Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nazwał mnie foliarzem, a ja napisałem, że moderator nie zawsze pisze jako moderator, gdyż dopiski moderatorskie pisane są kolorem czerwonym. Co w tym trudnego? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Nazwał czy napisał, że reprezentujesz? Dla mnie to 2 różne znaczenia.

Do czego to doszło bym brał stronę @semperadastra ??😳😱
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Reprezentować to ładny eufemizm, ale wszyscy wiedzą o co chodzi :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla jasności. Nie chcę mi się już nikogo przekonywać. Ja się zaszczepiłem, mam czyste sumienie, ale nie mam też pretensji do tych, którzy się nie szczepią. Przynajmniej dopóki ani ja ani nikt z moich zaszczepionych bliskich nie będzie będzie miał przesuniętej operacji, zabiegu czy zwyczajnie nie dostanie szybkiej pomocy medycznej, bo karetka będzie stała pod szpitalem covidowym tylko dlatego, że procent wyszczepialności mamy marny. Kto będzie wtedy odpowiadać za kolejne 100 tysięcy nadmiarowych zgonów? Za 2020 rok odpowiada rząd PiS, bo nie miał szczepionki, a teraz?
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Tylko że jak przyjdzie odgórne pisemko od Niedziele "nie obsługiwać nikogo poza covid" to nic nie zrobisz. Jeśli szpital złamie zakaz ekonomisty to pożegnają się wszyscy w placówce.

Lekarze byli pierwsi w kolejności do szczepienia a nadal leczą via teleporada. Czyja to wina? Ekonoma Niedziele.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@DAWIDKI Gdyby wytłuc wirusa, nie byłoby takich zaleceń. Głupie decyzje są skutkiem głupich zachowań.
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Szpital, który nie jest jednoimiennym dostawał takie zalecenie. I jak wyjaśnisz to, że wstrzymano planowe zabiegi w szpitalach niecovidowych? ;)

BTW dodam obrazek idealnie pokazujący hipokryzję "wolnych mediów".

Obrazek
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Hucznie rzucasz na lewo i prawo argumentem "segregacji sanitarnej", a sam próbujesz wcisnąć na siłę wszystkich pracowników jednej firmy do jednego wora. Poza tym to opinie prywatne, a nie ogólne stanowisko stacji. Gdyby zrobić ankietę wśród pracowników TVNu, to byłbym bardziej niż pewien, że znalazłyby się osoby sceptyczne co do szczepień czy przymuszaniu do nich. ;)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Ale jakby Gawryluk tak napisała na swoim prywatnym TT/FB to byście powiedzieli, że to nie jest jej pogląd tylko stacji...

O pupilkach Jacusia nie wspominam jakie byłoby larum :)

Tak samo jechałbym niezależnie czy to napisałaby Danusia, Gawryluk czy Piasecki. :)

Polecam dzisiejsze FpF gdzie narracja była podobna jak do tych wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1548
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 626

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Ja już oszalałem. Te rewelacje naprawdę przyprawiają mnie o zawrót i ból głowy.
To polecanie szczepienia wyjdzie niedługo bokiem i odbije się czkawką...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@DAWIDKI

Twoją hipokryzją natomiast jęczenie o segregacji sanitarnej, prawach człowieka, Konstytucji, a sam już dawno poleciałeś się zaszczepić. Wielce poszkodowany, pierwszy z certyfikatem covidowym będziesz latać po Mc Donaldach 🙂

Obrazek
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Czyli jeśli nie popieram segregacji sanitarnej "na lepszych i gorszych" a się zaszczepiłem to nie mam prawa krytykować "wolnych mediów", które są hipokrytami mówiąc podczas strajku kobiet "moje ciało mój wybór" a teraz chcą przymusić do szczepionki dobrowolnej? :)

Myślałem, że można krytykować niezależnie od swoich decyzji, ale jak widać liczy się tylko jeden pogląd - zaszczepiony nie ma prawa krytykować segregacji sanitarnej. :)
Niby forum o mediach, ale liczy się tylko "jedna słuszna opinia - coś odmiennego nt. covid - SZUUUUR!"

Zacytowałbym Borka z tekstem o ścianie, ale ja przynajmniej mam takt nie to co niektórzy którzy wszystko wiedzą najlepiej. ;)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, 23:41 przez DAWIDKI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze: 13 lip 2021, 21:31Za 2020 rok odpowiada rząd PiS, bo nie miał szczepionki, a teraz?
Tych, którzy jeżdżą na urlopy lub wychodzą z domu bez powodu? Skoro szczepionka głównie zapobiega ciężkiemu przejściu choroby to nadal można być nosicielem. W czerwcu pisano, że 40% nowych chorych w Izraelu to osoby po szczepionce (zaszczepiło się 65%), więc najwyraźniej harce związane z brakiem lockdownu dały o sobie znać.

Osobiście nikogo nie winiłbym. Co więcej niczego nie zamykałbym, a jedyne wprowadził środki ostrożności w miejscach zamkniętych.
Manieq pisze: 13 lip 2021, 23:19 Hucznie rzucasz na lewo i prawo argumentem "segregacji sanitarnej", a sam próbujesz wcisnąć na siłę wszystkich pracowników jednej firmy do jednego wora. Poza tym to opinie prywatne, a nie ogólne stanowisko stacji.
Chamskie wydzwanianie do ośrodków w górach i pytanie się o ich osobiste sprawy w programie TVN uważasz też za opinie prywatne, a nie stanowisko stacji?
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Akurat z urlopami się zgodzę - jak już wspomniano w tym wątku - na początku każdy był "antyszczepem" ale jak ogłoszono, że ze szczepieniem pojedziesz na wakacje to ci przeciwni nagle zmienili zdanie "bo muszą wyjechać". W majówkową akcję jakoś nie widziałem by jakakolwiek stacja gnoiła ludzi za brak dystansu/maski z kinolem na wierzchu gdy parę miesięcy wcześniej każda stacja (TVP też) jechała po ludziach na stokach bo nie trzymają dystansu/masek nie mają prawidłowo założonych (co było totalną bzdurą)

Akurat każdy urlopowicz z zagranicy niezależnie czy szczepiony czy nie powinien lądować na 7 dni kwarantanny. Tak się zaczęła u nas druga fala po powrocie dzieciarni do stacjonarnej nauki - rodzice chorzy po urlopie, dzieciak rozniósł i domino poszło.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

@DAWIDKI Ale czekaj... Niedawno rząd właśnie wprowadził kwarantannę po powrocie z zagranicy też dla zaszczepionych. Pamiętam, że to krytykowałeś... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości