ipla [VOD] (2008-2021)

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

@urban1000: Przestań fantazjować...
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Ja nie fantazjuję, ja wiem co mówię.
A może by tak dodać dział Klasyka Polsatu w dziale VOD w ipli ? Wtedy archiwalne programy Polsatu na pewno się pojawią na stałe.
Jedyny w swoim rodzaju.
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Właśnie otrzymałem informację dotyczącą czystki w ipli i dotyczącą działu Klasyka Polsatu!
Napisali do mnie poprzez skrzynkę mailową tak:
"Wszelkie uwagi i propozycje dotyczące treści umieszczanych w IPLI są dla nas bardzo cenne, ponieważ pozwalają lepiej dostosować nasz produkt do potrzeb Użytkowników. Przekazaliśmy uwagę do działu zajmującego się umieszczaniem nowych materiałów. Na pewno zostanie dokładnie przeanalizowana."
Jedyny w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2348
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2103
x 1046

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Wygląda jak pospolita automatyczna zwrotka :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Też nie wiem, co tutaj ciekawego.

Na moje emaile (i tysięcy innych fanów DB) do TVN7 także odpowiadano podobną, automatyczną formułką, a to było 17 lat temu i widać, jak stacja przeanalizowała moje uwagi. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Ipla poblokowana w całości, także VOD. :(
Bezpłatne materiały można co najwyżej obejrzeć, stosując nieoficjalne (i nie wiem na ile legalne) skrypty służące do pobierania materiałów, można je znaleźć na pewnych stronach.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Ciekawe czy Ipla zrobi to samo co Player. Mam nadzieję, że nie bo do tej pory mieli inny model biznesowy. Na Player za treści z kanałów płatnych jak TVN Style czy Turbo trzeba było płacić nawet po premierze. A w Ipli tylko przed. A po premierze treści z Polsat Cafe czy Play były dostępne bezpłatnie (przynajmniej te które mnie interesowały, nie wiem czy wszystkie z tych anten)

PS. Paradoks. Teraz w Player materiały z darmowych kanałów są płatne a w Ipli odwrotnie. Materiały z płatnych kanałów jak Polsat Cafe czy Play są darmowe.

I oby tak zostało w Ipli bo póki co mają model biznesowy o 180 stopni inny od konkurencji.
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

I jak na tym modelu biznesowym wychodzą? Chyba średnio, bo rozwój IPLI uzależniony jest tylko i wyłącznie od Polsatu i ich powtórek.
Nie mają ciekawych premier filmowych, opierają się na serialach z Polsatu i klasykach typu "Miodowe Lata", "Rodzina Zastępcza" czy "ŚWK". Produkcja własna... próbują, ale cóż. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Player ma masę swojego kontentu i to od lat. Od głupkowatych show, specjalnych programów zza kulis lub rozwinięciu formatów tvn, seriale player oryginal, Discovery+, współpraca z MTV itd... A co z Iplą? Lipa. Wszystko jest jakby zamrożone. I technologicznie i jeśli chodzi o formaty, które prezentują. Już TVP VOD działa lepiej i widać, że walczą o widza.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

A transmisje sportowe? Z tego ipla jest głównie znana w sumie.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Na Ipli skończyła się możliwość darmowego odtwarzania płatnych przedpremierowych odcinków.
Ciekawe czy to było specjalnie tak zrobione czy jakieś niedopatrzenie.
Nie chciałem o tym pisać nigdy bo po opisaniu Polsat mógłby wcześniej się kapnąć i zablokować tę możliwość dlatego nigdy nie pisałem publicznie, że tak jest i miesiącami oglądałem.
W sumie to mi jest obojętnie czy obejrzę dzień wcześniej czy dzień później ale piszę to jako ciekawostkę, że miesiącami można było oglądać płatne materiały za darmo ale z reklamami. I nie trzeba było nic hackować ani robić coś nielegalnego aby to uzyskać.
Teraz jest komunikat. ''Nie można odtworzyć wideo. Nie masz dostępu do tego elementu''
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

A mnie martwi brak archiwalnych audycji Polsatu jak n.p. Disco Polo Live, Disco Relax, Jak oni śpiewają, Na każdy temat czy reality show Bar.
Jedyny w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Na co komu umieszczanie na Ipli programów z disco polo? "Piosenki" emitowane w tych programach są dostępne na YouTube, nikt nie potrzebuje do tego serwisu VOD, w którym trzeba oglądać reklamy.

Poza tym nie wiem, jak bardzo zdesperowanym trzeba być, żeby oglądać 5 minut reklam tylko po to, by obejrzeć programik z - tfu - disco polo. :D
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Przeobrażenia w Grupie Polsat Plus obejmą tez i iplę, albo inaczej, brand ipli ma zostać zastąpiony - wedle donosów "Press" - marką Polsat GO, w artykule jest też wspominane o Polsat Box GO, więc można podejrzewać, że szykują jakieś urządzenie dla tej usługi, ale myślę, że poprostu Cyfrowy Polsat GO ("brandowana" Ipla dla klientów CP) zostanie zastąpiony przez Polsat Box GO.
https://www.press.pl/tresc/66672,polsat ... olsat-plus
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Oby tylko nie okazało się, że Polsat Go będzie płatny w całości jak Player.
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Będzie na takich zasadach jak Ipla.
Start 1 września. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Oby było więcej materiałów i dostępna lepsza jakość (rozdzielczość + bitrate).
Obawiam się jednak, że zmieni się jedynie szata graficzna a od strony technicznej zostanie, jak jest.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości