Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 168
x 360

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

DAWIDKI pisze: 19 lut 2021, 13:14 No to zaczynamy nakręcanie spirali przez wolne media. Dwa tygodnie temu płacz, że ojej koniec wolnych mediów, a dziś dalsze nakręcanie spirali strachu.
A w sumie zgadzam się z tym. Dzisiaj rano na PN jak prezenterka wymieniała, że ojej już w Polsce mamy wariant brytyjski, a także... południowoafrykański. Ale to nie koniec ! Mamy też warianty irlandzkie i belgijskie. A na dodatek nawet... rosyjski !!! A na koniec jeszcze wisienka na torcie, bo wykryto też jeden jeszcze nieopisany wariant, nazwany... wariantem podlaskim ! ( :D :D)

Jak to czytała, to chyba samej jej było głupio, że musi tak nakręcać odbiorców, bo głowa większość czasu spuszczona w dół i unikanie kontaktu wzrokowego... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 66
x 233

Post autor: Kamilo »

Koniec przyłbic.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 168
x 360

Dobra, powiedzmy sobie wprost. Wystarczy przejść się chwilę po dowolnym, większym polskim mieście (szczególnie polecam np. rynek w nocy) i widzimy, że większość tych maseczek i tak albo nie nosi, albo ma na brodzie albo nosi z odsłoniętym nosem. Wystarczy przejechać się pociągiem czy komunikacją miejską i widać to samo. Wobec tego wprowadzanie teraz jakichś zmian co do przyłbic czy szalików jest pozbawione sensu. Czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy są oderwani od rzeczywistości i nie widzą jak to wygląda w praktyce... :)

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 66
x 233

Zapis o przyłbicach i częściach garderoby do zasłaniania ust i nosa, pochodzi z czasów gdy brakowało maseczek i innych akcesoriów dla szpitali i personelu medycznego. Teraz, kiedy rynek zapełnił się, to normalne że powinniśmy nosić albo sprzęt medyczny, najlepiej certyfikowany, albo dać sobie z tym spokój. Z epidemicznego punktu widzenia, należy nosić.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 168
x 360

Chodziło mi przede wszystkim o to, że patrząc na postępowanie ludzi na ulicach, widać ewidentnie, że większość jest za tym, żeby dać sobie z tym spokój. :)

CITIUS ALTIUS FORTIUS
DaMiAn1998
VIP Expert
x 312
x 195

Post autor: DaMiAn1998 »

Nie rozumiem jaki sens ma nakaz noszenia specjalnych maseczek, jak znaczna większość nie nosi ich w ogóle. Już widzę, jak wszyscy kupują chirurgiczne i wyrzucają je po każdym wyjściu do sklepu. Ja chodzę i biegam w przyłbicy. Tyle ile syfu się na niej zbiera (tyle samo w maseczkach) a ludzie ich kompletnie nie zmieniają. Pozdrawiam wszystkich płuca XD
Moni Królowo vel Izabela Trojanowska wreszcie na tronie ❤
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 231
x 381

Post autor: Nina »

Gdyby ludzie widzieli realne zagrożenie, ostatnie pieniądze wygrzebaliby z kieszeni i nosili co byłoby zalecane. Ja na dzień dzisiejszy mam kilku znajomych walczących z nowotworem i żadnego walczącego z covidem. Spanikowana byłam przez 1 miesiąc, na początku, dopóki nie poczytałam i nie posłuchałam różnych informacji i nie wyciągnęłam wniosków. W tej covidowej historii jest tyle niekonsekwencji, tyle sprzecznych informacji, że nie można traktować zagrożeń poważnie. Politycy, usadzający "zwykłych" ludzi na tyłkach, sami ochoczo korzystają z różnych swobód i jakoś nie boją się tej "zarazy". Oczywiście nie neguję obecności wirusa, który w niektórych przypadkach może okazać się bardzo groźny, ale na prawdę nie dajmy się zwariować.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 385
x 1396

Post autor: Abbott »

A mój sąsiad z drugiej strony ulicy wczoraj przegrał walkę z covidem. Był w szpitalu 2,5 tygodnia. Zlekceważył objawy, bo myślał że to zwykła grypa sezonowa. Twierdził, że nie miał kontaktu z osobą zakażoną oraz uparcie nie chciał się przebadać. Gdy stracił przytomność żona wezwała pogotowie. Miał 59 lat.
To pierwsza ofiara śmiertelna z mojego otoczenia.
m1992
Obserwator
x 7
x 50

Post autor: m1992 »

Przypomnę dyskusję z sierpnia, jak rząd wprowadzał obowiązek zaświadczeń lekarskich dla osób nie zasłaniających twarzy. Pojawił się problem że osoby z astmą nie mogą chodzić w maskach, bo mają wtedy problemy z oddychaniem. Rząd twierdził wówczas, że takie osoby mogą zakrywać twarz przyłbicą. Co teraz zaproponuje osobom nie mogącym oddychać pod maską? Aaa, cisza...
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 66
x 233

Maseczki medyczne z filtrem nie powinny być tak uciążliwe dla astmatyków co kawałek szmatki owinięty wokół ust i nosa (lekarze chirurdzy też miewają astmę), ale nie wiem jak ten problem zostanie rozwiązany w rozporządzeniach. Przez kilka miesięcy każdego astmatyka można było zaopatrzyć w zaświadczenie o chorobie formatu karty, jeśli jest komu to egzekwować.
Awatar użytkownika
brzoza13
Obserwator
x 15

Post autor: brzoza13 »

Panie i panowie, wracamy do stanu 5 cyfer... : https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5069421
Zdrowego Nowego Roku 2021!
m1992
Obserwator
x 7
x 50

Post autor: m1992 »

Niedzielski już rano wiedział, ile przypadków będzie o godzinie 10:30. Planują? :D

Nie cytujemy ostatniego posta w temacie. (pulkownik)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 17:49 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem cytowanie
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 385
x 1396

Niedzielski dla TOK FM powiedział, że rekomenduje premierowi zamknięcie hoteli. Założycie się, że w dzisiejszym materiale "Faktów" będą górale :D
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 385
x 1396

Wiceminister Kraska w Rządowym Radiu powiadomił, że dziś jest 15 698 nowych przypadków, a 309 osób zmarło z powodu koronawirusa.
Teraz nasuwają się pytania. Czy dalej idziemy metodą środka? Czy czeka nas kolejny lockdown?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 66
x 233

Można wybrać inną drogę :D Abbott poinformował, że stan Teksas za tydzień zerwie z obostrzeniami i maseczkami. Przebieg covid w Teksasie zgoła podobny, co w Polsce - na 29 mln obywateli średnio 200 zgonów dziennie, zaszczepiono dotąd 6,5% populacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”