Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
wislok
Junior

Wątek polityczny

Post autor: wislok » 04 gru 2019, 21:47

Słabe notowania? Bardzo dobre - gdyby były powyżej 50% mogłyby uśpić czujność obozu prezydenckiego tak jak to miało miejsce z jego poprzednikiem. Hołownia ma jasny cel- ma odegrać rolę Kukiza z 2015 r. , czyli być czarnym koniem I tury i przeważyć szalę na rzecz kandydata opozycji w drugiej turze, którym będzie ktoś z KO.
Hołownia oficjalnie zainauguruje kampanię w najbliższą niedzielę.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Memorex_94
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 » 05 gru 2019, 10:52

wislok pisze:
03 gru 2019, 20:18
Najbardziej wiarygodne informacje to te zdementowane :)
Czyli domniemam, że informacje co rusz dementowane przez chociażby panów Olechowskiego czy Kurskiego to jednak wiarygodne?
wislok
Junior

Wątek polityczny

Post autor: wislok » 05 gru 2019, 20:26

Tak, oczywiście. Chociażby ostatni wywiad Prezesa TVP tego dowodzi. Każdy widzi jak było, a Kurski rżnie głupa.
Awatar użytkownika
United
Użytkownik

Wątek polityczny

Post autor: United » 07 gru 2019, 11:06

Trwa debata prawyborcza w Platformie Obywatelskiej. Transmisja w Polsat News i TVN24.
,,Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów''
- Isaac Newton.
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 20 gru 2019, 18:12

Najpierw uliczne protesty przeciwko ustawie PIS o sądach, potem opozycja nie bierze udziału w głosowaniu, by ostatecznie ustawa trafiła do trzeciego czytania, Szkoda komentować postawę opozycji w czasie głosowania nad tą ustawą.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... spartanntp
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 20 gru 2019, 18:57

Nie widze nic negatywnego w zachowaniu opozycji. Problemy z maszynkami do głosowania już się pojawiały. Jeśli już, to po raz kolejny skompromitowała się marszałek sejmu.
dość
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 20 gru 2019, 20:42

To jak skomentować fakt że posłowie PO, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu zostali zawieszeni w ramach członka partii? Ja też staram się zachować umiar, bo ataki na opozycję tylko sprzyjają PIS-owi.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 20 gru 2019, 21:04

Ale głosowanie nad ta ustawą było dziś, jak rozumiem, a zachowanie wczoraj :P

Po ludzku rozumiem, że są ciekawsze zajęcia niz przyjście na głosowanie, które nawet w wypadku wygranej zostałoby i tak powtórzone w innym składzie, ale fakt, że tak się podkładać nie wolno.
dość
wislok
Junior

Wątek polityczny

Post autor: wislok » 25 gru 2019, 13:17

Magdalena Sobkowiak szefową sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza,a prof. Rafał Matyja doradza Szymonowi Hołowni. Warto wspomnieć,że kandydatką PO oficjalnie jest Małgorzata Kidawa -Błońska. Oficjalnie start ogłosili : Władysław Kosiniak-Kamysz(PSL-Koalicja Polska), Szymon Hołownia(bezpartyjny) oraz Małgorzata Kidawa-Błońska(PO). Formalnością wydaje się start obecnej głowy Państwa Andrzeja Dudy. Trwają prawybory w Konfederacji, z ich przebiegu wynika,że głównym faworytem do ich wygrania jest Krzysztof Bosak. Kandydatury nie przedstawiła także Lewica. Mówi się,że Nowoczesna może wystawić Adama Szłapkę, a partia Europa Christi prof. Piotrowskiego.
wislok
Junior

Wątek polityczny

Post autor: wislok » 06 sty 2020, 16:44

Orędzie co tydzień, to plany kandydata na Urząd Prezydenta RP Szymona Hołowni.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... inistrowie
Awatar użytkownika
United
Użytkownik

Wątek polityczny

Post autor: United » 23 sty 2020, 18:50

Sąd Najwyższy stwierdził, że sędziowie wybrani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider
,,Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów''
- Isaac Newton.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 23 sty 2020, 19:22

Zdziwiłbym się, gdyby rozstrzygnięcie było inne, chociaż i takie rzeczy się zdarzały. Pewnym kompromisem jest brak uchyleń dotyczczasowych orzeczeń nie-sędziów, ale zrozumiałym, bo inaczej powstałby totalny chaos prawny.
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Wątek polityczny

Post autor: Karol » 24 sty 2020, 17:36

Zacytuję swój post z innego wątku, bo kontynuacja dyskusji bardziej pasuje tutaj:
Karol pisze:
24 sty 2020, 12:27
Screenshot_20200124_122645_pl.vectra.tv.jpg
Najgorsze jest to, że politycy i publiczne media usiłują zminimalizować znaczenie orzecznictwa sędziów, których większość Polaków i tak nie rozróżnia. Najpierw Kancelaria Sejmu ignoruje wyroki, teraz politycy zapowiadają traktowanie ich jako bezprawne, a na domiar złego TVP dosypuje do pieca.

Do czego chcą przekonać Polaków? Że jeśli zreformujemy sądy, to ludzie nie będą skazywani za przestępstwa w imię potencjalnej "krzywdy", którą może wyrządzić wyrok? Przecież każdy taki jest, przynajmniej dla przegranego 🙂

Osobiście mam problem, bo retoryka mediów publicznych zrobiła pranie mózgu nawet członkom mojej rodziny, a przeciwstawny TVN24 swoją kontrą wobec PiS wcale nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Ludzie wybierają rzetelność pasującą do ich poglądów. A poglądy kreują im media, nie oni sami.
Szczerze, to nie wyobrażam sobie Polski za kilka lat, np. przy okazji kolejnych Wyborów Parlamentarnych. Życie toczy się dalej, nie mamy jeszcze powodów do narzekań, bo większość Polaków nie zwraca uwagi na realne problemy państwa. Nawet jeśli PiS ma dobre intencje w sprawie reformy sądów, to pomijając już fakt, że nie ma dla nich żadnego rewolucyjnego planu poza wrzucaniem "swoich" do ich najważniejszych struktur. A gdzie REFORMA? Zmiany? I czemu poprzez media publiczne i prawicowe gnioty przekonuje się Polaków, że dzięki zmianom będą szczęśliwsi, bo wyroki "wreszcie" będą "sprawiedliwe"?

Czemu ludzie akceptują nienawiść bijącą od polityków PiS do opozycji, opozycji do PiS i rozgrywki Jarosława Kaczyńskiego, który sterując wszystkim z fotela posła co trochę sprawdza, na ile może sobie pozwolić i czy spotka się to z aprobatą społeczeństwa, a jeśli tak, to kolejnymi "reformami" idzie już o krok dalej?

TVP, Sakiewicz i Karnowscy chyba już wiedzą, że sytuacja jest bez wyjścia i obierają tylko jeden kierunek, popierania demontażu państwa, bo jeśli odpuszczą, za kilka lat może ich już nie być na rynku. Bo nawet jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał odwrócić ten kurs, który obraliśmy, będzie się to wiązało z jeszcze większymi deformami struktur państwa i "wolności mediów" niż te, które zaserwował nam do tej pory PiS.

I mój wpis nie jest antyPiSowski. Kolejni rządzący będą jeszcze gorsi, także najtrudniejsze dopiero przed nami.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Kamilo » 25 sty 2020, 20:14

Tymczasem Borys Budka nowym przewodniczącym PO - wynika z nieoficjalnych informacji. Z deszczu pod rynnę?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Wątek polityczny

Post autor: Karol » 25 sty 2020, 20:34

Liczyłem na Bogdana Zdrojewskiego. Niestety mentalność PeOwców nie pragnie autoreformy. Życzę im miłego papa 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”