Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

W żadnym wypadku. Gwoździem do trumny byłaby porażka Kidawy w pierwszej turze. Trzaskowskiemu udało się zmobilizować tak duży elektorat, że mimo ogromnych przekupstw wyborczych i nieuczciwej kampanii wynik nie jest nadal pewny. Taki sukces doda wiatru w żagle elektoratu, który mógł uważać, że PO jest już skończona i szukać swoich reprezentantów wśród Konfederacji czy Koalicji Polskiej. Pamiętajmy, że w 2015 różnica między PiS a PO była na tyle niewielka, że dopiero wygrana Dudy zmobilizowała wyborców PiS.

Konfederacja będzie tracić na znaczeniu, jeśli Duda wygra. Trzaskowski jako prezydent byłby im na rękę, bo tylko z ich głosami PiS mógłby podważyć jego veto, a tak? Paru posłów się podkupi, resztę oleje.
dość
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 765
x 120

Wątek polityczny

Post autor: Ogorek »

semperadastra pisze: 13 lip 2020, 1:40 Porażka Trzaskowskiego to gwóźdź do trumny PO. Przy silnym PiS, rosnącej w siłę Konfederacji i dobrych wiatrach dla nowych inicjatyw politycznych (vide Hołownia, czy ruch Kukiza), w ciągu 3 lat PO może nawet zniknąć ze sceny... :)

PO ma nikłe realne poparcie, 3/4 głosów Trzaskowskiego to po prostu anty-PiS, a nie wyraz jakiejś aprobaty dla niego.
Ruch Kukiza to się raczej zwija, odkąd poszli na współpracę z PSL. A szkoda, bo się fajnie zapowiadał.
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
Awatar użytkownika
semperadastra
Obserwator
x 123
x 214

Wątek polityczny

Post autor: semperadastra »

Nie no jasne, już dawno się zwinął, a sam Paweł jest teraz zagubiony i przegrany. Po prostu podałem to jako przykład na to, że nowe inicjatywy obywatelskie mają dobry potencjał na zrobienie niezłego zamieszania... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 656

Wątek polityczny

Post autor: Final98 »

Obrazek

Będę dosadny, ale ten spoiler najlepiej oddaje moje odczucia:
(rozczarowanie połączone z obojętnością)
---
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

Wątek polityczny

Nadal nie uwzględnia to rekordowo dużej ilości głosujących za granicą, gdzie walka toczy się do samego końca: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... -moze.html

Czy już pozamiatane? Możliwe, ale ilość protestów wyborczych też będzie ważna
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2816

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

Według portalu ewybory.eu wynik z 97,3 proc. obwodów to:
Andrzej Duda - 51,78 (10 095 660 głosów)
Rafał Trzaskowski - 48,22 (9 400 963 głosów)
Frekwencja - 65,14

Na tą chwilę wydaje się, że IPSOS przeszacował frekwencję :)
Jak podają różne źródła, nie wpłynęły jeszcze protokoły z wyborów zagranicznych. O włos od odzyskania demokracji, jednak różnica prawie 700 tysięcy głosów wydaje się być nie do nadrobienia.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

Wątek polityczny

99.4% obwodów, 51,33% dla Dudy - nieco ponad pół miliona głosów różnicy przy frekwencji 67.17%. 92.98% (159 ze 171) z zagranicznych obwodów już spłynęło.
dość
Memorex_94
Poster
x 4
x 106

Wątek polityczny

Post autor: Memorex_94 »

Protesty niewiele zmienią, musiałoby dojść do jakiegoś armageddonu, żeby SN unieważnił wyniki wyborów, a liczba głosów do policzenia jest już w zasadzie mniejsza niż różnica Trzaskowskiego do Dudy, więc można już ogłosić, że Andrzej Duda 6 sierpnia będzie reelektowany na urząd prezydenta na kolejne 5 lat.

Napisałem to mChacie, napisze i tu. Frekwencja może wskazywać, że wygrała demokracja. Ale nic z tego, tak podzielonego, tak pełnego jadu, polaryzacji, szczucia, kraju nie mieliśmy nigdy po 89 roku, wojna dwóch plemion, nastawiona głównie na własne korzyści zaczyna być już niestrawna dla obu stron. Smutnym widokiem jest to, jak wielu głośno krzyczy, że naprawdę chce zmiany, że dosyć popisowego układu, a z 21 mln osób, które w obu turach poszły zagłosować, realnie za odsunięciem tego układu zagłosowało 5-5.5 mln osób. To pokazuje, że jeżeli naprawdę nie zaczniemy ciężko pracować i mobilizowac społeczeństwa do zmian, żeby wreszcie zmusić te elity do faktycznej pracy dla Polski, to nadejdzie taki dzień, kiedy Polak, Polakowi da w morde na środku ulicy, bo poziom agresji spowodowany wojną gangów w polityce, osiągnął poziom, który skrajnym zwolennikom może puszczać nerwy.

Mam nadzieję, że osoby które głosowały na Hołownie, Bosaka, Kamysza a przede wszystkim Biedronia, które jeszcze 2 tygodnie temu płakały, jaki to Duda jest faszystą, homofobem, komunistą, dzisiaj będą miały także publicznie odwagę, wyjść przed szereg i powiedzieć "tak, to ja dałem/dałam Andrzejowi Dudzie reelekcje" bo, że głosy będą się rozchodzić było wiadome, ale to pokazuje, jak bardzo prawdziwym jest mówienie, że tu każdy głos będzie na wage złota. I te głosy to pokażą. No nic, gratulacje dla PiSu i prezydenta Dudy, brawa za jakby nie było dobry wynik Trzaskowskiego, szkoda tylko Polski, która kolejne 3 lata będzie taplac się we własnym błotku wojny, nie widząc, jak bardzo szkodzi to naszemu kraju. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 184

Wątek polityczny

Post autor: Dominik »

AtoMan pisze: 13 lip 2020, 0:24
Dominik pisze: 12 lip 2020, 22:03Brak klasy u Rafała Trzaskowskiego, który by nie stracić twarzy bredzi o wygranej, gdy podliczą wszystkie głosy...

Trzeba pogratulować zwycięzcy, podziękować wyborcom i wrocić do rządzenia w Warszawie. A zamiast tego Trzaskowski tylko sie kompromituje. Wynik wyborów przesądzony, zwłaszcza, że sondaże zawsze były na niekorzyść Dudy względem oficjalnego wyniku.
Co za bzdury xD

Wynik late poll nadal w granicach błędu. Kurorty pełne miejskich wyborców nadal głosują. Głosy zagranicy - gdzie jest ich rekordowo dużo i w większości krajów w I turze głosowali za Trzaskowskim - jeszcze nie spłynęły. Protestów też będzie masa.

Wynik nie jest w żadnym wypadku przesądzony i jeśli ktoś pokazał brak klasy to Duda, uznając się za zwycięzcę, "wzywając" Trzaskowskiego do siebie bez uprzednich przeprosin za chamskie ataki w kampanii, kłamstwa, że "on przecież nie dzielił ludzi" i w stronę dziennikarza TVNu o "codziennych kalumniach". Czy on żyje w jakimś swoim wyimaginowanym świecie?

Jakby nie patrzeć, to jest rekordowa liczba przeciwnych Dudzie, więc nawet jeśli ostatecznie wygra, to jest duża porażka.
Nie ma żadnej granicy błędu. Jest wygrana i absolutnie nic tego nie zmieni. Tym bardziej jakieś parę tysięcy głosów ludzi na wakacjach. A protestować sobie mogą...

Rekordowa liczba jest przeciwna Dudzie, ale jednocześnie rekordowa jest za nim. Takie są fakty. Retoryka oparta na mówieniu, że Trzaskowski zabierze Polakom 500 plus i odda Żydom zdała egzamin. Prezydenta wybrali m.in. ludzie, którzy mówią poszłem i nie wiedzą, ile jest w sejmie osób. Ale chleb mają, igrzyska w postaci kabaretów i disco-polo zapewnia TVP i jest ok.

Prawda jest taka, że jak złym kandydatem nie byłby Duda, to Trzaskowski też był fatalny i z góry było wiadomo, że II tury nie wygra.
Jordi
VIP Expert
x 1825
x 1819

Wątek polityczny

Post autor: Jordi »

Ja zaraz po ogłoszeniu wyników I tury nie miałem większych złudzeń, ale z każdym dniem wpadki Dudy robiły mi jednak nadzieję.

Niestety Morawiecki kłamstwami, że epidemia skończona itd przekonał masę starszych, którzy ich drugi raz uratowali w ostatnim czasie. Szczujnia Kurskiego ledwo uszła z życiem. Myślę, że Kurski już takim cudotwórcą nie jest, bo jednak Trzaskowski prawie odrobił aż 13%, co PiS nazywał przepaścią.

Natomiast bardzo mocny sygnał niezadowolenia mają od ludzi w wieku 20-40, którzy są najbliższą przyszłością.

Natomiast pytanie co teraz planuje Kaczyński. Ma 10mln zwolenników, ale i drugie tyle ludzi, którzy jego partii nie znoszą.

Natomiast kto z PiS wczoraj mnie zaskoczył? Mimo wszystko Kinga. Wydaje mi się, że dość mocno nie zgadza się z poglądami partii, która wspiera ojca. Niemniej uciekła sobie do Wielkiej Brytanii i przyjeżdża od święta...
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 260
x 1194

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Co by nie mówić @Jordi, to osoby 60+ wciąż mają prawa wyborcze. Akcja "zabierz babci dowód" była by dziś nie na miejscu. :) Zdecydowała Polska powiatowa i wiejska na wschodzie do której dalej nie potrafi trafić opozycja. Ani PO, ani Lewica a nawet już PSL. Czy jej to się uda za 3,5 roku w wyborach parlamentarnych? Wątpię.
Na razie nic się nie zmieni w stosunku do ostatnich 5 lat jeśli chodzi o Polskę. Pewnie będą próby przywłaszczenia kolejnych niezależnych instytucji oraz łamania konstytucji, ale jakie to będzie miało znaczenie dla opozycji? Żadne.
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 184

Wątek polityczny

Post autor: Dominik »

Za 3 lata prawo głosu będą mieć dzisiejsi licealiści, a to może trochę zmienić, patrząc na to, gdzie idą głosy młodych i wykształconych.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 260
x 1194

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

3 lata, to też nowy system edukacji Zalewskiej. Nie wiesz jak zostanie wychowana ta młodzież przez nauczycieli. Władza też chce mieć wpływ na media (tv, Internet, prasa). Co będzie za 3 lata? Cholera wie.

Ale będę miał światłowód pociągnięty do swojej mieściny😂😀
#STOP BZDUROM
Awatar użytkownika
semperadastra
Obserwator
x 123
x 214

Wątek polityczny

Post autor: semperadastra »

Abbott pisze: 13 lip 2020, 10:35 3 lata, to też nowy system edukacji Zalewskiej. Nie wiesz jak zostanie wychowana ta młodzież przez nauczycieli. Władza też chce mieć wpływ na media (tv, Internet, prasa). Co będzie za 3 lata? Cholera wie.
Haha chyba nie piszesz tego na serio. Sorry, nie da się tego traktować poważnie... :lol:

Myślisz, że młodzież nie ma własnego rozumu ??? Poza tym coś takiego jak autorytet nauczyciela już nie istnieje, nie mają posłuchu. Dawno skończyłem edukację szkolną, ale pewne kwestie są jasne... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 269
x 168

Wątek polityczny

Post autor: kamol »

Abbott pisze: 13 lip 2020, 10:35 3 lata, to też nowy system edukacji Zalewskiej. Nie wiesz jak zostanie wychowana ta młodzież przez nauczycieli.
Ja, jako osoba, która skończyła liceum zaledwie kilka miesięcy temu i spotkała się z pierwszym rocznikiem osób po ósmej klasie, mogę powiedzieć jedno - ci ludzie są oburzeni tym, jak się na nich eksperymentuje.

Naładowano im w dwa lata (w 7 i 8 klasie) materiał z trzech lat w gimnazjum, wszystkich przedmiotów w liceum będą uczyć się CZTERY lata, a nie tak jak przykładowo ja - rok wszystkie i dwa lata tylko te maturalne i te, które były zgodne z moim profilem. Wielu z nich mówiło mi również, że żałuje, że nie mogli pójść do gimnazjum.

Poza tym, myślę, że podstawa programowa to jedno - i nawet jeśli jest nie najlepiej skonstruowana, to jeżeli nauczyciel jest odpowiedzialnym człowiekiem, to zrobi wszystko, żeby wiedzę przekazać jasno i rzetelnie (bez propagandy). Owszem, reforma edukacji była potrzebna, ale na pewno nie taka, bo oprócz wprowadzenia chaosu nie zmieniła NIC, bo jest kalką poprzedniej podstawy programowej. ;)
😷😷😷to ważne😷😷😷
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”