Dzienniki regionalne Polskapresse

janusz080
Obserwator

Postautor: janusz080 » 24 paź 2008, 19:01

U mnie dostępna jest "Polska Dziennik Bałtycki" Na brak informacji z regionu nie narzekam. Fajny jest sport w poniedziałki.
janusz080
Obserwator

Postautor: janusz080 » 15 mar 2010, 14:20

Od 3 tygodni informacje sportowe w poniedziałki, zamiast na ostatnich stronach, są zawarte w specjalnym dodatku liczącym kilkanaście stron. O ile mnie pamięć nie myli, stosowali już wcześniej takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 30 sie 2010, 15:44

Od jutra co tydzień razem z dziennikami "Polska The Times" kolportowany będzie dodatek edukacyjny "Korki we wtorki". Co ciekawe, informacja ta mnie zupełnie nie zdziwiła. Dlaczego? Ponieważ CO NAJMNIEJ od 10 lat w moim regionie taki dodatek jest dodawany. Najpierw w "Gazecie Wrocławskiej", później w "Słowie Polskim - Gazecie Wrocławskiej", a teraz w "Polsce - Gazecie Wrocławskiej". Nazwa tego działu dot. edukacji - zresztą bardzo pomysłowa, świetna gra słów, sprawdzona marka - również została wymyślona w redakcji tego wrocławskiego dziennika, a jutro będzie miała premierę niemal we wszystkich województwach.
W dolnośląskiej wersji zazwyczaj znajdowały się porady dotyczące szkół, uczelni i ogólnie nauki, ale także np. stresu czy wyboru nowej szkoły. Były tam też zamieszczane reklamy uczelni prywatnych, kursów. Publikowano tam także rankingi szkół.
Nie mogę sobie przypomnieć, czy w "Korkach we wtorki" nie były czasem także wyniki egzaminów (szóstoklasisty, gimnazjalnego i matur). Możliwe, że pomyliło mi się z ogólnopolską "Gazetą Wyborczą" (człowiek nie zastanawiał się, gdzie czyta, a jakie wyniki egzaminów czyta...:P )

WIĘCEJ NT. "KORKÓW...": http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/korki-we-wtorki-w-dziennikach-polska
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: Kacper » 31 paź 2013, 19:16

Polskapresse tworzy miesięcznik "Nasza Historia", magazyn historyczny o charakterze regionalnym: http://media2.pl/media/107539-Nasza-Historia-nowy-miesiecznik-Grupy-Polskapresse.html
Według mnie mogłaby być, ale jako dodatek do gazety wydawany co tydzień.
Obrazek
500 postów! | Polsat | Puls | MUX8 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | Jard
Suber - #nowywymiarintenetu
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 01 lis 2013, 0:39

To może być strzał w dziesiątkę! Jeśli tylko do pracy zaprzągnięci zostaną cenieni lokalni redaktorzy czy historycy, projekt może zainteresować czytelników. Szkoda, że właśnie takie treści bezpowrotnie zniknęły z dzienników Polskapresse (a przynajmniej w "Gazecie Wrocławskiej" - to mogę potwierdzić).

Jeszcze jedno zdanie w temacie: dzienniki zrzeszone w "Polsce" przygotowują pewną innowację jeszcze w tym miesiącu. Nie wiem czy mogę to zdradzać, ale szczegóły pewnie niedługo ujrzą światło dzienne.
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator

Postautor: dlucjanski210686 » 18 lis 2013, 19:10

Dzisiaj zmienił się wygląd gazet regionalnych Polski The Times:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

500 postów! :)
Luiza_012
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Luiza_012 » 09 gru 2013, 15:09

W Krakowie nie zauważyłam obniżenia poziomu artykułów ani ogólnego spadku jakości gazety. Dużo informacji, całkiem rzetelnych - w dzisiejszych czasach to rzadkość.
Awatar użytkownika
zesepo
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Postautor: zesepo » 10 gru 2013, 22:16

U nas cotygodniowy dodatek "Rejsy" stale trzyma poziom ;) choć nowy layout dla mnie koszmarny, najlepsze były wydanie z lat 90'
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

Postautor: piciu » 10 gru 2013, 23:07

Tak w sumie: może by tak zmienić nazwę wątku :)?
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 29 sty 2014, 16:49

Z raportu Newton Media wynika, że w 2013 r. najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym w Polsce była "Gazeta Wrocławska":

GazetaWroclawska.pl pisze:Inne redakcje powoływały się na nasze teksty aż 227 razy. Drugie miejsce zajął Dziennik Polski z Krakowa, a trzecie - Głos Wielkopolski z Poznania.

Obrazek

więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3315610,gazeta-wroclawska-najczesciej-cytowanym-dziennikiem-regionalnym-w-polsce,id,t.html
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: mateusz_71 » 27 maja 2014, 18:16

Gazeta Wrocławska zmieniła koło 18:00 swoją stronę. Ten sposób przedstawiana informacji występuje dość rzadko, tylko w przypadku ważnych wydarzeń. Ostatnio- kilka dni temu po wyborach.

Obrazek

Wróć do „Dzienniki”