Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 473
x 576
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

U mnie w sklepie pewien baran nie stał w kolejce przed wejściem (bo tylko 100 klientów mogło wejść do środka), tylko wpierdzielił się bez kolejki, a ochroniarz machnął ręką...
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 176
x 407

Post autor: semperadastra »

Brawo ochroniarz !!! A co miał zrobić ??? Rzucać się na niego ??? :lol: :lol: :lol:
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

Post autor: Karol »

Z uprawnieniami i w ogóle sprawnością fizyczną ochroniarzy jest w ogóle inna bajka. W Biedronce na moim osiedlu (nie w tej ze zdjęcia) problem polega na tym, że security zwraca uwagę ludziom na brak maseczki, na zbyt dużą liczbę klientów w sklepie, a sami stoją w maskach opuszczonych poniżej nosa... 🤦‍♂️
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 176
x 407

Swoją drogą tak w moim mieście "przyozdobiono" sanepid. :)
Sanepid.jpg

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 234
x 383

Post autor: Nina »

Krzywa zachorowań rośnie. Uruchomiłam swoją pamięć, bo dawno na grypę nie chorowałam, żeby sobie przypomnieć kiedy mnie dopadała. I faktycznie pamiętam święta wielkanocne, które spędziłam zagrypiona i ledwo żywa w łóżku, rodzice wyjechali, a ja z młodszą siostrą, kompletnym antytalentem kulinarnym, musiałyśmy sobie jakoś radzić. Tak, było to bardzo "jakoś", stąd pamiętne :) Pamiętam również kuzyna, który, jakoś tak pod koniec lat 90-tych, tuż przed maturą w maju rozłożył się bardzo poważnie na grypę, maturę musiał przełożyć, wylądował w szpitalu z ciężkim pogrypowym zapaleniem płuc. Dzisiaj w radio usłyszałam info, że korona zacznie wyhamowywać gdzieś w połowie maja, czyli w kwestii epidemicznego kalendarium od lat nic się nie zmienia.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
m1992
Obserwator
x 9
x 50

Post autor: m1992 »

Skandaliczne słowa Niedzielskiego:"nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii", "pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego", "pora zacząć oswajać się z myślą, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu"
Interpretowałbym to w zasadzie jako dowód na to że środowisko antycovidowe co najmniej nie jest bez racji mówiąc o pandemi - "plandemia" i że w tym wszystkim tak naprawdę chodziło o to żeby spowodować że społeczeństwo będzie żyło w permanentnym napięciu, unikając siebie nawzajem.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 176
x 407

Tak, mnie też oburzyło, to co powiedział. Moim zdaniem pandemia koronawirusa jest po prostu brutalnym i skrajnym zastosowaniem, tzw. inżynierii społecznej. Proponuję sobie o tym poczytać, nie jest to też nic specjalnie nowoczesnego. Chociażby te cytaty z samego początku są wymowne:
Inżynieria społeczna, inżynieria socjalna, socjotechnika (ang. social engineering) – w politologii, socjologii i marketingu: zespół technik służących osiągnięciu określonych celów poprzez manipulację społeczeństwem. Innymi słowy jest to celowe, przemyślane przekształcanie społeczeństwa.

Stanowi jedną z najważniejszych form oddziaływania aparatu państwowego, partii politycznych i elity władzy na tych:

- których się już kontroluje;
- których się pragnie kontrolować;
- którzy przeszkadzają w sprawowaniu pożądanej kontroli.
Socjotechnika może być stosowana dla dobra społeczeństwa, zaś reżimy totalitarne wykorzystały socjotechnikę do utrzymania władzy. Manipulacja prowadziła często do rozniecania negatywnych uczuć jak strach, agresja i nienawiść.
Link do hasła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inżynieri ... litologia) :)

CITIUS ALTIUS FORTIUS
m1992
Obserwator
x 9
x 50

Post autor: m1992 »

Myślę że najciekawsze co stanie się we wrześniu czy kiedy tam zakończą się szczepienia. Jeśli będą chcieli podtrzymywać restrykcje, będą to musieli dobrze uzasadnić a i tak ryzykują społecznym gniewem który może się przerodzić nawet w rewolucję, pisano o tym kiedyś w którymś z artykułów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

Hmmm... -19k zarażonych i +888 zajętych miejsc w szpitalach. Dziwna statystyka. Co dziesiąta osoba wymaga hospitalizacji.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 69
x 258

Post autor: Kamilo »

Z ciekawostek, coraz więcej mówi się o zaangażowaniu lekarzy weterynarii w NPS - tak jest już np. we Włoszech :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

Sensowniej angażować do pracy lekarzy weterynarii niż okulistów, co ma już miejsce...
Aktualnie zakażonych delikatnie, ale jednak dalej ubywa. Liczba nowych przypadków w porównaniu do poprzednich tygodni też nie jest jakaś zatrważająca, jednak wirus znów zebrał śmiertelne żniwo - 638 osób.

Tymczasem w kwestii szczepień:
Źródło: gov.pl/SzczepmySie
Źródło: gov.pl/SzczepmySie
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 234
x 383

Post autor: Nina »

m1992 pisze: 04 kwie 2021, 12:24 Myślę że najciekawsze co stanie się we wrześniu czy kiedy tam zakończą się szczepienia. Jeśli będą chcieli podtrzymywać restrykcje, będą to musieli dobrze uzasadnić a i tak ryzykują społecznym gniewem który może się przerodzić nawet w rewolucję, pisano o tym kiedyś w którymś z artykułów.
Również bardzo jestem ciekawa jesieni, bo to będzie w dużym stopniu jesień prawdy. Dowiemy się jak zadziałały szczepionki, bo szczepienia idą pełną parą i do późnego lata jednak wiele osób się zaszczepi. Druga sprawa, której jestem ciekawa to to jak będą traktowane osoby, które dobrowolnie się nie zaszczepiły, czy będą podlegały jakimś drastycznym restrykcjom i ograniczeniom, będzie to cała prawda o "dobrowolności" szczepień. Jeśli chodzi o restrykcje, to "wariackich papierów" mogą właśnie dostarczyć niezaszczepieni, których obwini się o różne pandemiczne nieszczęścia. Mówiąc szczerze jestem pełna obaw, spokojnie raczej nie będzie :rolleyes:
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

No i mamy rekord zgonów.
Są jednak pewne "ale". W weekend według statystyk umierało po kilkadziesiąt osób, teraz doliczono brakujące raporty o zgonach.

Za to mamy stosunkowo niski przyrost liczby hospitalizowanych.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

Znów więcej ozdrowieńców, niż nowych przypadków.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 672
x 3494

Na razie aktualnie chorych nie przybywa, jednak 750 zmarłych dziennie to przerażająca statystyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”