Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Pawel

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Źródła powalają :lol: .

No ale i tak wolę "zaściankową" Polskę niż nowoczesną Europę. Jak komuś nie pasuje, to droga wolna. W końcu mamy UE bez granic. Można znaleźć sobie lepsze miejsce do życia jak się komuś nie podoba.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Ze związkami partnerskimi to trochę rozdmuchana sprawa, bo zwykle wystarcza wizyta u notariusza, by nabyć równorzędne prawa.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Kamilo, z notariuszami może wcale nie być tak łatwo jak myślisz. Dlaczego? Dam ci świeżutki przykład. Otóż dopiero co moja babcia sprzedawała swoje mieszkanie - jest osobą bardzo wiekową i przeprowadziłyśmy ją z mamą do nas. Współwłaścicielami mieszkania w wyniku spadku po dziadku była także trójka jej dzieci. Nie muszę pisać, że w takiej sytuacji sprzedaż załatwia się notarialnie. Dwie notariuszki odmówiły przyjścia do domu do osoby w wieku 101 lat i 4 miesiące nawet w celu podpisania upoważnienia notarialnego dla mamy. Jedna z nich ma biuro w starej kamienicy w centrum miasta na 1-ym piętrze i nawet nie ma parkingu, żeby podjechać samochodem pod samo biuro. W kamienicy brak windy, więc babcia ledwie chodząca musiałaby się wdrapywać na piechotę. A dodam, że w przepisach o notariacie są odpowiednie punkty, które podają wyjątki, że notariusz może, a nawet powinien, iść do klienta do domu, czy w inne miejsce. I jak widać przepisy sobie, a życie i notariusze sobie. Czy notariusze przygotowaliby odpowiednie umowy dla partnerów będących w luźnych związkach, skoro związki takie nie są uznawane przez prawo? Mam wątpliwości - w naszej sytuacji prawo stało po stronie babci, a jednak notariusze odmówili nam skorzystania z niego. Tym bardziej odmówiliby załatwienia czegoś, co nie jest uznawane przez prawo - zwłaszcza w obecnej sytuacji nagonki na sędziów i notariuszy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Oczywiście, że notariusze zdarzają się różni (sic!), ale obecnie funkcjonują już kancelarie "wyspecjalizowane" w związkach partnerskich. Jeśli ktoś tylko chce, to znajdzie odpowiednią drogę. ;)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Kamilo, oczywiście, że wiele zależy od samego podejścia notariusza, lekarza, adwokata, sędziego, nauczyciela, etc. do różnych spraw. Nawet najgorszym kryminalistom należy się solidna obrona w procesach i nieuprzedzeni sędziowie, a każdemu z nas należy się dobra opieka medyczna zgodna z najnowocześniejszymi zdobyczami medycyny. A nie coś takiego, co spotkało kilka dni temu moją kuzynkę, że poszła do ginekologa na konsultacje z podejrzeniem mięśniaka lub czegoś w tym rodzaju w macicy, a lekarka zamiast szczegółowych badań zaleciła jej... ciążę i urodzenie dziecka. Na słowa kuzynki, że przecież ma już 45 lat, lekarka dodała jeszcze złośliwy komentarz, że "to byłoby dopiero drugie dziecko". Problem polega też na tym, że PiS postara się już o to, żeby wyeliminować z wykonywania zawodu wszystkich notariuszy, lekarzy, sędziów, nauczycieli, etc, którzy nie będą działali wg ich oczekiwania. Nie bez powodu wszędzie są zwalniani z pracy przede wszystkim ludzie o innych poglądach i sympatiach politycznych i religijnych, a przyjmowani są na ich miejsce działacze PiS-u, ich rodziny i znajomi. Nie bez powodu w nowych przepisach oceny pracy nauczycieli znalazł się punkt oceny moralnej, także życia prywatnego nauczyciela. I jeśli ta ocena moralna życia prywatnego nie jest zgodna z wytycznymi PiS-owskich kuratorów oświaty, nauczyciel może zostać zwolniony z pracy - tylko z tego powodu. Pod ocenę moralną można podpiąć absolutnie wszystko: z kim się spotyka, czy jest katolikiem, czy chodzi do kościoła, kim jest rodzina do kilku pokoleń wstecz, jakie wyznaje sympatie polityczne, etc. Związki zawodowe walczyły o usunięcie, ale ocena moralna dalej figuruje, choć w innym miejscu i pod innym szyldem.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Jest taka zasada, że co nie jest prawem zabronione, to jest dozwolone. Na takim papierku nikogo nie interesuje, czy jesteś homo, czy hetero, więc nie rozumiem cóż to za prześladowania miałyby spotykać notariuszy.

Oczywiście, są pewne ograniczenia, np. w kwestii wspólnego rozliczania z podatków, pochówku czy zeznawania w sądzie, ale kwestie dziedziczenia czy też odwiedzania w szpitalu spokojnie można uregolować.
Pawel

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak czytam posty @Jantar to mam wrażenie że za rządów PiS co by nie chciała zrobić ona albo jej bliscy to natrafiają na mur. Ale jakby rządziło PO to oczywiście dałoby się znaleźć innego notariusza :lol:.

U mnie w małym 45 tyś mieście notariuszy jest tyle że jak nie jeden to drugi. I podobnie z prawnikami, lekarzami itp itd. A co dopiero w większych miejscowościach.
Pawel

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3402
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
Jesteś obrzydliwym chamem i prostakiem.
Brak mi słów. Nie życzę sobie żeby na tym forum promowano twoje wybrakowane intelektualnie posty.
Jak to jest mieć w sobie taką nienawiść? Musisz się czuć bardzo niedobrze sam ze sobą. Bardzo Ci współczuję.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
Szkoła ma za zadanie uczyć, wychowywać i pomagać poznawać siebie. Może i nie popieram marszów równości, w szczególności w formie groteskowej, choć pewien wyraz artystyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził, a sztuki nie można zakazywać ŻADNEJ. Natomiast szkoły mają powinność nauczania tego typu rzeczy na lekcjach godzin wychowawczych, czy WDŻ. Dlaczego jest taka skala samobójstw wśród młodych ludzi? Dlaczego tak wielu młodych ma depresję? A no dlatego, że nikt nie pomaga im radzić sobie z ich problemami, niepewnością, zagubieniem. A nie udawajmy, że wszystkich seksualności, które łączą ruch LGBT nie było wcześniej. Homoseksualizm istnieje tak długo, jak istnieje ludzkość, ba, jak istnieje życie na Ziemi. W przypadku osób transseksualnych, to taka osoba POWINNA mieć prawo do wyboru, czy chce leczyć się hormonalnie tak, by hormony uregulować i pozostać w swojej płci, czy tę płeć zmienić. Podobnie jest z in vitro. Nie jest to prawo nakazujące stosowania tej metody, a możliwość WOLNEGO wyboru.
Nie róbmy w ludziach, tym bardziej młodych dookoła jakiejś maski ochronnej, która na jakiś czas uchroni je od wiedzy trudnej, ciężkiej, wymagającej rozmów. Cisza nic nie załatwi. Da tylko więcej pytań takiemu młodemu człowiekowi, który często sam odpowiadając sobie na pytania zabłądzi.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Do normalnych gejów i lesbijek, którzy zachowują się i żyją normalnie (np. pan Robert Biedroń, Jacek Poniedziałek) absolutnie nic nie mam. Ale przebierańców, prowokatorów typu Rafallala, który na ulicy chodzą w sukience a w dowodzie mają męskie personalia nie zamierzam tolerować. Ulica to nie bal przebierańców ani cyrk.
Pawel

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

I tutaj zgadzam się. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy mają takie a nie inne tematy. Znam i lesbijki i gejów i sami mówią że mają dość tego całego LBGTQWERTY to bo to ich ośmiesza. Ja uważam że każdy ma prawo kochać kogo chce, tylko niech nie robi z tego przedstawienia.

I tak, jako przedstawienie uważam propagowanie tego w szkołach. Dajmy dzieciakom normalnie dorastać. Sami uznają czy czy są hetero czy homo.

Jeszcze raz powtórzę. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy nie robią z siebie pajacyków na jakichś marszach gdzie specjalnie pokazują to i owo. Szanuję każdego wybór. Tylko zachowujmy się normalnie. I ja, i ty jesteśmy takimi samymi ludźmi.
Kamil pisze:
Jesteś obrzydliwym chamem i prostakiem.
Brak mi słów. Nie życzę sobie żeby na tym forum promowano twoje wybrakowane intelektualnie posty.
Jak to jest mieć w sobie taką nienawiść? Musisz się czuć bardzo niedobrze sam ze sobą. Bardzo Ci współczuję.
Cóż za wspaniały przykład kultury. Taki wasz obraz właśnie jest.
Rozumiem że to wasza słynna mowa pokoju i dobroci :lol: .
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jako moderator wyciągnąłem konsekwencje wobec powyższych kłótni. Proszę, aby dalsza część dyskusji przebiegała kulturalniej.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Pawel

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tolerancja według "tęczowych" w praktyce:
http://poznan.tvp.pl/43936888/uczestnik ... Umc5njJ2ho

A potem zdziwienie że inni nazywają ich zarazą albo nie chcą ich przemarszów.

PS. Mam nadzieję że teraz we właściwym temacie piszę posta o tęczy :D.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Sytuacja osób LGBT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Nie ma równych, i rowniejszych, tamci chcą kar dla szubienic, więc tutaj też ta osoba powinna być ciagnieta do odpowiedzialności. Są granice których nikt nie ma prawa przekraczać, a osoby z LGBT, zaczynają je seryjnie przekraczać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości