Strona 1 z 3

Dziennik Gazeta Prawna

: 24 maja 2006, 21:59
autor: szewol
Od prawie miesiąca (18 kweitnia 2006 roku) na polskim rynku prasowym funkcjonuje nowe dziecko Axel Springer Polska. Czytacie? Kupujecie? Jak oceniacie?

Dziennik Polska Europa Świat

: 24 maja 2006, 22:39
autor: Rudy
Kupuję od czasu do czasu, ogólnie oceniam dobrze nowy tytuł, wydaje mi się "lżejszy" od GW, przyjemna, przejrzysta szata graficzna, materiały pisane zrozumiałym językiem, podoba mi się dział Ekonomia i piątkowy dodatek Kultura. Jesli chodzi o wady to momentami odnoszę wrażenie jakbym czytał Fakt, a to duzy minus. Ciekawy jestem innych opini :)

Dziennik Polska Europa Świat

: 24 maja 2006, 23:14
autor: Karol
Co do porówania "Dziennika" do "Faktu". Generalnie nie ma się co dziwić, że odnosi się takie wrażenie. Ale wnioski nasuwają się same. "Dziennik" tworzony jest przez tą samą redakcję, która na ogół zajmowała się uzupełnianiem treści "Faktu".

Generalnie "Dziennik" uważam za gazetę ciekawszą od "GW". Jest po prostu bardziej przyswajajalna. Generalnie uważam, że w ostatanim czasie to właśnie dzięki niej zrobiło się w Polsce głośniej nt. niektórych przekrętów.

Dziennik Polska Europa Świat

: 24 maja 2006, 23:53
autor: szewol
Ja jednak nie mogę zachęcić się do czytania "Dziennika" a zmuszanie się jest szkodliwe dla zdrowia :). Kupowałem przez pierwszy tydzień i podziękowałem. Lubię produkty kreatywne, a nie kopie marek dobrze znanych. Do tego kiepski dział gospodarczy, mało dociekliwe wywiady z politykami, mało znaczący jak na gazetę opiniotwórczą dział typu life-style i dziennikarskie wpadki rodem z "Faktu" (np. cytat wypowiedzi księdza, którego w ogóle nie ma). I jeszcze... znacznie widniejąca współpraca pałacu prezydeckiego z tytułem (patrz: publikacje testów Kaczyńskiego TYLKO na łamach "Dziennika"). Po prostu nie ufam...

Dziennik Polska Europa Świat

: 25 maja 2006, 0:33
autor: Rudy
szewol pisze:Ja jednak nie mogę zachęcić się do czytania "Dziennika" a zmuszanie się jest szkodliwe dla zdrowia :). Kupowałem przez pierwszy tydzień i podziękowałem. Lubię produkty kreatywne, a nie kopie marek dobrze znanych. Do tego kiepski dział gospodarczy, mało dociekliwe wywiady z politykami, mało znaczący jak na gazetę opiniotwórczą dział typu life-style i dziennikarskie wpadki rodem z "Faktu" (np. cytat wypowiedzi księdza, którego w ogóle nie ma). I jeszcze... znacznie widniejąca współpraca pałacu prezydeckiego z tytułem (patrz: publikacje testów Kaczyńskiego TYLKO na łamach "Dziennika"). Po prostu nie ufam...
Kopią jakiej marki jest Dziennik? Dla mnie Dziennik bardzo dobrze wypelnia miejsce między Faktem, SE a GW czy Rzeczpospolitą.

Dziennik Polska Europa Świat

: 25 maja 2006, 8:39
autor: Mario98
Chyba kopią Die Welt, czy co s takiego :rolleyes:

Dziennik Polska Europa Świat

: 25 maja 2006, 9:27
autor: rogus234
Dziennik jest okej, ale dla mnie to jest Fakt w lepszej oprawie....

Dziennik Polska Europa Świat

: 25 maja 2006, 15:11
autor: wrobel
Lubię czytać Dziennik, ale nie widzę zbyt dużego związku z Faktem. Dziennik jest polskim odpowiednikiem niemieckiego Die Welt.

Dziennik Polska Europa Świat

: 27 maja 2006, 13:35
autor: stevie
Dziennik” goni podium
2006-05-25 18:14:36 | Maciej Kozielski
„Gazeta Wyborcza” została najbardziej opiniotwórczym medium w kwietniu – wynika z rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. Tuż za podium znalazł się „Dziennik”. Agaty Szybieniecka z Instytutu uważa, że wynik gazety jest zaskakujący. – Pomimo tego, iż „Dziennik” był obecny na rynku tylko przez dwa tygodnie, cytowano go więcej razy niż dzienniki biznesowe czy tabloidy – tłumaczy nam.

Na „Gazetę Wyborczą” w kwietniu inne media powoływały się 1258 razy. Na drugim miejscu znalazła się „Rzeczpospolita” (946 cytowań), a na trzecim – „Życie Warszawy” (473 cytowania). Kolejne miejsce zajął „Dziennik”, który ukazuje się na rynku od 18 kwietnia. Na gazetę powoływano się 348 razy.

– „Dziennik” zawdzięcza tę pozycję nie tylko obecności w przeglądach prasy, ale też opisanej na łamach gazety aferze związanej z interesami Pawła Piskorskiego – tłumaczy nam Agata Szybieniecka, specjalista ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów. Szybieniecka przypomina, że debiut „Dziennika” jest dużo lepszy niż pierwsza lokata „Nowego Dnia” w rankingu IMM (68 powołań). – Daje mu to szansę na walkę o minimum trzecie miejsce w kolejnych zestawieniach najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce – dodaje.

Z wyniku zadowolony jest koncern Axel Springer Polska, który wydaje „Dziennik”. – Bardzo nas cieszy, ze „Dziennik” tak szybko i w naturalny sposób zdobył zaufanie innych mediów – tłumaczy nam Małgorzata Bałuch z działu marketingu prasy codziennej spółki. – Fakt, że inne media często powołują się na treści zawarte w „Dzienniku” świadczy o jego o wysokiej wartości materiałów, które są zamieszczane na jego lamach oraz o opiniotwórczości „Dziennika” – uważa.

Radio Maryja awansowało na pierwsze miejsce wśród stacji radiowych, wyprzedzając Radio Zet 36 publikacjami. Cytaty z programów toruńskiej rozgłości pojawiały się najczęściej w materiałach komentujących kontrowersyjny felieton Stanisława Michalkiewicza oskarżany o antysemityzm, a także w kontekście polityki polskiej.

W czołówce najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych znów nastąpiła zmiana – liderem został TVN24, detronizując TVN. Trzecie miejsce wśród stacji telewizyjnych należy do TVP1. Natomiast wśród portali internetowych zwyciężył Onet.pl, za którym uplasował się portal Gazeta.pl. Żadna ze stacji telewizyjnych ani żaden portal interentowy nie znalazł się jednak w pierwszej piętnastce zestawienia.

„Newsweek” po raz kolejny został najczęściej cytowanym tygodnikiem ogólnopolskim. Na drugim miejscu – ex aequo – znajdują się „Wprost” i „Polityka”. Wśród tabloidów prowadzi „Fakt”, wygrywając z „Super Expressem” różnicą 26 powołań.

Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało „Życie Warszawy”.
Żródło: Medialink.pl

Dziennik Polska Europa Świat

: 27 maja 2006, 14:40
autor: Karol
No muszę przyznać, że "Dziennik" bardzo dobrze sobie radzi. Ma szansę na rynku. "Nowy Dzień" też miał, jednak jej nie wykorzystał.

Dziennik Polska Europa Świat

: 27 maja 2006, 15:04
autor: Pawel
Ja kupuję Dziennik od czasu do czasu ale muszę powiedzieć że bardzo ciekawa gazeta. Duży plus za Zarzecznego, jeśli idzie o dział Sport ;).

Dziennik Polska Europa Świat

: 27 maja 2006, 15:19
autor: Mario98
Zarzeczny chyba w znaczący sposób wpłynął na sprzedaż tej gazety ;)

Dziennik Polska Europa Świat

: 27 maja 2006, 15:47
autor: szewol
Cytowania "Dziennika" to nie to samo co jego sprzedaż. Jestem ciekawy jak sobie poradzi w maju...

Dziennik Polska Europa Świat

: 28 maja 2006, 14:32
autor: IZA
Mi się Dziennik podoba. Bardzo przejrzysta gazeta i za to mają duży plus. Poza tym podoba mi się jej różnorodność - każdy znajdzie coś dla siebie. Co do popularności tytułu, nie ma co się dziwić, gdyż zaczęli ostro grać już od samego początku czego przykładem jest Paweł Piskorski, którego mają już na swoim koncie.
A jak oceniacie dodatek telewizyjny do Dziennika? Tutaj spodziewałam się czegoś więcej. Grubszy, od telewizyjnej to fakt. Ale grubszy nie znaczy wcale lepszy :)

Dziennik Polska Europa Świat

: 29 maja 2006, 16:38
autor: szewol
Mnie dodatek telewizyjny "Dziennika" nie przypadł do gustu. Może dlatego, że to raczej nie dodatek telewizyjny a kulturalny z programem telewizyjnym.