Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

typeO pisze: 19 kwie 2021, 9:50 Cały czas się zastanawiam na ile nasze "maseczkowe" ochrony są skuteczne i trochę nie dowierzam zdaniu, że mimo "uważania" ktoś się zaraził.
Osobiście uważam, że te najbardziej popularne maseczki są nieskuteczne, to raczej po prostu atrapa i czynnik psychologiczny. Ja maski noszę, głównie ze względów społecznych, w miejscach w których nie bardzo można zachować dystans, a w dystans akurat najbardziej wierzę. A co do kwestii "uważania"....Dziś w ostatniej chwili wpadła do tramwaju mocno korpulentna pani, stanęła tuż za mną, bo jeszcze jeden krok i chyba byłby zawał, i słyszałam jak dyszy mi w plecy, stałam przy drzwiach i wysiadałam na najbliższym przystanku, więc nie było czasu na jakiś korygowanie pozycji. I takich sytuacji, nad którymi nie bardzo panujemy, chociaż właśnie "uważamy" najbardziej się obawiam, będę teraz miała kilka dni nerwówki, mimo, że do koronapaniki bardzo mi daleko, tym bardziej, że kilka, a pewnie i kilkadziesiąt, podobnych sytuacji już miałam za sobą, bo nie sposób ich uniknąć prowadząc w miarę normalny tryb życia.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Potwierdzono ponad 3 miliony covidowych zgonów na świecie. Głównym epicentrum wirusa są teraz Indie, gdzie dziennie jest ponad 200-260 tysięcy zakażeń. Premier Wlk. Brytanii, Boris Johnson odwołał wizytę w tym kraju w związku z tym wzrostem infekcji.

Tutaj można na bieżąco sprawdzać jak idzie tempo szczepień na świecie: https://ourworldindata.org/grapher/dail ... tion-doses
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1384424743672107008 Tylko 13 procent wykonanych testów dało wynik pozytywny.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1384787183966556164 Dość znaczny spadek liczby nowych zachorowań. Tydzień temu było to ponad 21 tysięcy osób.

Wtedy przetestowano co prawda ok. 100 tysięcy osób, jednak co piąty przypadek był pozytywny. Teraz jest trochę lepiej.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1385511879892770818 Dość duży spadek hospitalizacji oraz aktywnych zakażeń. "Duży" w porównaniu do poprzednich tygodni. Zmarło 539 osób.

Jeszcze dane dotyczące liczby wykonanych szczepień:
Źródło: Ministerstwo Zdrowia, atan6na 23 kwietnia 2021
Źródło: Ministerstwo Zdrowia, atan6na 23 kwietnia 2021
Minister Dworczyk zapowiedział dzisiaj w Polskim Radiu, że jutro zostanie wykonane 10-milionowe szczepienie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Duże rozluźnienie w szpitalach.
https://twitter.com/synxchaosu/status/1386237104179617795
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

I jak tam zwolennicy "Nuf für Impfen"? Segregacja na szczepiony/nieszczepiony do podstawowych usług coraz bliżej

Gowin mówi o otwarciu hoteli i gastro tylko dla zaszczepionych, "wolne media" też...

[tweet]https://mobile.twitter.com/synxchaosu/s ... 4471877632[/tweet]

[tweet]https://mobile.twitter.com/KonradPiasec ... 5874366464[/tweet]
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Jestem oczywiście przeciwnikiem takiego rozwiązania. Choć w sumie to byłby chyba jedyny sposób, żeby w naszym foliarskim kraju przekonać ludzi do szczepień, których boją się bardziej niż samego COVIDu. :P
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Nie każdy kto się nie szczepi to foliarz. Waż słowa.

Jedni nie mogą się szczepić z powodów schorzeń (odrzucenie przez lekarza, alergie na składniki szczepienia), inni nie mają nawet możliwości rejestracji, a osoby poniżej 18 będą całkowicie wykluczone, bo nie będą mogły do takiego McD pójść bo liczy się szczepienie.

Dla mnie to taki powrót do rządów akwarelisty z Austrii gdzie sklepy były "Nur für Deutsche"

Art. 32. Konstytucji:

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Chodzi mi o to, że w strachu przed szczepieniami jesteśmy chyba w czołówce Europy, bo u znajomych z innych krajów nie widzę w rozmowach tego, co w naszym kraju. Co uważam za przesadę, bo o ile szczepionki nigdy nie są całkiem bezpieczne, o tyle COVID z całą pewnością niebezpieczny jest . Przynajmniej dla grup 60+.

Natomiast otwieranie czegokolwiek tylko dla zaszczepionych uważam za pomysł bezsensowny,jak już wyżej napisałem, zwłaszcza, że dopiero w sierpniu będzie mógł zostać zaszczepiony każdy chętny.

Jak na razie w Polsce podejście jest w miarę rozsądne, bo nie wprowadzono ani godziny policyjnej, ani zakazu przemieszczania w dzień, jak w innych krajach. Więc i podział na szczepionych/nieszczepionych wydaje się bardzo mało prawdopodobny, nawet jeśli jeden minister z drugim coś takiego przebąkują.
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

DAWIDKI pisze: 25 kwie 2021, 14:48 (...)Dla mnie to taki powrót do rządów akwarelisty z Austrii gdzie sklepy były "Nur für Deutsche" (...)
Wyluzuj, nie wprowadzą ci nagle zakazu wychodzenia z domu bo się nie zaszczepisz. Po prostu, na logikę, teraz mamy pozamykane wszystko, ale jak jesteś zaszczepiony, to będziesz mógł iść do restauracji normalnie. Może być to, albo po prostu wszystko będzie pozamykane dłużej i biznesy będą umierały jeszcze dłużej. A z tego co pamiętam, plandemikom zależało żeby biznesy lokalne nie upadały i żeby je pootwierać, prawda?
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

@Desovsky No właśnie. Ci, którym niby zależy na lokalnych biznesach, powinni rwać się pierwsi do zaszczepienia się. A często jest dokładnie odwrotnie. :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

@Desovsky - powiedz to w twarz matce z dwójką dzieci, że nie wejdzie do McD, bo one nie są zaszczepione albo mężczyźnie, który CHCIAŁ się zaszczepić ale lekarz go zdyskwalifikował ze szczepienia...

Sory - dla mnie to jest segregacja jak za akwarelisty. Jeśli tak im zależy na DOBROWOLNYCH szczepieniach (czyli takich jak chociażby na zapalenie opon - kleszczowe czy grypę?) to czemu nie wpiszą tego do kalendarza szczepień tylko robią segregację na szczepiony/nieszczepiony? Szczepiony TEŻ MOŻE ZARAŻAĆ, ale na kwarantannie ląduje obecnie nieszczepiony z pozytywem a szczepiony kontakt nie, mimo że może MIEĆ AKTYWNEGO WIRUSA.

A porównywanie kogoś kto nie chce się szczepić od plandemików to cios poniżej pasa. Nie każdy kto się nie szczepi jest Komarenką czy Braunem.
Równie dobrze nadmiernych stosowaczy się do zasad mogę nazwać covidianami. I co? Też w tym momencie zdyskryminuję osoby które faktycznie się boją od nadmiernych dezynfekatorów którzy co sklep pryskaja sie byleczym a udowodniono już badaniami, że zarażanie przez kontakt ze skórą jest tak samo znikomy jak z maskami na świeżym powietrzu. Stawiam, że pierwszy zdejmiesz maske jak tylko usłyszysz ze nie trzeba jej nosic na swiezym powietrzu.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

DAWIDKI pisze: 25 kwie 2021, 19:57 @Desovsky - powiedz to w twarz matce z dwójką dzieci, że nie wejdzie do McD, bo one nie są zaszczepione albo mężczyźnie, który CHCIAŁ się zaszczepić ale lekarz go zdyskwalifikował... Sory - dla mnie to jest segregacja jak za akwarelisty.
A np. sytuacja w klubach. Często dziewczyny mają wejście za darmo, a czasami nawet i alkohol. Co ma powiedzieć facet, który musi płacić ??? Czy też uważasz, że to segregacja jak za "akwarelisty" ??? :DD
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

O sytuacji z bonusami ze względu na płeć chociażby w rekrutacji na studia też uważam to za łamanie Art.32 Konstytucji, ale doskonale wiemy, że rządzi w TK ten kto ma rządzić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości