Strona 1 z 1

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 14:02
autor: RaPi
gazeta.pl pisze:Po wieczornym spotkaniu przywódców Unii Europejskiej w Brukseli , doszło do nietypowej sytuacji. Jak donosi Radio Zet, prezydent Kaczyński podczas konferencji prasowej miał ściszonym głosem zasugerować prezydenckiemu ministrowi Andrzejowi Krawczykowi, by zadane mu pytanie nie padło ze strony jednej z dziennikarek. - Nie od tej małpy w czerwonym - powiedział prezydent.

Kaczyński miał też problemy natury językowej.

Gdy tłumaczka słowo holenderski przetłumaczyła jako "dutch", prezydent bardzo się zdziwił. - A nie "Netherland"? - dopytywał.

- Netherlands to Holandia a dutch to holenderski - przyszła prezydentowi w sukurs szefowa naszej dyplomacji Anna Fotyga.
Info na stronie Radia Zet
Link do nagrania relacji korespondenta radia Zet

Nie no rozwaliło mnie zachowanie naszego drogiego(jak można przeczytać w wątku założonym przez goscia) prezydenta.
Obciach na cały świat że taki "pan" nas reprezentuje....

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 14:47
autor: gosc
Takie wypowiedzi typu "nie od tej małpy", "spieprzaj dziadu" tylko potwierdzają to co uważny obserwator wie od dawna. Obaj Kaczyńscy są ludźmi nieprzyjemnymi, niemiłymi i czasem wręcz {yhm}* ale stworzono ich medialny obraz nadsympatycznych ludzi.

* - znowu się ocenzurowałem

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 14:57
autor: RaPi
CI ludzie potrafią doprowadzić człowieka do takiego stanu że sam się musi cenzurować

{dalszy tekst tego posta nie nadaje się do publikacji na forum publicznym}

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 19:16
autor: Witu
Nie no Kaczyński czasem wymiata :D Ciekawe czy Majewski zrobi z tego jakieś szoł, bo spiepszaj dziadu było już parodiowane w programie Majewskiego :)

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 19:39
autor: gosc
Przed chwilą pani z kancelarii prezydenta (osobiście po licznych z nią audycjach nazwałbym ją ....) powiedziała że prezydent używa różnych określeń które w jego ustach nie są obelgami bo nie ma nic złego na myśli.
Ta dziennikarka była z układu. To znaczy z tvn24 :)

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 19:40
autor: Mario98
eeeee tam, i tak nie przebije nigdy Busha..... czy nachlanego jak świnia Kwacha :D

Ja na miejscu Lecha Kaczyńskiego bym powiedział: "Nie od tej d......." :P

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 15 gru 2006, 19:52
autor: gosc
Czyli jeśli sąsiad bije żonę to ja też mogę?

A tak. Zapomniałem: IV RP.

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 16 gru 2006, 13:46
autor: IZA
Czasami zastanawiam się, czy nasz prezydent wie, gdzie w danym momencie jest i co robi? Prywatne opinie o bliźnich można sobie w domu wypowiadać do woli. Ale przy światłe kamer i nasłuchu mikrofonów wypadałoby się zachować jak przystoi głowie państwa. A jak już zdarzy się wpadka, to jak najszybciej ją naprawić poprzez magiczne słowo „przepraszam”. Bush miał takich co najmniej kilka, ale zawsze przepraszał urażoną osobę. Z kolei Lech Kaczyński odmawia komentarza i jeszcze zarzuca mediom „podsłuch”, co w ogóle brzmi dla mnie jak kpina.
Dziwne, że bezdomny Hubert potrafił przeprosić prezydenta, a samego Kaczyńskiego już na to nie stać?

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 16 gru 2006, 18:42
autor: stevie
Nie no to jest nie do pomyślenia,żeby głowa państwa tak się wyrażała?Na prawdę się zdziwiłem.
Całe szczęście,że na niego nie głosowałem.Do czego to już dochodzi,to ja nie wiem.Mam nadzieję,że żadne dzienniki,stacje zagraniczne o tym nie wspominały??

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 17 gru 2006, 5:06
autor: Leszek1979
W piątek w TVN24 wypowiadał się w tej sprawie jakiś prezydencki minister i oczywiście podobnie jak w przypadku taśm prawdy największym zmartwieniem nie było dla niego to co powiedział prezydent ale fakt że zostało to nagrane i wyemitowane. Aż się boję pomyślać jakie to propozycje, polecenia służbowe czy groźby nie zostały nigdy nagrane, zwłaszcza w kontekście tego co powiedział swego czasu Tusk po spotkaniu w pałacu prezydenckim.
A swoją drogą ciekawe czy prezydent zauważył że co niektóre materiały wykorzystane przez Kurskiego w kompilacji pt. "Nocna zmiana" również pochodzą z 'podsłuchu' ?

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 17 gru 2006, 20:05
autor: Mario98
na przykład które? :P Może te ze spotkania z "Elektrykiem"? :P

Nasz Prezydent- kolejna wpadka...

: 18 gru 2006, 11:38
autor: Leszek1979
No skoro nagranie dokonane przez koncesjonowaną rozgłośnię radiową na konferencji prasowej to podsłuch, to tym bardziej tak można nazwać prywatne nagranie ze spotkania na którym konstruowano większość parlamentarną (jakieś skojarzenia ;) ?). Skoro już jesteśmy przy spotkaniu z "Elektrykiem" to chciałbym również zauważyć że akurat na tym nagraniu nie padły żadne propozycje korupcyjne :P.