CANAL+ Online

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Nie jest to najlepsza aplikacja, niestety. Rzeczywiście bardzo nieintuicyjna i nielogiczna, mimo dość obszernej kolekcji filmowej zaprojektowana w taki sposób, ze sprawia wrażenie jakby była pusta - a to sztuka. Niektóre opcje wciąż nieprzetłumaczone z francuskiego, Replay TV mocno szwankuje i bynajmniej nie działa 7 dni wstecz, przesyłanie na telewizor nie zawsze zaskakuje - a jeśli już zaskoczy, to przeważnie po drodze gubi ustawienia lektora/napisów. Wygląda jakby przenieśli wersję francuską 1:1, tylko nawet nie dopracowali szczegółów.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

O Panie, niepokojące wieści w takim razie. Spodziewałem się porządnego produktu, skoro jest tak szeroko reklamowany jako elastyczny, szybko działający na wszelakich urządzeniach.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2393
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

"SatPudel" donosi że za niedługo usługa Canal+ OTT zostanie udostępniona abonamentom Canal+ satelitarnego, na razie nie wiemy czy wraz z tym na śmietnik historii zostanie wysłany nc+GO oferowany w Canal+ DTH
https://satkurier.pl/news/194724/canal- ... nc-go.html
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Adam d pisze: 21 sie 2020, 10:38 "SatPudel" donosi że za niedługo usługa Canal+ OTT zostanie udostępniona abonamentom Canal+ satelitarnego, na razie nie wiemy czy wraz z tym na śmietnik historii zostanie wysłany nc+GO oferowany w Canal+ DTH
https://satkurier.pl/news/194724/canal- ... nc-go.html
Nieśmiertelny tekst na infoliniach i salonach obsługi "Jestem państwa abonamentem". Zawsze chciałem odpowiedzieć "To za Pana przepłacamy" 😂
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Serwis jest już dostępny dla abonentów Platformy CANAL+. Aktywować go można poprzez zalogowanie się do "Strefy CANAL+". W zakładce wystarczy kliknąć "CANAL+ telewizja przez internet" oraz podać e-mail i hasło do logowania.

Usługa jest dla abonentów ciekawą alternatywą. Na plus na pewno lepsza jakość materiałów w porównaniu do nc+GO (tam większość wciąż w SD) oraz brak limitu godzinowego (w nc+GO 100 godzin). Niestety, w porównaniu do nc+GO wciąż brakuje sporo kanałów telewizyjnych, ale i to z czasem ma zostać uzupełnione (kwestie licencyjne).
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Korzystam z pakietu sportowego od ponad 2 miesięcy ze względu na sam żużel - na PC podłączonym do TV, oraz na Androidzie. Ponad 50 różnych zawodów obejrzanych, ani razu żadnego zawieszenia, błędu (dla przykładu - dwa lata temu na Ipli miałem problemy po kilku dniach, gdy wziąłem sobie je dla Polsat Games). Ogólnie polecam. :)

Czasem jedynie zapomną dać tytuł aktualnie emitowanych zawodów w opisie kanałów lub ich nie aktualizują w momencie odwołania, co może trochę irytujące dla osób, którzy nie zaplanowali sobie oglądania, a chcą dowiedzieć co tam leci.

Martwi mnie tylko cena. 50 złotych to nie tak dużo, jeśli weźmiesz pod uwagę, że zimą nie ma żużla. Niemniej podejrzewam, że jeśli kiedyś ta kwota zmieni się to pójdzie ona tylko w jedną stronę. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Oferta filmowa też nie jest zła. Filmy, seriale fabularne i dokumentalne z CANAL+, HBO i Filmbox za 50zł bez zobowiązania to nie jest zła oferta. Jak nie mam czasu albo zobaczę wszystko co chce mogę już nie płacić i np. zmienić serwis na Netflixa albo Amazon i za jakiś czas znów wrócić.

Ja póki co korzystam w ramach umowy na tv satelitarną. Jeszcze trochę muszą popracować nad niektórymi funkcjonalnościami serwisu, ale ogólnie jest calkiem ok.

Ogólnie to coraz bardziej przekonuje się do serwisów VOD.
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Były pochwały, czas na odrobinę narzekania. Podczas wczorajszej transmisji drugiego Grand Prix na żużlu z Gorzowa dwukrotnie na moim ekranie wyskoczyła taka plansza (i nie tylko mi, patrząc na niektóre wpisy oburzenia z twittera).
resfdtgrd.png
Raz trwało to 10 minut przez co nie obejrzałem 5 biegu na żywo (cofnięcie transmisji nie było możliwe), drugi raz bodajże po przerwie reklamowej przed 13 biegiem przez pół minuty.

Mam nadzieję, że był to zwyczajny problem techniczny (zawody były emitowane na Canal+ Premium, którego normalnie nie ma w pakiecie Sport), a nie celowe, cyniczne działanie ze strony nadawcy. Momentalnie poczułem się jak w latach 90, gdy Canal+ nadawał jakieś 15 minut meczu Ekstraklasy w niekodowanym okienku, po czym następował koniec. Różnica polega na tym, że wtedy nie płaciłem za ten kwadrans, a C+ informowało wcześniej o zakończeniu nieodpłatnej emisji w napisach.

Operator powinien pamiętać, że człowiek w desperacji i nerwach jest gotowy do różnych, nieprzemyślanych, emocjonalnych działań. Na przykład - anulowania subskrypcji. :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@Tomek Ta aplikacja wciąż jest niedopracowana (w sumie wchodzenie z taką aplikacją na rynek - w modelu subskrypcyjnym - jest dla mnie przynajmniej zaskakujące). Dzisiaj rano próbowałem z tej aplikacji załączyć film dokumentalny z kolekcji Planete+ i wyskoczył mi komunikat, że materiał jest niedostępny.

Z resztą - oni dopiero kilka dni temu ogarnęli, że niektórzy korzystają za darmo z subskrypcji nie tylko przez pierwszy miesiąc, ale i przez kolejne. Wystarczyło tylko odpiąć swoją kartę i po zakończeniu miesiąca darmowego na nową ją podpiąć. Rekordziści korzystali nawet po trzy darmowe miesiące.

Więc Twoja wczorajsza sytuacja - wcale mnie nie dziwi.
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

To nie była wina jakieś aplikacji, co raczej jakiś mechanizmów w serwisie sprawdzających co jakiś czas uprawnienia twojego konta. Jak mówiłem zawody miały miejsce na Canal+ Premium, którego normalnie nie ma w ofercie sportowego pakietu, tylko został udostępniony podczas zawodów.

Stąd takie nerwy u oglądających po komunikacie - kupujesz dostęp do 100% dostępnego u nich żużla w ramach 50 złotych (SGP, Ekstraligę, I ligę), a tutaj platforma karze ci płacić kolejne 50 złotych tylko dlatego, bo akurat jeden turniej nie jest transmitowany na kanale sportowym, a filmowym. To byłby wielki samobój dla całej usługi, bo okazałoby się, że swoboda jaką dają VOD-y jest tu mocno ograniczona, a C+ jest do wszystkiego zdolne, aby wyciągnąć jeszcze więcej kasiory.

Archiwalne nagranie to nie to samo, co telewizja tradycyjna na żywo. W momencie, gdy transmisja wróciła, wpisywałem już w wyszukiwarce frazę soccer live...

Jeszcze dodam, że ostatnio podczas niektórych meczów zdarzał się chwilowy, rozpikselowany obraz, a podczas omawianych zawodów miało miejsce sekundowe bufferowanie podczas streamingu. Ale to tylko takie głupotki napisane dla przyszłych pokoleń. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

W sumie to myślę, że przeciętnego widza nie bardzo interesuje czy chodzi o film z kolekcji VOD czy o transmisje na żywo itd. Produkt wypuszczony na rynek powinien w pełni działać. Pobierają za to nie małe opłaty i tego typu sytuacjami jakie ja wymieniłem, czy Ty @Tomek, tylko zniechęcają potencjalnego klienta. A to wciąż wszystko wygląda jak wersja testowa.

Canal+ Premium pokazuje filmy i sport i od początku w ofercie był zapis, że Sport z tego kanału również będzie oferowany klientom pakietu sportowego, więc tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca.
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kolejna kompromitacja Canal+. Dzisiaj miały miejsce problemy z transmisją meczu półfinałowego w Ekstralidze Żużlowej (Stal Gorzow - Sparta Wrocław) na NSport+ - widzowie nie mogli obejrzeć biegów 4-7 na żywo.

Ktoś powie zaraz, że problemy emisyjne zdarzają się i człowiek powinien być wyrozumiały dla takich przypadków... sorry, ale nie. Mamy 2020 roku, szerokopasmowy internet, a niektóre mecze lig okręgowych potrafią być transmitowane na youtube z telefonów o jakości lepszej niż niektóre kanały z DVB-T. Nikt nie spodziewa się super poziomu, ale to żenujące, że wielka platforma telewizyjna/ teraz też internetowa nie potrafi skombinować zastępczego streamingu na czas napraw, który zwykłym łączem internetowym można przesyłać do Warszawy, a z niej na satelitę/do sieci. No chyba, że wszystkie Plusy, T-Mobile, Orange'e, Playe padły na raz.

Zamiast obrazu ze stadionu stacje zaserwowała fragmenty żenującej Ekstraklapy. Nie potrafiła nawet wrzucić głupiego napisu "Przerwa w emisji" na ekran przez ponad 15 minut braku łączności, więc jeśli nie sięgnąłeś po komówkę/PC/tablet i internet, a dopiero wróciłeś do domu to mogłeś równie dobrze pomyśleć sobie, że cały mecz został odwołany.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Ale to nie tylko w telewizji przez internet, w telewizji satelitarnej też padło.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej. Piszę z perspektywy swojej usługi.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Październikowe zapowiedzi CANAL+ Telewizji przez internet:
https://media.pl.canalplus.com/110552-p ... a-sportowe
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości