Netflix [VOD]

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Netflix [VOD]

Postautor: Tomek » 15 wrz 2017, 15:16

W sumie nie ma lepszego tematu, aby to dać. Netflix opublikował 10 odcinków Star Treka, które są u nich najczęściej oglądane (ignorując wyniki dwóch pierwszych epizodów każdej z serii).

Graficznie:
Star Trek Netflix.png

Tekstowo:
1. Star Trek Voyager – season 7, episode 24: Endgame, Parts 1 & 2
2. Star Trek: The Next Generation – season 4, episode 1: The Best of Both Worlds, Part 2
3. Star Trek: The Next Generation – season 3, episode 26: The Best of Both Worlds, Part 1
4. Star Trek Voyager – season 4, episode 1: Scorpion, Part 2
5. Star Trek Voyager – season 3, episode 26: Scorpion, Part 1
6. Star Trek Voyager – season 5, episode 15: Dark Frontier, Parts 1 & 2
7. Star Trek Voyager – season 4, episode 2: The Gift
8. Star Trek: The Next Generation – season 4, episode 14: Clues
9. Star Trek Voyager – season 1, episode 3: Time and Again
10. Star Trek: The Next Generation – season 2, episode 16: Q-Who?

Częściowo tekstowo po polsku:
Star Trek Netflix Polska.jpg

Tekstowo po polsku :P
1. Star Trek Voyager - sezon 7, odcinek 24: Koniec gry: Część 1 i 2
2. Star Trek Następne pokolenie - sezon 3, odcinek 26: The Best of Both Worlds: Część 1
3. Star Trek Następne pokolenie - sezon 4, odcinek 1: The Best of Both Worlds: Część 2
4. Star Trek Voyager - sezon 3, odcinek 26: Skorpion: Część 1
5. Star Trek Voyager - sezon 4, odcinek 1: Skorpion: Część 2
6. Star Trek Voyager - sezon 4, odcinek 2: Dar
7. Star Trek Voyager - sezon 5, odcinek 15: Mroczna granica: Część 1 i 2
8. Star Trek Następne pokolenie - sezon 2, odcinek 16: Jaki Q?
9. Star Trek Voyager - sezon 1, odcinek 3: Podróże w czasie
10. Star Trek Następne pokolenie - sezon 4, odcinek 14: Ślady

Jak widać listę zdominowały dwie serie: Star Trek Voyager i Star Trek The Next Generation. Co więcej 5 pierwszych pozycji dotyczy potyczek z Borg. Osobiście jednak nie polecam tak oglądać odcinków na wyrywki, zwłaszcza pierwszego miejsca, która finałem Star Trek Voyager. Z tego powodu podejrzewam, że najwięcej do gadania w kwestii końcowego rezultatu mieli osoby, które już kiedyś obejrzeli całe serie i teraz sobie wrócili, aby obejrzeć ważniejsze, bardziej pamiętane odcinki (poza może trzecim odcinkiem Voyagera, który wyraźnie wynikł ze wcześniejszego obejrzenia pilota, tak samo na "Dar" miał wpływ wcześniejszy Scorpion).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Netflix [VOD]

Postautor: Trzeciak » 17 wrz 2017, 1:03

To chyba coś dla Ciebie @Tomku. :):
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/neo-yokio-anime-netflix-jaden-smith-i-jude-law-w-trailerze-wideo

A to jeszcze jedna nowość Netflixu, czyli ekranizacja powieści pt. "Nawiedzony dom": http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ne ... edzony-dom
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Netflix [VOD]

Postautor: Tomek » 17 wrz 2017, 9:18

Widziałem z tydzień temu i zdarzyłem już zapomnieć. Japończycy udający robienie amerykańskiej kreskówki udającej anime. Zbyt wiele dla mnie ;)

Dla mnie Netflix mógłby zacząć od udostępniania co tydzień licencjonowanych anime, aby nie zdarzały się takie sytuacje jak z Fate/Apocrypha. Jedna z najbardziej oglądanych anime sezonu według zachodniego serwisu myanimelist. Data premiery pierwszych odcinków na Zachodzie, czyli Netflixie? 7 listopada :rolleyes: .
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Netflix [VOD]

Postautor: Tomek » 22 wrz 2017, 13:54

Kolejny przykład takiej dobrotliwości Netflixa - serwis będzie streamował anime ID-0 od 6 października:
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... okyo-idols

Wszystko fajne tylko, że oryginalnie zapowiedzieli ten tytuł w kwietniu, gdy miał premierę. Serialu już dawno nie ma na antenie i mało kto chyba o nim pamięta.
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... id-0-anime

Sytuacja irytująca dla fana anime, który ogląda seriale sezonowo. Generalnie jeszcze bym to zrozumiał, gdyby w samej Japonii wyglądało to tak samo. Ale jest inaczej - tam anime udostępniane przez Netflixa są dostępne w dzień/kilka dni po emisji w TV. Wszystko przez to, bo Netflix ma jakieś hipsterskie (dzisiaj już za ich sprawą - mainstreamowe) zapędy do udostępniana wszystkich seriali w całości i od razu z dubbingiem lokalnym. Tymczasem z Japonią to średnio pracuje, bo tam odcinki anime powstają nawet na ostatnią chwilę (aktorzy podkładają głosy do nieskończonej, niepokolorowanej animacji).

Co do anime Neo Yokio produkcji Netflixa - to według serwisu ANN, że nie jest ono (delikatnie mówiąc) zbyt dobre :rolleyes:
http://www.animenewsnetwork.com/review/ ... io/.121543
Nie żebym przejmował się jakimiś recenzjami, ale jak seria dostaje niemal ze wszystkim elementów ocenę F (czyli polską "pałę"), a jedynie animacja (coś, co najbardziej mnie raziło w trailerze) - D, to coś chyba jest na rzeczy :lol: .
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Netflix [VOD]

Postautor: AtoMan » 22 wrz 2017, 14:20

Powiem tak - jeśli za opóźnioną premierą idzie dubbing, jak w przypadku LWA, to nie mam nic przeciwko - ale fakt, że skoro w Japonii można (i z tego co wiem pojawiają się tam od razu z angielskimi napisami!), to nie widzę przeszkód, by napisowo robić simulcast a dubbing dodawać później. Zresztą nawet polski dubbing pojawia się w Japonii szybciej niż u nas, chociażby w rzeczonym LWA, gdzie polskie audio do drugiej połowy serii dodawano niemal zaraz po otrzymaniu ścieżek ze studia :P

A Neo Yokio jest już dostępne z polskimi napisami - dubbingu nie ma, co też świadczy o tym, co sam Netflix o tej produkcji sądzi. Zresztą jest to, z tego co wiem, produkcja przygotowana dla bloku dziecięcego którejś z większych stacji TV w USA, który dawno padł, więc zapewne Netflix dostał go za garść drobniaków :D
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Christianus
Obserwator

Netflix [VOD]

Postautor: Christianus » 25 wrz 2017, 14:25

Wrzesień przyniósł spore uszczuplenia w ofercie polskiego Netflixa. Skasowanych zostało ponad 150 filmów, w tym takie tytuły jak: "Gladiator", "Leon Zawodowiec", "Psychoza", "E.T.", "Szczęki", "Bękarty wojny", "Bogowie ulicy", "Piąty element", "Efekt motyla", "Uprowadzona", "Colombiana", "Jestem Bogiem", "Mój przyjaciel Hachiko", "Listy do Julii", "Mamma Mia!", "To właśnie miłość", "P.S. Kocham Cię", "Notting Hill", trylogia "Powrót do przyszłości", filmy z serii "Zmierzch", "Millennium" i "Step Up", wszystkie dotychczas dostępne polskie obrazy, m.in. "Pokłosie", "Różyczka", "Róża" i "Galerianki" oraz dodane w kwietniu produkcje podebrane HBO GO - "W głowie się nie mieści", "Dobry dinozaur", "Ant-Man" i "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy".

Wiem, że Netflix broni się świetnymi serialami, ale każdy powinien mieć coś dla siebie. Dobra kolekcja filmowa powinna być idealnym uzupełnieniem oferty, a skasowanie tak dużej liczby produkcji w jednym miesiącu to spory krok w tył.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Netflix [VOD]

Postautor: SNOL » 25 wrz 2017, 14:50

Dlaczego ww. filmy zostały usunięte?
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Netflix [VOD]

Postautor: AtoMan » 25 wrz 2017, 15:00

Koniec licencji. Filmy od Disneya przejdą zapewne teraz pod "opiekę" TVN i wylądują na player.pl przy okazji emisji w ich kanalach.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Conan
VIP Expert

Netflix [VOD]

Postautor: Conan » 25 wrz 2017, 15:15

Filmy od Disneya (po tym jak znikną z HBO GO) są na Netflixie przez 6 miesięcy. Z kolei większość tytułów, które usunięto są od Monolith Films i one były w ofercie rok.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Netflix [VOD]

Postautor: Karol » 25 wrz 2017, 15:30

Ale będzie też szereg nowych pozycji w ofercie. Za Upflix.pl:

Ace Ventura: Zew natury 1/10/17
Franca: Chaos and Creation 1/10/17
Freejack 1/10/17
Marvel: Iron Man 3 1/10/17
Marvel: Iron Man 2 1/10/17
Marvel: Iron Man 1/10/17
Louis Theroux: LA Stories – Among the Sex Offenders 1/10/17
Louis Theroux: Drinking to Oblivion 1/10/17
Marvel: Avengers 1/10/17
Marzyciele 1/10/17
Sezon na zabijanie 1/10/17
Transformers: Robots in Disguise: Sezon 2 1/10/17
Outlander: Sezon 3 Od 2/10/17
Star Trek: Discovery: Sezon 1 Od 2/10/17
Sposób na morderstwo: Sezon 3 3/10/17
Disney: Herkules 5/10/17
Rodzina plus: Sezon 1 5/10/17
Akademia Skylanders: Sezon 2 6/10/17
Bal słówek: Sezon 3 6/10/17
Designated Survivor: Sezon 2 Od 6/10/17
Suburra: Sezon 1 6/10/17
The Death and Life of Marsha P. Johnson 6/10/17
6 dni 10/10/17
Bombowi sąsiedzi 12/10/17
Dynastia: Sezon 1 Od 12/10/17
Riverdale: Sezon 2 Od 12/10/17
Dzieciaki straszaki: Sezon 1 13/10/17
Kingdom of Us 13/10/17
MINDHUNTER: Sezon 1 13/10/17
Opiekunka 13/10/17
Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) 13/10/17
RED 2 13/10/17
Sabotaż 13/10/17
Slasher: Guilty Party 17/10/17
1922 20/10/17
Dzień, w którym spotkałem El Chapo 20/10/17
Instrukcji nie załączono 20/10/17
Jedni z nas 20/10/17
Kierowca 20/10/17
Spadajcie, hejterzy! Sezon 2 20/10/17
Wielkie wesele 20/10/17
Upadek królestwa: Sezon 1 22/10/17
Skorpion: Sezon 3 24/10/17
Wanted: Sezon 1 24/10/17
Wanted: Sezon 2 24/10/17
Czarna lista: Sezon 5 Od 28/10/17
Joan Didion: Wszystko w rozpadzie 27/10/17
Non-Stop 27/10/17
Stranger Things 2 27/10/17
Judah Friedlander: America Is The Greatest Country In The United States 31/10/17
Krzyk: Sezony 1-2 Już dostępny
Lśnienie Już dostępny

Troszkę irytuje brak chronologii w filmach Marvela. Zdaje się, że teraz w ofercie mają "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", a w październiku dopiero wypuszczą "Avengers" :lol: Aha, i gdzie poprzednie części "Kapitana", gdzie "Thor"? :D
Christianus
Obserwator

Netflix [VOD]

Postautor: Christianus » 25 wrz 2017, 16:59

Jednocześnie w lipcu wypadło "Avengers: Czas Ultrona". Trochę nie rozumiem też dodawania "RED 2" przy jednoczesnym usuwaniu poprzedniej części. Jasne, nie odmawiam im ciągłego dodawania filmów do oferty. Trzy dni temu wleciały świetne "Wilk z Wall Street" i "Zniewolony. 12 Years A Slave", dodali też "Labirynt", "Jobs" i "Piksele", duży plus za "Krzyk" i "Lśnienie", ale jeśli wyrzuca się tak dużo kontentu, to wypadałoby zaoferować zbliżoną liczbę filmów odpowiadających jakościowo tym, których w Netflixie już nie ma. Dali duże pole manewru konkurencji. ShowMax już podchwycił "Gladiatora", teraz tylko czekać na kolejne przejęcia. Poza tym zauważyłem, że rozpiski nie zawsze zgadzają się z faktycznym stanem oferty. Już w sierpniu miały być dodane "Różowe lata 70.", we wrześniu "Kapitan Philips", a ostatecznie nie ma ani jednego ani drugiego.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Netflix [VOD]

Postautor: Pawel » 26 wrz 2017, 8:46

Normalna sytuacja. Jedna licencja na pakiet filmów się kończy, inna się zaczyna. Jedyne co to Netflix mógłby, tak jak robi to HBO GO, informować do kiedy dany film jest dostępny.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Netflix [VOD]

Postautor: Karol » 26 wrz 2017, 10:11

Informuje, przynajmniej na kilkanaście dni przed końcem licencji, bo przecież podając takie wiadomości dużo wcześniej może skłamać, jeśli podpisze nową umowę z dystrybutorem i ostatecznie przedłuży dostępność filmu.

Informacja o terminie usunięcia filmu pojawia mi się w prawym dolnym rogu w aplikacji Netflixa na Samsung Smart TV. Jest to stary telewizor, a informacja jest napisana w skrócie i po angielsku.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Netflix [VOD]

Postautor: AtoMan » 26 wrz 2017, 13:06

"Kapitany" bodaj w listopadzie wygasają na HBO GO, więc strzelam, że wtedy pojawią się w Netfliksie :P
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Netflix [VOD]

Postautor: Pawel » 26 wrz 2017, 14:40

Karol pisze:Informuje, przynajmniej na kilkanaście dni przed końcem licencji, bo przecież podając takie wiadomości dużo wcześniej może skłamać, jeśli podpisze nową umowę z dystrybutorem i ostatecznie przedłuży dostępność filmu.
.

No właśnie, a takie HBO GO zazwyczaj od samego początku informuje do kiedy film jest dostępny. Tak samo powinno być w Netflixie, bo nie każdy ma później czas nadrobić zaległości na kilka/naście dni przed usunięciem sporej liczby filmów. A jak podpiszą nową umowę to zmienią datę dostępności filmu, nie widzę tutaj nic trudnego.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]

Wróć do „Serwisy VOD”