Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2816

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W wielu przypadkach należy mieć dystans do relacji anonimków, którzy lubią używać określeń "państwo z kartonu". Jeśli takie jest, to od co najmniej trzydziestu lat.

A poważnie, to wielu zarzutów wobec działań polskiego rządu nie da się zwyczajnie potwierdzić, bo zazwyczaj kończy się na tym, że nie wiadomo kto i o czym dokładnie mówi, a to paliwo do karmienia portali prowadzonych (o dziwo 😁) przez RASP czy Tomasza Lisa 🙂. Analogiczną sytuację mielibyśmy, gdyby za sterami rządu siedzieli przedstawiciele PO - Karnowscy z Sakiewiczem wprowadzaliby podobne zamieszanie.

Co do fake newsów:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2816

Znów post pod postem, ale musi być w miarę aktualnie:
Źródło: medonet.pl
Źródło: medonet.pl
Jak to mawiają... Ujowo ale stabilnie 👍
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 779
x 121

Post autor: Ogorek »

Wzrosło już do 536.
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
bustram
Activist
x 83
x 1523

Post autor: bustram »

Mnie rozśmieszył telefon widza do programu "Koronawirus. Poradnik" w TVP Info (nawiasem mówiąc prowadzi go Adam Giza, którego przed 10-cioma laty oglądałem w TVS). Starszy facet zadzwonił i zapytał się co robić z alkoholem, czy go pić czy się nacierać :lol:

Ekspert doradził drugą opcję, ale ja jestem wierny pierwszej i właśnie się do niej stosuję (piwo) :) Byłem dzisiaj w markecie i rzeczywiście poczułem się tam bardziej jak w laboratorium, no ale w zasadzie towary są i kupować można bez przeszkód (o ile w danym momencie nie będzie zbyt dużo osób, bo mogą wyprosić nadmiar).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2816

Wykres OKO.press po nowemu.

Źródło: oko.press
Źródło: oko.press
bustram
Activist
x 83
x 1523

Post autor: bustram »

Wykresy sobie, a życie sobie. W Głogowie zmarł mężczyzna nie doczekawszy nawet testu, więc raczej bym obstawał przy tej czerwonej krzywej...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2816

Czyli każdy poddany kwarantannie, jeśli umrze podczas jej trwania, z góry jest "chory na koronawirusa"? :o Wybacz, to przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli jednak sekcja zwłok stwierdzi, że przyczyną śmierci tego mężczyzny był ten wirus, zwrócę honor... Ja osobiście wątpię.

Podam Ci przypadek mentalności i płytkości naszego społeczeństwa. Z jednej strony wielu faktycznie w dupie ma kwarantannę, jednak ostatnio dowidziałem się, że moja ciotka została zgłoszona do służb sanitarnych jako urzędująca w swoim mieszkaniu xD Od kilku miesięcy non stop przebywa w Niemczech i teraz ze strachu przed debilizmem sąsiadów nie chce wracać. Co do mieszkania, to okazało się, że jej partner przyszedł je przewietrzyć.... 🙂 Sprawa ze wścibską sąsiadką może mieć swój finał w sądzie, bo odpowiednie pełnomocnictwa już zostały przygotowane przez ciocię 👍

Także nie szukajmy koronawirusa tam, gdzie nie wiemy czy aby na pewno się znajduje.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Spokojnie, teraz może pójść szybko. W wielu dużych miastach w komunikacji miejskiej pracuje na szczycie banda idiotów, która potraktowała przerwę w nauczaniu szkolnym jako czas ferii letnich i od poniedziałku zredukuje liczbę tras autobusów, przez co będą one bardziej zatłoczone.

Bawi mnie bardzo kwestia wyborów prezydenckich. Jeszcze ponad miesiąc do głosowania, a wszyscy zachowują, jakby zostały trzy dni i cisną w PiS, bo "wybory trzeba przenieść TERAZ". :lol:

PS Powinno się wprowadzić godzinę policyjną dla młodzieży, oraz mandaty po kilka tysięcy złotych dla rodziców za nieprzestrzegania przepisów. Ostatnio jechałem autobusem i były same młode osoby. Chyba nie po to zawieszono szkoły, żeby dzieci szlajały się z miasta do miasta? Także - nie po to ja staram się zachować higienę na każdym kroku, aby jakiś niepoważny, spocony, dość rozebrany gówniarz np. z deskorolką w ręce (piątek) mnie zaraził, a potem ja własnych bliskich.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 200
x 306

Post autor: Nina »

Dziś w PnŚ gościem był sympatyczny Hindus, właściciel sieci restauracji, uśmiechnięty, ale przerażony, kochający swoich pracowników, więc ich nie zwalnia, zobowiązania miesięczne ok. 300 tys. plus inne historie jak np. opłacone kulinarne kursy wakacyjne w Indiach za które chciał wycofać pieniądze, bo wiadomo. Tylko w Indiach nikt nie odbiera telefonów, bo rząd wprowadził bardzo duże ograniczenia, 2 tygodnie absolutnej izolacji w domach, pozamykane granice itp, zarażonych...niecałe 80 osób, w INDIACH. Wierzyć się nie chce. Kto wie, może to zasługa diety, tych różnych przypraw kurkumy czy imbiru, to oczywiście taki mały żart w tym dramatycznym czasie. Wydaje mi się, że nasz rząd natychmiast powinien wprowadzić podobne restrykcje, jak trzeba wprowadzić stan wyjątkowy w państwie to wprowadzić, wg mnie wybory i tak się nie odbędą, bo ludzie nie o wyborach w maju będą myśleli, tylko o tym, że im kasa i zapasy się kończą, a zaległe rachunki będą się wydawać nie do ogarnięcia, stąd do paniki już bardzo blisko i zaczną się dodatkowe problemy. Jestem realistką, słucham epidemiologów, przede wszystkim wirus jest nowy, nierozpoznany, jest dużo znaków zapytania, jedno co jest pewne to to, że idzie jak burza, szkoły już w tym roku szkolnym na pewno nie będzie, co do tego nie mam wątpliwości, nie wyobrażam sobie, żeby rząd chciał na chwilę wprowadzić pozory "normalności", żeby przeprowadzić wybory. Liczę na to, że w naszym rządzie przebiją się ludzie, którym na prawdę zależy, żeby uratować kraj, a decyzyjni nie będą ci, którym głównie urny, wyborcze oczywiście, w głowie.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Post autor: Pzet »

Tomek pisze: 22 mar 2020, 1:36 Bawi mnie bardzo kwestia wyborów prezydenckich. Jeszcze ponad miesiąc do głosowania, a wszyscy zachowują, jakby zostały trzy dni i cisną w PiS, bo "wybory trzeba przenieść TERAZ". :lol:
Wbrew temu, co piszesz temat wyborów jest jak najbardziej poważny. Już teraz należy się zastanowić czy da się zorganizować wybory w obecnej sytuacji. Najważniejsze kwestie to: jak umożliwić głosowanie osobom, które w dniu wyborów będą przebywać na kwarantannie oraz jak zapewnić bezpieczeństwo głosującym i osobom pracującym przy wyborach. Władze muszą jak najszybciej podjąć stosowne decyzje, czy organizować wybory w warunkach epidemii, a jeśli tak, to jak rozwiązać powyższe problemy.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 263
x 1194

Post autor: Abbott »

Jeśli Minister Zdrowia mówi "nie wychodźcie z domu, bo najgorsze przed nami", a szeregowy poseł "nie ma problemu", to wniosek jest jeden.
Kaczyński wychodzi z założenia, że jak stracił rodzinę w katostrofie lotniczej, to nic się nie stanie jak my stracimy swoich bliskich z powodu pandemii.
Wysyłanie naszych rodziców i dziadków do zatłoczonych lokali wyborczych, to jak wysyłanie ich do komory gazowej.
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

@Pzet, jest poważny, jeśli odbędą się w ogóle. :D PiS po prostu pewnie gra na zwłokę - dla siebie lub zapadającej się gospodarki (po co dawać do zrozumienia, że wszystko potrwa dłużej niż planowano?). Nie wiemy też jak sprawy potoczą się, może zdarzy się cud i temperatury pójdą bardzo w górę i może być po wirusie.

Nie mamy jeszcze nawet końca marca, więc należy się władzy cierpliwość w tym zakresie. Zwłaszcza, że w przypadku wyborów plan zastępczy - np. dla ludzi z kwaratanie - może nie być jeszcze gotowy.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 263
x 1194

Post autor: Abbott »

Co za bzdury. WHO już dawno zdementowało, że koronawirus nie zniknie jak sezonowa grypa.
Co do wyborów, to zostało nam już tylko 49 dni. Trzeba też zrekutować komisje wyborcze, zrobić z tymi ludźmi odpowiednie wywiady czy nie mieli styczności z koronawirusem. A to chyba będzie trudne jak podwładny prezesa mówi głośno "najgorsze przed nami".
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

WHO już różne rzeczy o koroniewirusie pisała. :D
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/2001296 ... eniem.html
https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV ... rusem.html

Najlepiej po prostu poczekać.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 779
x 121

Post autor: Ogorek »

Najnowsze dane - 627 osób zarażonych, 7 osób nie żyje.
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”