Skandal w Sejmie. PiS partią przesiąkniętą polityczną korupcją?

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 152
Kontakt:

Post autor: Poland » 27 wrz 2006, 18:32

Axel pisze:Wywalili Leppera z koalicji to on się odegrał na Kaczyńskim i zorganizował to z ekipą TVN-u żeby zrobili ten numer z ukrytą kamerą i nagrali jak Beger rozmawia z tym typem z PiS-u. No i jak widać nie opłacało się dla PiS-u robić tych głupich numerów bo i tak to oni oberwali za wszystko a jeszcze pewnie będzie samorozwiązanie sejmu.
PiS w Mamy Cię !!!!
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 418
x 2275

Post autor: Karol » 27 wrz 2006, 18:58

kisiel205 pisze:PiS w Mamy Cię !!!!
Chyba ludzie w "Mamy Cię". Ludzie zostali zrobieni w ch*ja i teraz muszą oglądać tą błazenadę w telewizji. Mam nadzieję, że już niedługo rządy bandy tych niekompetentnych idiotów się skończą.
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 27 wrz 2006, 19:53

Emisja w TVN nagrania z ukrytej kamery rozmów, jakie Wojciech Mojzesowicz i Adam Lipiński przeprowadzili z posłanką Samoobrony Renatą Beger spowodowała polityczne trzęsienie ziemi.

Oczywiście sam fakt emisji takiego materiału i opatrzenie go histerycznym komentarzem tylko potwierdza moje podejrzenia, że stacja TVN jest ważną instytucją tubylczej, a może i jeszcze jakiejś innej razwiedki i w tym charakterze wzięła udział w operacji wysadzania w powietrze rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Tymczasem, wbrew histerycznej reakcji polityków i merdiów, rozmowy panów Mojzesowicza i Lipińskiego z panią Beger są w systemie demokracji politycznej rzeczą jak najbardziej normalną. Dlatego obrzydliwa jest i do nieba śmierdząca hipokryzja, jaką przy tej okazji demonstrują Donald Tusk, Marek Borowski, Jerzy Szmajdziński, Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski, a także od pewnego czasu udający głupka ksiądz Sowa.

Przecież każdy z nich, za wyjątkiem może księdza Sowy, wielokrotnie robił to samo, uczestnicząc przy zawieraniu różnych koalicji w tak zwanych „rozmowach programowych” Polegają one między innymi również na tym, kto jakie stanowisko dostanie i co z tego będzie miał, zarówno dla swojej partii, jak i dla siebie.

Wprawdzie Marek Borowski zastrzega się, że czym innym są rozmowy między klubami parlamentarnymi, kiedy ze wszystkich stron uczestniczą w nich „profesjonaliści”, a czym innym – rozmowy panów Mojzesowicza i Lipińskiego z panią Beger, w których chodziło o stanowiska w zamian za przejście do innego klubu na czele stadka posłów, ale jak zwykle się myli, bo żadnej różnicy tu nie ma.

Rozmowy koalicyjne dotyczą właśnie tego: przeciągnięcia stadka posłów do tworzącego się właśnie stada, a przynętą jest nagroda w postaci „powierzenia odpowiedzialności”, to znaczy – wyznaczenia żerowiska i porcji „konfitur władzy”.

Wprawdzie wysunięte przez Renatę Beger żądanie stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa może wydawać się jakimś zuchwalstwem z uwagi na powszechnie znany niski poziom umysłowy tej posłanki, ale tylko dlatego, że zwykli ludzie myślą, iż do zajmowania takich stanowisk niezbędny jest poziom wyższy.

Tymczasem wcale tak nie jest, a najlepszym tego dowodem nie jest nawet choćby kolega pana Szmajdzińskiego z rządu Leszka Millera, pan Łapiński, ale przede wszystkim – stan państwa, a zwłaszcza usług, które państwo wyświadcza swoim obywatelom. Gdyby jakaś prywatna spółka była tak zarządzana, to nie tylko dawno by zbankrutowała, ale jeszcze wszyscy wspólnicy poszliby do kryminału.

Podstawową zasadą demokracji politycznej jest, jak wiadomo, większość. Im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja. Jest to oczywiście założenie fałszywe, ale właśnie dlatego demokracja polityczna przynosi fatalne skutki. Więc główną troską i przedmiotem zabiegów polityków jest sklecenie większości. Taką większość, siłą rzeczy, tworzą osoby o rozbieżnych poglądach na różne, nawet istotne sprawy.

PiS nie jest tu wyjątkiem. W 2003 roku, przed referendum akcesyjnym, w PiS ujawniły się różnice poglądów; część członków tej partii opowiadała się przeciw akcesji Polski do UE, a druga część – za. Mimo zasadniczej rozbieżności w tak istotnej kwestii i jedni i drudzy pozostali w tej samej partii.

Podobnie parlamentarne koalicje przechodzą do porządku nad dzielącymi je różnicami poglądów i w rezultacie otrzymujemy kierunek polityczny z którym nie tylko nikt do końca się nie identyfikuje, ale który przede wszystkim jest kompletnie niekompatybilny.

Jak wiadomo, wielbłąd jest to koń zaprojektowany przez komisję. Zasada demokratyczna zdolna jest do produkowania wyłącznie takich wielbłądów, więc nic dziwnego, że wszędzie rządy otaczane są coraz większą pogardą. Konieczność zbudowania większości sprawia ponadto, że korupcja przestaje być patologicznym marginesem, tylko zamienia się w zasadę rządzenia zarówno w odniesieniu do polityków, jak i zwykłych obywateli.

Zwykłych obywateli bowiem politycy też próbują przekupywać obietnicami różnych świadczeń ze strony „państwa”. Obiecując im te świadczenia, tak naprawdę oferują im możliwość ograbiania współobywateli za pośrednictwem państwa i przy pozorach legalności.

Jest to przy tym oferta fałszywa, bo inne grupy też uzyskują coś dla siebie i w rezultacie tak zwane „zdobycze” są grą o sumie zerowej, z której korzyści wyciąga jedynie biurokracja, bo ona rabuje wszystkich. Ale większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i chętnie się tej korupcji poddaje, a najlepszym tego dowodem są rezultaty kolejnych wyborów.

Stanisław Michalkiewicz
tenj felieton odzwierciedla tez moje zdanie w tej sprawie :)
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 152
Kontakt:

Post autor: Poland » 27 wrz 2006, 20:07

To chyba większy skandal niż wulgarne słowa premiera Węgier
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Post autor: RaPi » 27 wrz 2006, 20:22

Wystarczy pierwszy akapit z wikipedii na temat autora i wszystko jest jasne...
"Publikuje na łamach Najwyższego Czasu!, Powściągliwości i Pracy, Naszej Polski, Naszego Dziennika i innych pism. Jest autorem licznych książek. Jego felietony emituje Polskie Radio Program I oraz Radio Maryja."
Publiczne ocenianie czyjegoś poziomu inteligencji jest co najmniej nie nie miejscu i świadczy o braku kultury i zwyczajnym chamstwie tej osoby. Ale takie zachowanie jest powszechne w kręgach pro-pisowskich

Obecna sytuacja idealnie odzwierciedla równość wszystkich wobec prawa i odnowę moralna w IV RP.
Niedawno powstałe CBA ma walczyć z korupcją o ile nie dotyczy ona członków pisu.

Gdyby afera ta dotyczyła kogoś z PO lub SLD to by dopiero się działo zapewne sam prezydent znalazł by czas żeby wystąpić przed narodem.

Prawda jest taka że niektórzy zapatrzeni są w klonów jak w bogów. i choćby niewiadomo co sie stalo zawsze będą ich popierać. Chyba wiadomo dlaczego "...bo nikt nie wmówi im że białe jest białe a czarne jest czarne..."
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 418
x 2275

Post autor: Karol » 27 wrz 2006, 20:26

No cóż... Michalkiewicz to palant.
0 x
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Post autor: mad85 » 27 wrz 2006, 21:30

Ale wszystkiemu znów wina jest PO. Jarek w swoim przemuwieniu uwazał nas chyba za idiotów. Ciekawi mnie co by sie działo jakby te zarzuty byłby w kierunku PO czy SLD. Wtedy to byłby jedna wielka burza ze strony PIS-u.
0 x
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
VIP Expert

Post autor: gosc » 27 wrz 2006, 21:41

Nie wiem o czym mówił pan Czyste Dobro. Nie mogłem się skupić. Cały czas zastanawiałem się po co tak skaczą kamerą i czy opóźnienie z orędziem nie było spowodowane gorączkowym szukaniem takiego pulpitu, tła oraz ustawienia kamery pod kątem (z dołu) żeby się wydawało że pan "Prawy i Sprawiedliwy" wyglądał na rosłe chłopisko. Prawie się udało.

Co się tyczy takich indywiduów jak Michalkiewicz, Semka czy Sakiewicz to przecież trudno się dziwić. Prawicowe rotweilery zawsze chcą rozszarpać każdego kto myśli inaczej. Brak szacunku dla drugiego człowieka jest wpisany w tradycje skrajnej polskiej prawicy.

Na Platformę Obywatelską chce głosować 34 proc., na Prawo i Sprawiedliwość 18 proc. badanych - wynika z sondażu Pentora dla "Życia Warszawy" i "Wprost" zaprezentowanego na antenie TVN24.
W porównaniu do poprzedniego badania, PO zyskała 6 punktów procentowych, PiS stracił 5.
:) :) :)
Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej. Jeśli Kaczorom wydawało się że zapiszą się pozytywnie na łamach historii to ja się z tego śmieję.
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 27 wrz 2006, 22:15

gosc pisze:Brak szacunku dla drugiego człowieka jest wpisany w tradycje skrajnej polskiej prawicy.
a ty tesz wykazujesz brak szacunku dla drugiego człowieka..... taki jestreś wspaniały buahaha
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 418
x 2275

Post autor: Karol » 27 wrz 2006, 22:24

Mario98 pisze:a ty tesz wykazujesz brak szacunku dla drugiego człowieka..... taki jestreś wspaniały buahaha
Ty także - po raz kolejny prowokujesz kłótnię.
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 27 wrz 2006, 22:30

ja nie prowokuję, ja tylko wyrażam swoją opinię o bulterierze lsd czy jak tej parti, niejakim gosciu :lol:
0 x
www.forum-soccer.home.pl

gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 27 wrz 2006, 22:42

Siła twoich argumentów jak zawsze poraża. Zwłaszcza w poście #24 - jak w przedszkolu :)
0 x
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Post autor: Axel » 27 wrz 2006, 22:51

gosc pisze:Jeśli jeszcze Ojciec Dyktator odwróciłby się od PiS-u, co jest mozliwe, to byłby początek końca dla Przekupnych i Sprzedajnych.
No i ci co oglądali dzisiaj "Serwis informacyjny" w TV TRWAM to wiedzą, że reporterzy mówili tam o tym, że rząd się rozsypuje z winy PiS-u.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Post autor: RaPi » 27 wrz 2006, 22:53

Co do przemówienia wodza. Też jakoś specjalnie się nie wsłuchiwałem w jego słowa. Ale więcej było w tym chwalenia sie co juz zrobili a mało było na temat aktualnych wydarzeń.

I jeszcze dwa fajne cytaty z sms-ow widzów z programu Szkło kontaktowe:
Roman za te taśmy odbierze Renacie maturę...
Renata Beger, PISowstrzymywacz...
0 x
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 27 wrz 2006, 23:00

Axel pisze:
gosc pisze:Jeśli jeszcze Ojciec Dyktator odwróciłby się od PiS-u, co jest mozliwe, to byłby początek końca dla Przekupnych i Sprzedajnych.
No i ci co oglądali dzisiaj "Serwis informacyjny" w TV TRWAM to wiedzą, że reporterzy mówili tam o tym, że rząd się rozsypuje z winy PiS-u.
Serio? Wcale bym się nie zdziwił gdyby o.Rydzyk odwrócił się od PiS-u. I to nie tyle dlatego że coś PiS schrzanił co głównie dlatego że Ojciec Dyktator uwielbia kreować politykę. Wykreował LPR, potem PiS i pewnie mu się nudzi :) Pora na zmiany :) Może PSL albo po prostu Samoobrona?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”