Wolność mediów w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Pawel » 06 sie 2017, 9:24

Karol pisze:Co do interesu Polskich państw. Patrząc na fakt, że TVN jest amerykański, a Trump jako prezydent USA jest najlepszym przyjacielem PiS, to jako nadawca powinien być chroniony :)

TVN to akurat jest po drugiej stronie barykady. Tej samej co CNN ;).

Karol pisze:Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że "My Polacy wybraliśmy PiS" - nie, wybrała ich większa część biorących udział w głosowaniu :)

No cóż, tak działa demokracja. O czym najwięksi jej obrońcy zapominają :D.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Szymi1111
Użytkownik

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Szymi1111 » 06 sie 2017, 9:36

Czyli chceMY Rosji ? :rolleyes:
Chcemy metod Putinowskich ?
Są one okej, jeżeli to my ich używamy ?

Jeśli tak, to gratuluję myślenia.
W sumie mnie to nie dziwi.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Karol » 06 sie 2017, 9:47

Pawel pisze:No cóż, tak działa demokracja. O czym najwięksi jej obrońcy zapominają :D.

Rozumiem, że głos "demokracji" działa tylko co cztery lata przy urnach lub w przypadkach, kiedy pokrywa się z obraną ścieżką partii rządzącej poprzez marsze poparcia. A myślałem, że od podejmowania ważnych dla społeczeństwa decyzji służą referenda.

Musisz zrozumieć. Wyborca PiS nie musi być zwolennikiem wszystkich jego pomysłów. Jest kilka osób także na tym forum, które na nich głosowało, a nie zgadza się z postępowaniem obecnego rządu, także w zakresie mediów - dokładniej propagandy w mediach publicznych.

W moim mniemaniu działania polityczne powinny być odbiciem oczekiwań obywateli, jednak w tym kraju dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których to obywatele sami stają się szczekaczkami obecnego rządu. Jeśli Jarosław Kaczyński powie, że "media są niemieckie", to należy wyrzucić wszystkich zagranicznych inwestorów patrząc na nich nienawistnie przez pryzmat II wojny światowej, której nikt nie pamięta :) W ramach walki politycznej do tego samego worka wrzuca się także instytucję Unii Europejskiej, by pogłębić tą nienawiść.

Naprawdę, czeka nas Rosja. Zobaczysz, jak za kilka lat będziesz skakał przez drut kolczasty do Niemiec uciekając do demokracji, która powoli tu umiera.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Pawel » 06 sie 2017, 9:53

Droga wolna (jeszcze :D), skacz już teraz (bo potem może być za późno :lol: ) skoro dla ciebie demokracji już tutaj nie ma. No ale zapomniałem, w koncu demokracja jest tylko wtedy kiedy to Wam pasuje :D.

A II WŚ i niemieckie zbrodnie, na szczęście, jeszcze pamiętaMY, więc pisz za siebie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Karol » 06 sie 2017, 9:59

Jakim Wam? Użyj bardziej precyzyjnego określenia, tylko nie przypisuj mi zamiłowania do jakiejkolwiek partii politycznej, ponieważ nie brałem udziału w wyborach w 2015 roku.

Poza tym kiedy napisałem, że nie ma w tym kraju demokracji? Nie umiesz czytać? Choć nie darzę prezydenta Komorowskiego jakimś specjalnym uwielbieniem, to na pewne problemy zalecał konkretne lekarstwo. Może pora sprawdzić, bo widzę, że już fantazjujesz na mój temat.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Pawel » 06 sie 2017, 10:02

Sam pisałeś o umieraniu demokracji tutaj (czyli pewnie w Polsce?). No ale teraz oczywiście odwracasz kota ogonem.

Dlatego moja rada dla ciebie taka żebyś nie czekał aż według ciebie ta demokracja całkowicie tutaj umrze tylko uciekaj już teraz. Skoro mi przewidujesz, panie wizjonerze, że będę za parę lat skakał do Niemiec :lol: .
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Karol » 06 sie 2017, 10:06

Pisałem o umieraniu i czasie przyszłym, a nie, że to już się stało. Czytaj ze zrozumieniem. Przykro mi, że jesteś chory z nienawiści do osób, które nie zgadzają się z twoimi poglądami - choć czasem zastanawiam się czy aby na pewno są twoje :)

Poza tym czekam na odpowiedź na pytanie: Kogo miałeś na myśli pisząc "Wy"?
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Pawel » 06 sie 2017, 10:09

No właśnie pisałeś o demokracji, "która powoli tu umiera" czyli o procesie, który już tutaj trwa. Wiec dałem ci radę że nie musisz tutaj czekać na koniec tego procesu. Droga (jeszcze :lol: ) wolna.

Oczywiście należy dodać że jeśli wy, jako przeciwnicy obecnego rządu, twierdzicie że demokracja umiera to jest właśnie wprost odwrotnie :D.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Karol » 06 sie 2017, 10:14

Ludzie też powoli umierają, np. mając nowotwór? Więc czy chowa się ich za życia?

Dalej nie poznałem odpowiedzi na pytanie. Kim jesteśmy "My"? Chce poznać dokładną definicję. Chyba, że rzucasz hasłami w ciemno, byle tylko używać retoryki reprezentowanej przez wyborców konkretnej partii, widzących jedynie czarne i białe - przekładając na polski: "pisowców" i "kodziarzy", nic po środku...

Wracając do tematu. Regulacja rynku na wzór francuski? Proszę:
Udziałowcy Grupy M6:
RTL Group - 48,26 proc. (Niemcy)
CNP - 7,24 proc. (Belgia)

Bycie w UE unieważnia pewne ograniczenia. Więc restrykcje teoretycznie wycelowane są w TVN, bo właściciel pochodzi zza oceanu.
Pzet
Obserwator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Pzet » 06 sie 2017, 11:07

Pawel pisze:A II WŚ i niemieckie zbrodnie, na szczęście, jeszcze pamiętaMY, więc pisz za siebie

O II WŚ trzeba pamiętać, ale nie zapominajMY też o tym:
Obrazek
Szymi1111
Użytkownik

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Szymi1111 » 06 sie 2017, 11:11

Tadeusz Mazowiecki niestety jest nieuznawany przez ludzi PiS. Jestem pewien że Paweł ma podobne zdanie. Co innego gdyby na zdjęciu był Lech Kaczyński, a tak - pffff...

Przepraszam za OT, nie róbmy z tego tematu wątku politycznego, chociaż oczywiście z polityką jest mocno związany...
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Kamilo » 06 sie 2017, 11:26

Ktoś jeszcze w PiSie patrzy na gesty albo słowa Lecha Kaczyńskiego? W kwestiach sądownictwa, mediów publicznych bądź nawet samego stylu prowadzenia polityki jego zdanie mają w głębokim poważaniu, postępują odwrotnie.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Jantar » 06 sie 2017, 11:43

Na Lecha Kaczyńskiego wielki wpływ miała Maria Kaczyńska. Przypomnijmy, że prezydentowa chociażby stała zawsze po stronie kobiet, co nie podobało się Jarosławowi, a Rydzyk na antenie Radia Maryja nazywał ją "czarownicą". Sam Lech natomiast jak dla mnie był między młotem a kowadłem: z jednej strony żona, która mu doradzała w wielu sprawach, a z drugiej strony Jarosław ze swoimi żądaniami urządzania kraju po jego myśli.
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Jakob » 06 sie 2017, 12:06

Pzet pisze:
Karol pisze:Na Wirtualnej Polsce pojawiła się infografika (nie jestem w stanie teraz przytoczyć linku), z której wynika, że na rynku medialnym większość podmiotów to i tak polski kapitał. A że nie odnoszą takiego sukcesu jak niemieckie, to już zwykły pech.

Proszę. Nie trzeba dziękować.
http://infografika.wp.pl/title,Media-w- ... aid=119967

Znalazły się drobne błędy przy infografice. TTV nie jest w całości amerykański, drugim właścicielem jest polska Stavka.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Dekoncentracja Mediów

Postautor: Karol » 06 sie 2017, 12:18

Figa. Do TVN należy 100 proc. Stavki ;)

http://static1.money.pl/d/gielda/raport ... 1_2015.pdf

; „Stavka” odnosi się do Stavka Sp. z o.o. posiadacza koncesji na naziemne nadawanie programu TTV. Objęliśmy 25% udziałów tej firmy we wrześniu 2011 r., kolejne 26% w grudniu 2011 r., a pozostałe 49% w październiku 2014 r.;

Na liście jednostek zależnych od TVN S.A. także widnieje "Stavka Sp. z o.o." z udziałami 100 proc.

Wróć do „Headlines”