Strona 1 z 18

Wątek lokalny

: 07 wrz 2016, 8:59
autor: Tradycjonalista
W Gdańsku samorząd inwestuje w nowe miejsca pracy, w Katowicach w obawie przed CBA, CBŚ w nową oprawę graficzną miasta, Warszawa skupia się na temacie reprywatyzacji i próbie odwołania pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zapraszam do dyskusji :)

Wątek lokalny

: 07 wrz 2016, 11:39
autor: Karol
W Starachowicach samorząd kolejny rok z rzędu zastanawia się jak z deficytowego MZK zrobić coś, co przyniesie kasę. W ciągu ostatnich lat na żyletki poszły Autosany H9, Jelcze M11, PR100, zakupiono Solbusy, MANy i Mercedesy, żeby ograniczyć awaryjność i zwiększyć atrakcyjność przewoźnika - nie pomogło. Skrojono rozkład jazdy, zmniejszono ilość wozokilometrów - nie pomogło. Ale teraz jest szansa - rozpoczęły się zwolnienia... w administracji spółki! Brawo!

Wątek lokalny

: 09 wrz 2016, 17:54
autor: Tradycjonalista
Biedroń: W Słupsku nie będzie dekomunizacji nazw ulic, nie chcą tego mieszkańcy. Ale faktycznie, przesada z dekomunizacją jeśli chodzi o zmianę nazw ulic i koszta z tym związane. Słusznie Robert Biedroń postępuje.
http://trybuna.eu/biedron-slupsku-nie-b ... ieszkancy/

Wątek lokalny

: 16 wrz 2016, 10:00
autor: Tradycjonalista
Woda zamiast benzyny! Na stacji w Katowicach wstrzymano sprzedaż. Czy spotkaliście się z czymś takim?
http://www.tvs.pl/informacje/szok-woda- ... o-sprzedaz

Wątek lokalny

: 16 wrz 2016, 10:48
autor: Direct
Było też o tym wczoraj w katowickich "Aktualnościach". Ktoś pokazywał słoik z rzekomo nabranymi z baku wyraźnie oddzielającymi się od siebie płynami. Z przebitek postów z FB w materiale TVP Katowice widać było, że chodzi m.in. o Orlen. Tu jest Shell. Ciekawe, kto i/lub co za tym stoi.

Wątek lokalny

: 16 wrz 2016, 11:43
autor: Tradycjonalista
Czyżby zepsute paliwo trafiło na stacje paliw na Śląsku? Ale to nie musi być pojedynczy przypadek.

Wątek lokalny

: 28 wrz 2016, 1:32
autor: Ama18
Rusza proces seryjnego mordercy

Przed Sądem Okręgowym w Legnicy rozpoczął się proces seryjnego zabójcy. 39-letni Marcin K. w ubiegłym roku zamordował bez wyraźnego powodu i ze szczególnym okrucieństwem dwa starsze małżeństwa. Oskarżony przyznał się do winy, grozi mu dożywocie.

U kolejnych ofiar remontował mieszkanie. Małżeństwo zginęło, bo gdy Marcin K. spóźniał się robotą, starsza pani powiedziała coś o jego ojcu i wtedy wpadł w szał. Proces z ław dla widzów obserwowały wyraźnie poruszone rodziny ofiar. Marcin K. zachowywał się bardzo spokojnie. W pewnym momencie wydawało się, że wyrazi skruchę i przeprosi za swoje czyny, powiedział jednak tylko, że wszystkie jego ofiary zginęły natychmiast i nieświadomie.
http://wroclaw.tvp.pl/27104161/rusza-pr ... o-mordercy
Taka sprawa, a w mediach jakby niezbyt nagłośniona. A nie tylko sam czyn zasługuje na uwagę, ale także motywacja:
Ruszył proces Marcina K., który w 2015 r w okrutny sposób uśmiercił dwa starsze małżeństwa w Legnicy. Twierdzi, że kierowały nim patriotyczne emocje. Zamożną parę z willi na ul. Oświęcimskiej uznał za zdrajców ojczyzny, skazał na śmierć i wykonał egzekucję. Kobietę na ul. Głogowskiej 31 razy tłukł młotkiem, bo wydawało mu się, że drwi z jego ojca i innych patriotów. W furii zabił także jej niepełnosprawnego męża.

Niesprawiedliwe jest to, że żyją jeszcze ludzie, którzy doprowadzili do tragedii niejednej rodziny w Polsce. Powodzi im się dobrze i nie spotkała ich za to żadna kara. Ja wiedziałem, że są jeszcze takie dwie osoby, które nie poniosły konsekwencji. Że one plują w twarz pomnikowi Polski Walczącej.  (…) Gdy minął rok od śmierci ojca, postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić. (…)  Ja wiedziałem to po swojemu, jako żołnierz w duszy, że to są zdrajcy narodu. (…) W związku z tym zabiłem dwoje ludzi.

Zabiłem tych K., bo to była egzekucja. To są zdrajcy. Ono zdradzili ten naród. Jak byliśmy w ciężkich czasach pod okupacją radziecką, to oni byli po drugiej stronie. Oni byli za komunistami. Ja ich nie znam z tamtych czasów. Wiem o ich postawie z opowieści mojego ojca (….). Mój tato osobiście z ich strony niczego złego nie doznał, ale opowiadał mi ogólnie o ich złej postawie. Nie wiem, co K. dokładnie mieli robić przeciwko Polakom, bo to jest tajne, Ja dokonałem na nich egzekucji. To chyba ja sam wydałem na nich wyrok.  Wiedziałem,  gdzie oni mieszkają, Ojciec pokazywał mi okna ich mieszkania. Mówił, że tam mieszkają zdrajcy (…) W dniu rocznicy śmierci mojego taty przyszła mi do głowy myśl, żeby wykonać na nich wyrok.(…) Wybrałem do tego młotek, bo jestem budowlańcem i młotek mi pasuje.

tekst pisany kursywą - zeznania Marcina K. w trakcie postępowania przygotowawczego
http://24legnica.pl/patriota-z-legnicy- ... ow-narodu/
Zdumiewający jest fakt, iż powyższe informacje półgębkiem zostały przekazane tylko w artykule Radia Wrocław: http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... eświadomie. Inne media publiczne postanowiły nie informować o okolicznościach ujawnionych przez mordercę.

Wątek lokalny

: 29 wrz 2016, 17:47
autor: Tradycjonalista
Osiedle Tysiąclecia w Katowicach: Włamanie, które przejdzie do historii.
http://www.tvs.pl/informacje/katowice-t ... -co-zrobil

Wątek lokalny

: 30 wrz 2016, 14:04
autor: Tradycjonalista
Runął fragment kamienicy w Płocku. Nie wygląda to za ciekawie.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... -w-plocku/

Salmonella w przedszkolu. 77 dzieci zarażonych, 10 przebywa w szpitalu
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... -szpitalu/

Wątek lokalny

: 30 wrz 2016, 16:40
autor: Rico
Rada Miasta Otwocka przegłosowała referendum ws. odwołania prezydenta miasta. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy się ono odbędzie:
https://linia.com.pl/2016/09/30/mieszka ... rezydenta/

Wątek lokalny

: 04 paź 2016, 13:18
autor: Tradycjonalista
Alarm przeciwpowodziowy w województwie śląskim! Przybywa wody w rzekach.
Źródło: http://www.tvs.pl/informacje/alarm-prze ... qus_thread

Wątek lokalny

: 05 paź 2016, 8:33
autor: Tradycjonalista
10 w skali Beauforta, sztorm niszczy sopockie molo
Źródło: http://pikio.pl/pilne-10-w-skali-beaufo ... ckie-molo/

Wątek lokalny

: 07 paź 2016, 18:28
autor: Tradycjonalista
Mieszkańcy warszawskiego osiedla źli na kilkuletnią dziewczynkę, bo... rysowała na chodniku. Przesada?
Źródło: http://natemat.pl/191777,mieszkancy-war ... a-chodniku

Wątek lokalny

: 08 paź 2016, 13:49
autor: Tradycjonalista
Jest już reakcja sąsiadów. Wracam do wczorajszego tematu. Sąsiadom nie podobały się rysunki na chodniku. Teraz kilkaset osób wybiera się z kredą pod ich blok. W mojej ocenie bardzo dobrze.
Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

Wątek lokalny

: 08 paź 2016, 14:05
autor: Direct
Jak można się czepiać rysunków kredą na chodniku? Obłęd. Kolorowy chodnik jest ciekawszy. W moim mieście jest kilka chodników nie z szarej czy czerwonej kostki, tylko z żółtej i naprawdę, jakkolwiek to zabrzmi, inaczej się po nich chodzi, pozytywnie nastawiają, serio.