Crunchyroll

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4851
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 44
x 215
Kontakt:

Crunchyroll

Post autor: Tomek » 06 wrz 2019, 19:56

Zmiana na rynku wydawniczym anime w Europie - możliwe, że coś w końcu ruszy się w naszym regionie, przynajmniej co do dostępności niektórych tytułów w streamingu. Myślę, że z naszej perspektywy ciekawszy ruch niż ostatnie kupienie Manga Entertainment UK przez Funimation ;)

Crunchyroll i francuski VIZ Media Europe podpisali umowę na mocy, której pierwsza z firm staje się głównym inwestorem (udziałowcem) drugiej.
VIZ Media Europe.jpg
Mniejszościowym udziałowcem pozostanie dotychczasowy właściciel VIZ Media Europe - japońskie Hitotsubashi Group, które należy do wydawnictw: Shueisha (magazyn Shonen Jump), Shogakukan (Shonen Sunday), oraz ich pod-firmy produkcyjnej Shogakukan-Shueisha Productions. W przypadku amerykańskiego VIZ Media sytuacja własnościowa pozostaje bez zmian.

Siedziba VIZ Media Europe znajduje się w Paryżu. Firma specjalizuje się w marketingu i dystrybuowaniu (licencjonowaniu) mang, anime oraz związanym z nim merchandisingiem w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodnim. Jest także właścicielem trzech firm dystrybucyjnych:
- francuskiego Kazé
- szwajcarskiego Viz Media Switzerland (które kiedyś nazywało się Anime Virtual i pod tą marką wydawało u nas płyty DVD z japońskimi kreskówkami)
- niemieckiego AV Visionen (które kiedyś było częścią tego przedostatniego - także jako Anime Virtual).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4851
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 44
x 215
Kontakt:

Crunchyroll

Post autor: Tomek » 14 wrz 2019, 12:25

Crunchyroll dodał do swojej biblioteki film kinowy "Saga of Tanya the Evil - the Movie" (Youjo Senki Movie).
https://www.crunchyroll.com/saga-of-tan ... vie-788918
Youjo Senki Movie.jpg
Trailer:

Jest to kontynuacja serialu o tej samej nazwie z 2017 roku, który także jest dostępny na Crunchyroll:
https://www.crunchyroll.com/saga-of-tanya-the-evil
Youjo Senki.jpg
Opening:
Fabuła:
Seria opowiada o pracowniku biurowym, który za sprawą rozgniewanego boga, odrodził się jako mała dziewczynka o blond włosach i niebieskich oczach. Teraz jako Tanya Degurechov, młoda czarownica, bierze udział w wojnie jako członek armii imperialnej, a jej celem jest zostanie najsilniejszą i najbardziej niebezpieczną jednostką wśród wszystkich żołnierzy.
Źródło: http://tanuki.pl/news/2041

Co do jakości samego anime nie wypowiem się, bo obejrzałem tylko jego kilka minut. Powód jest prosty - nie przepasam za fantasy, w którym walczą się ze sobą pseudo-żołnierze I/II wojny światowej i magowie cierpiący na przerost mocy. Może kiedyś wreszcie za to wezmę się, ale raczej ominę anime i przejdę od razu do light novel na podstawie, którego serial powstał (zauważyłem, że łatwiej mi przeboleć pewne niepodpadające pod moje gusta koncepty, jeśli sam sobie je wyobrażam, a nie widzę ich gotowych):
https://global.bookwalker.jp/dea3c4ad82 ... vil-vol-1/

Jest jednak jedna produkcja, z której znam bohaterów tej serii - komediowe Isekai Quartet. Spin-off, w którym postacie Youjo Senki mają crossover z postaciami trzech, innych light novel / mang / anime wychodzących pod wydawnictwem Kadokawa: Konosuba, Re: Zero, Overlord.
1 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości