Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

Mi chodzi o dane które podaje MZ. Jak widać na stronie sanepidu te dane się różnią. Może zaktualizują te dane później, ale w tym momencie coś się nie zgadza. Nie rozumiem tylko po co to robią skoro wszystko można teraz znaleźć na internecie.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Iluzjonista pisze: 04 kwie 2020, 21:01 Dziękuję za to że nazywasz mnie po imieniu i nie pieprzysz się w tańcu xD
Ale chyba jeszcze istnieje coś takiego jak opinia, prawda?
Dziękuję ci, że chociaz umiesz się przyznać, że robienie z siebie głupka nazywasz opinią. Koniec offtopu. ;)

Co do sanepidu, to jak widzę ich działania, to do jakości ich komunikatów na stronie też mam na tyle duże wątpliwości, że zwyczajnie ich nie cxytam. MZ wystarczy, a teorie spiskowe zostawmy sobie jak sytuacja zacznie się normować bo nie teraz czas na to.
przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

Podali teraz te 5 zgonów z mazowieckiego. Szkoda że te liczby tak rosną, jutro pewnie będzie w sumie ponad 100 zgonów.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Premier Wielkiej Brytanii przeniesiony na PIOM, stan szefa rządu brytyjskiego pogorszył się, jednak lekarze twierdzą, że został przeniesiony profilaktycznie, chociażby z uwagi, gdyby istniała konieczność użycia respiratora.

Odchodząc oczywiście od tragizmu sytuacji dla Johnsona, to ciekawie brzmi zdanie "przeniesiony profilaktycznie" skoro jednocześnie pojawia się zdanie że może zaistnieć konieczność użycia respiratora. Z szacunkiem, ale to musi wyglądać dosyć poważnie, i zgodnie z opisem działania wirusa w dosyć zaawansowanym stadium, skoro minęło raptem kilka dni i z dosyć dobrego stanu zdrowia robi się na tyle trudny, że gość za chwile może walczyć o życie przy pomocy respiratora.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Czy w którymś kraju wprowadzono oficjalny stan wyjątkowy czy stan klęski żywiołowej? Czy umknęła mi taka informacja :huh: Bo ogłoszenie stanu pandemii to chyba jeszcze insza inszość, jeśli mogę tak się wyrazić.
Spanikowanym i przeżywającym te wszystkie wykresy polecam rozmowę z Dr Wolfgangiem Wodargiem, niemieckim internistą, pulmonologiem, specjalistą od zdrowia publicznego, studiował epidemiologię na renomowanym John Hopkins University w USA, jest lekarzem krajowym w Schlezwiku-Holsztynie oraz był m.in. deputowanym do Bundestagu, zasiadał jako przewodniczący podkomisji ds. zdrowia w Radzie Europejskiej. Do znalezienia bez problemu, na razie, w sieci.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Czy 400 przypadków dziennie wywołuje jeszcze szok? Chyba nie. Szybko można się przyzwyczaić...

Ciekawostka. Dbajmy o higienę, a dziś w mojej okolicy awaria magistrali wodociągowej. Brak wody przez kilka godzin, po 22 napełnianie instalacji i mój ulubiony efekt - sraczka z kranu 🙄 No bywa.

We Włoszech krzywa cały czas się spłaszcza. Aktualnie ponad 94 tys. chorych, ponad 24 tys. ozdrowieńców i 17 tysięcy osób zmarłych z powodu COVID-19. Jak czytam, wczoraj zdiagnozowano pozytywnie 3 tysiące pacjentów oraz zarejestrowano ok. 600 zgonów. To nadal dużo, jednak wskaźnik wyleczeń pnie się do góry, jest dużo powyżej liczby zgonów i być może za kilkanaście dni liczba chorych zacznie powoli spadać.

Hiszpania: ok. 85 tys. aktualnie chorych, 43 tys. ozdrowieńców oraz 14 tys. zgonów. 5,2 tys. zarażeń i ponad 700 zgonów wczoraj. Jednak wskaźnik wyleczeń jest tak wysoki, że krzywa aktywnych zachorowań może spłaszczyć się lada dzień.

O Francji długo, by pisać. Do sukcesu daleko, choć myślałem, że wyjdą z wirusa najszybciej.

Niemcy mają prawie 70 tys. chorych oraz 2 tys. zgonów. Co istotne, tam również jest całkiem dużo wyzdrowień - w granicach 36 tys. osób. Jeśli tendencja zostanie zachowana, wskaźnik zachorowań zacznie spadać. Oby, bo to przekłada się na funkcjonowanie także polskiej gospodarki.

Polska może wydłużyć sobie okres walki z koronawirusem dzięki skutecznemu hamowaniu epidemii. Zduszanie może zająć więcej czasu, niż słynne "przechorowanie" go. Jednak ofiar mniej.

Światowe statystyki na teraz:
1 042 003 chorych "online"
301 828 już zdrowych.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Państwa zaczynają powoli mówić o łagodzeniu restrykcji i "odmrażaniu" gospodarki, takie deklaracje padły już ze strony Danii, Norwegii, Austrii i chyba Czech, a nawet Włoch, pojawiło się światełko......
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

O 10:00 MZ podało info o 192 ozdrowieńcach, a rzecznik kilkanaście minut o 220. CUD!
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

No i mamy ponad milion aktywnych przypadków koronawirusa na świecie. Wczoraj rekordowa liczba potwierdzonych zgonów w Stanach - ponad 1900, a początek szczytu epidemii w tym kraju podobno około 16 kwietnia. Jutro mijają trzy miesiące od potwierdzenia pierwszej ofiary śmiertelnej ogólnie - w chińskim Wuhan, miejscu które jest ponownie otwarte po 76-dniowej kwarantannie.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Codziennie sprawdzam na stronce i wczoraj było 191 a dzisiaj 222 wyzdrowialych. Może przed świętami to pójdzie bardzo w górę 🙃 a przez święta znowu więcej zachorowan...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Abbott Nie wiem czy cud czy naturalna kolej rzeczy. Na zachodzie ozdrowieńców dziennie liczymy w setkach. W Niemczech są to już nawet tysiące na dobę, przez co krzywa aktywnych zachorowań odbiła w dół! Sięgając wzrokiem dalej można dostrzec, że liczba chorych spada także w Iranie.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Koronawirus szaleje, a Prezydent ? Orędzie ? Oj nie, nie, nie... :lol:

Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

@Karol ja tego nie neguję. Tylko po co są wysyłane do mediów raporty o 10:00 skoro 40 minut później rzecznik MZ na konferencji podaje inną informację? Jest jakiś chaos informacyjny.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Od przyszłego tygodnia mają obowiązywać w powszechnym stosowaniu maseczki, ewentualnie szale zakrywające nos i usta, szczególnie ma to dotyczyć biegaczy, bo oni, podano takie info, generują wirusy z zasięgiem kilkumetrowym, co zapewne ma związek z większą intensywnością oddychania. Codziennie spaceruję z psem, okolica z dużą ilością zieleni, mijam sporo biegaczy, większość, w zasadzie prawie wszyscy nie mają maseczek, ale wczoraj mijałam biegnącą dziewczynę z materiałową maseczką wręcz ociekającą wilgocią, jak wiadomo taka maseczka na pewno nie zabezpiecza przed ekspozycją wirusa, ciekawa jestem czy biegacze dostosują się masowo do tego przepisu.... :rolleyes:
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Jeżeli maseczka będzie gwarantem, że nie dostaną kwitu do zapłaty w okienku bankowym, to będą nosić. Potwierdza to tylko doniesienia, że za tydzień prawdopodobnie pierwsze większe luzowanie pasa z obostrzeniami, ale to broń obosieczna, jeżeli ludzie sobie z zakrywania twarzy i nosa nic nie zrobią, to po wyborach rząd dopiero zacznie chować ludzi w domach. Nie przypadkowo mówi się już o powolnym uruchamianiu gospodarczym od nowa. Zamknięte galerie generowały jednak miliardowe w skali kraju straty, przy dosyć stabilnym względem innych tempie rozrostu wirusa, można spróbować lekko luzować pasa. Bardziej zastanawia mnie fakt, że wszyscy tak krytykowali noszenie maseczek, a wystarczały dwa tygodnie i już nagła zmiana. To tylko pokazuje, że ludzkość dalej jest bardzo podatna na informacje i jest nimi bardzo łatwo mamic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości