Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 260
x 70
Kontakt:

Post autor: SzymonNP » 13 lis 2018, 0:02

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
Szkoła ma za zadanie uczyć, wychowywać i pomagać poznawać siebie. Może i nie popieram marszów równości, w szczególności w formie groteskowej, choć pewien wyraz artystyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził, a sztuki nie można zakazywać ŻADNEJ. Natomiast szkoły mają powinność nauczania tego typu rzeczy na lekcjach godzin wychowawczych, czy WDŻ. Dlaczego jest taka skala samobójstw wśród młodych ludzi? Dlaczego tak wielu młodych ma depresję? A no dlatego, że nikt nie pomaga im radzić sobie z ich problemami, niepewnością, zagubieniem. A nie udawajmy, że wszystkich seksualności, które łączą ruch LGBT nie było wcześniej. Homoseksualizm istnieje tak długo, jak istnieje ludzkość, ba, jak istnieje życie na Ziemi. W przypadku osób transseksualnych, to taka osoba POWINNA mieć prawo do wyboru, czy chce leczyć się hormonalnie tak, by hormony uregulować i pozostać w swojej płci, czy tę płeć zmienić. Podobnie jest z in vitro. Nie jest to prawo nakazujące stosowania tej metody, a możliwość WOLNEGO wyboru.
Nie róbmy w ludziach, tym bardziej młodych dookoła jakiejś maski ochronnej, która na jakiś czas uchroni je od wiedzy trudnej, ciężkiej, wymagającej rozmów. Cisza nic nie załatwi. Da tylko więcej pytań takiemu młodemu człowiekowi, który często sam odpowiadając sobie na pytania zabłądzi.
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 83
x 501

Post autor: FA98 » 13 lis 2018, 1:16

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
To co napisałeś jest po prostu obrzydliwe. W ten sposób może nie bezpośrednio, ale określiłeś mnie zboczeńcem.

Nie będę robić dramy, bo w sumie byłem przygotowany na takie teksty, ale uwierz mi, że osobom LGBT nie chodzi o jakieś wyróżnienia, zaszczyty czy "zachęcanie" do pozostania osobą LGBT. U nas w Polsce osoby nieheteroseksualne doświadczają wielu przykrości, uprzedzeń, nie mają prawie żadnych praw lub ochron ze względu na orientację seksualną. Pomijam już związki partnerskie czy małżeństwa jednopłciowe, ale tu chodzi o podstawowe prawa, które powinny chronić lub pomagać takim osobom w tym samym stopniu co pary czy osoby heteroseksualne. Wielu młodych ludzi LGBT mierzy się z problemami, dyskryminacją w szkole z tego powodu. Boją się przyznać innym do tego, kim są, nie mogą być sobą, a to już jest naprawdę coś okropnego. Z niejednym gejem już pisałem i słyszałem już wiele smutnych historii, nawet o próbach samobójczych. Takie uświadomienie w szkołach, że jest LGBT i że to nie jest nic strasznego i że nie należy się tego bać i że należy to chociaż tolerować... To by już co nieco zmieniło w kwestii takich osób. Pamiętam swoje zajęcia WDŻ, które było poświęcone homoseksualizmowi. Wiecie jak to wyglądało? Nauczycielka puściła film Pospieszalskiego gdzie ludzie mówili jak to leczyli się z bycia gejem, że nie chcieli tacy być, a w tle leciały parady, oczywiście głównie piórka w tyłkach, takie stereotypowe i negatywne przedstawienie osób LGBT. A potem była dyskusja nad tym tematem i wszyscy mówili, że to ohydne, że niezgodne z naturą, że to choroba, a jeden nawet powiedział, że należy zabijać takie osoby... a sorka próbowała być neutralna, ale jej się nie udało, pokazując że też nie lubi tych osób. Wiecie jak ja się czułem? Trzy lata temu byłem gotowy nawet się zabić. Nie zrobiłem tego, ale wtedy pamiętam że czułem się odrzucony przez wszystko i wszystkich.

A dzisiaj czytam coś, co jest na poziomie Kai Gojdek z maja. W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że zwyczajnie jest mi przykro. Czuję się jak ludzka gnida, choć nic nie zrobiłem złego. Oczywiście zgłaszam ten post, bo to po prostu pokazanie pogardy w stronę grupy ludzi, już nawet nie mówię o sobie.

Proszę jednocześnie administrację, by nie łagodziła czy wycinała mojej wypowiedzi, bo chcę aby to wszystko miało taki wydźwięk. Dziękuję.
1 x
bustram
VIP Expert
x 54
x 1131

Post autor: bustram » 13 lis 2018, 1:29

Do normalnych gejów i lesbijek, którzy zachowują się i żyją normalnie (np. pan Robert Biedroń, Jacek Poniedziałek) absolutnie nic nie mam. Ale przebierańców, prowokatorów typu Rafallala, który na ulicy chodzą w sukience a w dowodzie mają męskie personalia nie zamierzam tolerować. Ulica to nie bal przebierańców ani cyrk.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 41
x 99

Post autor: Pawel » 13 lis 2018, 2:45

I tutaj zgadzam się. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy mają takie a nie inne tematy. Znam i lesbijki i gejów i sami mówią że mają dość tego całego LBGTQWERTY to bo to ich ośmiesza. Ja uważam że każdy ma prawo kochać kogo chce, tylko niech nie robi z tego przedstawienia.

I tak, jako przedstawienie uważam propagowanie tego w szkołach. Dajmy dzieciakom normalnie dorastać. Sami uznają czy czy są hetero czy homo.

Jeszcze raz powtórzę. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy nie robią z siebie pajacyków na jakichś marszach gdzie specjalnie pokazują to i owo. Szanuję każdego wybór. Tylko zachowujmy się normalnie. I ja, i ty jesteśmy takimi samymi ludźmi.
Kamil pisze:
Jesteś obrzydliwym chamem i prostakiem.
Brak mi słów. Nie życzę sobie żeby na tym forum promowano twoje wybrakowane intelektualnie posty.
Jak to jest mieć w sobie taką nienawiść? Musisz się czuć bardzo niedobrze sam ze sobą. Bardzo Ci współczuję.
Cóż za wspaniały przykład kultury. Taki wasz obraz właśnie jest.
Rozumiem że to wasza słynna mowa pokoju i dobroci :lol: .
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 153
Kontakt:

Post autor: Tomek » 13 lis 2018, 6:29

Jako moderator wyciągnąłem konsekwencje wobec powyższych kłótni. Proszę, aby dalsza część dyskusji przebiegała kulturalniej.
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”