11 listopada w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 13:50

Myślę, że przy tym mogą być jeszcze bardziej prowokacyjni, w końcu rozgłos od początku pójdzie na cały świat, a taka zadyma to "piękna" wizytówka jakże "uroczystych" obchodów 100. rocznicy.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 10 lis 2018, 15:54

Na razie najbardziej prowokacyjni to są nasi wielcy politycy. Gronkiewicz wspierana przez KO próbująca zakazać pochodu na ostatnią chwilę,a za nimi PiS, który nagle wymyśla sobie własny marsz na trasie już zaplanowanego od dawna marszu. Już nie wspomnę o poziomie niektórych posłów podczas obrad sejmu w środę. Na tym tle Narodowcy, przynajmniej ci na górze, są najbardziej racjonalni - nie mogę teraz znaleźć wpisu, ale Bosak wczoraj prosił, aby przychodzić tylko z biało-czerwonymi barwami.

Dożyliśmy ciekawych czasów :rolleyes:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: AtoMan » 10 lis 2018, 16:02

nie mogę teraz znaleźć wpisu, ale Bosak wczoraj prosił, aby przychodzić tylko z biało-czerwonymi barwami
Ja znalazłem za to coś zupełnie przeciwnego:
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 10 lis 2018, 16:03

I jak to zaprzecza temu, co napisałem? :)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: AtoMan » 10 lis 2018, 17:01

"Symbole i transparenty" kłócą się z przekazem "tylko flagi". Nie sugeruję, Boże broń, że wszyscy wyjdą z jakimiś rasistowskimi hasłami ;) ale już "Śmierci wrogom ojczyzny" się spodziewam, a to nie sprzyja pokojowym marszom. Widziałem screeny twittów gdzie pytany, czy brać race i inne takie również odpowiadał "jasne, bierzcie wszystko", ale też nie mogłem tego znaleźć.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 10 lis 2018, 17:32

A gdzie ja napisałem coś o flagach? :P

Ja tam nie widzę nic złego w zabijaniu wrogów ojczyzny. Jednocześnie uważam, że jest to dość dziecinnie pompatyczne hasło, biorąc pod uwagę, że nie mamy żadnej wojny (niestety durnych hasełek podczas manifestacji w naszym kraju nie brakuje - "DE-MO-KRA-CJA!" :lol:). Tak samo jednak uważam za dziecinne osoby, które krzyczą z tego powodu "faszyzm" :lol:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 17:40

Mimo wszystko hasło "Demokracja" jest nacechowane pozytywnie i jest nazywaniem ustroju, w którym żyjemy, natomiast "Śmierć wrogom ojczyzny" jest, nawet jeśli nie jest nacechowane bardzo szowinistycznie, ale na pewno już podciąga się to pod nacjonalizm. Jako hasło jest to groźba, tym bardziej w kontekście jego użycia, wobec osób tylko o innych poglądach niż oni na np. globalizm, czy sposób bycia patriotą i okazywania patriotyzmu.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 10 lis 2018, 18:11

Demokracja to dzisiaj puste hasło, które jakimś "dziwnym trafem" jest wykrzykiwane przez ludzi, którzy przegrali w ostatnim wyborach parlamentarnych i prezydenckich (PO w Polsce, czy "Demokraci" w USA). Jakoś tym krzykaczom ta PiS-owska czy Trumpowa demokracja nie przeszkadza po ostatnich sukcesach w wyborach.

Okazywanie szowinizmu wobec wrogów Polski jest złe? Błagam :lol:. Poza tym hasło polityczne jak hasło, PiS i PO stosują podobną taktykę - znaleźć wroga przed wyborcami i nawalać. Mamy Kaczyńskiego służącego Putinowi i Tuska służącego Merkel.

PS Jestem nacjonalistą i nie widzę w tym złego. No chyba, że według ciebie każda osoba o lewicowych poglądach to stalinista? Dziwnym trafem te wszystkie globalistyczne media nie mają szacunku dla mnie zrównując te określenie z nazizmem i szowinizmem.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: AtoMan » 10 lis 2018, 18:35

Problem z zabijaniem wrogów jest taki, że ten wróg nie jest nijak zdefiniowany - bo krzycząc "raz sierpem, raz młotem" krzyczącym raczej nie chodzi o apologetów Lenina i Stalina, a częściej po prostu o lewicę, która jest jeszcze częściej definiowana jako "wszystko na lewo od PiS". Robi się z tego spory absurd i przyzwolenie na hasła w stylu radnej Kołakowskiej o "goleniu na łyso". Dodajmy, szczęśliwie byłej radnej, bo startowała z list Ruchu Narodowego, za co została zawieszona w prawach członka PiS a po wyborach została właściwie z niczym :P

Demokraci w USA mają swoje za uszami, dokładnie tak, jak Republikanie, którzy domagają się "szacunku" po tym, jak przez osiem lat (xD) kazali Obamie, niemal dosłownie, spadać "do siebie do Afryki". Konserwy wpieniła otwarta, liberalna polityka i teraz z pianą na pysku się odgryzają, dokładnie jak u nas, a Demokraci tylko z tego korzystają.

I chyba nie do końca rozumiesz, o jaką demokrację walczy opozycja - PiS jasno mówi o "końcu demokracji liberalnej", czyli takiej, gdzie szanuje sie wszystkich i broni przed dyktatem większości, szanując wszystkie strony ale kierując się w stronę większości. W wyborach jednak większość wskazała na opcję bardziej liberalną (rozbitą na PO, która przegrała zasłużenie; i .N), jednak błędy po stronie lewicy i dobre wykorzystanie własnych kanałów medialnych dało PiSowi zwycięstwo. Nie dostali jednak większości rozumianej jako ponad połowa głosów poparcia, stąd sprzeciw wobec podejścia "wygraliśmy i morda w kubeł". Dochodzi do tego absolutny brak kultury politycznej po stronie prawicy, gdzie nawet Lepper jawi się jako wersal. Naprawdę dziwi cię społeczny sprzeciw?

Mnie osobiście nacjonalizm raczej dziwi, bo w zglobalizowanym społeczeństwie granice krajów powinny stopniowo tracić na znaczeniu na rzecz lokalnych wspólnot i globalnego działania w słusznych celach, ale to pewnie zbyt utopijna wizja - zwłaszcza w kraju, gdzie metoda in vitro nadal nazywana jest "kontrowersyjną".

PS każdy, kto twierdzi, że takie hasła jak "konstytucja" czy "demokracja" sa nacechowane politycznie i "kontrowersyjne" jest w moim odczuciu kompletnym kretynem - nie dziw sie więc, że nie mam ani krzty szacunku dla obecnej władzy. Ciężko zapracowali sobie na tę opinię, mimo, że chciałem dac im kredyt zaufania.
dość
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 19:17

Tomek pisze:Okazywanie szowinizmu wobec wrogów Polski jest złe? Błagam :lol:. Poza tym hasło polityczne jak hasło, PiS i PO stosują podobną taktykę - znaleźć wroga przed wyborcami i nawalać. Mamy Kaczyńskiego służącego Putinowi i Tuska służącego Merkel.

PS Jestem nacjonalistą i nie widzę w tym złego. No chyba, że według ciebie każda osoba o lewicowych poglądach to stalinista? Dziwnym trafem te wszystkie globalistyczne media nie mają szacunku dla mnie zrównując te określenie z nazizmem i szowinizmem.
Oczywiście, że jest złe. Ta druga strona może i widzi wrogów, jednak nie widzę haseł "śmierć wrogom demokracji".

Pomijam fakt, że klasyczny podział na lewicę i prawicę już nie istnieje i nazywanie kogoś lewakiem, jak i prawakiem jest dla mnie co najmniej śmieszne. Dzisiaj możemy wymienić minimum 5 nurtów politycznych (a nie 3, jak kiedyś, czyt. lewica, centrum, prawica). Dzisiaj to: socjaliści, narodowcy, chadecy, liberałowie i ludowcy/zieloni. Jak wszyscy wiemy i tak te nurty się krzyżują. W takim PiS-ie mamy w sumie wszystkiego po trochu poza liberalizmem. Nie bez powodu na Świecie mówi się o mniejszym źle, bo tak naprawdę większość masowych partii jest anty jednemu ruchowi. I tak jest z PiS-em, który jest antyliberalny, PO "antynarodowcowe".

Nie będę ukrywał, że ja jestem przeciwnikiem generalizowania ludzi na narody, bo nie rodzimy się Polakami, chrześcijanami, a ludźmi. W każdej chwili możemy zmienić wiarę, tak, jak w ten sam sposób możemy zmienić obywatelstwo. W pierwszej kolejności dlatego czuję się Europejczykiem, dopiero później Polakiem.

Też nie jestem ani za PiS, ani za PO, jednak powoli, siłą rzeczy, jak w każdej dojrzałej demokracji tworzy się u nas duopol i po którejś stronie należy się opowiedzieć, bo najgorsza jest bierność, a uczestnicząc w tym możemy "swój" blok zmieniać, a nie zamykać na konkretne, generalizujące resztę poglądy.

Umówmy się. Skrajności są złe, choć dopóki nie łamią prawa nie można ich zakazać. Skrajnością po klasycznej "lewej" stronie jest komunizm i jest on zły, tak samo po "prawej" jest nim nacjonalizm. Naturalnymi są socjalizm, chadecja i liberalizm oraz inne pomniejsze formy. Stąd więc, jako liberała nurtuje mnie pytanie. Dlaczego partie komunistyczne są z automatu delegalizowane, a nacjonalistyczne już nie? Pytanie zostawiam Wam.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 10 lis 2018, 23:22

AtoMan pisze:Problem z zabijaniem wrogów jest taki, że ten wróg nie jest nijak zdefiniowany - bo krzycząc "raz sierpem, raz młotem" krzyczącym raczej nie chodzi o apologetów Lenina i Stalina, a częściej po prostu o lewicę, która jest jeszcze częściej definiowana jako "wszystko na lewo od PiS". Robi się z tego spory absurd i przyzwolenie na hasła w stylu radnej Kołakowskiej o "goleniu na łyso". Dodajmy, szczęśliwie byłej radnej, bo startowała z list Ruchu Narodowego, za co została zawieszona w prawach członka PiS a po wyborach została właściwie z niczym :P
Skoro nie jest zdefiniowany to nie można przyczepić się do hasła. Tak jak byłem i jestem za ukaraniem gości z Katowic wieszających europarlamentarzystów, tak jestem przeciwny karaniu za tak ogólne hasła. Na tej zasadzie powinno karać się ludzi za ceny bigosu i budyniu podczas ciszy wyborczej :P
AtoMan pisze:Demokraci w USA mają swoje za uszami, dokładnie tak, jak Republikanie, którzy domagają się "szacunku" po tym, jak przez osiem lat (xD) kazali Obamie, niemal dosłownie, spadać "do siebie do Afryki". Konserwy wpieniła otwarta, liberalna polityka i teraz z pianą na pysku się odgryzają, dokładnie jak u nas, a Demokraci tylko z tego korzystają.
No tak wszyscy konserwatyści to jeden rząd - zupełnie tak jak każdy wyborczy PO to KOD-ziarz :P. Ogólnie nie rozmawiamy, kto ma co za uszami tylko fakt, że bardzo dzisiaj łatwo rzuca się pewne hasła.
AtoMan pisze:I chyba nie do końca rozumiesz, o jaką demokrację walczy opozycja - PiS jasno mówi o "końcu demokracji liberalnej", czyli takiej, gdzie szanuje sie wszystkich i broni przed dyktatem większości, szanując wszystkie strony ale kierując się w stronę większości. W wyborach jednak większość wskazała na opcję bardziej liberalną (rozbitą na PO, która przegrała zasłużenie; i .N), jednak błędy po stronie lewicy i dobre wykorzystanie własnych kanałów medialnych dało PiSowi zwycięstwo. Nie dostali jednak większości rozumianej jako ponad połowa głosów poparcia, stąd sprzeciw wobec podejścia "wygraliśmy i morda w kubeł". Dochodzi do tego absolutny brak kultury politycznej po stronie prawicy, gdzie nawet Lepper jawi się jako wersal. Naprawdę dziwi cię społeczny sprzeciw?
Dziwi mnie, że hasła opozycji nie są jasne. Może dlatego, że motto "demokracja liberalna" gorzej sprzedałoby niż sama "demokracja" :P. Mniej więcej z takim samym podejściem wychodzą narodowcy.
Mnie osobiście nacjonalizm raczej dziwi, bo w zglobalizowanym społeczeństwie granice krajów powinny stopniowo tracić na znaczeniu na rzecz lokalnych wspólnot i globalnego działania w słusznych celach, ale to pewnie zbyt utopijna wizja - zwłaszcza w kraju, gdzie metoda in vitro nadal nazywana jest "kontrowersyjną".
No skoro jest to pewnie utopijna wizja to co się dziwisz - chyba, żeby tylko po to, aby pojechał po naszym kraju :P
PS każdy, kto twierdzi, że takie hasła jak "konstytucja" czy "demokracja" sa nacechowane politycznie i "kontrowersyjne" jest w moim odczuciu kompletnym kretynem - nie dziw sie więc, że nie mam ani krzty szacunku dla obecnej władzy. Ciężko zapracowali sobie na tę opinię, mimo, że chciałem dac im kredyt zaufania.
Obydwa pojęcia są tak samo nacechowane "politycznie" jak każde pojęcie związane z polityką :P
SzymonNP pisze:Oczywiście, że jest złe. Ta druga strona może i widzi wrogów, jednak nie widzę haseł "śmierć wrogom demokracji".
Narodowcy też takich haseł nie mają :P
SzymonNP pisze:Pomijam fakt, że klasyczny podział na lewicę i prawicę już nie istnieje i nazywanie kogoś lewakiem, jak i prawakiem jest dla mnie co najmniej śmieszne. Dzisiaj możemy wymienić minimum 5 nurtów politycznych (a nie 3, jak kiedyś, czyt. lewica, centrum, prawica). Dzisiaj to: socjaliści, narodowcy, chadecy, liberałowie i ludowcy/zieloni. Jak wszyscy wiemy i tak te nurty się krzyżują. W takim PiS-ie mamy w sumie wszystkiego po trochu poza liberalizmem. Nie bez powodu na Świecie mówi się o mniejszym źle, bo tak naprawdę większość masowych partii jest anty jednemu ruchowi. I tak jest z PiS-em, który jest antyliberalny, PO "antynarodowcowe".
Dokładnie można to samo powiedzieć o Ruchu Narodowych. Pod względem gospodarczym to tam chyba nie ma żadnej, jasnej wizji. Pod względem ideologicznym jak widzisz - z jednej strony: "super, że dogadali się", z drugiej: "uczestniczenie w żydowskiej propagandzie PiS-u".
SzymonNP pisze:Nie będę ukrywał, że ja jestem przeciwnikiem generalizowania ludzi na narody, bo nie rodzimy się Polakami, chrześcijanami, a ludźmi. W każdej chwili możemy zmienić wiarę, tak, jak w ten sam sposób możemy zmienić obywatelstwo. W pierwszej kolejności dlatego czuję się Europejczykiem, dopiero później Polakiem.
Ja staram się nie generalizować ludzi w ogóle, ale jestem też realistą i umiem liczyć - w 36-milionowej Polsce mój głos jest więcej wart niż 512-milionej Unii. Wiem także, że "dzięki" Stalinowi mamy teraz jednorodną etnicznie Polskę i dzięki temu pozbyliśmy się problemów, które mieliśmy przed wojną - możemy obrzucać się teraz nawzajem o to, czy lepszy jest PiS, PO czy "kto tam inny" w jednym języku. I nie widzę powodów, aby brać sobie te wszystkie problemy na głowę z powrotem.

Nie żyjemy w Star Treku, gdzie coś takiego jak problem głodu i ubóstwa zniknął. Jak na razie państwami co jakiś czas wstrząsają problemy gospodarcze i wtedy zaczyna się szukać winnych. Im więcej różnic między ludźmi, tym łatwiej znaleźć kozła ofiarnego (tym w sumie Federacja zjednoczonych Planet w ST też zajęła się zawczasu na wszelki wypadek jak każda lewicowa, organizacja hipokryzji - Sekcja 31 ;)).
SzymonNP pisze:Umówmy się. Skrajności są złe, choć dopóki nie łamią prawa nie można ich zakazać. Skrajnością po klasycznej "lewej" stronie jest komunizm i jest on zły, tak samo po "prawej" jest nim nacjonalizm. Naturalnymi są socjalizm, chadecja i liberalizm oraz inne pomniejsze formy. Stąd więc, jako liberała nurtuje mnie pytanie. Dlaczego partie komunistyczne są z automatu delegalizowane, a nacjonalistyczne już nie? Pytanie zostawiam Wam.
Po prawej jest nim nazizm. Nacjonalizm zakłada tylko, że dobro twojego narodu jest ważniejsze niż innego. A te pojęcie "dobra" jest bardzo subiektywne, tak samo dotyczy stopnia "ważności" nad innym narodami oraz jak do realizacji tego wszystkiego podejdziesz.

A co do zabraniania komunizmu:
KLIK
HENSHIN!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 23:51

Oczywiście, dlatego należy pamiętać o tym co spowodowało zarówno I, jak i II WŚ. Były to nazizm, faszyzm i komunizm (w mniejszym stopniu, choć on później rozlał się i spowodował Zimną Wojnę). Nacjonalizm w swoich hasłach może nie jest jeszcze aż tak brutalny, jednak z drugiej strony pamiętajmy jaka jest natura ludzka, jeśli zaczyna dochodzić do skrajności, to one się pogłębiają, dopóki się jej nie przerwie. I trzeba zaznaczyć, że to oczywiście nie jest tylko problem Polski, bo w Niemczech, czy we Francji jest to samo, choć powoli widać od takich zachowań odwrót, co nie znaczy, że mamy spać spokojnie, że skoro tam to padło, to i u nas padnie, bo tak samo było z komunizmem. Najpierw przyjął się tylko w Rosji, a w innych państwach upadł, po wojnie jednak nastąpił rozkwit ideologii socjalistycznej.

Ludzie się nie uczą na błędach i mimo, że społeczeństwo mamy mądrzejsze, to nadal żyjemy w pewnych patosach. Utożsamiamy Jezusa jako Króla Polski, zapominamy kim on był i obwiniamy jednych ludzi o wszelkie błędy świata widząc, jak przez taką nagonkę zginęło kilka milionów niewinnych Żydów.

Nie zgodzę się też, że pozbyliśmy się problemów tworząc jednolite państwo. Z resztą, to także dla mnie argument bez jakiś podstaw. Dla mnie ludzie są równi, jak mówiłem. Nie rodzimy się Polakami, Niemcami. Nie rodzimy się Chrześcijanami, Żydami. Rodzimy się ludźmi. Ruchy ludności są czymś naturalnym, więc myślę, że przypływ ludności z Ukrainy na taką skalę to tego początek. Z resztą Polacy mocno na stałe zasilili Wielką Brytanię i Irlandię, gdzie język polski jest już częściej używanym od irlandzkiego. To samo z ludnością z dalszych rejonów. Nas może nie czeka napływ osób z Afryki Północnej, czy Bliskiego Wschodu, ale Wietnamczyków może być jeszcze więcej. A pamiętajmy w kontekście naszej gospodarki. Oni nie będą nam zabierać pracy, tak jak my nie zabieramy pracy mieszkańcom WB, czy Irlandii, a oni tu, jak i my tam uzupełniamy braki spowodowane migracjami i niżem demograficznym. I niezbyt świadomy jest ten, że w Polsce 500+ uratuje ten trend. Ten trend uratują właśnie obcokrajowcy, tak jak Polacy czynią to w Wielkiej Brytanii już teraz.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: Tomek » 11 lis 2018, 1:25

1. Nie wszystkie ruchy ludności są czymś naturalnym i nie każde są pozytywne.
2. Chciałbym przypomnieć, że w Niemczech także była demokracja przed Hitlerem. Czy to oznacza, że przyczyną nazizmu jest demokracja, czy jest to efekt czegoś bardziej złożonego (np. kilkunastu zmian rządu Republiki Weimarskiej, kryzysu gospodarczego itd.)?
3. Rodzimy się ludźmi i stajemy się, kim chcemy. Nie zameldujemy jednak każdego napotkanego człowieka do naszego domu, wiedząc, że może być utrapieniem (choćby finansowym) i licząc się z faktem, że możemy potem mieć problem z jego prawnym usunięciem.
HENSHIN!
Jordi
VIP Expert

11 listopada w Polsce

Post autor: Jordi » 11 lis 2018, 15:02

Miało nie być rac. Oczywiście są i nic przez nie nie widać...

Jak ja się cieszę, że nie mieszkam w Warszawie.

No jak ruszyli to już póki co jakoś to wygląda.

Marsz, a tak naprawdę dwa marsze. Rządowy już dawno poszedł, a ten ONR czeka... Parodia...

No niestety. Jedyna różnica taka, że nie widać symboli nazistowskich i rasistowskich, ale już swoje przyśpiewki wykrzykują. Niezbyt mądre i obrażające niektórych, nie pasujące do święta całej Polski, a nie tylko ich.

I znowu nic nie widać, bo kilkadziesiąt rac rozpalili...

ONR zaśmiał się w twarz rządowi i Prezydentowi. Ale oczywiście już widzę materiał Wiadomości o wspaniałym pojednaniu i spokojnym przejściu wszystkich Polaków :lol:
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

11 listopada w Polsce

Post autor: SzymonNP » 11 lis 2018, 19:48

No cóż, Wrocław też nie popisał się paleniem flagi Unii Europejskiej... Ot cywilizowane obchody :(.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
Pozdrawiam, Szymon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”