Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 663
x 811

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Stany Zjednoczone nowym liderem jeśli chodzi o liczbę zakażonych koronawirusem - ponad 86 tysięcy przypadków, najwięcej w stanie Nowy Jork. Powstał w tym stanie system prowizorycznych kostnic, mieszczących się m.in.: w ciężarówkach-chłodniach, w razie gdyby liczba zgonów przekroczyła możliwości miejskich kostnic.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Hopeless
Użytkownik
x 2
x 5

Post autor: Hopeless »

Z jednej strony duzo ludzi zdaje sobie sprawe z tego aby jednak siedziec w domu, z drugiej z kazdym moim wyjsciem do sklepu/apteki spotykam osoby lekcewazace nakazy ochronne. Panow paru w biedronce mialo gdzies obowiazek trzymania odleglosci od innej osoby i gdy tylko pracownik zwrocil im uwage, oni na niego nawrzeszczeli ze oni moga bo placa. Nie wiem jak skonczyla sie ta akcja, lecz pracownik zwial po ochrone. Dzis w aptece starszy pan przyszedl pogawedzic z aptekarka i kupic paste do zebow no jak to facet powiedzial, on potrzebuje zeby jedna zawsze byla w.zapasie. Szkoa, ze osoby starsze sobie tak bimbaja ta sprawe, zwlaszcza iz oni najwiecej ryzykuja.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 196
x 301

Post autor: Nina »

Kamilo pisze: 27 mar 2020, 14:05
Poland pisze: 27 mar 2020, 11:57 Czyżby zatem tak zwane "mohery" się zbuntowały?
Nie, to raczej kiepska prowokacja nastawiona na tani rozgłos.
Też od razu pomyślałam, że to prowokacja. Mieszkam blisko kościoła, rzucam nawet okiem czy od nekrologów się nie zagęściło, ale nie i oby tak zostało. Wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam typową kolejkę przed drzwiami kościoła, okazało się, że ludzie czekają, żeby zwyczajnie się pomodlić, bo proboszcz siedzi przy drzwiach i odlicza po 5 osób, tak w ciągu dnia, a nie na mszę. Ludzie spokojni, pogodzeni z sytuacją, żadnej nerwówki. Jadąc dziś autobusem w którym było ok. 10-12 osób pomyślałam, że przecież prawie wszystkie kościoły w dużych miastach mają gabaryty katedralne, więc zastanawiałam się skąd to ograniczenie do 5 osób jeśli w takiej autobusowej puszce może być 3 razy tyle :huh:
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 268
x 326
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

No cóż, za głupotę się płaci. ;)
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki ... -challenge
30 lat siły muzyki Radia ZET i już :)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 48
x 183

Post autor: Kamilo »

Z zakupami niektórzy rzeczywiście chyba zwariowali - sklep internetowy Tesco przysłał maila, że wprowadza jednorazowy limit... 80 kg :lol: Z ciekawości spojrzałem też na wolne terminy dostaw - najbliższy możliwy w mojej okolicy to 16 kwietnia.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 196
x 301

Post autor: Nina »

Zakupy robię osobiście, codziennie obiecuję sobie, że jeszcze tylko dokupię "to" i siedzę murem w domu, ale dziś znowu dostało mi się od koleżanki więc chyba koniec szwędania się po rzodkiewki, świeży ogórek czy makaron kokardki, bo taki mi pasuje. Tym bardziej, że nastraszyła mnie jakimś przypadkiem, który nie był schorowanym dziadkiem i powiedziała, że na Polskę idzie właśnie "fala", może dlatego ludzie kupują trochę więcej. I chyba chodzi o pierwsze 2, może 3 tygodnie kwietnia. Wczoraj usłyszałam w radio, że szczyt zachorowań na Węgrzech ma przypaść na czerwiec/lipiec. I raczej w najbliższym czasie nie zatrzyma się ta karuzela.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 106
x 147
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Umówmy się: w kwietniu wirus nadal będzie się rozprzestrzeniał. I raczej nie cofnie się do 10-50 przypadków wykrywanych dziennie. Widziałem jakieś modele przewidujące "górkę" w Polsce faktycznie w czerwcu (nie będę ich tu wstawiał, bo nie była to praca naukowa). Natomiast pamiętajmy, że przed tą "górką" dzienna liczba wykrywanych przypadków zacznie spadać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 575
x 2816

Post autor: Karol »

Za to w Stanach ponad 100k zdiagnozowanych zakażeń, 1,5k zgonów i 2,5k wyleczeń. Kilka miesięcy i ten kraj przestanie się liczyć na arenie międzynarodowej ustępując miejsca Chinom.

Relacja niemalże live:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 663
x 811

Ciepło nie powstrzymuje z kolei koronawirusa - np. w Brazylii co najmniej 77 zgonów i ponad 3 tysiące zakażeń. Tu po prostu potrzebna jest szczepionka, a nie złudne nadzieje, że w cieplejszym okresie będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 575
x 2816

Post autor: Karol »

Ciepło nie zawsze zabija wirusa. Po prostu epidemia wiosną może ograniczyć jego późniejsze działanie latem na tym samym obszarze.

We Włoszech dziś ponad 900 zgonów 😱. Hiszpania ok. 600.

W Polsce nagły skok liczby chorych :
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... em-4516482

Znowu nieszczęsny efekt Grójca.... Naprawdę nie pojmuję. Rozumiem pojedynczy, grupa dwa przypadki zarażeń ze strony personelu pracującego w szpitalach, jednak to już przechodzi ludzkie pojęcie. I nic do tego nie ma liczba robionych testów czy kwestia ilość sprzętu ochronnego w szpitalach, skoro pielęgniarki wyciągają wirusa także do całkiem innych placówek niż szpitalne.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 260
x 1194

Post autor: Abbott »

W Brazylii, to już nawet gangi każą mieszkańcom pozostać w domu. Serio!
#STOP BZDUROM
przemek94
Obserwator
x 8
x 44

Post autor: przemek94 »

Podobno 60 zakażonych jest w DPS pod Radomiem, a w statystykach MZ było wczoraj 27 osób zakażonych w województwie mazowieckim. Nie chce nikogo oskarżać, ale dla mnie to dziwne. Tutaj źródło tej informacji: https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... em-4516482
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 663
x 811

Ponad 650 tysięcy zakażeń na świecie, najwięcej potwierdzonych przypadków zdecydowanie w USA, a we Włoszech już co najmniej 10 tysięcy ofiar śmiertelnych.

Damianou18
Activist
x 294
x 53

Post autor: Damianou18 »

przemek94 pisze: 28 mar 2020, 10:35 Podobno 60 zakażonych jest w DPS pod Radomiem, a w statystykach MZ było wczoraj 27 osób zakażonych w województwie mazowieckim. Nie chce nikogo oskarżać, ale dla mnie to dziwne. Tutaj źródło tej informacji: https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... em-4516482
Bardzo możliwe, że ta 60ka została wliczona dopiero dzisiaj, bo Ministerstwo miało pewne wątpliwości. Tylko w mazowieckim jest 103 nowych zakażeń tylko dzisiaj.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 48
x 183

Post autor: Kamilo »

Wśród zarażonych marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”