Strona 1 z 1

Bravo

: 28 gru 2017, 16:47
autor: Poland
Z bieżącym numerem Wydawnictwo Bauer zamyka dwutygodnik dla młodzieży "Bravo" wydawany 1991 roku: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/br ... ctwo-bauer
Moim zdaniem to dziwne - jeźeli Bauer chce koniecznis usuwać gazety spod szyldu "Bravo" to niech usunie teź "Bravo Sport" a nie od razu podstawe całego brandu marki najstarszego pisma dla młodzieży w Polsce.

Bravo

: 28 gru 2017, 17:28
autor: Frontowiec
Moim zdaniem jest to bardzo słuszna decyzja Bauera. ''Bravo'' i tak nie było już popularne tak jak 10 lat temu - głównie to dzięki internetowi, który wyparł tego typu gazety dla nastolatek. Kiedyś to się ''Bravo'' kupowało głównie dla tzw. plakatów czy miłosnych opowieści dla nastolatków, które były w formie komiksu.

Bravo

: 29 gru 2017, 6:51
autor: Karol
@Poland, tu nie chodzi o likwidację marki, a o dostosowywanie się do nowych uwarunkowań rynku - ludzi (szczególnie chłystków, do których kieruje się pisma młodzieżowe) nie interesuje prasa papierowa, przynajmniej nie w takim stopniu, jak 10 lat temu, co doskonale widać w wynikach sprzedaży "Bravo" - jego rozpowszechnianie spadło od początku XXI wieku niemalże 10-krotnie. Po co młodym kolorowa gazetka, skoro najnowsze pokolenie jest wychowane na smartfonach i internecie - nie wnikając już na to, czy to lepiej czy gorzej :)

"Bravo Sport" też raczej wkrótce zakończy swój żywot. Bauer nie chwali się wynikami, ale zdaje się, że nie różnią się one zbytnio od głównego tytułu. Pismo ratuje jedynie tematyka, której i tak już pełno w sieci :)

Bravo

: 29 gru 2017, 6:52
autor: Tomek
Mi marka Bravo zawsze będzie najbardziej kojarzyła się z pokręconymi listami do Bravo Girl :lol:. Jeśli chodzi o główną gazetę, to jedyną fajną rzeczą były tłumaczenia piosenek na polski w latach 90. Zawsze był to w pewnym względzie magazyn-obciach, jeśli chodzi o męską część młodzieży i jeśli już to moi koledzy woleli kupować Popcorn (mnie ani jeden ani drugi nie interesował, wolałem gazetki growe).

W Niemczech pismo ukazuje się od 1956 roku. Nawet, jak magazyn w 2006 roku obchodził 50-lecie to na Vivie wyemitowano z tego specjalny program/programy. Może mam nawet gdzieś nagrane skrawki na kasecie VHS, aczkolwiek pewnie są to tylko teledyski.

Bravo

: 29 gru 2017, 11:55
autor: sebastiannn
Gazeta jako tako się jeszcze sprzedawała jak byly jakies tam dodatki. A od kilku lat jedno wielkie dno. Jakieś koreańskie zespoły lub Bars and melody i inne takie.... Lubiłem to kupywać jak były karty z autografami gwiazd... Teraz jedna wielka tandeta... Kiedyś to się tak musiało skończyć. ;)

Bravo

: 02 sty 2018, 19:16
autor: T3l3wizjom4niakPL
Nawet dobrze że Bravo znika ;) i tak nigdy tego nie lubiłem :) Tylko opowiastki, a najbardziej bekowe były listy wysyłane do Bravo Girl XD

Bravo

: 03 sty 2018, 13:27
autor: dolgit
I bardzo dobrze, że znika ta gazeta. Moja siostra kupowała to z 4 lata temu, jak był w niej zespół One Direction. Ja niestety nigdy.Jakby co to piszę ze szkoły.

Bravo

: 03 sty 2018, 15:02
autor: kacper3100
"Bardzo dobrze, że znika", po czym piszesz "Ja niestety nigdy nie kupowałem".