Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 33
x 155

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Z takim wynikiem w pierwszej turze Duda ma praktycznie pewną reelekcję. Tylko raz zdarzyło się, by zwycięzca pierwszej tury przegrał w drugiej, ale różnica między kandydatami była minimalna.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 15

Wątek polityczny

Post autor: waldus_5 »

Zbudowałem skomplikowaną aparaturę w excelu, wpisałem dane z parlamentarnych 2019, przepływ elektoratu między partiami/kandydatami w tym czasie, to, że twardy elektorat innych kandydatów może częściowo odpaść, i nie pójść, to, że wrócą z powrotem do swoich wyborów; a Ci nowi co pójdą podzielą się tak jak pokazuje Exit Poll 28:17 ... i w ogóle dużo innych rzeczy;

Wyszło mi:
1. 50,4%
2. 49,6%
To jest różnica rzędu kilkuset tysięcy - nie napiszę na kogo korzyść wyszło

Jest i będzie na styk - dużo rzeczy może się zdarzyć, będą ataki, będą spoty, będą odważniejsze akty ataku na kontrkandydata niż dotychczas - będzie się działo i za dwa tygodnie nocy będzie na zliczenie wyników mało : )
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 541
x 2580

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

A ja Wam powiem o swoich problemach, tych z najniższego szczebla jako prostego wyborcy - bez wchodzenia w poważną politykę:

- dzielenie Polaków pomiędzy wyborców PiS, a wyborców opozycji, jakby ta ostatnia miała jakąś osobowość prawną;
- notorycznie przykrywanie błędów obecnego rządu dawnymi działaniami koalicji PO-PSL. Kogo to dziś obchodzi?
- przypisywanie "zasług" Koalicji Obywatelskiej całej opozycji;
- nazywanie przez pro(rządowe) media Szymona Hołowni "kandydatem telewizji komercyjnej" (takiego sformułowania użyła w TVP Info Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, która ogłosiła swoją kandydaturę chwilę po zakończeniu swojej przygody z TVN24 Biznes i Świat)
- wmawianie społeczeństwu bzdur, jakoby Prezydent RP ma nadzwyczajne zdolności odbierania 500+, dodatkowych emerytur czy wypłaty 200 mld złotych Żydom xD Prezydent "daje" i "odbiera" rękami rządu. Także tyle są warte wszelkie obietnice finansowego wsparcia pośród kandydatów;
- spora część (zapewne większość) Polaków tak naprawdę nie dzieli się swoimi fascynacjami wyborczymi w sieci, nie chodzi na wiece, nie manifestuje poglądów oraz nie wiesza sobie na płocie plakatów wyborczych, dlatego w ostatniej chwili okazuje się, że pomimo wiader pomyj jakie przez lata wylewane są na PiS, Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów, bo zagłosowali ludzie, którzy na co dzień się nie wychylają. Ale dlaczego mam z tym problem? Post Tomka jest poniekąd odpowiedzią na to.
Tomek pisze:Jeśli już (podkreślam "jeśli już" - to nie jest takie proste) to człowiek powinien wstydzić się za siebie, bo może nie dołożył odpowiednich starań, aby przekonać drugiego człowieka do swoich racji.
Z racji tego, że Ci ludzie nie są wylewni w swoich poglądach, nie sposób nawet próbować przekonać ich do swoich racji :) Jednakże istnieje także ryzyko, że są to osoby głosujące pod wpływem bodźców typu przekaz "Wiadomości" czy "Faktów" (dobrze wiemy z autopsji, kto uprawia propagandę na większą skalę). Nawet wczoraj słyszałem opinię, że wiele osób zmieniło swoje poglądy w związku ze zmianą frontu na Woronicza. I to prawda. Widzę to po moich teściach, którzy z przyzwyczajenia wybierają programy informacyjne telewizji publicznej - i nie ważne kto w niej rządzi. A potem powtarzają frazesy usłyszane właśnie w niej, niestety ostatnio bez argumentów. Do 2015 roku nie usłyszałbym od nikogo, że "opozycję powinno się rozstrzelać" bo "skarży na Polskę do UE". :) I znów rodzi się pytanie: cała OPOZYCJA się poskarżyła?

Aha. I głosowałem na Szymona. Teraz muszę wybierać mniejsze zło :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 148
x 296
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] »

Trzaskowski znów zabłysnął, oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 541
x 2580

Wątek polityczny

Racja. Zapomniał dodać, że Lech Kaczyński bez zahamowań puszczał szambo do Wisły. Rafał powinien odpowiadać na pytania, by nie było wątpliwości 🙂

BTW.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 209
x 815

Wątek polityczny

Post autor: Manieq »

Urywek wypowiedzi Trzaskowskiego bardzo mocno wyrwany z kontekstu - polecam posłuchać od 29:50 (czyli od chwili, kiedy kończy się mniej więcej wypowiedź w twittcie) i już mamy jej inny sens. Ale rozumiem, że nie pasuje to do narracji dyktowanej w TVP:
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 541
x 2580

Wątek polityczny

@Manieq O nie, argument.
kamil2505
VIP Expert
x 13
x 298

Wątek polityczny

Post autor: kamil2505 »

Myślę, że bardzo trafną ocene sytuacji postawił wczoraj Andrzej Stankiewicz z Onetu podczas specjalnego wydania "Loży prasowej" w TVN24. Swoją drogą bardzo się dziwiłem, że wielu forumowiczów się z nim nie zgadzała. A według mnie - nic dodać nic ująć. Trzaskowski ma za dużą strate i nie ma za bardzo czym przyciągnąć elektoratu głosującego na Dude.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 15

Wątek polityczny

Post autor: waldus_5 »

Sondaże TVP Info oraz tvn24, a także moje dzisiejsze analizy danych, pokazują, że obaj kandydaci idą na styk; zdecyduje niewielka liczba głosów - zdaniem Stankiewicza, wobec tego, że obaj kandydaci są umaczani w różne nieładne rzeczy, zdecyduje jednak aspekt socjalny i to Duda będzie miał 50% + 1 głos

@kamil2505
Walka obu kandydatów nie toczy się o głosy które już mają i nie toczy się o głosy które naturalnie przejmują - walczą o tych którzy stracili swoich kandydatów i teraz zastanawiają czy w ogóle iść, a jak iść - to na kogo - czyli o wahających się - o to żeby poszli i wybrali "mniejsze zło"
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 194
x 1013

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Czytam artykuł na temat porażki Kosiniaka Kamysza, gdzie są podawane wyniki poprzednich kandydatów PSL-u i przyznaję wygooglowałem Jarubasa, bo całkiem zapomniałem jak człowiek wygląda.

Patrząc na wyniki z przeszłości to Kosiniak-Kamysz i tak zdobył najwyższy wynik od 2005 roku. Jednak PSL powinien odpuścić wybory prezydenckie. Obowiązek wystawiania kandydata, bo partia jest w sejmie nie przynosi korzyści.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan »

O Jarubasie ostatnio było głośno, jak się koronawirusem zaraził. Nie jest to polityk z pierwszych stron gazet ;)
KubaBing pisze:
29 cze 2020, 11:50
To jest właśnie różnica między wyborcami opozycji, a PISu.
Widząc agresję wyborców Dudy na wiecach, gdzie potrafią poturbować młodą dziewczynę stojącą z transparentem, śmiem wątpić, żeby twardy elektorat PiS górował nad kimkolwiek kulturalnie.
Dominik pisze:
29 cze 2020, 14:25
Z takim wynikiem w pierwszej turze Duda ma praktycznie pewną reelekcję. Tylko raz zdarzyło się, by zwycięzca pierwszej tury przegrał w drugiej, ale różnica między kandydatami była minimalna.
Nie ma.

Tylko raz zdarzyło się, by prezydent wybrany został na drugą kadencję, więc próbka statystyczna warta tyle co obietnice Dudy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku :P
dość
Zdzichu
VIP Expert
x 89
x 136

Wątek polityczny

Post autor: Zdzichu »

Cóż. Ja wam powiem że nawet nie wiem czy mój głos doszedł na czas do ambasady. Zmuszony byłem głosować korespondencyjnie bo mieszkam zagranicą i niestety było to fatalnie zorganizowane, bo nie dość że liczba komisji w UK była ograniczona w stosunku do poprzednich wyborów to jeszcze ten debilny obowiązek wysłania przesyłki pocztą bo nie można dostarczać do ambasady czy komisji wyborczej osobiście.

Liczę że mimo tej sporej straty w pojedynku Duda Trzaskowski to ten drugi wyjdzie z niego obronną ręką poprzez mobilizację kontrkandydatów Dudy.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan »

To plus plaga braku pieczątek na kartach, cieniutkie koperty przez które było widać, na kogo oddano głos xD, incydent z pracownikiem TVP łamiącym prawo w lokalu na Woli, fałszowanie głosów przez dostawianie "iksów" na Żółtka przy prawidłowo oddanych głosach na Trzaskowskiego... no, nie wygląda to dobrze. A Pawłowicz proponuje zmianę kodeksu wyborczego, żeby samorządy nie miały wpływu na organizację wyborów, tylko wszystko szło centralnie xD
dość
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 148
x 296
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] »

Ten znów o tym parasolu :lol:
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 185
x 192

Wątek polityczny

Post autor: Christianus »

Ten znów o tym Trzaskowskim :lol:

To już jakaś obsesja. Zamiast wyciągać wpisy z jednostronnych profili twitterowych, coraz mniej wnoszące do tego tematu, może wyślij zgłoszenie do TAI? Zdecydowanie marnujesz swój potencjał na forum, pokaż się światu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”