Sytuacje kryzysowe

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: AtoMan » 23 lip 2019, 11:48

Jak to jest, że w całym cywilizowanym świecie taka tęczowa aureola nikogo nie obraża, tylko w Polsce jest równoznaczna z atakiem całego świata? No nie rozumiem, a trochę na tym świecie żyję.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Tomek » 23 lip 2019, 12:25

Bo Polska jest najbardziej katolickim krajem na świecie. Ja mam lepsze pytanie - czemu LGBT uważający się za tolerancyjnych otwarcie dążą do urażenia jakieś grupy religijnej, tworzenia antagonizmów?
HENSHIN!
Pawel

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Pawel » 23 lip 2019, 12:28

Wymagają tolerancji od innych ale sami już tacy tolerancyjni wobec pozostałych nie są.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: AtoMan » 23 lip 2019, 13:37

Tomek pisze:
23 lip 2019, 12:25
Bo Polska jest najbardziej katolickim krajem na świecie.
Śmiem wątpić.
Tomek pisze:
23 lip 2019, 12:25
Ja mam lepsze pytanie - czemu LGBT uważający się za tolerancyjnych otwarcie dążą do urażenia jakieś grupy religijnej, tworzenia antagonizmów?
LGBT czyli kto? Jakaś mityczna organizacja?

Przypominam, że za waginę na kiju odpowiadała grupa atencyjnych feministek, a tęczowa aureola NIE JEST żadną obrazą czegokolwiek. Poza tym - jeśli nawet ktos ze strony LGBT reaguje w sposób prowokacyjny, to jest to jedynie odpowiedź na szykany. Temu trudno zaprzeczyć.

Chyba. że powtarzać za Rydzykiem, że katolicy sa w Polsce prześladowani. Straszne!
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Tomek » 23 lip 2019, 14:41

AtoMan pisze:
23 lip 2019, 13:37
tęczowa aureola NIE JEST żadną obrazą czegokolwiek.
Używanie tęczy związanej z ruchem politycznym w portrecie Matki Boskiej może być jak najbardziej obrazą dla jej wyznawców.
Poza tym - jeśli nawet ktos ze strony LGBT reaguje w sposób prowokacyjny, to jest to jedynie odpowiedź na szykany. Temu trudno zaprzeczyć.
Czemu nagle czytam retorykę od Pawła?
Chyba. że powtarzać za Rydzykiem, że katolicy sa w Polsce prześladowani. Straszne!
Szczerze mówiąc nigdy nie byłem fanem Rydzyka. Zwracam tylko uwagę, że wrażliwość jedynie dla swoich uczuć i poglądów nie jest tolerancją, a raczej egoizmem. Vide: LGBT i Narodowcy. Najłatwiej jest być wróblem wśród wróbli.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
jas06
Junior
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: jas06 » 23 lip 2019, 18:03

A odnosząc się do tych wydarzeń w Białymstoku odbędą się manifestacje czy tam marsze właśnie przeciwko przemocy/nienawiści. Wśród nich były/są/będą właśnie w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, i w niektórych innych pewnie jeszcze. Również ma być w samym Białymstoku, organizowanym przez partie należące do "Lewicy".
(RODO)
#ca2019
Awatar użytkownika
Desovsky
Użytkownik

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Desovsky » 23 lip 2019, 21:47

Pawel pisze:
23 lip 2019, 10:58
Już nie wspomnę np. o ostatnio modnych fotkach na grobach obcych osób wrzucanych do internetu przez tęczowe towarzystwo.
Te fotki nie są od tęczowego towarzystwa, a od rozwydrzonych dzieci szukających atencji.
Tomek pisze:
23 lip 2019, 14:41
Używanie tęczy związanej z ruchem politycznym...
Która partia używa tęczy jako swojego logo? Huh? Żadna? :rolleyes:
Pozdrawiam! :DD 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: AtoMan » 23 lip 2019, 21:55

Tomek pisze:
23 lip 2019, 14:41
Używanie tęczy związanej z ruchem politycznym w portrecie Matki Boskiej może być jak najbardziej obrazą dla jej wyznawców.
Ale wyznawców tęczy? xD

Mnie, jako wierzącej osoby, nijak to nie uraża. Tęcza jest symbolem pozytywnym, symbolizującym otwartość, różnorodność i wzajemny szacunek dla wszystkich, więc brednie o "świętokradztwie" odbieram jako wykorzystywanie wiary do walki politycznej przez prawą stronę. Która notabene wszystko, co jej się nie podoba, podciąga pod "konflikt polityczny" i ustawia jakiś wydumany konflikt - "ideologia dżender", uchodźcy, teraz LGBT, a wszystko w imię podburzania ciemnego luda i przedstawiania się w roli zbawców Narodu. Sugerowałbym przestać się na to nabierać.

I tak, oczywiście "prawi" podciągają gówniarski wybryk pod LGBT, bo jedna z dziewczyn miała fioletowe włosy. Macie wy rozum i godnośc człowieka?

(To było pytanie retoryczne)
dość
Pawel

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Pawel » 23 lip 2019, 22:21

Desovsky pisze:
23 lip 2019, 21:47

Te fotki nie są od tęczowego towarzystwa, a od rozwydrzonych dzieci szukających atencji.
No ale niestety te dzieci szukające atencji tak czy inaczej szukają tęczowej atencji.
Także choćby nawet nie były z tęczowego ruchu to podpisując się pod nim robią krecią robotę.
Awatar użytkownika
Desovsky
Użytkownik

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Desovsky » 23 lip 2019, 23:28

A skąd wniosek że akurat "tęczowej atencji" szukała? Może akurat katolickiej, bo na cmentarzu? :lol:
Pozdrawiam! :DD 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Tomek » 23 lip 2019, 23:30

AtoMan pisze:
23 lip 2019, 21:55
Ale wyznawców tęczy? xD

Mnie, jako wierzącej osoby, nijak to nie uraża.
Chyba powinno, skoro matkę twojego Boga cynicznie wykorzystuje się jako narzędzie w marszach, których idee są sprzeczne z nauką Jego Kościoła. Reakcją oczywiście nie powinien być gniew, pobicie i wyzywanie, ale głęboki smutek... i współczucie. Jeśli ta cała sytuacja wywołuje u ciebie radość to może wypadałoby zastanowić się nad swoją wiarą.

Poza tym nie mówiłem tu o twojej czy mojej wrażliwości, a osobach, które tą wrażliwość, tolerancję mają na transparentach.
Tęcza jest symbolem pozytywnym, symbolizującym otwartość, różnorodność i wzajemny szacunek dla wszystkich, więc brednie o "świętokradztwie" odbieram jako wykorzystywanie wiary do walki politycznej przez prawą stronę. Która notabene wszystko, co jej się nie podoba, podciąga pod "konflikt polityczny" i ustawia jakiś wydumany konflikt - "ideologia dżender", uchodźcy, teraz LGBT, a wszystko w imię podburzania ciemnego luda i przedstawiania się w roli zbawców Narodu. Sugerowałbym przestać się na to nabierać.
A nazistowska swastyka to symbol szczęścia, bo przecież ta oryginalna, indyjska takie znaczenie miała.

Każdy kto ma trochę wrażliwości i dobrej woli wiedziałby, żeby w danej sytuacji społecznej nie używać symboli religijnych, bo ktoś może być zostać urażony (a przecież lewica bardzo przykłada uwagę do tego, aby wszyscy dobrze czuli się, prawda... prawda?). Takie zagranie ma jednoznacznie wydźwięk zaczepny, zwłaszcza że LGBT nie poprzestała na tym jednym użyciu po tym, jak odezwały się głosy krytyki.
IMacie wy rozum i godnośc człowieka?

(To było pytanie retoryczne)
Mam ambicje zostania lepszym katolikiem, dlatego staram się już nie wyskakiwać z takimi bezsensownymi, chamskimi docinkami. Polecam :).

Desovsky pisze:Która partia używa tęczy jako swojego logo? Huh? Żadna? :rolleyes:
Czyli protesty solidarności w latach 80 czy ówczesne aresztowania ludzi nie miały charakteru politycznego, bo organizatorzy nie tworzyli partii? Ruchy polityczne to tylko prawnie ustanowione organizacje, czy może grupa ludzi dążących do tych samych idei?

Głoszenie haseł o legalizacji małżeństw homoseksualnych czy każda, inna inicjatywa mająca na celu zmienić prawo w państwie nie ma charakteru politycznego?
HENSHIN!
Pawel

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Pawel » 23 lip 2019, 23:36

Desovsky pisze:
23 lip 2019, 23:28
A skąd wniosek że akurat "tęczowej atencji" szukała? Może akurat katolickiej, bo na cmentarzu? :lol:
Ja wiem że wykręcaniu kota ogonem jesteście najlepsi. Ale zastanów się trochę to może zrozumiesz.
Tradycjonalista
Thinker

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Tradycjonalista » 05 sie 2019, 8:40

Egipt: eksplozja w centrum Kairu. Zginęło 19 osób - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ref=slider
Wczoraj doszło do strzelaniny w której 9 osób zginęło zaś 30 zostało rannych. Była to druga strzelanina w ciągu doby. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ?ref=kafle
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
Kontakt:

Sytuacje kryzysowe

Post autor: kacper3100 » 05 sie 2019, 9:29

Ale strzelanina gdzie? Warto dodać, że w USA.
Tradycjonalista
Thinker

Sytuacje kryzysowe

Post autor: Tradycjonalista » 05 sie 2019, 9:35

Pierwsza strzelanina w El Paso w Stanie Teksas, Druga w Dayton w Stanie Ohio. Prezydent Donald Tramp ogłosił żałobę narodową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”