Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Abbott » 27 maja 2019, 12:37

Ale co Ty masz Paweł z tego socjalu? Nie masz rodziny, emerytem też nie jesteś, więc nic nie zyskałeś na przywilejach Prawa i Sprawiedliwości. Głosujesz na nich bo po prostu nienawidzisz innych grup społecznych i prawdopodobnie jest to spowodowane jakąś samotnością.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 12:46

Tradycjonalista pisze:
27 maja 2019, 12:36
Wcale te Eurowybory nie były mało ważne. Były testem przed wyborami parlamentarnymi które Zjednoczona Opozycja przegrała.
Tak, tylko pod tym względem te wybory coś znaczyły. Nazwałbym to takimi swoistymi prawyborami. Są lepsze niż niejedne sondaże, co pokazałem wklejając tweeta funkcjonariusza Lisa.
Abbott pisze:
27 maja 2019, 12:37
Ale co Ty masz Paweł z tego socjalu? Nie masz rodziny, emerytem też nie jesteś, więc nic nie zyskałeś na przywilejach Prawa i Sprawiedliwości.
Otóż to. Ja z obecnych przywilejów nie skorzystałem, ale wiele innych ludzi tak. To tym bardziej pokazuje ze nawet jak w chwili obecnej nie korzystam z tych przywilejów to głosuję na partię, która takie przywileje wielu innym ludziom dała. A sam może też z nich wkrótce skorzystam dlatego głosują na przyszłość moją i całego kraju.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 12:49 przez Pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Abbott » 27 maja 2019, 12:49

Bez sensu. Człowiek powinien się dorabiać sam by dawać przykład dzieciom na samodzielność. Takie ciągle pobieranie zasiłków pokazuje słabość osób zdrowych i pełnych zdolnych do pracy.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 12:52

Sorry, dla mnie to taki populistyczny bełkot, który właśnie dał KE przegraną. Dla mnie Państwo jak najbardziej powinno pomagać swoim obywatelom i to rząd PiS robi. Dodajmy że takie przykładowe 500+ to nie jest jakaś zawrotna suma dla osób które posiadają dzieci. Ale jest to zawsze coś.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Abbott » 27 maja 2019, 12:56

Każda pomoc powinna być tymczasowa. Potem to jest zwykłe żerowanie na podatnikach. A środki by mogły być przeznaczone na służbę zdrowia, żłobki i przedszkola. Co Ci da 500+ jak masz chore dziecko w szpitalu, a tam brak specjalistycznego sprzętu lub wykwalifikowanego lekarza?
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 13:04

A co by ci dało w takim przypadku brak 500+?
Jak pisałem wcześniej, każda pomoc jest przydatna i brawo że w końcu mamy rząd, który to robi czyli pomaga swoim obywatelom. Jak pisałem, 500zł to mała kwota jak ktoś ma dziecko. Sam na pewno nie zdecydowałbym się z moją narzeczoną na dziecko tylko ze względu na te 500+. Ale jest to na pewno jakaś pomoc, która gdy ktoś jednak decyduje się na dziecko może trochę im pomóc.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Abbott » 27 maja 2019, 13:15

Przez 18 lat? To pokazuje jakąś słabość rodzica i brak zaradności.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 13:19

To jest zwykła pomoc. Witaj w normalnym świecie, gdzie państwo pomaga swoim obywatelom.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Pzet » 27 maja 2019, 13:29

Tyle że państwo to nie instytucja charytatywna. Ja jestem zwolennikiem dążenia do tego, aby pomoc państwa dla obywateli po prostu nie była potrzebna. Dziwne, że partia PiS uważająca się za prawicową reprezentuje w tej kwestii podejście typowo lewicowe.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Abbott » 27 maja 2019, 13:31

Nie, to zależność od kogoś. Pomoc polega na podniesieniu się z jakiegoś nieszczęścia, a nie żerowaniu :P
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 13:35

Pomoc to nie tylko pomaganie przy nieszczęściu. Pomoc to także właśnie pomaganie obywatelom w tym żeby żyło im się lepiej. Ja rozumiem że przez tyle lat kolejne rządy nieudaczników nas gnoiły a nie pomagały ale to nie znaczy że należy sie do tego przyzwyczajać. Bardzo dobrze że w końcu jest rząd który staje na wysokości zadania i pomaga swoim obywatelom.
Memorex_94
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 » 27 maja 2019, 13:59

To niech zacznie pomagać tym którzy potrzebują pomocy, a nie też tym którzy te pomoc marnotrawią. :)
Memorex_94
Poster

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 » 27 maja 2019, 14:02

Patryk M pisze:
27 maja 2019, 10:08
Nie odbierałbym wyniku Wiosny jako porażki. Ta partia istnieje od zaledwie 4 miesięcy i już w tak krótkim czasie istnienia zdołała przekroczyć próg wyborczy, co niektórym partiom nie udawało się po latach. Wynik nie jest może wymarzony, ale też nie jakiś słaby.

KE rzeczywiście sroga porażka. Nie czarujmy się, w takiej "pace" mieli najłatwiejszą drogę do zwycięstwa eurowyborów. Nie wiem, co by PO musiało zaproponować do października, aby wygrać wybory parlamentarne, bo na bank koalicja w takim składzie nie przetrwa do tego czasu.

Jeszcze kwestia frekwencji. Gdzie było te ok. 70% młodych osób, że nie chciało im się ruszyć tyłków, żeby tylko postawić krzyżyk w wybranym przez siebie miejscu? :angry: Takie osoby nie powinny "krzyczeć" na wyniki tych wyborów, bo sami po części się do nich przyczynili. I się dziwić, że PiS dalej wygrywa, skoro ich duży elektorat w postaci starszych osób chętnie uczęszcza w głosowaniu, a młodzi ludzie, którzy w dużo mniejszym stopniu są za PiS-em, te wybory olewają.
Sory za post pod postem można połączyć. Ale muszę się odnieść osobno. Ruch Palikota, osobny twór działający bardzo podobnie do Wiosny zrobił w 2011 roku niemal 11%, nawet Nowoczesna Petru zrobiła wyższy wynik niż Wiosna, a przypomnę, że niektore sondaże dawały im nawet 20% a Roberto już kreował się na premiera po jesiennych wyborach, a może się okazać, że to będzie jesień... jego kariery politycznej.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 14:04

Memorex_94 pisze:
27 maja 2019, 13:59
To niech zacznie pomagać tym którzy potrzebują pomocy, a nie też tym którzy te pomoc marnotrawią. :)
I pomaga tym którzy potrzebują. A że znajdą się też tacy, którzy tę pomoc marnotrawią? To już nie wina rządu. Ci którzy potrzebują przeznaczą te środki na swoje potrzeby. To że ktoś marnotrawi to nie znaczy że nagle wielu innym należy też taką pomoc odebrać.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Pzet » 27 maja 2019, 14:15

Czy sam fakt posiadania dziecka powoduje, że obywatelowi powinna przysługiwać pomoc państwa? W ten sposób można dojść do wniosku, że macierzyństwo/ojcostwo to problem społeczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”