Z życia wzięte / Sukcesy i porażki

bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Z życia wzięte / Sukcesy i porażki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Z życia wzięte

Najpopularniejszy w Polsce dwutygodnik z historiami dla kobiet, przeznaczony dla grupy wiekowej 50+.

Każdy numer zawiera: 14 pełnych emocji historii, porady prawne, zdrowotne i urodowe, przepisy kulinarne, krzyżówki, także ciekawostki na temat Polski i horoskop. Historie mają różną długość i tematykę – od bardzo poważnych do lekkich i zabawnych. W artykułach poruszane są sprawy istotne dla polskiej kobiety, porady dotyczą zaś kwestii i problemów ważnych dla dojrzałych pań.


Sukcesy i porażki

„Sukcesy i Porażki” to dwutygodnik dla kobiet zawierający historie z życia – pisane w formie zwierzenia, w pierwszej osobie. Narratorem opowieści najczęściej jest kobieta.

W każdym numerze znajduje się czternaście historii zróżnicowanych pod względem długości i tematyki. Każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie: opowieści o miłości, rodzinie, pracy, o wszystkim tym, co zdarza się kobietom w codziennym życiu, co je cieszy i co je boli.

Oprócz interesujących historii w czasopiśmie znajdują się też strony z przepisami kulinarnymi (na dania obiadowe oraz ciasta i desery), ciekawostki, krzyżówki oraz horoskop. W każdym numerze wspominamy fakty z czasów PRL-u i prezentujemy znaną osobę (Polkę bądź Polaka), która rozsławiła nasz kraj na całym świecie.


---

Mimo, że jestem chłopakiem czytam od 12 roku życia zarówno "Z życia wzięte" jak i "Sukcesy i porażki" (wydawane naprzemiennie). Lubię opowiadania w nich zawarte, niektóre to naprawdę perełki. Dzięki tym tytułom zawsze dawałem sobie radę z dyktandami w szkole - bo książek nie czytałem, lektur tym bardziej, a zawsze radziłem sobie z gramatyką i ortografią :)

Kiedyś miałem w domu cały stos wydań tych gazet - niektóre nawet z lat 1996, 1997, czyli naprawdę mocno archiwalne. Niestety już ich chyba nie posiadam, choć teraz bym sobie chętnie poczytał od nowa :)

Czy jest tu ktoś kto również czyta tego typu czasopisma ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości