Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: MazowszeSercePolski » 11 maja 2015, 9:29

Kukiz mocno pojechal po TVN-ie :D Sądze, że jego wyborcy w większości nie pójdą na II turę.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 37
x 99

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 11 maja 2015, 9:48

Żałosne było też wezwanie przez Komorwskiego Dudy do debaty. Nie chciał przed I turą to teraz powinien prosić o tą debatę a nie wzywać Dudę do debaty.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 11 maja 2015, 11:19

Komorowski nagle sobie przypomniał o instytucji referendum - jakoś przez 5 lata miał gdzieś, gdy PO odrzucała po kolei kolejne zebrania podpisów. O zmieleniu w 2007 roku, gdy był normalnym członkiem swojej partii nie wspominając:
https://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... mosc.html?
Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek, że chce referendum ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, zmian systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz zmian w systemie podatkowym.
Pierwszy raz w historii widzę taką desperację w kampanii prezydenckiej. Komorowski popełnia raz za razem gafy. Teraz jest na łasce Kukiza, który już raz tak ładnie podsumował jego zmienność kilka dni temu:
Obrazek
Pawel pisze:Żałosne było też wezwanie przez Komorwskiego Dudy do debaty.
Duda przyjął je od razu na spokojnie wspominając jak przez kilka tygodni nie mógł się doprosić o spotkanie. Ogólnie dzięki czytaniu z kartki i typowemu niewzruszonemu PO-wskiemu laniu wody, nie mającego pokrycia w rzeczywistości, prezydent otwarcie wystawił się na kpiny z różnych stron i nie pomogą mu zaprzyjaźnione media, bo musiałyby już unikać totalnie wypowiedzi opozycji. A trudno to robić w przypadku zwycięzcy pierwszej tury i np. sensacyjnego trzeciego miejsca, będących na fali - oglądalność i rynek reklam są w tym wypadku ważniejsze od sympatii.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 37
x 99

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 11 maja 2015, 11:22

Tomek pisze:Komorowski nagle sobie przypomniał o instytucji referendum - jakoś przez 5 lata miał gdzieś, gdy PO odrzucała po kolei kolejne zebrania podpisów..
Referendum dla Komorowskiego to było wczoraj a dotyczyło tego czy dalej ma być prezydentem RP i nie wyszło ono dla niego korzystnie :D. Niedługo druga część tego referendum.

A dzisiaj od rana reżimowe media straszą Kaczyńskim.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Conan
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Conan » 11 maja 2015, 14:37

PKW podała dane z 20 na 51 okręgów wyborczych.

Andrzej Duda - 39,69%
Bronisław Komorowski 29.14%
Paweł Kukiz 21,28 %
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 11 maja 2015, 14:44

Kukiz odpowiedział na temat referendów promowanych przez Komorowskiego dzisiaj rano :D
Obrazek

Wygląda na to, że prezydent swoim nagłym populistycznym zwrotem w stronę JOW-u zaognił jeszcze sprawę :)
0 x
HENSHIN!
Tradycjonalista
Thinker
x 9
x 23

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 11 maja 2015, 16:20

Oficjalnie: : 27 z 51:
Andrzej Duda 36,66 %
Bronisław Komorowski 31,9 %
Paweł Kukiz 20,97%

Nieoficjalnie, protokoły PKW, 49 z 51:
Andrzej Duda 34,8 %
Bronisław Komorowski 33,58 %
Paweł Kukiz 20,90 %

Źródła Edzioo i DawSal na Twitterze.

Wracając do wyniku kandydatki SLD, to uważam że decydujący był rozpad SLD i budowa Ruchu Palikota, i to był decydujący moment. Uważam też że SLD może nie przekroczyć progu wyborczego.
0 x
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 260
x 70
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: SzymonNP » 11 maja 2015, 18:12

W końcu, gdy, po 9 latach popierania PiSu i pochodnych (PJN, PR), zrozumiałem jakim złem i obłudą jest ta grupa, ja, pierwszy, który był wściekły na wybór Komorowskiego na prezydenta, dziś tego żałuję i liczę, że te 7 mln Polaków też z tego snu, oraz niczym nie podpartych 2 obietnic Kukiza obudzi. Nie jestem do końca za PO i za ich programem (chociaż przez nią kraj jest stabilny i na świecie nas szanują, a nie jak 10 lat temu z nas się śmiano i z nas szydzono), ale za Prezydentem Komorowskim i żałuję, że doceniam go dopiero od roku. Bo robi to co powinien robić Prezydent w systemie parlamentarno-gabinetowym, czyli tylko z godnością reprezentować nasz kraj, a w sprawy rządu wtrącać się w wojskowość i sprawy zagraniczne, bo Prezydent w Polsce nie rządzi państwem, a tylko je reprezentuje, a nie wtrąca się wielce w ustawy. I dobrze, bo nie ma u nas rządów prezydenckich.
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: MazowszeSercePolski » 11 maja 2015, 18:37

Natomiast ja nigdy nie głosowałem na PiS jako partię, ale popieram Dudę.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 11 maja 2015, 18:54

Szytr Wielki pisze:ja, pierwszy, który był wściekły na wybór Komorowskiego na prezydenta, dziś tego żałuję i liczę, że te 7 mln Polaków też z tego snu, oraz niczym nie podpartych 2 obietnic Kukiza obudzi.
Aktualnie pan Komorowski w ten sen zapadł i chce rozpisać referendum o JOW-y. Co więcej od kilku dni twierdzi, że jest wielkim ich orędownikiem od zawsze :D

Nie jesteś teraz wściekły i dalej popierasz Komorowskiego? :P

Czujesz wspaniale, gdy nasz prezydent ładnie kłania się ukraińskiemu parlamentowi, a za kilka godzin w tym samym miejscu wchodzi uchwała zachwalającego Banderowców i zakazującego o nim źle mówić? Albo dostaje jajkiem po ramieniu?

MazowszeSercePolski pisze:Natomiast ja nigdy nie głosowałem na PiS jako partię, ale popieram Dudę.
Ja nigdy nie zagłosowałem na PiS i nie popieram Dudy, ale z bólem zębów na niego zagłosuję, bo między zdemoralizowanym, a zwykłym socjalizmem jest różnica. Tym bardziej, że Duda jest spoza głównej śmietanki PiS-u i nie wiadomo, czy mając 5 lat na koncie nagle nie odwróci się od nich. Wybór Komorowskiego = 0% szans na jakąkolwiek zmianę.

Zresztą prezydent w Polsce i tak ma małe znaczenie, a ten obecny służy tylko jako element propagandowy PO. Uderz w człowieka z (podobno) największym poparciem w partii, a zaboli ją najbardziej.
____

Taka ciekawostka z listopada 2013 :D
Petycja do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - bez odpowiedzi

[...]

Na spotkaniu stawił się też Paweł Kukiz, Waldemar Frydrych, Piotr Ikonowicz, prof. Lech Królikowski. Po spotkaniu w obecności innych uczestników zapytałem ministra Dziekońskiego o los naszej petycji skierowanej do Prezydenta Komorowskiego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, iż wedle wiedzy pana ministra Prezydent nie ma konstytucyjnego obowiązku na petycje obywatelskie odpowiadać, jednak minister podejmie się wyjaśnienia tej sprawy.
Źródła: http://jow.pl/petycja-obywatelska-do-pr ... dpowiedzi/

Coś dla śmiechu, czyli "Bronisław Komorowski rok 2015 vs Mieczysław Rakowski rok 1983"
http://www.wykop.pl/link/2541165/bronis ... -rok-1983/

Zabawne zbiegi okoliczności - w obydwu wypowiedziach przytaczane jest nawet zwierzę zwane krową :D
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 91
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] » 11 maja 2015, 20:47

Szytr Wielki pisze:...czyli tylko z godnością reprezentować nasz kraj
Wchodzenie na krzesło w japońskim parlamencie, siadanie przed kobietą (Merkel), dziwaczna gestykulacja podczas spotkania z Obamą, to jest godne reprezentowanie naszego kraju? Litości.
0 x
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Majkell » 11 maja 2015, 21:54

Fatalny wynik Magdaleny Ogórek nie jest żadnym zaskoczeniem. Nie wyciągałbym jednak z niego zbyt daleko idących wniosków na temat przyszłości SLD czy ogólnie lewicy. Klęska Ogórek nie wynika z tego, że "żelazny" elektorat Sojuszu zapałał nagle miłością do PO, PiS czy innej prawicy. Przyczyna jest raczej odwrotna: to kandydatka Sojuszu zlekceważyła lewicowych wyborców, otwarcie głosząc liberalno-konserwatywne poglądy (co zresztą celnie zauważył... Korwin). Kreowanie się na niezależną kandydatkę i jawne odcinanie od popierającej ją formacji też Ogórek raczej nie pomogło. Przeglądając lewicową publicystykę, starałem się znaleźć choć jeden, wątły nawet głos poparcia dla kandydatki SLD - bezskutecznie.

Dziwić zatem nie powinno, że gros wyborców lewicy nie było skłonnych do głosowania na kandydatkę Sojuszu. Mnie osobiście (a dodam, że od kilkunastu lat konsekwentnie głosowałem na lewicę - z braku alternatywy zwykle SLD-owską) Ogórek nie przekonała niczym - może poza wyważonym stanowiskiem wobec Rosji. Urodę kandydatki pomijam, mimo że wybory prezydenckie coś tam jednak z wyborów miss mają. ;) Sam więc chwilę stałem przed dylematem: z grymasem na twarzy zakreślić Ogórek czy odpuścić sobie tę farsę. Pewnie się domyślacie, co wybrałem...

Tyle o lewicy. Ktoś wyżej napisał, że dwa najbliższe tygodnie zapowiadają się "bardzo ciekawie". Ja bym powiedział raczej, że znów będziemy świadkami tyleż przykrego, co żenującego spektaklu. Oto dwóch kandydatów, których zdecydowanie więcej łączy niż dzieli, przekonywać będzie, że stoją za nimi dwie skrajnie różne wizje Polski. Mizdrzyć się będą do wyborców Kukiza oraz tych, którzy wybory olali już w pierwszym podejściu. I obiecywać cuda na kiju. O wszelkich namiastkach merytorycznej kampanii można oczywiście zapomnieć.

A czy w drugiej turze wygra polityka status quo ("zgoda"), połączona z histeryczną wojenną retoryką ("bezpieczeństwo"), czy plejada wzajemnie wykluczających się obiecanek-dudzianek, to dla mnie, szczerze mówiąc, niewiele zmienia....

Garść słów o innych kandydatach:

Olbrzymi sukces Kukiza. Stoi za nim zapewne deklarowana "antysystemowość" muzyka i pewna autentyczność bijąca z jego wypowiedzi. Raczej jednak nie program (pełen wewnętrznych sprzeczności) czy dosadnie manifestowany światopogląd (wszak na Kukiza głosowała spora grupa dawnych wyborców Ruchu Palikota). Pytanie: co dalej? Bez zaplecza politycznego, którego Kukiz nie ma, podobny sukces w wyborach parlamentarnych wydaje się wątpliwy.

Korwin - ogólnie gość nie z mojej bajki. Zaskoczył mnie jednak trzeźwą oceną sytuacji na Wschodzie. Jeden z nielicznych polityków, który nie demonizuje Rosji i nie wspiera bezkrytycznie ukraińskich władz.
Wynik na poziomie 4% wskazuje niemniej, że kosmiczne poglądy Korwina na ekonomię czy politykę społeczną, wciąż urzekają tylko niewielką grupę "wyznawców".

Palikot - tym razem wreszcie deklarujący się jasno jako liberał (tak światopoglądowy, jak i gospodarczy) i nie próbujący już udawać, że ma cokolwiek wspólnego z lewicą. Postulat świeckiego państwa, choć dla mnie osobiście istotny, a i wyróżniający Palikota na tle innych kandydatów, wypowiadany przez tego polityka już tylko śmieszy. Mam wrażenie, że nikt w ostatnich latach w większym stopniu nie zaszkodził tej idei. Wyborcy chyba byli podobnego zdania.

Jarubas - bodaj najbardziej "bezpłciowy" z kandydatów. Czemu zresztą trudno się dziwić. Z dwóch powodów: 1. Ciężko o wyrazistą kampanię wyborczą, gdy urzędującym prezydentem jest kandydat koalicjanta. 2. Ciężko o wyrazistą kampanię wyborczą, gdy jest się kandydatem PSL. ;)

Braun - gość jakby wyciągnięty żywcem ze skeczów Monty Pythona. :) Wygląda na to, że aż 1% wyborców to zadeklarowani miłośnicy absurdalnego humoru. Inaczej poglądów, programu i wyniku tegoż kandydata skomentować nie potrafię.

Kowalski - skinhead tak z poglądów, jak i z postury. Przyodziany w garnitur, nadający mu zresztą coś z aparycji Mussoliniego ;), teraz jakby unikał dosadnych, szowinistycznych wypowiedzi, chcąc zapewne zaprezentować się jako poważny i wyważony polityk. Paradoksalnie, to mogło przełożyć się na jego mizerny wynik - "antysystemowi" wyborcy, na których głosy głównie mógł liczyć, mieli wszak do wyboru bardziej wyrazistych kandydatów.

Wilk - niski wynik nie dziwi. Dla dwóch Korwinów w polskiej polityce zdecydowanie nie ma miejsca.

Tanajno - tu w zasadzie nie mam pomysłu na komentarz.

O, jeszcze @Tomek został. :) Może nie kandydat, ale też niezły bajerant. ;) Jeden z tych, którzy w Polsce i/lub programach kandydatów dostrzegają czyhający "socjalizm". Niepoprawny optymista. ;) Ja, jako człek zaślepiony najwidoczniej, nie śmiem nawet pytać, gdzie ten "socjalizm" się uwidacznia. Czy we własności przedsiębiorstw (sektor państwowy/spółdzielczy w fazie głębokiego zaniku), czy w sferze opieki socjalnej (jw.), czy w redystrybucji dochodów (praktyczny brak progresji podatkowej). Może w rosnącym rozwarstwieniu społecznym? Rozumiem, że wypowiedzi kandydatów, w których najczęściej przewijają się słowa "przedsiębiorczość" i "przedsiębiorca", to tylko taki kamuflarz. :) Tak czy inaczej, nie wnikam, gdzie Tomek widzi "socjalizm". Ja po wódce widziałem różowego jednorożca i też mi z tym dobrze. :)
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 11 maja 2015, 22:40

Majkell pisze:O, jeszcze @Tomek został. :) Może nie kandydat, ale też niezły bajerant. ;) Jeden z tych, którzy w Polsce i/lub programach kandydatów dostrzegają czyhający "socjalizm". Niepoprawny optymista. ;) Ja, jako człek zaślepiony najwidoczniej, nie śmiem nawet pytać, gdzie ten "socjalizm" się uwidacznia. Czy we własności przedsiębiorstw (sektor państwowy/spółdzielczy w fazie głębokiego zaniku), czy w sferze opieki socjalnej (jw.), czy w redystrybucji dochodów (praktyczny brak progresji podatkowej). Może w rosnącym rozwarstwieniu społecznym? Rozumiem, że wypowiedzi kandydatów, w których najczęściej przewijają się słowa "przedsiębiorczość" i "przedsiębiorca", to tylko taki kamuflarz. :) Tak czy inaczej, nie wnikam, gdzie Tomek widzi "socjalizm". Ja po wódce widziałem różowego jednorożca i też mi z tym dobrze. :)
Kopalnie i 14 pensje górników. 10% Polaków pracujących w sektorze publicznym. Utrzymywanie telewizji, muzeów, szpitali, uczelni publicznych, klubów sportowych czy innych instytucji publicznych, Zakładanie firm za publiczne pieniądze (dotacje unijne). Wszystko z podatków.

Wszystko, co ty mówisz, to skutki socjalizmu, a nie socjalizm - ustrój, w którym rozdysponowuje się kogoś pieniądze na bzdury (kultura) lub bzdurnie (dlatego szpitale czy kopalnie nie powinny być państwowe), przez co pojawiają się przedstawione przez ciebie problemy.

Zadłużenie Polski to podobno 3 biliony złotych.
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... biliony-zl
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 260
x 70
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: SzymonNP » 11 maja 2015, 22:50

Ale to nadal nie jest winą Prezydenta, ponieważ jest reprezentantem Polski w świecie, a nie rządzi krajem. Ponadto tak gadacie o tym wejściu na krzesło, czy błędy ortograficzne, owszem, to śmieszy Polaków (z resztą każdy polski Prezydent przez 25 lat był wyśmiany przez Polaków), ale nie ludzi za granicą, którzy mają do Prezydenta Komorowskiego szacunek, co było trudno osiągnąć u śp. Prezydenta Kaczyńskiego (może poza Prezydentem Saakaszwilim).
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 91
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] » 11 maja 2015, 22:55

@Szytr Wielki, Niestety, ale jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości.

Niezwłocznie potrzebny egzorcyzm na lemingu.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”