Strona 1 z 1

Gazeta Polska - Codziennie

: 10 sie 2011, 13:18
autor: Poland
[quote=""Media2""]Gazeta Polska Codziennie - nowy prawicowy tabloid
Nowy dziennik o prawicowych poglądach nad którym pracuje Tomasz Sakiewicz w kioskach zadebiutuje we wrześniu. Cena jednego egzemplarza wyniesie około 2 zł.


Coraz więcej informacji pojawia się na temat nowego dziennika Tomasza Sakiewicza. Jak podaje Rzeczpospolita, nowy dziennik ma nosić nazwę Gazeta Polska Codziennie, a debiut planowany jest na 9 września 2011 roku. Gazeta ma mieć charakter zbliżony do nowoczesnego tabloidu (duża ilość zdjęć), jednak główną tematyką będzie polityka. Cena - około 2 zł za egzemplarz.

Redaktorem naczelnym gazety będzie Tomasz Sakiewicz, a jego zastępcą Katarzyna Hejke. Redakcję tworzyć będą ludzie znani z tygodnika Gazeta Polska, jednak mają pojawić się także nowe nazwiska. Nakład tytułu ma wynieść 200 tys. egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Tomasz Sakiewicz utworzenie nowego dziennika zapowiedział kilka tygodni temu, gdy wydawcę Rzeczpospolitej przejął Grzegorz Hajdarowicz. Wtedy na łamach gazety Polskiej zapowiedział zbiórkę na nowy dziennik "Nie pozwolimy na to, by prawica pozostała bez własnych mediów" - pisał wówczas.[/quote]
Swoją drogą jestem ciekaw jak to będzie wyglądało - oby nie zeszli z rynku po kilku numerach jak "Nowy Dzień" który z tego pamiętam miał podobny charakter. Jestem ciekaw czy gazeta będzie wydawać do gazety jakieś stałe dodatki w tym te najważniejsze - sportowy i telewizyjny.

Gazeta Polska - Codziennie

: 30 cze 2017, 23:31
autor: Kacper
GPC wprowadziła w środę dodatek łódzki: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ga ... tek-lodzki
W dniu startu dodatku pojawiła się odpowiednia informacja na głównej (ogólnopolskiej) okładce, choć od jakiegoś czasu są jeszcze wydawane 2 inne dodatki regionalne: pomorski i mazowiecki. Mam nadzieję, że niedługo też dojdzie dodatek dla [Dolnego] Śląska, bo "Gazeta Wrocławska" i "Gazeta Wyborcza" są zbliżone linią polityczną, a "Fakt" za bardzo stawia na remonty dróg czy wypadki.

Gazeta Polska - Codziennie

: 21 wrz 2018, 21:10
autor: Kamilo
Proszę, kto by się spodziewał, że padnie na nich i to właśnie teraz? :) Gazeta jest na skraju bankructwa, od trzech miesięcy nie wypłaca wynagrodzeń etatowym pracownikom, a od pół roku autorom zewnętrznym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT

Gazeta Polska - Codziennie

: 13 paź 2018, 19:00
autor: komosa
Kamilo pisze:Gazeta jest na skraju bankructwa, od trzech miesięcy nie wypłaca wynagrodzeń etatowym pracownikom, a od pół roku autorom zewnętrznym
A mnie to nie dziwi. GPC od początku istnienia wydawała się pomysłem chybionym. To było kilka kartek zapełnionych wyłącznie propagandą polityczną, bez informacji ze świata, gospodarczych, prognozy pogody - i to nie mogło zastąpić regularnego dziennika. Nawet czytelnicy GP nie kupowali GPC. Była wydawana chyba tylko dlatego, że PiS (będący wtedy w opozycji) finansował Sakiewicza. A teraz nie musi. Dodatkowo poodchodzili stamtąd najbardziej rozpoznawalni dziennikarze, wszystkie Wildsteiny poprzenosiły się do TVP/PR.

Ponoć podobna sytuacja jest w TV Republika - tam też są dwu-trzymiesięczne zaległości z płaceniem wynagrodzeń.

Gazeta Polska - Codziennie

: 13 paź 2018, 19:56
autor: Frontowiec
''Gazeta Polska Codziennie'' nawet reklam nie ma, więc też mnie nie dziwi trudna sytuacja finansowa dziennika Sakiewicza.

Gazeta Polska - Codziennie

: 14 paź 2018, 22:21
autor: Kamilo
Jak to nie ma reklam? Weźmy ostatnie weekendowe wydanie, na pierwszej stronie już dwie od Totalizatora Sportowego...

Gazeta Polska - Codziennie

: 27 lip 2019, 10:18
autor: kamil2505
Taka tam pomyłeczka... Cóż za "profesjonalizm" :lol:
https://www.press.pl/tresc/58032,---gaz ... m-rzeszowa