Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 21 paź 2015, 21:12

W dzisiejszych serwisach czterech największych stacji (razem mają widownię rzędu 13 milionów), czyli Panorama, Fakty, Wydarzenia i Wiadomości prócz informacji o debacie mocno skupiono się na karygodnym wręcz zachowaniu młodzieżówki PiS-u i tego Łapińskiego...

Co ważne kamery wyraźnie wychwyciły całą sytuację i nie ma wątpliwości, że to PiS jest winny całemu zamieszaniu. Przypomniano też, że jako jedyni żądali większej ilości przepustek do budynku TVP.

Niestety kamery nie kłamią i 13 milionów Polaków zobaczyło "dobre rządy" PiS-u, czyli "nie dali nam więcej miejsc, to się wepchniemy na chama". Jestem niezmiernie zadowolony, że wszystkie najważniejsze serwisy informacyjne to dobitnie pokazały, a potem "żale prześladowanych" pana Łapińskiego i Szydło i znów moment, jak bluzga na ochroniarzy, popycha ich, a jednego uderza.

To może być przełomowe dla wyniku wyborów, bo jawnie dziś kłamali, że "to oni zostali zaatakowani". Wygrać pewno wygrają, ale oby jak najmniej mandatów dostali, żeby nie mogli rządzić. Zwłaszcza widać to po masie nieprzychylnych komentarzy na różnych serwisach. Także tych zwykle opanowanych przez "pracowników PR PiS".

PS. No i tekst Szydło, że PEK nie zareagowała, gdy ona była z 500 metrów dalej w budynku TVP na którymś tam piętrze i już się przygotowywała do debaty :lol: Żal.pl naprawdę...
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 21 paź 2015, 21:26

No na szczęście żyjemy w Demokratycznym kraju i każdy ma prawo do własnych i opinii, więc nie którzy uważają że to wina PIS-u inni znowu że to wina Ochroniarzy.Wiec mówienie że "nie ma wątpliwości" jest na wyrost bo opinie są różne.Ja osobiście jestem zdziwiony że PO do takich rzeczy sie posuwa. Mnie osobiscie nie podoba się to że w debacie publicznej straszy się opozycją i odbiera się jej prawa do rządzenia. Ja nie jestem wyborcom Korwina, PO czy ZL ale mają prawo do wygrania wyborów i stworzenia rządu i wiem że ich partie zostały powołane do tego aby swoja wizję państwa wprowadzić i aby poprawić polakom życie. A Pani Ewa Kopaczy i GW mówi o tym że nie można dopuścić do władzy PIS czyli mam to rozumieć tak że jak PIS wygra to Ewa Kopacz nie odda władzy. Przepraszam ale to brzmi niepokojąco. Jesteśmy 26 lat w wolnej Polsce i jednak wreszcie powinniśmy dorosnąć do tego że zmiana władzy to nie przewrót i rewolucja.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Ama18 » 21 paź 2015, 22:08

Wolololo, ile dostajecie za posty - złotówkę, że tak dyskutujecie, tylko wylewając swoje poglądy?

To powyżej pół żartem pół serio, ale przed wyborami z ludzi wychodzi najgorsza hydra. Jakie przełomowe wyniki? Jaka IV RP?

Rządy PiS-u są dlatego złe, bo ta partia nie posiada zdolności koalicyjnej, a tylko to jest w stanie ich temperować. Chyba zapomnieliście lata 2005-2007. Natomiast zwykła większość w Sejmie byłaby szkodliwa zarówno w wykonaniu partii Kaczyńskiego, jak i Kopacz.

Program IV RP był dlatego zły, bo wcielany przez partię, której jednym z ostatnich celów było dobre rządzenie. Dlaczego do budowy IV RP zaproszono Leppera?! Jak można było popełnić taki błąd?

Ewa Kopacz jest wynikiem pewnego kompromisu w PO. Nie jest samodzielnym liderem, została "namaszczona" przez Tuska, bo gdyby nie to, to Schetyna objąłby stery. Czeka na to od lat i zobaczycie po wyborach - jeżeli PO je przegra wyraźnie - że się mu uda.

A że Kopacz nie ma takich "cojones", jak Tusk, to było wiadomo od pierwszego dnia premierowania. Kampanię ma skandalicznie złą - ostre wypowiedzi, kłamstwa ujawniane przez media społecznościowe (np. z debaty - że PiS nic nie zrobił w sprawie Nord Stream - wersję Szydło potwierdził sam Radosław Sikorski), miałkość programu i przede wszystkim 8 lat, gdzie było trochę afer, było olanie liberalizmu - z tego może Tusk byłby w stanie coś wykrzesać, ale to postać o wyjątkowej w polskiej polityce umiejętności stawiania się w spektrum wydarzeń, dzięki czemu pchnięto go do Brukseli. No więc PiS wygra, a jak Zandberg zbierze trochę szumu, to wyrządzi niedźwiedzią przysługę SLD i będzie Sejm bez lewicy.

Obyś żył w ciekawych czasach!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 21 paź 2015, 22:39

Tja. Gdyby na drugą debatę posłali Schetynę, dałby sobie radę, ale poszedłby sygnał, że przywództwo w partii się chwieje - i mogłoby to podkopać wynik dość poważnie. Afery aferami, bywały gorsze okresy pod tym względem (choćby 2005-07 właśnie), program też się ożywił, ale fakt, że ożywił się po 8 latach mówi sam za siebie. No i od czasu słynnego wystąpienia PEK "Pan Prezydent Duda mnie rozczarował" ciągle łamie się jej głos, jakby miała zamiar brać wyborców na litość. Tyle dobrego, że wczoraj jej to jakby przeszło, a po samej debacie "pochód" korytarzami TVP na czele młodzieżówki dawał sygnał, że to ona nadal jest liderem - przynajmniej w swojej partii.
dość
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Ama18 » 21 paź 2015, 22:51

Nie mówiłem o Schetynie w debacie (bo to byłby pocałunek śmierci dla Kopacz), ale o przywództwie w partii. A pochód po debacie to odpowiedź na słabą wycieczkę do Radomia dzień wcześniej stojącą w opozycji do przemówienia Szydło z młodzieżówką.

Tymczasem na Twitterze hasztag #taśmy jest obecnie najpopularniejszy. Bynajmniej nie chodzi o te z debaty. Sytuacja, w której ktoś rządzi nagraniami polityków i biznesmenów, wypuszcza je 4 dni przed wyborami to skandal i wymaga wyjaśnienia przez Prokuraturę.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 21 paź 2015, 23:07

kamico7 pisze:Jesteśmy 26 lat w wolnej Polsce i jednak wreszcie powinniśmy dorosnąć do tego że zmiana władzy to nie przewrót i rewolucja.
Dla mnie dojście do władzy PiS to będzie rewolucja i to na gorsze zwłaszcza, gdy do koalicji wezmą Korwina z Kukizem. Będzie powtórka z 2005 roku (Samoobrona i LPR). Kaczyński wytrzyma niecałe 2 lata w koalicji i będzie wymyślać "sztuczne" haki i odwoływać koalicję z nadzieją, że zyska nowych wyborców. I kolejny raz się przejedzie... Bo ludzie nie są głupi.

PiS ratuje to, że od 10 lat ma stałe grono wyborców w okolicy 30% - reszta jednak zależy już od pozostałych partii i wyborców "niePiSowych". Im więcej partii osiągnie wynik choćby 2-3-4% lepszy od progu, tym gorzej dla PiS...

Co do straszenia opozycją, PiS w tej kampanii od 2 miesięcy gada wiecznie to samo. PO jest be, PO jest niedobre, no i w kółko te 3 ustawy, które mocno nadszarpną budżet Polski. Dodajmy do tego wiecznie głuchą na pytania dziennikarzy Szydło i mamy jasność. Dziwne, że to wyborcom PiS nie przeszkadza, a przeszkadza, że Kopacz straszy PiS-em. W tej kampanii obie partie są siebie warte. Taka prawda...

Ode mnie te dwie partie nie dostaną na pewno głosu, a PiS nigdy jak już wcześniej pisałem. Dostanie ode mnie mniejsza partia, bo po ostatniej debacie i incydencie widzę, że jest szansa, żeby ZL, Petru, czy Kukiz (chociaż liczę, że bardziej ZL i Petru niż on, bo wczoraj mnie bardzo do siebie zniechęcił) mocno namieszali. Korwin liczę, że nie wejdzie, bo jego chamstwo aż przeraża - bije wszelkich wcześniejszych "wyrazistych" polityków na głowę, Razem nie ma szans mimo świetnych ocen występu Zandberga, a PSL to każdemu tyłek wyliże, byleby być przy korycie, więc też mam nadzieję, że uzyskają maksymalnie 4,99% ;)
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 21 paź 2015, 23:10

To właśnie mówiłem ze Zawarcie przez PIS koalicji z LPR i Samoobroną to był katastrofalny błąd gdyby to samo zrobiło wtedy PO to wyglądałoby to identycznie. PIS żałuje tego błędu, ale mimo wszystko gospodarczo te rządy dobrze wyglądały.PIS miał wielkiego pecha że tamten sejm tak właśnie wyglądał a koalicja PO-PIS okazała się fiaskiem. Dla mnie straszenie PIS-em jest śmieszne. Nie ma żadnego zagrożenia autorytarną władzą, a jak słuch niektórym "ekspertów" w telewizji że rządy PIS są zagrożeniem to jednak ma wrażenie że tych ludzi Pan Bóg nie obdarzył zbyt dużą inteligencją i tylko niszczą debatę publiczna. Ja mam nadzieje że PIS wygra i udowodni tym wszystkim że się mylili.

PIS cały czas gada o PO ??
Przypomnę że wczoraj Pani Premier cały wywiad w TOK FM poświęciła straszeniem PIS-em oraz jej wystąpienie w Radomiu, a oba te wystąpienia zostały wręcz wyśmiane przez wszystkich. Każdy Powie że to PO zajmuje sie PIS-em nawet w mediach głównego nurtu to było. PIS wypusza spoty gdzie Beata Szydło mówi o propozycjach PIS-u. Do tego latem były konwencje gdzie rozmawiano o programach a w śród gosci było wielu eksperów z różnych stron. Jeszcze w Maju wszyscy straszyli Dudą a ten Powołał NRR w której znajdują się osoby z wszystkich stron politycznych.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 21 paź 2015, 23:11

Z tymi dwoma latami to jednak będzie inaczej, bo samorozwiązanie miało na celu głównie utrzymaniu przez PiS subwencji - mieli z tym jakieś kłopoty i groziło im ich odebranie, a ponowne wybory wstrzymały ten proces.

No i mówiąc już o subwencjach - o ile dobrze pamiętam, wystarczy 2 albo 3%, żeby je otrzymywać, mimo braku dostania się do parlamentu, a to już w kolejnych wyborach nie będzie bez znaczenia. Może dzięki temu za 4 lata wyrośnie kilka sensownych alternatyw.
PIS wypusza spoty gdzie Beata Szydło mówi o propozycjach PIS-u.
Ostatni szeroko puszczany spot PiSu całkowicie poświęcony jest PO. Swoją drogą przyjemny w odbiorze i udany technicznie ;)
dość
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] » 21 paź 2015, 23:24

Tymczasem z najnowszych taśm z afery podsłuchowej wygląd na to, że wyjazdowe posiedzenia rządu PO, to wcale nie nowy pomysł. Były one już od dawna praktykowane, tyle że wcześniej wyjeżdżali do Kulczyka.

- Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nie swoje interesy - R.Sikorski w rozmowie z Kulczykiem. Będzie kolejny klasyk :)

Kulczyk z Kwiatkowskim (NIK) narzekają na "Kierownika" (Tusk), że Kamińskiego (PIS) z CBA nie usunął. bo gdyby to zrobił wcześniej, to nie wyszłyby na jaw afery PO, które Kamiński ujawnił.

Nie pozostaje nic innego jak zacytować Kazika. "Coście sk..syny uczynili z tą krainą?!"
Johnny
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Johnny » 21 paź 2015, 23:37

Jordi pisze:
kamico7 pisze:Jesteśmy 26 lat w wolnej Polsce i jednak wreszcie powinniśmy dorosnąć do tego że zmiana władzy to nie przewrót i rewolucja.
Dla mnie dojście do władzy PiS to będzie rewolucja i to na gorsze zwłaszcza, gdy do koalicji wezmą Korwina z Kukizem. Będzie powtórka z 2005 roku (Samoobrona i LPR). Kaczyński wytrzyma niecałe 2 lata w koalicji i będzie wymyślać "sztuczne" haki i odwoływać koalicję z nadzieją, że zyska nowych wyborców. I kolejny raz się przejedzie... Bo ludzie nie są głupi.

PiS ratuje to, że od 10 lat ma stałe grono wyborców w okolicy 30% - reszta jednak zależy już od pozostałych partii i wyborców "niePiSowych". Im więcej partii osiągnie wynik choćby 2-3-4% lepszy od progu, tym gorzej dla PiS...

Co do straszenia opozycją, PiS w tej kampanii od 2 miesięcy gada wiecznie to samo. PO jest be, PO jest niedobre, no i w kółko te 3 ustawy, które mocno nadszarpną budżet Polski. Dodajmy do tego wiecznie głuchą na pytania dziennikarzy Szydło i mamy jasność. Dziwne, że to wyborcom PiS nie przeszkadza, a przeszkadza, że Kopacz straszy PiS-em. W tej kampanii obie partie są siebie warte. Taka prawda...

Ode mnie te dwie partie nie dostaną na pewno głosu, a PiS nigdy jak już wcześniej pisałem. Dostanie ode mnie mniejsza partia, bo po ostatniej debacie i incydencie widzę, że jest szansa, żeby ZL, Petru, czy Kukiz (chociaż liczę, że bardziej ZL i Petru niż on, bo wczoraj mnie bardzo do siebie zniechęcił) mocno namieszali. Korwin liczę, że nie wejdzie, bo jego chamstwo aż przeraża - bije wszelkich wcześniejszych "wyrazistych" polityków na głowę, Razem nie ma szans mimo świetnych ocen występu Zandberga, a PSL to każdemu tyłek wyliże, byleby być przy korycie, więc też mam nadzieję, że uzyskają maksymalnie 4,99% ;)
Ty masz pojęcie o czym ty w ogóle piszesz? PiS i Korwin są to 2 partie o tak skrajnie różnych poglądach na gospodarkę, że nie jest możliwa koalicja między nimi bo jak mogą koalicję utworzyć partię, które chcą ciągnąć wózek nie w 1 stronę tylko każdy w inną i przeciwną? PIS jest gospodarczo lewicowy a Korwin skrajnie prawicowy.
Ja jako wierny wyborca PISu nie wyobrażam sobie, że zrobią mi coś takiego aby wchodzić w koalicję z Korwinem. Bo takie coś to tragedia kompletna bo Korwin chce dać w takiej kolaicji PISowi władzę polityczną ale w zamian chce w 100% decydować o gospodarce. A ja nie po to popieram PIS aby Korwin rządził gospodarką.

Kolejna sprawa PSL - Oni twierdzą, że nie wejdą do koalicji 2partyjnej z PIS a PIS twierdzi, że nie chcą PSL bo nie szanują górników i obiecali tym wyborcom, że koalicji z PSL nie będzie. Więc znowu nie wiesz o czym piszesz i jesteś nie na bieżąco.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 22 paź 2015, 14:25

Porównaj sobie program Samoobrony z PiS-em. Wtedy mogli z partą w ogromnej większości mającą odmienne poglądy iść w koalicję? To dlaczego teraz miałoby tak nie być? Wystarczy trochę poszukać i poczytać, a nie wyzywać drugą osobę, że nie ma pojęcia o czym pisze ;)

(LPR zresztą nielepsze, choć na pewno sporo bliższe PiS-owi było programowo)

PiS gada o pełnym samodzielnym rządzeniu, ale większość ostatnich sondaży nie daje im tego. Jak po wyborach nie będą mieć samodzielnej większości, to patrząc na to, co się dzieje myślę, że od razu zaproszą PSL, który wyraźnie wyciąga ostatnio do nich rękę. Kaczyński już raz się przejechał w 2007 - był pewny, że wygra bez problemu, a tu przegrał i to na 8 lat. Nie pozwoli sobie na drugą taką wtopę. Z kolei gdyby poszli w kolejne wybory, bo "rządu nie udało się stworzyć", to też ryzykowne zagranie, bo jak krzyczano na PO, że wydało kasę w błoto na referendum, to tu będzie to samo - a wybory kosztują jeszcze więcej...

Sam uważam Korwina za największą "pomyłkę" polityczną ostatnich lat, ale pamiętam też determinację PiS w 2005 do rządzenia. I wzięli wieśniaków w 3/4 o zupełnie innych poglądach, którzy dodatkowo o polityce pojęcia nie mieli. Myślano, że dadzą sobą kierować, a tu klops. Jak nie wyszło to próbowali innymi sposobami się ich pozbyć i wyjść na ofiary całej sytuacji.

Zresztą jak sam napisałeś jesteś wiernym wyborcą PiS, a ja jego zagorzałym przeciwnikiem. Do konsensusu nigdy nie dojdziemy w tych kwestiach ;)

Zmieniając trochę temat. Jak wiemy po debacie serwery partii Razem nawaliły. Wczoraj zaciekawiony spojrzałem sobie na ich program. Jak Zandberg gadał naprawdę sensownie, tak zastanawia mnie co on robi w tej mocno zacofanej partii? Wypowiadał się jak umiarkowany lewicowiec, a program Razem to skrajność wręcz. Jak czytałem to momentami widziałem w głowie hasła "Komuno wróć!". System podatkowy to jakiś kosmos. Jak facet mi się spodobał, tak partia to nie za bardzo... Jak ktoś tęskni za PRL, to oczywiście mu się spodobają, ale ja to nie za bardzo...
Johnny
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Johnny » 22 paź 2015, 14:42

Jordi pisze:PiS gada o pełnym samodzielnym rządzeniu, ale większość ostatnich sondaży nie daje im tego. Jak po wyborach nie będą mieć samodzielnej większości, to jestem pewien, że od razu zaproszą PSL,
Jedno słowo. TRANSFERY!!!
PiS jak po wyborach nie będzie miał samodzielnej większości to wcale nie oznacza, że nie utworzą samodzielnych rządów bo jeżeli zabraknie niewielu mandatów to spróbują transferów aby politycy, którzy weszli do sejmu z innych partii przeszedli do PiS. Więc fakt, że nie będzie od razu po wyborach samodzielnej większości nie oznacza, że nie będzie kilka dni po nich. Bo PiS zamiast koalicji woli spróbować transferów. Więc nie ciesz się za szybko ;)
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 22 paź 2015, 16:39

"Głosując na PO głosujesz na PIS" czyli PO poprze mniejszościowy rząd PIS-u?
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... Id,1908347
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 22 paź 2015, 16:43

No bo przecież nie jest tajemnicą że wielu polityków PO po przegranych wyborach może przejść do PIS-u.
O samodzielną większość będzie trudno ale mogą być na granicy.
Ja nie mogę nie wspomnieć o dzisiejszej konwencji która wizerunkowo i technicznie była genialna.
Zaskoczyło mnie również ale ja słucham to nie tylko mnie tak dobre przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.
Mimo że Beata Szydło dobrze wypada i zdetronizowała w ostatnich dniach Ewe Kopacz która powoli chyba szykuje się na emeryturę polityczną to jednak Jarosław Kaczyński dla mnie osobiście prezentuje się lepiej na przyszłego Premiera, po prostu wyróżnia się wiedzą i kompetencjami
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wątek polityczny

Post autor: Trzeciak » 25 paź 2015, 21:00

Wyniki Wyborów (w nawiasach liczba mandatów):
*PiS - 39,1 (242)
*PO - 23,4 (133)
*Kukiz '15 - 9,0 (44)
*Nowoczesna - 7,1(22)
*Zjednoczona Lewica - 6,6 (0)
*PSL - 5,2 (18)