Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Trzaskowski składał obietnicę zmodernizowania stadionu Skry i nie uzależniał tego czy dostanie środki od PiS. Rozumiem,że do Marymontu się nie odnosicie bo nie macie argumentów w tej sprawie.
Tutaj kolejna kwestia. Trzaskowski mija się z prawdą w sprawie własnej obietnicy dotyczącej likwidacji kopciuchów. Obiecał likwidację kopciuchów do 2020 r. Teraz twierdzi,że nie składał takiej obietnicy tylko,że do końca kadencji. Jednakże jest nagranie z wyraźną deklaracją - do 2020 r. Warto by Trzaskowski wiedział jakie obietnice składał, kiedy był posłem - dla niego lepiej, bo takich kwiatków do końca kampanii może wyjść znacznie więcej
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

@wislok To nie kwestia braku argumentów. Co mnie obchodzi Warszawa? Ktoś powiedział, że Trzaskowski jest jego kandydatem? Tylko @AtoMan sie z tym nie kryje. 🙂
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 339
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan »

Kiedy coś takiego powiedziałem? Moim kandydatem na kandydata był Sikorski :P
Tomek pisze:
01 lip 2020, 21:44
Ja tam nie mam problemu, aby Roman Polański kręcił dalej swoje filmy (wątpię, aby popełnił błąd sprzed kilku dekad), ale niech robi to już po skazaniu i odbyciu kary.
Oczywiście zgodnie z pierwotną ugodą - karę już odbył (spędził czas w ośrodku zamkniętym i wypłacił odszkodowanie).
Tomek pisze:
01 lip 2020, 22:10
Jak jest naprawdę w tej sprawię? Nie wiem, ale chyba dobrze, skoro jest pozytywna opinia to chyba nie trzeba panikować. Jeśli nie i coś nie pójdzie tak to odpowiedzialnym jest kurator, prokurator generalny, może też trochę Duda (on tylko opierał się na wynikach kogoś pracy, nie zajmował się tym osobiście i wyszedł moim zdaniem z tego akurat tym razem dobrze - bez uprzedzenia).
Sprawa zaczęła się od publikacji Rzepy w sprawie tego, że Kancelaria Prezydenta ukrywa informacje o ułaskawieniach.

No i fakt, że wszystko odbyło się legalnie, nie zmienia faktu, że propagandowo to jest niezły bigos. Tylko tutaj nie mam żadnej litości, nie po tym, w jaki sposób PiS kłamie i manipuluje od wielu lat, na tym wygrywali wybory i nie mam nic przeciwko, żeby raz się sami wykończyli w taki sposób.
[email protected] pisze:
01 lip 2020, 18:31
No ale jeśli, ktoś chce robić z prezydenta obrońcę pedofili...
Sam siebie zrobił, nikt mu nie kazał. Fakt, że innego obrońcę pedofili powołał do TK dodaje tylko smaczku tej aferce.

Jaki prezydent, taka zakonnica w ciąży :P
dość
Jordi
VIP Expert
x 1796
x 1801

Wątek polityczny

Post autor: Jordi »

Chyba jednak PiS uznał to za megawtopę, bo tweet wyparował z tłumaczeniem się Dudy ;)
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 22

Wątek polityczny

Post autor: waldus_5 »

Andrzej Duda, jest najgorszym prezydentem w historii, pełni urząd który jest bezpośrednim przedłużeniem tradycji królewskich, a zrobił z siebie chłopca na posyłki i notariusza prezesa.

Nie ma argumentu by trzymać taki urząd przy życiu, jeżeli zamierzamy wybierać takich ludzi na samodzielne urzędy to spokojnie można zamienić urząd prezydenta na urząd notariusza rządu. Notariusza wybierałby prezes partii która wygrała wybory.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 157
x 307
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: [email protected] »

Widzę, że wszyscy nagle wstydzą się przyznać do głosowania na Trzaskowskiego.

Tymczasem kanadydat dziś znów nakłamał. Tym razem do Hołowni, gdy stwierdził, że nigdy nie był działaczem partyjnym :rolleyes:

@waldus_5, Andrzej Duda jest tym prezydentem, który zawetował najwięcej ustaw własnego obozu.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 242
x 1152

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Po to by złożyć projekty w innym opakowaniu. Szczególnie te o sądownictwie 😛
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 44
x 175

Wątek polityczny

Post autor: Kamilo »

waldus_5 pisze:
01 lip 2020, 23:07
Nie ma argumentu by trzymać taki urząd przy życiu, jeżeli zamierzamy wybierać takich ludzi na samodzielne urzędy to spokojnie można zamienić urząd prezydenta na urząd notariusza rządu. Notariusza wybierałby prezes partii która wygrała wybory.
W PO bardzo dawno temu, chyba za pierwszej kadencji, pojawił się pomysł ograniczenia kompetencji prezydenta oraz zniesienia powszechnych wyborów na to stanowisko, wprowadzając w zamian głosowanie w parlamencie. Ale temat jakoś szybko zleciał z agendy, nawet zdania wewnątrz partii były mocno podzielone, zresztą bez zmiany Konstytucji to niewykonalne.

Natomiast nie widzę jakichś rewolucyjnych nastrojów w społeczeństwie, które doprowadziłyby nagle do przechylenia politycznej szali w drugą stronę, na rzecz Trzaskowskiego. Następne wybory bodajże w 2023.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

Wątek polityczny

Bo gdy przewaga jest zbyt mała...
Źródło: TVP
...na szybko podajemy bardziej optymistyczny przekaz 😉
Można się powołać jeszcze na twitrerowe sondy...

A nie. Tam grasuje 600 botów.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

Wątek polityczny

Post autor: wislok »

Karol pisze:
01 lip 2020, 22:39
@wislok To nie kwestia braku argumentów. Co mnie obchodzi Warszawa? Ktoś powiedział, że Trzaskowski jest jego kandydatem? Tylko @AtoMan sie z tym nie kryje. 🙂
Może odpowiem dlaczego mnie obchodzi :) Bo to stolica Polski, a więc wizytówka Polski na cały świat. Na marginesie powiem,że dla mnie dziwne jest,że stolica Polski nie ma hali widowisko-sportowej z prawdziwego zdarzenia i jak przyszło chociażby do organizacji Eurowizji junior to w przeciwieństwie do innych krajów nie była brana pod uwagę stolica. To wieloletnie zaniedbanie włodarzy Warszawy.
Trzaskowski kandyduje w wyborach prezydenckich, więc przynajmniej ja chcąc odpowiedzialnie oddać głos w wyborach weryfikuję dokonania czy obietnice danego polityka, gdyby w wyborach startował np. pan Jacek Jaśkowiak to sprawdziłbym jak sprawdził się jako włodarz Poznania .

Weryfikacja dotyczy także oczywiście Andrzeja Dudy. Tutaj bardzo ciekawe zestawienie obietnic wyborczych i tego jak udało się je zrealizować lub nie
https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112 ... 14925.html
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 242
x 1152

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Tomek pisze:
01 lip 2020, 22:10
Przyznam, że mi jest trochę łatwiej, bo idę drogą Chrystusa
A jednak i tak próbujesz być adwokatem diabła. :rolleyes:

EDIT: A papież Franciszek, którą idzie drogą?

Obrazek
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 304
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek »

Mówiłem o drodze Chrystusa w kontekście wybaczania, modlenia się o dusze takiego człowieka, nie karania.

Poza tym to bardzo ogólne stwierdzenie (typowe poznawanie świata z memów :lol:) - nie znam kontekstu wypowiedzi. Może chodziło o całkowite ułaskawienie, brak odbycia kary. Wyobrażasz sobie, że ofiara-katolik wyciąga dłoń pojednania do agresora, a tutaj papież krzyczy - nie gadaj z nim! :D
HENSHIN!
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 896
x 2459

Wątek polityczny

Post autor: pulkownik »

Krótki kurs wybiórczego słuchania.

1) Co powiedział Trzaskowski o likwidacji ferm zwierząt futerkowych? 2) Co z tego zrozumiał i puścił w eter pan Antoni Trzmiel z Polskiego Radia i TVP?
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 181
x 293

Wątek polityczny

Post autor: Nina »

Tomek pisze:
02 lip 2020, 18:14
Może chodziło o całkowite ułaskawienie, brak odbycia kary.
Sądzę, że właśnie o to chodziło papieżowi. Czytałam, że ten człowiek karę w więzieniu odbył i wrócił do tego domu (rodzinnego), bo nie miał gdzie. Poza tym wiemy jak się traktuje takich więźniów, może jest wrakiem człowieka i rodzina się nad nim ulitowała, chodziło przecież o ułaskawienie w kwestii ograniczenia kontaktów w miejscu zamieszkania, a nie skrócenie kary w więzieniu, to jednak trochę inna historia.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

Wątek polityczny

@Nina A jednak zmuszał córkę do tego, by go masturbowała. Wrakiem człowieka był już wcześniej. Rodzina niech się lituje, Państwo jednak powinno być bezlitosne. PAD sam powiedział w Polsat News że zakaz zbliżania i tak dobiegał już końca, także na uj się mieszać?? :O

BTW. Co do wywiadu, to Duda miał chyba nie tę kartkę z pytaniami. Może myślał, że będzie Gawryluk, a tu niespodzianka - Ryman. Słabo wypadł Pan Prezydent. Myślę, że to powinno ukierunkować niezdecydowanych na właściwy tor.

"zastanówcie się jaka była Polska przez ostatnie 5 lat, a jaka była do 2015"
"Trzaskowski jest wicezewodniczącym Platformy"
"Wiek emerytalny..."
I ciągle w kółko... 🙂

TVP by mu chociaż prompter podstawiła i tekst napisała :lol:

W ogóle jestem zaskoczony. Dudę ceniłem za sposób wypowiadania się, przemowy. Jednak w wywiadach wymięka, nazywa się krakowską inteligencją, a często formułuje zdania na poziomie Lecha Wałęsy. A to już źle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”