Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 535
x 101
Kontakt:

Post autor: SzymonNP » 13 lis 2018, 0:02

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
Szkoła ma za zadanie uczyć, wychowywać i pomagać poznawać siebie. Może i nie popieram marszów równości, w szczególności w formie groteskowej, choć pewien wyraz artystyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził, a sztuki nie można zakazywać ŻADNEJ. Natomiast szkoły mają powinność nauczania tego typu rzeczy na lekcjach godzin wychowawczych, czy WDŻ. Dlaczego jest taka skala samobójstw wśród młodych ludzi? Dlaczego tak wielu młodych ma depresję? A no dlatego, że nikt nie pomaga im radzić sobie z ich problemami, niepewnością, zagubieniem. A nie udawajmy, że wszystkich seksualności, które łączą ruch LGBT nie było wcześniej. Homoseksualizm istnieje tak długo, jak istnieje ludzkość, ba, jak istnieje życie na Ziemi. W przypadku osób transseksualnych, to taka osoba POWINNA mieć prawo do wyboru, czy chce leczyć się hormonalnie tak, by hormony uregulować i pozostać w swojej płci, czy tę płeć zmienić. Podobnie jest z in vitro. Nie jest to prawo nakazujące stosowania tej metody, a możliwość WOLNEGO wyboru.
Nie róbmy w ludziach, tym bardziej młodych dookoła jakiejś maski ochronnej, która na jakiś czas uchroni je od wiedzy trudnej, ciężkiej, wymagającej rozmów. Cisza nic nie załatwi. Da tylko więcej pytań takiemu młodemu człowiekowi, który często sam odpowiadając sobie na pytania zabłądzi.
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 95
x 598

Post autor: FA98 » 13 lis 2018, 1:16

Pawel pisze:No i bardzo dobrze. Pomijając temat że cytujesz wybiórczą to akurat dobrze że w szkołach nie będzie propagowane zboczenia. Każdy widzi jak jest i nie trzeba propagować nurtu LBGTQWERTY w szkołach. Jak ktoś będzie chciał poznać jak to jest od tylnej strony to i tak to pozna. A nie trzeba tego propagować w szkole.
To co napisałeś jest po prostu obrzydliwe. W ten sposób może nie bezpośrednio, ale określiłeś mnie zboczeńcem.

Nie będę robić dramy, bo w sumie byłem przygotowany na takie teksty, ale uwierz mi, że osobom LGBT nie chodzi o jakieś wyróżnienia, zaszczyty czy "zachęcanie" do pozostania osobą LGBT. U nas w Polsce osoby nieheteroseksualne doświadczają wielu przykrości, uprzedzeń, nie mają prawie żadnych praw lub ochron ze względu na orientację seksualną. Pomijam już związki partnerskie czy małżeństwa jednopłciowe, ale tu chodzi o podstawowe prawa, które powinny chronić lub pomagać takim osobom w tym samym stopniu co pary czy osoby heteroseksualne. Wielu młodych ludzi LGBT mierzy się z problemami, dyskryminacją w szkole z tego powodu. Boją się przyznać innym do tego, kim są, nie mogą być sobą, a to już jest naprawdę coś okropnego. Z niejednym gejem już pisałem i słyszałem już wiele smutnych historii, nawet o próbach samobójczych. Takie uświadomienie w szkołach, że jest LGBT i że to nie jest nic strasznego i że nie należy się tego bać i że należy to chociaż tolerować... To by już co nieco zmieniło w kwestii takich osób. Pamiętam swoje zajęcia WDŻ, które było poświęcone homoseksualizmowi. Wiecie jak to wyglądało? Nauczycielka puściła film Pospieszalskiego gdzie ludzie mówili jak to leczyli się z bycia gejem, że nie chcieli tacy być, a w tle leciały parady, oczywiście głównie piórka w tyłkach, takie stereotypowe i negatywne przedstawienie osób LGBT. A potem była dyskusja nad tym tematem i wszyscy mówili, że to ohydne, że niezgodne z naturą, że to choroba, a jeden nawet powiedział, że należy zabijać takie osoby... a sorka próbowała być neutralna, ale jej się nie udało, pokazując że też nie lubi tych osób. Wiecie jak ja się czułem? Trzy lata temu byłem gotowy nawet się zabić. Nie zrobiłem tego, ale wtedy pamiętam że czułem się odrzucony przez wszystko i wszystkich.

A dzisiaj czytam coś, co jest na poziomie Kai Gojdek z maja. W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że zwyczajnie jest mi przykro. Czuję się jak ludzka gnida, choć nic nie zrobiłem złego. Oczywiście zgłaszam ten post, bo to po prostu pokazanie pogardy w stronę grupy ludzi, już nawet nie mówię o sobie.

Proszę jednocześnie administrację, by nie łagodziła czy wycinała mojej wypowiedzi, bo chcę aby to wszystko miało taki wydźwięk. Dziękuję.
1 x
bustram
VIP Expert
x 71
x 1340

Post autor: bustram » 13 lis 2018, 1:29

Do normalnych gejów i lesbijek, którzy zachowują się i żyją normalnie (np. pan Robert Biedroń, Jacek Poniedziałek) absolutnie nic nie mam. Ale przebierańców, prowokatorów typu Rafallala, który na ulicy chodzą w sukience a w dowodzie mają męskie personalia nie zamierzam tolerować. Ulica to nie bal przebierańców ani cyrk.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 82
x 197

Post autor: Pawel » 13 lis 2018, 2:45

I tutaj zgadzam się. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy mają takie a nie inne tematy. Znam i lesbijki i gejów i sami mówią że mają dość tego całego LBGTQWERTY to bo to ich ośmiesza. Ja uważam że każdy ma prawo kochać kogo chce, tylko niech nie robi z tego przedstawienia.

I tak, jako przedstawienie uważam propagowanie tego w szkołach. Dajmy dzieciakom normalnie dorastać. Sami uznają czy czy są hetero czy homo.

Jeszcze raz powtórzę. Nie mam nic do normalnych ludzi, którzy nie robią z siebie pajacyków na jakichś marszach gdzie specjalnie pokazują to i owo. Szanuję każdego wybór. Tylko zachowujmy się normalnie. I ja, i ty jesteśmy takimi samymi ludźmi.
Kamil pisze:
Jesteś obrzydliwym chamem i prostakiem.
Brak mi słów. Nie życzę sobie żeby na tym forum promowano twoje wybrakowane intelektualnie posty.
Jak to jest mieć w sobie taką nienawiść? Musisz się czuć bardzo niedobrze sam ze sobą. Bardzo Ci współczuję.
Cóż za wspaniały przykład kultury. Taki wasz obraz właśnie jest.
Rozumiem że to wasza słynna mowa pokoju i dobroci :lol: .
0 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Post autor: Tomek » 13 lis 2018, 6:29

Jako moderator wyciągnąłem konsekwencje wobec powyższych kłótni. Proszę, aby dalsza część dyskusji przebiegała kulturalniej.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 82
x 197

Post autor: Pawel » 15 sie 2019, 10:37

Tolerancja według "tęczowych" w praktyce:
http://poznan.tvp.pl/43936888/uczestnik ... Umc5njJ2ho

A potem zdziwienie że inni nazywają ich zarazą albo nie chcą ich przemarszów.

PS. Mam nadzieję że teraz we właściwym temacie piszę posta o tęczy :D.
1 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Memorex_94
Poster
x 4
x 90

Post autor: Memorex_94 » 15 sie 2019, 10:55

Nie ma równych, i rowniejszych, tamci chcą kar dla szubienic, więc tutaj też ta osoba powinna być ciagnieta do odpowiedzialności. Są granice których nikt nie ma prawa przekraczać, a osoby z LGBT, zaczynają je seryjnie przekraczać.
1 x
Awatar użytkownika
Desovsky
Użytkownik
x 502
x 17

Post autor: Desovsky » 15 sie 2019, 11:59

A wy myślicie, że osoby LGBT się zgadzają z tym człowiekiem? Nie, a przynajmniej ja jestem oburzony tym co ten drag Queen zrobił (zrobiła?). Obrzydliwe. Ale RPO ogłosił, że zajmie się tą sprawą "z urzędu", więc mam nadzieję że zostanie ukarany/a.
0 x
Pozdrawiam! :DD 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 27
x 235
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 15 sie 2019, 13:41

Pawel pisze:
15 sie 2019, 10:37
A potem zdziwienie że inni nazywają ich zarazą albo nie chcą ich przemarszów.
Prostytuujesz logikę jak zwykle - ten żenujący, przyznaję, happening był SKUTKIEM, a nie PRZYCZYNĄ. Wbij to sobie do głowy.

No i w tym przypadku organizacje pro-LGBT zdecydowanie się odcinają od tego incydentu, a Jędraszewskiemu bito brawo. Standardy moralne niedostępne dla prawicy, co nikogo nie powinno dziwić.
5 x
dość
Memorex_94
Poster
x 4
x 90

Post autor: Memorex_94 » 15 sie 2019, 14:13

Ale nie da się ukryć, że masowa atencja ze strony organizacji w prost LGBT, bardzo pobudza takie psychicznie chore jednostki do takich aktów, to samo w drugą stronę. Trzeba jasno powiedzieć temu stop. I to w obie strony, bo osobiście mam już wymiot jak widzę Marsze Rownosci, ktore z dawnymi marszami zabawy, kulturalnego gloszenia swojej orientacji, edukacji nie mają już nic wspólnego.
1 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 82
x 197

Post autor: Pawel » 15 sie 2019, 14:17

AtoMan pisze:
15 sie 2019, 13:41

Prostytuujesz logikę jak zwykle - ten żenujący, przyznaję, happening był SKUTKIEM, a nie PRZYCZYNĄ. Wbij to sobie do głowy.

No i w tym przypadku organizacje pro-LGBT zdecydowanie się odcinają od tego incydentu, a Jędraszewskiemu bito brawo. Standardy moralne niedostępne dla prawicy, co nikogo nie powinno dziwić.
Kurtyzane z logiki jak zwykle robisz ty (już ci mało minusów na wykopie :lol: ?).

LGBT już nie raz obrażało i prowokowało czy to KK czy to ich wyznawców. Tutaj po raz kolejny prezentują swoje zdziczenie. Ale do krzyczenia o tolerancji to pierwsi. A skoro tak krzyczą o tolerancji to niech może sami najpierw pokażą swoją tolerancję. No chyba że to jest ich tolerancja :P.
1 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Memorex_94
Poster
x 4
x 90

Post autor: Memorex_94 » 15 sie 2019, 16:22

Co kto uważa, za tolerancje, wisi mi to. Może czas po prostu respektować prawo.
0 x
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Post autor: wislok » 15 sie 2019, 22:32

Pozytywnie odbieram przeproszenie za ostatnie wydarzenie. To pierwsze wydarzenie, za które odnotowuję przeprosiny tegoż środowiska. Nie było odcięcia się i przeprosin za parodię Mszy Św. , wielokrotną profanację wizerunku Matki Bożej czy parodię procesji Bożego Ciała. Nie rozumiem tych symbolicznych ataków wymierzonych w Katolików, bo nie sądzę by wśród osób LBGT nie było także Katolików. Tutaj można się przerzucać dyskusją co było przyczyną,a co skutkiem,ale to nie ma sensu. Środowisko LGBT chce tolerancji i szacunku, samo musi je okazywać i pamiętać,że jak każde inne środowisko podlega krytyce . Przypominam także, że nie ma przymusu należenia do wspólnoty katolickiej i nie mogę wymagać ,żeby ta wspólnota wyrzekła się swoich wartości i wiary. Nie wnikam w działalność i nie chcę zmieniać zasad wspólnot, do których nie należę. Oczywiście na Biskupach jak i innych ważnych osobach spoczywa odpowiedzialność i muszą okazywać szacunek każdej osobie i wyrażać swoje zdanie niezwykle precyzyjnie.
1 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 27
x 235
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 16 sie 2019, 11:16

Ile można powtarzać, że NIE BYŁO żadnej "parodii mszy świętej" ani "profanacji wizerunku Matki Bożej"? Tak, wymyślajcie sobie takie sytuacje a potem dziwcie się, że nikt nie przeprasza. Od "parodii procesji Bożego Ciała" również się odcięto, to nie był żaden manifest środowisk LGBT, tylko prowokacja grupy feministek.
Tutaj można się przerzucać dyskusją co było przyczyną,a co skutkiem,ale to nie ma sensu.
Oczywiście, że nie ma to sensu, bo nie ma o czym dyskutować - to KK jest tu agresorem, i mówię to z bólem jako członek tej wspólnoty. Mityczne El Giebete co najwyżej się "odwinęło". To KK wyznaje doktrynę nadstawiania drugiego policzka i przebaczania bliźniemu, ale część hierarchów najwyraźniej o tym zapomniała.
4 x
dość
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Post autor: wislok » 16 sie 2019, 11:51

To,że Ty tak twierdzisz nie oznacza,że nie było.Matka Boża ma odpowiedni wizerunek i zmienianie koloru jej aureoli stanowi profanację tegoż wizerunku. https://episkopat.pl/rzecznik-kep-ogrom ... chowskiej/
Natomiast to co miało miejsce w Warszawie nie było mszą innego obrządku religijnego https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat ... e-rownosci
Przeprosin za procesję nie słyszałem, jedynie oświadczenie potępiające takie wydarzenie Prezydent Gdańska, jednak nic ze strony organizatorów. Bardzo mądre oświadczenie Pani Prezydent
https://dziennikbaltycki.pl/prezydent-a ... 1-14166351
2 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”