Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Nina pisze: 07 kwie 2021, 20:38Również bardzo jestem ciekawa jesieni, bo to będzie w dużym stopniu jesień prawdy. Dowiemy się jak zadziałały szczepionki, bo szczepienia idą pełną parą i do późnego lata jednak wiele osób się zaszczepi. Druga sprawa, której jestem ciekawa to to jak będą traktowane osoby, które dobrowolnie się nie zaszczepiły, czy będą podlegały jakimś drastycznym restrykcjom i ograniczeniom, będzie to cała prawda o "dobrowolności" szczepień. Jeśli chodzi o restrykcje, to "wariackich papierów" mogą właśnie dostarczyć niezaszczepieni, których obwini się o różne pandemiczne nieszczęścia. Mówiąc szczerze jestem pełna obaw, spokojnie raczej nie będzie :rolleyes:
Jeszcze jedna sprawa. My od marca 2020 r. mamy ogłoszony tzw. "stan epidemii" który można nazwać takim quasi-stanem nadzwyczajnym. Piszę "quasi", ponieważ ten stan nie jest określony w konstytucji, nie zmienia to jednak faktu, że od ponad roku de facto rządzi się nami przy pomocy rozporządzeń. Wydaje mi się że to nie może trwać w nieskończoność. Nawet gdyby - jak twierdzą niektórzy naukowcy - koronawirus miał nigdy nie zniknąć z powierzchni Ziemi, to kiedyś ten "stan epidemii" powinien się formalnie zakończyć.
Nawet stan wojenny z 1981 r. trwał około półtora roku, w tym wypadku ten czas upłynie mniej więcej na jesieni tego roku.
Niektórzy radykalni przeciwnicy PiS mogą napisać w odpowiedzi na ten wpis że PiS właśnie dąży do tego żeby rządzić rozporządzeniami i najchętniej pozostawiłby taki stan epidemii na stałe, niemniej mam jeszcze nadzieję że w tym kraju ktoś pomyśli o hierarchii aktów prawa i kiedyś ten stan epidemii zdejmie - a w najgorszym wypadku że stanie się to po pierwszych wyborach parlamentarnych wygranych przez inną partię niż PiS.
W najgorszym razie - ale mam nadzieję że tak się nie stanie - gdyby zdecydowali się że część ograniczeń ma pozostać na stałe (oby tak się nie wydarzyło) - to należałoby te ograniczenia wpisać do ustawy typu kodeks wykroczeń itp., a następnie stan epidemii znieść.
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

W kwietniu tamtego roku straszyła, że bieganie na dworze jest niebezpieczne. Dzisiaj przy praktycznie 25 tysiącach zakażonych chwali się zdjęciem z basenu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Taka doktor mogłaby mnie badać 🙂

---
https://twitter.com/synxchaosu/status/1381163514316914691 Widać lekkie poluzowanie w szpitalach w skali kraju, jednak w ramach konkretnych placówek raczej niekoniecznie.

Nadal co czwarty test daje wynik pozytywny.

Jeśli chodzi o szczepienia, to średnio to przyspiesza.

Źródło: Medonet.pl / Ministerstwo Zdrowia
Źródło: Medonet.pl / Ministerstwo Zdrowia
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Zabawnie wygląda stan magazynowy RARS. 🙂
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

@DAWIDKI Ten przypadek, który wstawiłeś nie jest niczym szczególnym. Jest wielu instagramowych "influencerów" itp., którzy podobnie postępują:
Celebryci na wakacjach zwyczajnie nas frustrują. "Pandemia pokazuje, że nie wszyscy jesteśmy równi"
Polscy pato-influencerzy w akcji. Obchodzą zakazy i przesyłają „trochę słońca" z egzotycznych plaż

Po prostu rok temu było nastawienie na ostrzeganie przed koronawirusem, teraz jest nastawienie na korzystanie z hoteli. I jak mam być szczery, to podoba mi się ich postępowanie, niech każdy korzysta z podróży czy innych aktywności, jeśli ma na to ochotę. Gorzej, gdyby wciąż siedzieli w domach i straszyli, dzięki tym ich podróżom, więcej ludzi przejrzy na oczy i zobaczy, że nie ma podstaw do innego życia niż przed "pandemią"... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

DAWIDKI pisze: 10 kwie 2021, 19:09 W kwietniu tamtego roku straszyła, że bieganie na dworze jest niebezpieczne. Dzisiaj przy praktycznie 25 tysiącach zakażonych chwali się zdjęciem z basenu.
W sieci krążą różne filmiki z koronawirusowymi niekonsekwencjami jak np wypowiedź ministra Szumowskiego, że używanie masek jest kompletnie bez sensu, po kilku miesiącach minister zmienił narrację o 180 stopni, przykłady można by mnożyć.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Warto wspomnieć kiedy dokładnie Szumowski negował znaczenie maseczek - przed pandemią 🙂
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1381888256695013378 Można odważnie zasugerować, że przynajmniej na ten moment nie widać jakiegoś szczególnego "efektu świąt". Zakażonych fizycznie ubywa, jednak miejsc w szpitalach zajętych coraz więcej.

Dzisiejsza wykrywalność COVID-19 na poziomie 16 procent. Znakiem tego, że lekarze coraz częściej zlecają testy z lenistwa.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1382250505750126597 Na plus, że od poniedziałku otwierają się żłobki i przedszkola 🙂

--

Komedia. https://twitter.com/EpiskopatNews/status/1382253542790991873
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Na szczęście od przedostatniej środy jestem ozdrowieńcem. Przez większość izolacji przechodziłem tę infekcję łagodnie. Przez pierwszych pięć dni miałem temperaturę między 36,5 a 38. Początkowo jednie przez pierwsze dwa dni miałem momentami silne poczucie gorąca i jedynie pierwszego dnia, gdy wystąpiły u mnie objawy, straszne poczucie zimna.
Dopiero szóstego dnia temperatura wzrosła do 39,7, a także wystąpiły u mnie odruchy wymiotne. Także wtedy moja fenomenalna pulmonolog zapisała mi antybiotyk, po którym już następnego dnia odczułem znaczącą poprawę. A dwa dni później temperatura zaczęła mi skakać od 36,5 do 37,2. Oprócz tego na kolejnej wizycie dostałem od niej kolejne trzy leki, które także zadziałały. Nawet wolę sobie nie wyobrażać, co by się ze mną nie stało, gdyby nie ona, zwłaszcza że wszyscy wcześniejsi lekarze i to nawet ci, z którymi dotychczas miałem fenomenalne doświadczenia, zapisywali mi na koronawirusa jedynie Ibuprom oraz syrop przeciwkaszlowy. Co więcej, za takim leczeniem była także pewna lekarka zakaźna z innego miasta (mniejsza o jego nazwę oraz jej nazwisko) będąca jednocześnie ordynatorem szpitala zakaźnego oraz wielką gwiazdą tamtejszych mediów. Jeśli inni covidowcy też są leczeni jedynie Ibupromem oraz syropami przeciwkaszlowymi, mimo że na rynku dostępne są na to skuteczne specyfiki, to teraz się nie dziwię, czemu zbyt wiele osób w stanie agonalnym trafia do szpitali.

A najgorsze jest to, że złapałem to przy wykonywaniu codziennych czynności albo w sklepie, albo w aptece, albo w LuxMedzie, w którym leczę się od trzech lat, mimo noszenia maseczki FFFP3, rękawiczek oraz ciągłej dezynfekcji rąk, od której momentami szczypią mnie ręce. Jak widać, w moim przypadku tego typu zabezpieczenia nie pomogły.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Nie chcę straszyć, ale status ozdrowieńca to dopiero początek ;) U mnie, po 3 miesiącach, zmysły węchu i smaku dalej wariują, wielu codziennym czynnościom towarzyszy zadyszka i bardzo ciężko skupić się nad czymkolwiek. Zmieniły się też nawyki żywieniowe, ciągnie do węglowodanów i słodyczy.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

@Kamilo: A Ty jak przez to przeszedłeś? I czym Cię leczono?
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

michal pisze: 18 kwie 2021, 21:46 Także wtedy moja fenomenalna pulmonolog zapisała mi antybiotyk, po którym już następnego dnia odczułem znaczącą poprawę. A dwa dni później temperatura zaczęła mi skakać od 36,5 do 37,2. Oprócz tego na kolejnej wizycie dostałem od niej kolejne trzy leki, które także zadziałały. Nawet wolę sobie nie wyobrażać, co by się ze mną nie stało, gdyby nie ona, zwłaszcza że wszyscy wcześniejsi lekarze i to nawet ci, z którymi dotychczas miałem fenomenalne doświadczenia, zapisywali mi na koronawirusa jedynie Ibuprom oraz syrop przeciwkaszlowy.

Dopytam tylko. Wizyty u pulmonolog pewnie prywatnie ??? :)

michal pisze: 18 kwie 2021, 21:46A najgorsze jest to, że złapałem to przy wykonywaniu codziennych czynności albo w sklepie, albo w aptece, albo w LuxMedzie, w którym leczę się od trzech lat, mimo noszenia maseczki FFFP3, rękawiczek oraz ciągłej dezynfekcji rąk, od której momentami szczypią mnie ręce. Jak widać, w moim przypadku tego typu zabezpieczenia nie pomogły.
Kolejny argument za tym, żeby szerzej otworzyć gospodarkę. Tak, czy siak zakażenia są i będą, ale przynajmniej trochę ocali się gospodarkę. O ile jest jeszcze co ratować... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

michal pisze: 19 kwie 2021, 9:05 @Kamilo: A Ty jak przez to przeszedłeś? I czym Cię leczono?
Wspominałem o zmaganiach na mCzacie ;) Miałem prawie wszystkie objawy właściwe dla tego pierwotnego covida. Zmieniały się mniej więcej co 2 dni.
Rekordowo wysoka gorączka była na początek, bliżej końca były dwa wieczory z wyraźnie spłyconym oddechem. Żeby się nie stresować, brałem wtedy tabletki na spanie i przesypiałem po kilkanaście godzin na dobę. Przeszło. Miałem ogólny lek od lekarza, nie Ibuprom, ale prawdę mówiąc nawet go nie zużyłem do końca. Zwiększona suplementacja witamin, omega 3, cynku jest do dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, 9:51 przez Kamilo, łącznie zmieniany 2 razy.
typeO
Obserwator
Posty: 668
Rejestracja: 28 kwie 2019, 10:20
x 219
x 466

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: typeO »

Cały czas się zastanawiam na ile nasze "maseczkowe" ochrony są skuteczne i trochę nie dowierzam zdaniu, że mimo "uważania" ktoś się zaraził. Zawsze jest jakiś moment, że spotkamy się z kimś bez zabezpieczeń, że przyjdzie ktoś z rodziny itp. Nie wiem co o tym myśleć. Może skazuję się na hejt, ale wyrażę tę wątpliwość. Większość moich znajomych uważa, nosi maski, nie szwęda się bez potrzeby i nie choruje. Jest też i taki mój ziomek, który w większości nosi maskę, ale nie zawsze i nie wszędzie - też nie choruje (chyba, że przeszedł bezobjawowo).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Koronawirus w Polsce i na świecie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://twitter.com/synxchaosu/status/1384062610476208141 Aktualnie zakażonych sporo mniej, jak również osób w kwarantannie. To dobrze.

Jeśli chodzi liczbę hospitalizowanych, to tutaj nie możemy się nawet troszeczkę uśmiechnąć... Aha, jak w każdy dotychczasowy weekend, także w ostatnią sobotę ludzie mieli wolne i nie umierali w standardowej ilości...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości