Animagia.pl

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Podobno ruszył pierwszy polski legalny serwis streamingujący jedynie anime :lol:
Obrazek
https://animagia.pl/
https://www.facebook.com/WydawnictwoAnimagia

Żeby nie było zbyt wesoło na tą chwilę oferują tylko jedną serię - Amagi Brilliant Park (można obejrzeć pierwszy odcinek za darmo). Jest dostępna z napisami robionymi przez nich samych oraz dwu-lektorem prosto z telewizji 2x2. Anime do kupienia w plikach mkv za 34,90 złotych, bądź w ramach abonamentu - za 15 złotych na miesiąc. Sposób opłat - paypal/karta bankowa.

Plany na kolejne tygodnie:
https://animagia.pl/ramowka/

Trochę mnie ta strona przeraża, ale Anime Eden/2x2 już mnie przyzwyczaił do podobnej skromności i budżetowości, także podobno firma ogłosiła swoje powstanie na Pyrkonie, więc chyba nie robiła takiego szumu, gdyby chodziło tylko o zwykłe oszustwo. Broszurka znaleziona na necie z tej imprezy:
Animagia.jpg
Animagia 2.jpg
Źródło: https://imgur.com/a/fNRzZwp

KRS firmy:
http://www.krs-online.com.pl/animagiapl ... 46285.html
Wrocław, więc chyba nie powiązane z Anime Eden/2x2 ;)

Według przynajmniej tego wpisu siedziba mniej więcej tutaj (zdjęcie z 2014 toku):
https://www.google.com/maps/@51.102409, ... 6656?hl=pl
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jest dostępna z napisami robionymi przez nich samych
Nie do końca - raczej jest to "poprawiony" skrypt napisów emitowanych również w 2x2 - na pewno dodano sufiksy.

Trochę mnie rozczarowuje plan wydawniczy składający się z udostępnionych przez animatorów na YT krótkometrażówek bez tłumaczenia :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pewnie wrzucą po prostu odtwarzacz z youtube'a na stronę i na tym będzie polegało udostępnianie tych nowych krótkometrażowych animacji ;)

Ja tam nie jestem rozczarowany, bo nie spodziewałem się niczego wielkiego. Nawet w pewnym sensie jestem mile zaskoczony, bo w pierwszym momencie zastanawiałem się, czy ta strona to nie jakiś żart. Okazało się jednak, że jest jakaś spółka oraz osoba w twarzy, która firmuje ten interes, więc spoko ;).

Sama cena 12-odcinkowego serialu też jest moim zdaniem ok (nawet najtańsze anime o tej długości wydane w Polsce na DVD kosztowało co najmniej dwa razy tyle). Można też wydać mniej i obejrzeć tą produkcję przez miesiąc z poziomu strony. Mimo wszystko mogliby go sprzedawać przez jakiś sklep google, steama, gog-a czy inny wirtualny, popularny sklep, bo na ich witryny ciężko będzie trafić zainteresowanym osobom.

Czytałem o tych dodawanych sufiksach (twój post na innym forum też :P) - jak dla mnie totalna, mangozjebowa głupotka, bo nawet przeciętny fan anime nie ma za bardzo pojęcia, kiedy dokładnie je używa się, i generalnie ich nie potrzebuje, aby zrozumieć kontekst sceny. Można żyć przez lata w ignorancji jak ja i cieszyć się japońską animacją (no chyba, że są potrzebne do zrozumienia geniuszu produkcji ze studia KyoAni.. to tym bardziej mam je gdzieś :D).

Z drugiej strony - nie czuję jakiś wielkich uciążliwości z powodu ich obecności, więc przeżyje.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Więc pewnie też przeczytałeś, że jestem zaskoczony tą ceną - nie wiem, jak to się może opłacić, na pewno na DVD by się nie opłaciło i to pomijając koszta gotowych już przecież opracowań ;) Ludzie coś niewiele piszą o prezentacji z Pyrkonu, ale podobno koleś ma w planach film z Girls und Panzer - przy czym zakładam, że na razie będzie obserwować napływ klientów, a po wakacjach uzna, że go jednak nie stać :P

Aha - Amagi ma 14 odcinków, OAVka jest sprzedawana normalnie z serialem jako odcinek czternasty i jest emitowana w 2x2.

EDIT: Jeszcze jedno spostrzeżenie - koleś chyba pożyczył typesetting z fansubów, nie dość, że czcionka znajoma, to jeszcze dodany angielski tytuł wygląda znajomo - bynajmniej nie z RAWa i na pewno nie z materiałów stacji, gdzie - o ile pamiętam - było dodane polskie logo.
(nawet najtańsze anime o tej długości wydane w Polsce na DVD kosztowało co najmniej dwa razy tyle)
Wydaje mi się, że Magia Tęczowych Gwiazd o podobnej długości kosztowała 19,99 od płyty, więc cena zbliżona, tylko ten Maciej Gudowski w serialiku o tej formule i animacji... xD
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zależy, ile wydali kasy na licencję od Anime Eden. Podejrzewam, że będzie tak jak w przypadku sailorek od tego wydawnictwa - dopóki koszta nie zwrócą, dopóty możemy zapomnieć o kolejnych tytułach :D.

Z tego, co patrzyłem po stronie pyrkonu panel był nie tyle o nowym wydawnictwie, tylko o "Anime na polskim rynku" -widać próbę sprytnego produkt placementu i sposób na wypełnienie pozostałych 45 minut (m. in. tym, że usuwanie sufiksów jest złe ;)). Mała oferta to nie było za bardzo o czym mówić, stąd tak mało konkretów w sieci.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wygląda na to, że Animagia postanowiła rozwiązać sprawę sufiksów w swoich napisach optymalnie. Od teraz są dwie wersje opcji dialogowej do wyboru - jeden z tytułami grzecznościowymi i drugi - bez. Mam tylko nadzieję, że przy usuwaniu sufiksów nie dali za każdym razem polskich odpowiedników jak na załączonym obrazku, bo nie zawsze to brzmi naturalnie w naszej mowie ("kolego" Kanie i podobne cuda itd. :rolleyes: ).

Krótkometrażówka Aruku będzie całkowicie bezpłatna i przede wszystkim jednak przetłumaczona na polski. Przewidywany jest jakiś bonus dla posiadaczy kont premium :rolleyes:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zgodnie z obietnicą Animagia wrzuciła za darmo krótkometrażówkę Aruku to Iu Koto (Kroczyć przez świat) - na facebooka. Do tego oznajmiła udostępnienie jakiegoś filmu kinowego :).
Jeśli dobrze zrozumiem prawa autorstwie zaprezentowane na końcu w "polskich napisach końcowych" to Animagia nie wydała ani centa na jej licencję :D. Może dlatego też tak ociągano się z tłumaczeniem krótkometrażówki, bo proszono o jej możliwość translacji, bądź sprawdzali, jak dokładnie działa niekomercyjne udostępnianie tego typu treści.

Kilka dni temu zamieszczono także za darmo na stronie 2. odcinek anime Amagi Brilliant Park.
https://animagia.pl/amagi-brilliant-park-odc-2/
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Z jednej strony to zabawne, z drugiej - jeszcze parę lat temu praktycznie każdy legalnie działający polski VOD uzupełniał ofertę dla dzieci krótkometrażówkami Supermana z domeny publicznej :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Animagia.pl zamieścił informacje dotyczące cyfrowego wydania filmu anime "Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take on me" (coś nie stosują polskiego tytułu serialu TV od telewizji 2x2 ;)).
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take on me.png
Podsumowując:
- wersja z abonamencie streamingu (15 złotych/miesiąc): 20 czerwca
- wersja plikowa do ściągnięcia: 3 sierpnia (dla osób, które kupią przedpremierowo do 23 lipca) lub 6 sierpnia
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Swoją drogą nikt nie zwrócił uwagi na fakt, że przestali publikować darmowe odcinki ABP :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W sumie to w dziale "Ramówka" nigdy nie obiecywali całkowitego udostępnienia serialu. Aczkolwiek nie jestem pewien, aby było to tak zapisane, że kończą na czterech epizodach :rolleyes:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Cyfrowa wersja filmu "Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take on Me" już do kupienia w promocyjnej cenie 19,90 zł (online + pliki do ściągnięcia od 3/6 sierpnia) :)
https://animagia.pl/sklep/
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take on Me anime.jpg
Kupiłem -> sprawdziłem, czy działa wersja online -> wróciłem do nadrabiania serialu TV za pośrednictwem zVPN-owanego Crunchyrolla :lol: (naprawdę chciałbym metaforycznie przytulić do siebie 2x2, ale niestety dopóki będziemy widzieć się za oknami dwóch poruszających się w przeciwną stronę pociągów trudno będzie mi to zrobić ;)).

Jak film mi spodoba się to może też kupię ten Blu-ray od 2x2 ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę nowych informacji od Animagia.pl
- przed końcem roku ma pojawić się aplikacja na Android i Android TV
- od września pojawia się kolejne darmowe streamingi odcinków anime Amagi Brilliant Park
- nadal obowiązuje promocyjna cena za film "Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take On Me"

Tak, więc zapowiada się grubo :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

czyli jak rozumiem klienci powinni rozwiązać umowę na 2 miesiące, bo nic nowego w tym czasie się nie pojawi? xD
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Animagia.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

A co jeśli niektórzy subskrybenci oglądają po dwa odcinki miesięcznie? Albo jak pisano w starym Kawaii, bądź Mangaroomie - analizują każdą klatkę po 100 razy? ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Kamo875 i 7 gości