Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 291
x 342
Kontakt:

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A więc to tak mają wyglądać te wybory korespondencyjne. Porozrzucali karty wyborcze i niech sobie ludzie zbierają. :lol:
https://tvn24.pl/wybory-prezydenckie-20 ... 4573958?fb
⚡
Awatar użytkownika
brzoza13
Użytkownik
x 8

Wątek polityczny

Post autor: brzoza13 »

Stało się: 10 maja nie będzie wyborów! https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... a-sie.html
Zakładajcie maski, myjcie ręce, trzymajcie dystans.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 285
x 1224

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

To akurat nie jest niesppdzianka. Pytanie tylko teraz kiedy się odbędą i czy będą legalne?
#STOP BZDUROM
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 »

Zmiany w kodeksie będą wprowadzone w odpowiednim czasie, więc formalnie nie można będzie im już nic zarzucić, zostaną do rozwiązania dwie kwestie, ponowna rejestracja komitetów, i tryb wyboru, dalej będę się upierać, że wybory w formie kopert to łamanie zasad wolnych wyborów, a przejście kandydatów do nowych wyborów to złamanie konstytucji, która mówi jasno, nowe wybory, nowy proces wyborczy. W obu przypadkach może dojść do kolejnego prawnego galimatiasu łatwo podważanego, co znowu może dawać podstawy do unieważnienia.

Pozostaje też kwestia samego projektu zmian w kodeksie, o ile Sejm, jeżeli Kaczyński nie wrzuci znowu jakieś niespodzianki dla Gowina, rozprawi się z tym relatywnie szybko, to znowu ustawa może znowu pokisic się w Senacie 30 dni, mają na tapecie termin 12 lipca jako najbardziej możliwy na ponowne wybory, to zmiany wejdą w życie w połowie czerwca, więc de facto na nowych warunkach wybory będą organizowane 3 tygodnie przed ich rozpoczęciem, co znowu PKW może odebrać jako brak możliwości na w pełni bezpieczne i transparetne przeprowadzenie.

Więc żeby się nie okazało, że za miesiąc będziemy w dokładnie tym samym miejscu politycznego impasu w jakim jesteśmy dziś.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 712
x 862

Wątek polityczny

Post autor: N-O-R-O-N »

Co ciekawe, w sobotę i niedzielę prawdopodobnie i tak będzie cisza wyborcza, bo formalnie wybory nie są odwołane :lol:
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 285
x 1224

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Czyli zgodnie z prawem do swojego lokalu wyborczego mogę pójść?!😂
#STOP BZDUROM
Fan_Internado
Użytkownik
x 2

Wątek polityczny

Post autor: Fan_Internado »

Ja wam powiem że od początku wiedziałem dwie rzeczy: po pierwsze że wybory prezydenckie się nie odbędą w maju tego roku a po drugie byłem pewien że Jarosław Gowin tak wcześniej kiedyś zdradził prezia Kaczyńskiego tak zdradził dzisiaj opozycję i oszukał wyborców Porozumienia to też pokazuje jaką silną żelazną dłłoń władzy ma Kaczyński zastanawiam się jakimi argumentami siły przekonywał Gowina do zmiany decyzji ale to że wybory 10,.maja się nie odbędą to wcale z drugiej strony nie jest sukces opozycji tylko okoliczności a co do debaty to ja tak trochę oglądałem i chyba najgorzej według mnie wypadła Kidawa Błońska. ;D
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 712
x 862

Wątek polityczny

N-O-R-O-N pisze: 07 maja 2020, 9:39 Co ciekawe, w sobotę i niedzielę prawdopodobnie i tak będzie cisza wyborcza, bo formalnie wybory nie są odwołane :lol:
Dzisiejszy komunikat PKW: nie będzie obowiązywać cisza wyborcza, lokale wyborcze pozostaną zamknięte. No to w sumie dobrze, jeden absurd mniej ;)

https://wybory.gov.pl/prezydent2020/pl/ ... osci/37893

Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 »

Fan_Internado pisze: 07 maja 2020, 14:12 Ja wam powiem że od początku wiedziałem dwie rzeczy: po pierwsze że wybory prezydenckie się nie odbędą w maju tego roku a po drugie byłem pewien że Jarosław Gowin tak wcześniej kiedyś zdradził prezia Kaczyńskiego tak zdradził dzisiaj opozycję i oszukał wyborców Porozumienia to też pokazuje jaką silną żelazną dłłoń władzy ma Kaczyński zastanawiam się jakimi argumentami siły przekonywał Gowina do zmiany decyzji ale to że wybory 10,.maja się nie odbędą to wcale z drugiej strony nie jest sukces opozycji tylko okoliczności a co do debaty to ja tak trochę oglądałem i chyba najgorzej według mnie wypadła Kidawa Błońska. ;D
Przecież Kaczyński zaraz po Dudzie jest na tej sytuacji największym przegranym. Nawet Gowin nie stracił tyle co on. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, musiał w końcu odpuścić, z każdym miesiącem PiS dostaje coraz więcej balastu do uniesienia a w dodatku większość Sejmowa dalej jest bardzo niestabilna. Wystarczy pół kantu za miesiąc przy kolejnych wyborach i Kaczyński może już myśleć o rozpisaniu przedwczesnych wyborów, a mimo ogromnej przewagi PiSu, nastroje społeczne mogą drastycznie się zmienić i będzie figa z makiem a nie samodzielne rządy. Gowin jak zwykle pokazał, że jego kręgosłup jest z plasteliny, ale osiągnął co chciał, przycisnął Kaczyńskiego do muru, odwołał majowe wybory i zachował wpływy w koalicji. Więc czy to jest wielka porażka?

Inna kwestia, że znowu nikt z opozycji tego faktu nie wykorzysta, póki PiS sam nie wbije sobie samobója w doliczonym czasie gry, dopóty PiS może sobie żonglować pomysłami na wybory na milion sposobów a i tak nikt nic z tym nie zrobi.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 712
x 862

Wątek polityczny

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata KO w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wczoraj jeszcze Radosław Sikorski wykazywał zainteresowanie, ale dziś się wycofał. Trzaskowskiego wybrano jednogłośnie. Nieprzekonujące to jest dla mnie, poza tym z tego co wiem, to inaczej się umawiał z Warszawiakami ;)

W przypadku ewentualnej wygranej, Warszawą musiałby się zająć komisarz wskazany przez PiS.

Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan »

Umowa była inna, ale i czasy inne. Lech Kaczyński też się umawiał z wyborcami, że wystartuje na drugą kadencję :P

Problem w tym, że o ile Trzaskowski ma energię i większość atutów Dudy (czyli niewiele, głównie prezencję i żonę xD), to z elektoratem konserwatywnym będzie miał problem. Nie da się ukryć, że Sikorski byłby lepszym kandydatem, ale betonowy aktyw ma jakieś swoje wyobrażenia, oderwane od rzeczywistości. A bez odpowiedniego wsparcia sztabu to będzie katastrofa.
dość
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 187

Wątek polityczny

Post autor: Dominik »

Teraz to i tak będzie katastrofa, bo czasu za mało na kampanię. A i TVP od dziś o 19:30 zacznie wytaczać ciężkie działa i niczym tematyczny tydzień w Lidlu rozpocznie swój temat pt. Trzaskowski. ;)
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 287
x 221

Wątek polityczny

Post autor: kamol »

Kto się ze mną założy, że dzisiaj w którymś z pasków \/\/ będzie jego nowa ksywa "Człowiek-usterka"? :lol:
😷😷😷to ważne😷😷😷
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 586
x 2929

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

To, co czeka go dziś wieczorem oraz przez kolejne tygodnie na publicznej antenie, jak i na łamach prawicowych mediów, to będzie młyn. Naprawdę, dla mnie już stało się męczące to, co odstawiają media - TVP, Niezależna.pl i wPolityce.pl - przecież to się w głowie nie mieści, żeby tak zbrukać nie tylko swój zawód, ale i drugiego człowieka. A najgorsze jest to, że poprzeczka została zawieszona tak nisko, że wyższe standardy dziennikarstwa już nas nie rozpieszczą, nawet jeśli TVP kiedyś zostanie "odbita". A na "media opozycyjne" już nawet nie liczę - jedna telewizja się boi podjąć rękawic, druga natomiast jest w totalnej kontrze do partii rządzącej, choć lepiej się z tym kryje niż państwo z Woronicza.

Wielka szkoda, że żyjemy w takich czasach.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 257
x 910

Wątek polityczny

Post autor: Manieq »

kamol pisze: 15 maja 2020, 17:37 Kto się ze mną założy, że dzisiaj w którymś z pasków \/\/ będzie jego nowa ksywa "Człowiek-usterka"? :lol:
"Człowiek-usterka"? Przecież teraz według TVP Trzaskowski to już "człowiek-awaria" :lol:
POZDRAWIAM | MANIEQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”