Neonaziści w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Jantar
Activist
Posty: 3768
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Jantar » 23 sty 2018, 22:51

W minioną sobotę TVN w programie "Superwizjer" wyemitował bardzo mocny reportaż o neonazistach, którzy obchodzili 128 rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Od niedzieli w mediach trwa dyskusja na ten temat. Politycy partii rządzącej, choć twierdzą, że nie ma w Polsce miejsca na nazizm i propagowanie faszyzmu, wypowiadają się w dość delikatnym tonie i oczywiście oskarżają PO o przygotowanie wymierzonej w PiS i "prawdziwych patriotów" prowokacji. Wiceminister Jaki w programie "Kawa na ławę" zapowiedział, że doprowadzi do delegalizacji stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” i ONR-u, ale moim zdaniem nic z tego nie będzie. Narodowcy bardzo wspierają PiS, a Macierewicz przyjął ich przecież do Obrony Terytorialnej (w zeszłym roku był też na ten temat reportaż w cyklu Superwizjera) i politycy PiS cały czas chronią ONR, jak chociażby po ostatnim Marszu Niepodległości w listopadzie, gdzie rasistowskie hasła były widoczne na samym froncie.

Tymczasem po apelach opozycji minister sprawiedliwości i prokurator generalny polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Są już pierwsze jego efekty, o czym dziś poinformowała śląska prokuratura w materiale wyemitowanym w TVS. Zatrzymano 3 członków stowarzyszenia, podczas rewizji znaleziono nie tylko materiały propagujące faszyzm i mundury, ale także broń i amunicję do niej.

https://tvs.pl/informacje/sa-pierwsze-z ... zislawiem/

Powstaje więc pytanie: czy Polacy innego wyznania, innej narodowości, czy też o innych poglądach politycznych i światopoglądzie mogą czuć się bezpieczni we własnym kraju, gdy członkowie ONR-u i pokrewnych stowarzyszeń mają w mieszkaniach broń i otwarcie manifestują nienawiść na tle narodowościowym, religijnym i światopoglądowym? Myślę, że nie - jest bowiem wielkie przyzwolenie, a nawet wspieranie takich działań, przez rządzących.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4512
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Frontowiec » 23 sty 2018, 23:28

Neonaziści byli, są i będą - taka jest niestety prawda. O delegalizacji ONR-u to słyszę tyle razy, że do delegalizacji to nigdy nie doszło - PO mogła to zrobić za swojej kadencji, ale tego nie zrobiła.

Narodowcy wspierają PiS tylko dlatego, że nie mają kogo - oni są w rozsypce, a oprócz ONR-u jest także Narodowe Odrodzenie Polski (NOP), Ruch Narodowy, Pobudka Grzegorza ''Szczęść Boże'' Brauna czy Ruch 11 Listopada - ale większość osób od tej ostatniej organizacji to się wręcz odcina zwłaszcza, że oprócz narodowca Mariana Kowalskiego i byłego ''Korwinowca'' Pawła Turczyna tworzy ją także kontrowersyjny pastor Paweł Chojecki z Lublina (swoją drogą Kowalski, Chojecki i Turczyn należeli do UPR-u, czyli do Janusza Korwina-Mikke którego teraz wręcz krytykują i wyzywają od ''rosyjsko-chińskich agentów'', w swoim internetowym programie ''Idź Pod Prąd'' na YouTube).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 8970
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk

Neonaziści w Polsce

Post autor: Direct » 23 sty 2018, 23:48

Polska to w tej chwili jeden z bezpieczniejszych, może nawet najbezpieczniejszy kraj w Europie. Twierdzenie, że w Polsce ludzie powinni obawiać się prześladowań na tle wyznaniowym czy narodowościowym brzmi jak żart.
Pozdrawiam, Direct
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4512
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Frontowiec » 23 sty 2018, 23:59

Masz racje @Direct. Polska nie wpuściła imigrantów, gdzie także z tego powodu nie dochodzi do gwałtów, kradzieży, morderstw czy zamachów terrorystycznych przez obcokrajowców w Polsce, niż miało to miejsce w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5101
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Tomek » 24 sty 2018, 7:01

TVN znalazło kilku idiotów czczących Hitlera i to na lekko zniemczonych Górnym Śląsku... wielka mi sprawa :D. O skazanie nie martwiłbym się, bo co innego jakieś tam hasła na manifestacji typu "Biała Europa" (które można interpretować na wiele sposobów), a co innego otwarte zachwalanie fuhrera, którego w Polsce (jak okazało się - prawie) nikt nie lubi.
Jentar pisze:Powstaje więc pytanie: czy Polacy innego wyznania, innej narodowości, czy też o innych poglądach politycznych i światopoglądzie mogą czuć się bezpieczni we własnym kraju, gdy członkowie ONR-u i pokrewnych stowarzyszeń mają w mieszkaniach broń i otwarcie manifestują nienawiść na tle narodowościowym, religijnym i światopoglądowym?
To zależy, czy Polacy innego wyznania, innej narodowości, czy też o innych poglądach politycznych i światopoglądzie są zdrowi na umyśle. Ja nie boję się przejść przez pasy, chociaż o wiele więcej ludzi ginie rocznie na jezdni w Polsce niż macha swastyką.
Jantar pisze:Myślę, że nie - jest bowiem wielkie przyzwolenie, a nawet wspieranie takich działań, przez rządzących.
Znowu ten potok słów bez pokrycia. Skoro o tym mowa, kiedy dostaniemy w końcu link do przytoczonej przez ciebie wypowiedzi Kaczyńskiego? :P
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 10#p412685
W twoim następnych poście 5 stron dalej takiegoż hiperłącza nadal nie dostaliśmy :P
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3255
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: AtoMan » 24 sty 2018, 8:20

Zalew nazistami raczej nam nie grozi, faktem jednak jest, że od dwóch lat czują się jakby swobodniej - vide casus Rybaka, Międlara, czy pajaca z DiNu; o ruchach w prokuraturze nie wspominając.

Natomiast trwający od 2 dni przekaz partyjny "Platforma na to przyzwalała, my zamykamy" - dla każdego myślącego będący zaprzeczeniem stanu faktycznego - jest tak durny, że skończyła mi się skala żenadometru. I to zdjęcie Rybaka z Tuskiem xD
dość
Lex

Neonaziści w Polsce

Post autor: Lex » 24 sty 2018, 10:25

To nie jest jakaś nowość. Zawsze się znajdą jacyś idioci co będą czcić zbrodniarzy wojennych. Oczywiście te sytuacje są obrzydliwe i pokazują brak wiedzy historycznej. Nie wiem gdzie jest popełniany błąd? W domach, szkołach, mediach? Bardzo dobrze, że obecna władza nie zamiata tematu pod dywan. Jednak po opublikowaniu materiału przez TVN24 mam wrażenie, że w Internecie jeszcze bardziej obudzili się fanatycy neonazizmu.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3255
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: AtoMan » 24 sty 2018, 11:09

Przede wszystkim jest to kompromitacja m.in. dla ABW, które aresztowało tych ludzi dopiero teraz.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5101
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Tomek » 24 sty 2018, 14:19

AtoMan pisze:Zalew nazistami raczej nam nie grozi, faktem jednak jest, że od dwóch lat czują się jakby swobodniej - vide casus Rybaka, Międlara, czy pajaca z DiNu; o ruchach w prokuraturze nie wspominając.
Myślę, że to raczej kwestia samego faktu, że do władzy doszło PiS - partia teoretycznie o podobnych (czyt. konserwatywnych społecznie) poglądach, więc dla niektórych środowisk jest to równoznaczne z poluzowaniem ust. Poza tym taka swoboda ma też swoje plusy - dzisiaj mamy tylko napisy na Marszu Niepodległości podczas, gdy 2-3-4 lata temu wydarzenie było synonimem corocznej napieprzanki narodowców i antify :lol:.
Lex pisze:To nie jest jakaś nowość. Zawsze się znajdą jacyś idioci co będą czcić zbrodniarzy wojennych. Oczywiście te sytuacje są obrzydliwe i pokazują brak wiedzy historycznej. Nie wiem gdzie jest popełniany błąd?
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wcale nie są popełniane błędy, po prostu mamy do czynienia z lokalną, mniej popularną, a bardziej obrzydliwą wersją zwolenników "płaskiej Ziemi". Osób, którzy zaprzeczają faktom.
HENSHIN!
Pawel

Neonaziści w Polsce

Post autor: Pawel » 26 sty 2018, 22:05

Ja polecam wyłączyć tvn i już żadnych neonazistów nie ma. A jak ta stacja lubi takie symbole typu swastyka, które ostatnio tak często pokazują, to może niech szukają problemu u siebie.
Lex

Neonaziści w Polsce

Post autor: Lex » 27 sty 2018, 10:39

Tak... Najlepiej jeszcze powiedzieć, że neonazizm rozszerza się z winy TVN-u.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5101
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Tomek » 27 sty 2018, 16:04

A ja państwa pogodzę. Nic nie rozszerza się, więc nie ma żadnego winowajcy :P
HENSHIN!
Jantar
Activist
Posty: 3768
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: Jantar » 26 paź 2018, 1:50

Parlament Europejski przyjął rezolucję o zakazie działania i karaniu wszelkich grup neofaszystowskich i neonazistowskich w krajach UE. Za przyjęciem głosowało 355 europosłów, 90 było przeciwko i 39 wstrzymujących. Przeciwko rezolucji zagłosowali m.in. wszyscy europosłowie PiS.

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/p ... istowskich
kijevo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:42
Lokalizacja: Szczecin

Neonaziści w Polsce

Post autor: kijevo » 29 paź 2018, 22:10

Jantar pisze:Parlament Europejski przyjął rezolucję o zakazie działania i karaniu wszelkich grup neofaszystowskich i neonazistowskich w krajach UE. Za przyjęciem głosowało 355 europosłów, 90 było przeciwko i 39 wstrzymujących. Przeciwko rezolucji zagłosowali m.in. wszyscy europosłowie PiS.

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/p ... istowskich
ponieważ za organizacje neonazistowską uznano "Marsz Niepodleglości" :lol:
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
Posty: 5204
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
Kontakt:

Neonaziści w Polsce

Post autor: kacper3100 » 29 paź 2018, 22:12

Nie ma w tym nic śmiesznego, taka jest prawda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości