodzi kwestia przepisów RODO, które w szczególny sposób chronią informacje dotyczące stanu zdrowia. Dopóki nie są ujawniane informacje pozwalające zidentyfikować konkretną osobę, wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 26 mar 2020, 13:48

Pierwsze z brzegu dowody na to, jak bardzo niektóre narody są durne.
Źródło: tvp.info
Nie ma takiej kary, której Hiszpanie czy Włosi by się bali, także nawet strzelanie do nich by nie pomogło.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Post autor: Abbott » 26 mar 2020, 15:00

Ale oni są tacy bogaci, że im nie przeszkadzają te kary finansowe?
Tomasz_B
Użytkownik

Post autor: Tomasz_B » 26 mar 2020, 15:04

Na tvn24 była relacja z Indii. Tamtejsza policja nie patyczkuje się, uderzają pałką po człowieku, każą robić przysiady, pompki na środku ulicy...
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Post autor: Abbott » 26 mar 2020, 15:07

U nas tak robili przed 1989😏
W sumie w latach 90 też, tylko nikt wtedy służb mundurowych nie pilnował.
bustram
Activist

Post autor: bustram » 26 mar 2020, 18:11

Szkoda, że rząd tak bardzo przekonywał o nierobieniu zapasów tak bardzo teraz przekonuje o pozostaniu w domu i nie wychodzeniu. Tylko jak mam nie wychodzić skoro co kilka dni brakuje mi żywności ? Jutro będę musiał się wybrać, nie mam wyjścia.

A w ogóle akcja #zostańwdomu nie ma już sensu, bo przecież zakaz jest narzucony z góry. Nie potrzebne już te nawoływania.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 26 mar 2020, 18:23

Rząd uspokaja z żywnością tak, jak z gotówką. Czasami "urojone" zagrożenie (strach przed zamknięciem sklepów, przed brakiem pieniędzy w bankach) motywuje do "runu" na sklepy i banki, co kończy się... realnym zagrożeniem.

Inna sprawa, że warto było zrobić choć małe zapasy, aby nie latać ciągle do sklepów 8)
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
Kontakt:

Post autor: Iluzjonista » 26 mar 2020, 20:46

Mówcie sobie co chcecie, mówcie o mnie co chcecie, ale mi się wydaję że Chińczycy celowo wypuścili tego wirusa. To się za szybko rozprzestrzenia po całym świecie. Tylko pytanie, co ten ktoś chciał dowieść..
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Memorex_94
Poster

Post autor: Memorex_94 » 26 mar 2020, 21:15

Że po planecie chodzą ludzie o miernym IQ jak ty, Poland lub inni szukający taniej sensacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”