Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 25 wrz 2015, 15:12

PO, czyli Pieprzymy Obywateli
Rząd podniósł uchodźcom świadczenia. Dostaną znacznie więcej niż polscy bezrobotni

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podniósł świadczenia pieniężne dla cudzoziemców. Wcześniej wynosiły one 1260 zł miesięcznie, teraz 1335 zł. - czytamy w Dzienniku Ustaw. W rozporządzeniu minister podaje, że nowe stawki wejdą w życie pierwszego października 2015 roku.
[...]

Obrazek

[...]

Przypominamy jednocześnie, że podstawowy zasiłek dla bezrobotnego w Polsce to obecnie 831,10 zł brutto.
Źródło: https://niezalezna.pl/71256-rzad-podnios ... bezrobotni

Warto przy tym wspomnieć, że nie każdy bezrobotny dostanie od razu zasiłek.

I jak tu nie być wg. logiki polskich mediów typu Wyborcza, TVN "rasistowskim", "ksenofobicznym", a nie "europejskim". Jak powiedziałem wcześniej - żadne kretyńskie informatory nie pomogą.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wątek polityczny

Post autor: Trzeciak » 25 wrz 2015, 15:15

Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu. To porażka koalicji rządzącej, szczególnie, że zabrakło tylko 5 głosów: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-zbi ... anu/vwn10k

PKW dziś rozlosowała numery ogólnopolskich list wyborczych:
1. Prawo i Sprawiedliwość
2. Platforma Obywatelska
3. Partia Razem
4. Partia KORWiN
5. Polskie Stronnictwo Ludowe
6. Zjednoczona Lewica
7. Ruch Kukiz '15
8. .Nowoczesna

źr.: http://www.tvp.info/21797972/pkw-rozlos ... s-2-dla-po

A na miesiąc przed wyborami wg sondażu dla "Wiadomości" TVP1 - PiS prowadzi z tak dużą przewagą, że gdyby wybory odbyły się dziś - partia Kaczyńskiego mogłaby samodzielnie rządzić: https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... oza-Sejmem
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 27 wrz 2015, 18:57

Hejt Stop, czyli poważny dziennikarz ;)

Obrazek
Obrazek
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 wrz 2015, 19:03

PiSIS! Dobre. Aż dziw, że dopiero na to wpadli :P

Im dalej w las, tym bliżej temu do AszDziennika, chociaż zaczęło się niewinnie.
dość
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 27 wrz 2015, 19:49

Po tych wypowiedziach dziwię się że Program Tomasz Lis Na Żywo nadal jest emitowany na TVP2.
Miałem kilka dni temu tu napisać że dziwię się że Prezydent unika spotkania z Premier Kopacz ale jednak to jest dobra decyzja bo ta babka ma coraz gorzej w swojej głowie.Jej język i obrażanie Prezydenta to jest jakaś masakra. Mam nadzieje że nie spotka się z nią bo jak ona umiałaby mu spojrzeć w oczy po takich słowach jakimi opisywała jego wizytę u Kaczyńskiego.
Platforma powinna jak najszybciej znaleźć nowego Przewodniczącego a tą babkę wyrzucić, bo to nie jest premier dla mnie.
Nie zgadzałem się z osobami którzy nie uznawali Komorowskiego ale Premier Kopacz to żaden premier.
Dziwnę że żadna telewizja się jej nie czepia. PIS to nie do końca moja bajka ale widzę że ma pod górkę i tak na prawdę walczą ze wszystkimi i nawet z mediami.
Co do tego trybunału to ja mam nadzieje że po 25 października stanie kilka osób przed trybunałem m.in Prezydent Komorowski za głupią decyzję o referendum i nie będę tego odczytywał jako zemstę polityczna. Myślę że po wyborach powinna powstać jakaś spec komisja która zbada te 8 lat bo dużo spraw może wypłynąć. Mam nadzieje że dojdzie do rozliczeń politycznych. Oby tylko nie przejmowali sie mediami które będą krzyczeć w obronie tego dziadostwa
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 wrz 2015, 20:10

Gdzie niby premier Kopacz obrażała prezydenta? o.O Słyszałem tylko, jak Piotr Duda obraża premier Kopacz, ale to jednak inny kaliber.

Co do Lisa - kwestia umów + pieniędzy, jakie przynosi. W swoich programach nie jedzie aż tak po bandzie jak we wpisach wyżej, poza sprawą Kingi Dudy uważam, że wiele krytycznych głosów nt. jego programu jest przesadzonych, chociaż swego czasu np. ciągle wałkował tematykę pedofilii wśród księży - na kilka miesięcy dałem sobie z nim spokój, bo co nie odcinek, to ten sam temat. Program nadal ma wysoką oglądalność, chociaż nadal uważam, że wprowadzenie programu, który współprowadziłby z Pospieszalskim byłoby dobrym pomysłem.

A co do tych 8 lat... afer było jednak mniej niż podczas 2 lat rządów PiSu ;)
dość
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 27 wrz 2015, 20:28

Kopacz co chwilę kogoś obraża i mam wrażenie że podczas debaty nie wytrzyma emocjonalnie i podejdzie do Beaty Szydło i jej przywali
Co do Lisa to za to że wygłasza już takie głupie tezy obrażające i chore czasem powinien nie pojawiać się w telewizji jako dziennikarz
Afer mniej ?Tyle afer ile mieliśmy w ciągu tych 8 lat to nawet żaden inny rząd nie miał. To że dzisiaj polską rządzą służby to jest pewien upadek. Nawet kolicjant PSL mówi że tyle ile było podsłuchów teraz jeszcze nigdy nie było. Myślę że jak powstanie taka komisja to dużo rzeczy wypłynie jeżeli oczywiście nie będzie miało miejsca szybkie sprzątanie tak jak to robiło PZPR
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wątek polityczny

Post autor: Trzeciak » 29 wrz 2015, 14:51

PiS proponuje utworzenie województw środkowopomorskiego (ze stolicą w Koszalinie i siedzibie Sejmiku Wojewódzkiego w Słupsku) i Warszawskiego: http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m ... 81147.html

Warto dodać, że Paweł Szakiewicz, czyli rolnik, który jako jedyny w pierwszej edycji programu "RsŻ" znalazł narzeczoną w programie startuje do Sejmu RP z list PO.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 29 wrz 2015, 16:34

Pomysł starszy niż obie partie. Do tej pory nic z tego nie wyszło, więc czemu teraz miałoby to przejść?
dość
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 30 wrz 2015, 21:27

A czy pomysł z województwem środkowopomorskim musi przejść? Zwykła kampania przedwyborcza.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Wątek polityczny

Post autor: Trzeciak » 03 paź 2015, 0:01

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci. Według Kancelarii Prezydenta ustawa zawiera sporo luk. To pierwsze weto Dudy za czasów jego kadencji: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezyden ... lci/nd0q9v
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 03 paź 2015, 0:09

ponadto dopuszcza zawarcie małżeństwa przez osoby tej samej płci biologicznej
Witki opadły. To znaczy że teraz osoba po zmianie płci może zawrzeć ślub jedynie z osobą... tej samej płci? A miał być prezydent zmiany, a idzie stare...

Komentarze pod artykułem to też jakiś zupełnie nowy poziom rynsztoka.
dość
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 08 paź 2015, 8:43

Trybunał Konstytucyjny: Lekarz korzystający z klauzuli sumienia nie musi wskazywać innej placówki do przeprowadzenia zabiegu.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... um=twitter
Ręce opadły. Szkoda to komentować.
Jantar
Activist
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Jantar » 08 paź 2015, 11:25

Uważam, że Nowicka ma rację. Mężczyzn to nie dotyczy, a to mężczyźni zadecydowali o tym, że tym sposobem kobieta czy nastolatka zostaje zmuszona do urodzenia dziecka z gwałtu, którą to ciążę może wg ustawy usunąć. I będą sytuacje, że Ustawa sobie, a lekarze zasłaniając się jakimiś mało znaczącymi dla ogółu społeczeństwa klauzulami będą tak naprawdę decydować za kobiety.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Jordi » 08 paź 2015, 11:57

Zbychu51 pisze:A czy pomysł z województwem środkowopomorskim musi przejść? Zwykła kampania przedwyborcza.
PiS w 2006 był przeciw temu. Ciekawe co sprawiło, że zmienili zdanie?

To samo z węglem i ustawą antysmogową. Szydło w 3 dni zmieniła diametralnie zdanie, bo prezydent Duda ustawę podpisał.

Także unikała odpowiedzi na pytania o słowa Macierewicza w USA. A to najpewniej zaważy na ich wyniku w wyborach. Kaczyńskiego nic nie nauczyły jego wsześniejsze wyskoki i znowu Antek "namieszał", że tak delikatnie napiszę i wszyscy z PiS nabrali wody w usta...

Wipler dziś na koferencji krytykował Ministra Zdrowia. Wszystko byłoby okej, tylko on krytykował Arłukowicza jak on już ministrem nie jest od kilku miesięcy :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”