Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Jantar
Activist
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Jantar » 08 gru 2017, 21:39

Cóż, ja tylko jeszcze przypomnę słowa Kaczyńskiego z fetowania rocznicy powstania Radia Maryja u Rydzyka 2 lata temu, krótko po wygranych ostatnich wyborach: "RAZ ZDOBYTEJ WŁADZY NIE ODDAMY NIGDY!". Słowa te są także cytatem z przemówienia Bieruta z lat 50-ych. Na oddanie władzy przez komunistów przyszło nam czekać 40 lat. Pytanie, jak długo przyjdzie nam czekać na oddanie władzy przez PiS?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Kamilo » 08 gru 2017, 21:51

Można prosić o link z tymi słowami JK? :)
gosc
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: gosc » 09 gru 2017, 7:41

Pewnie tego nie powiedział ale do tego dąży jak każdy polityk. Cieszmy się,co niektórzy, że nikt nie jest wieczny, ani kim ir Kaczyński,ani Feliks Macierewicz.
Idźcie do galerii, jest sobota. 500+ samo się nie wyda a napędzany tym wzrost PKB się nie napędzi. Potem obowiązkowo Wiadomości. Najpierw ile ukradła PO, później że w hutach leje się surowka, w kopalni fedrują a niedługo szlachetna paczka /ups, to chyba dla tych co im PO ukradła najwięcej/
Zbychu51 pisze:Wiedziałem że prezes PIS nie weźmie odpowiedzialności na siebie.
za siebie kolego

Połączyłem posty :) FinalAnswer98
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 09 gru 2017, 22:49

Kamilo pisze:Można prosić o link z tymi słowami JK? :)
Ja też z ciekawości poproszę o źródło przytłoczonych słów :P
HENSHIN!
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Wątek polityczny

Post autor: N-O-R-O-N » 10 gru 2017, 17:54

Przecież to słowa Gomułki, a nie Kaczyńskiego.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 10 gru 2017, 22:54

A czego oczekiwać od kodziarstwa? Przecież oni kompromitują się na każdym kroku.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 11 gru 2017, 17:42

Totalna farsa u Prezydenta. Mamy aż ZERO ZMIAN w rządzie :lol:

Zmienili tylko premiera i nikogo nie tknęli spośród ministrów - nawet takie pomyłki, których wyborcy PiS-u nie chcą w większości jak Jurgiel, Szyszko, Waszczykowski, Adamczyk, Radziwił, no i Macierewicz wisienka na torcie (ponad 70% wyborców PiS uważa go za bardzo złego ministra)...

Jaja sobie zwłaszcza z swoich wyborców robią... Oni chyba naprawdę uważają wszystkich obywateli za idiotów.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 11 gru 2017, 18:20

Jordi pisze:Oni chyba naprawdę uważają wszystkich obywateli za idiotów.
Czy ja wiem, czy wszystkich. Podejrzewam, że wystarczą im media, które przez miesiąc debatowały o tym dniami i godzinami, jakby Polska wychodziła z Unii Europejskiej. PiS wypuszczał ploteczki po czym cichł, a telewizje tabloidowe jak TVN24 niosły temat (TVP to nie dziwię się). Wkrótce święta, a rząd już załatwił to co miał załatwić.

Poza tym rozejrzałbym się po ostatnich stronach i sprawdził, kto dyskutował poważnie o tym zagadnieniu :P
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 12 gru 2017, 13:01

Ciekawe, gdzie są ci wszyscy, co obwiniali polityków TOTALNEJ OPOZYCJI o samospalenie Piotra S:
https://www.o2.pl/artykul/policja-grozi ... 570345089a
dość
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 12 gru 2017, 13:05

Tymczasem już w Brukseli mówi się o "kagańcu" w kwocie ponad miliona złotych nałożonego na TVN24 - oczywiście wyraża się oburzenie próbami cenzurowania mediów w demokratycznym kraju. Szef liberałów "będzie naciskać PE do szybszego wprowadzenia w życie artykułu 7 traktatu UE przeciwko Polsce".

Nie wiadomo jeszcze co na to "największy sojusznik Polski" według PiS-u, czyli USA. Wiadomo, że w przyszłym roku oficjalnie TVN będzie należeć do Discovery... Scripps to przy nich mróweczka.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 12 gru 2017, 15:17

Chodzi ci o Trumpa, który nie raz krytykował swoje rodzime media? Zresztą z wzajemnością i to nawet od strony... Scippsowego TVN-u :P

Poza tym rada dla zakompleksionych Polaczków, dla których ważny jest głos z innego kraju, często pełny ignorancji : będąc szewcem nie idź naprawiać butów do okulisty. To, że zna on innego szewca (np. z Czerwskiej ;)) to nie oznacza jeszcze, że będzie potrafił odrestaurować twoje obuwie :P.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 12 gru 2017, 15:41

Za dużo warstw ma ta metafora, a ja jestem pod wpływem środków przeciwbólowych i nie ogarniam xD

Prawda jest taka, że nawet prawicowe media z rezerwą podchodzą do tego precedensu bo wiedzą, że po identycznym pretekstem można w każdej chwili ukarać każdego. I to nie 1%, a np. 10% maksymalnej kary, co może Scripps/DNI udźwignie, ale już Fratria niekoniecznie - zwłaszcza po zmianie władzy. I skończyć to się może na kilka sposobów - a procesy odwoławcze będą się ciągnąć latami. Inna sprawa, co w takim układzie zrobi nadawca - czy zacznie bardziej sprzyjać władzy, czy wręcz pójdzie na konfrontację wiedząc, że może to przeczekać i tym bardziej podsycać antyrządowe nastroje. Ktoś w KRRiT ewidentnie tej decyzji nie przemyślał, tym bardziej, że obecnie jest to organ niezbyt często używany, obsadzony jednoznacznie politycznie (i to raczej nie osobami o umiarowanych poglądach) m.in. takimi osobami jak Pani Teresa Bochwic ;) Taki Czabański, przy równie wyraźnie określonych sympatiach, raczej podobnej kary by nie wlepił.
rada dla zakompleksionych Polaczków, dla których ważny jest głos z innego kraju, często pełny ignorancji
Skojarzyły mi się kluby Gazety Polskiej z Londynu i Kanady ;)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 12 gru 2017, 16:08

Chodziło mi o to, że jako mieszkaniec jakiegoś kraju masz zazwyczaj większe pojęcie o tym, co w nim się dzieje niż jakiś dziennikarzyna/polityk z drugiej części globu opierający się na notkach prasowych/korespondentach. Czemu więc robić z takiego człowieka wielkiego eksperta?
AtoMan pisze:Skojarzyły mi się kluby Gazety Polskiej z Londynu i Kanady ;)
Mi się to kojarzy się z niskim poziomem własnej wartości niektórych Polaków, którzy poszukują splendoru/otuchy w oczach ludzi innej narodowości. Już odchodząc od retoryki śmiesznej, polskiej totalnej opozycji i ich mediów czasami na przykład z ciekawości wchodziłem na trumpowy kanał reddita, a tam jakieś debile codziennie masturbowały się do tego, jak ta "Polska jest super, bo nie przyjęła uchodźców". Tak samo żenujące było dla mnie wielkie podniecanie słowami Trumpa podczas wizyty w Polsce, podgrzewane zresztą przez PiS (no fajnie było, ale może... nie przesadzajmy).
HENSHIN!
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 14 gru 2017, 9:13

BUM
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... is/vz48z5j

Sondaż dla Faktu, a więc niemieckiej gazety.
PiS - 50%
PO - 17%
Kukiz - 11%
.N - 9%
SLD - 5%
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 14 gru 2017, 9:31

Nie jest to zaskoczenie. Wybór między kasą i nie przyjmowaniem uchodźców a walką o demokrację i perspektywą przyjmowania uchodźców ze Syrii, tematem zamiatanym pod dywan. Czy opozycja myśli że liczą się tylko i wyłącznie demokratyczne wartości, a całą resztę można przykryć pod dywan?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”