Strona 1 z 1

Tygodnik ABC

: 21 kwie 2015, 9:59
autor: Poland
Nie wiem czy wiecie ale już jutro wystartuje nowy tygodnik o charakterze tabloidowym o prostym tytule "ABC" który to co prawda będzie kosztował 3,50 zł ale poza właściwą gazetą będzie miał dodatki: magazynowy oraz showbiznesowo-telewizyjny. Gazeta ma już profil na facebooku: https://facebook.com/ABCtygodnik na którym to znajdziemy spot reklamowy pisma. Gazeta będzie wydawana co środę dlatego żeby wyprzedzić wszystkie konkurencyjne dodatki telewizyjne.
Co zatem sądzicie o tej gazecie? Zapraszam do rozmowy na jej temat :)

Tygodnik ABC

: 21 kwie 2015, 22:50
autor: Direct
Trudno coś sądzić o piśmie, którego pierwszy numer jutro znajdzie się w kioskach ;). Nie zamierzam jakoś szczególnie szukać, ale może kupię rano z ciekawości.

Prasa drukowana jest w odwrocie, więc decyzję o wypuszczeniu nowego tygodnika oceniam jako odważną. No i ten tytuł "ABC" jakiś mało chwytliwy. Kto to w ogóle wydaje? Wiadomo coś?

Co do reklamy - widziałem wczoraj w telewizji. Nie pamiętam, na jakim kanale.

Tygodnik ABC

: 21 kwie 2015, 22:53
autor: brk
Z tego co pamiętam to wydaje go "Fratria", wydawca Frondy.
Edit: Znalazłem:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/no ... za-3-50-zl

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2015, 0:36
autor: Trzeciak
A reklama promująca tygodnik przypomina tą kiedy wchodził "Fakt", gdy nóżki od maszyny do pisania rozbijały mur. Nawet logo jest dość podobne, ale nadmiernego znaczenia jakoś to nie ma.

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2015, 10:39
autor: Poland
Tutaj jakby co okładki grzbietów nowej gazety: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ab ... za-3-50-zl
Najbardziej interesująco zapowiada się dodatek telewizyjny - mam nadzieje że nie zepsują go jak w tygodniku "W sieci" który przez okres posiadania programu telewizyjnego (jesień 2013) miał fatalną część z układem 20 stacji telewizyjnych.

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2015, 10:54
autor: pulkownik
Ech... prawicowy tabloido-tygodnik wkracza na rynek, chyba pierwszy taki w Polsce, a Ty, jak ta zdarta płyta z ABBĄ, ciągle o bzdurnym programie telewizyjnym... ;)

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2015, 13:47
autor: Trzeciak
Ledwie to tygodnik ruszył, a już inne pismo o tej samej nazwie z Leszna jest oburzony: http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/4 ... k-tak-samo

Tygodnik ABC

: 22 sie 2015, 13:43
autor: Marecki384
Tak myślałem że to jakieś kato prawicowe pisemko
Raz kupiłem i wystarczy

Tygodnik ABC

: 28 lis 2015, 22:28
autor: Kacper
Nikt nie wspomniał, ale na początku lipca ABC zmieniło się w kolejne "W Sieci" czy inne "Do Rzeczy" - już nie wydaje dodatku TV&Showbiznes, zmieniono też papier z gazetowego na "magazynowy", przez co przestał się wyróżniać...
Direct pisze:Prasa drukowana jest w odwrocie, więc decyzję o wypuszczeniu nowego tygodnika oceniam jako odważną. No i ten tytuł "ABC" jakiś mało chwytliwy. Kto to w ogóle wydaje? Wiadomo coś?
ABC akurat wydaje się chwytliwe (pierwsze litery alfabetu), a co do decyzji powstania tygodnika, to ma prawo się przyjąć, pod warunkiem, że:
1. jest prawicowe,
2. jest przełomowe (Fakt, ABC) lub jest konkurentem dla gazety, która ma monopol na dany styl (Dziennik dla GW, SE dla Faktu czy W Sieci dla Uważam Rze).
[ Spoiler ]

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2016, 12:19
autor: Trzeciak
Koniec "Tygodnika ABC". Ostatni numer ukaże się w najbliższy poniedziałek: http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/5 ... godnik-ABC

Jakoś nie szkoda, że jego historia zakończy się po roku.

Tygodnik ABC

: 22 kwie 2016, 16:22
autor: Tradycjonalista
"Tygodnik ABC" nadal będzie wydawany w sieci jako serwis ABCtygodnik.pl.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fr ... ternetowym#