Gazeta Polska

przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

domi pisze: 22 lip 2019, 20:40
Pawel pisze: 22 lip 2019, 14:34 Typowa wolność i równość. Oczywiście jak im pasuje.
Przecież to obecny Trybunał Konstytucyjny stwierdził że drukarz może odmówić wykonania usługi ze względu na wolność sumienia. W takim razie Empik ma prawo odmówić sprzedaży gazety, TK na to pozwala.
Teraz już te przepisy są be bo rozmawiamy o propisowskiej gazecie :) jeśli pisalibyśmy o tzw. antypolskich mediach to już te przepisy byłyby dobre bo tak orzekł TK :)
Pawel

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

No i tu się mylisz. Jak pisałem, to dwie różne sytuacje. Jakiś czas temu było info o dwóch gejach co niby prowadzą jakiś bar czy hotel nad morzem i stwierdzili że nie będą wpuszczać do siebie zwolenników PiS. I tutaj nie mam nic przeciwko. Przynajmniej wiadomo, które miejsce unikać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pawel pisze: 23 lip 2019, 10:54 Tak, tak, dzisiaj zablokujemy sprzedaż gazety bo nie podoba nam się naklejka dołączona do niej. Jutro zablokujemy sprzedaż gazety bo nam się nie podobają poglądy wyrażane w tejże gazecie. No, typowa wolność słowa według lewicy. Czyli tylko wtedy kiedy im pasuje.
A co powiesz o wycofaniu się TVP z relacjonowania WOŚP i udawaniu w głównych programach informacyjnych, że zbiórka nie miała miejsca, tylko dlatego, że poglądy prezesa fundacji nie odpowiadają linii redakcyjnej TVP i politycznej PiS.

Ale przecież to też inna sytuacja :lol:
Pawel

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tak, nie ma to żadnego związku z tą sytuacją ale odpowiem. Z tego co pamiętam to akurat w Wiadomościach podali info że jest organizowane coś takiego jak WOŚP.

A że TVP zrezygnowała z relacjonowania tego? A co mieli jakiś obowiązek to relacjonować? To impreza Owsiaka a nie np. państwowa więc TVP nie ma przymusu transmisji i relacjonowania tego. Pisałem już o tym wielokrotnie w temacie o WOŚP.

Wracając do Empiku. Empik to nie kiosek pana Mietka w Pciumiu Dolnym tylko ogólnopolska sieć i takie nie sprzedawanie jakiegoś tytułu bo im się narracja nie podoba może prowadzić do patologii. Dzisiaj ban za naklejki, jutro za felietony i artykuły, które są nie danej linii politycznej.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3033
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 74
x 727

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Jedni mogą drukować homofobiczne i nawołujące do nienawiści naklejki, inni mogą nie godzić się na ich rozpowszechniane. Wolny rynek. Wolność słowa. Demokracja.
Pawel

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tymczasem ja jutro idę do normalnego, wolnego kiosku zakupić jak wolny człowiek Gazetę Polską i nie omieszkam się tym pochwalić na forum. W końcu mamy wolność :).
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3033
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 74
x 727

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Gratuluję barwnego życia pełnego wrażeń i sukcesów! Tak trzymać!
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13188
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Karol pisze: 23 lip 2019, 9:17 https://mobile.natemat.pl/279465,oko-pr ... muzulmanow

I wszystko jasne 😂
Ojoj, pomysł sciągnięty od radykalnych muzułmanów. W sumie to nie dziwi, fanatycy takiej, czy innej religii mają tą samą mentalność.

Ruch Empiku słuszny. Żałosne naklejki niemające racji bytu. Podobnie jak Terlikowski uważam, że ciekawe, jakie reakcje byłyby, gdyby stworzono naklejki "Strefa wolna od katolików". Pewnie dopiero byłby kwik. Bo w mniejszość się w końcu łatwiej uderza.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

W obronie GP stanęła dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Joanna Hajdasz:
https://sdp.pl/oswiadczenie-w-sprawie-d ... -polskiej/
Szczególnie rozwalił mnie ten fragment oświadczenia:
Decyzja ta jest niezrozumiała w świetle prawa, zarówno polskiego, jak i unijnego, ponieważ łamie fundamentalną w ustroju demokratycznym zasadę wolności słowa. Zasada ta gwarantuje każdemu zarówno możliwość wyrażania swoich poglądów, jak i stwarza możliwość wyrażania negatywnej oceny innych poglądów, czy zachowania, co należy uwzględniać w przypadku podejmowania wszelkich działań w obszarze „polityki antydyskryminacyjnej”. W ostatnim czasie staje się to coraz bardziej istotne, ponieważ w przestrzeni publicznej niejednokrotnie pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji w rzeczywistości promuje się określone postawy i poglądy, co z kolei prowadzi do dyskryminacji tych, którzy się z nimi nie zgadzają.
Czyli logika pani Hajdasz jest taka: gazetka publikuje naklejkę o dyskryminującej treści - wolność słowa; dystrybutor odmawia jej sprzedaży - dyskryminacja. :O
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2352
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2112
x 1049

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

BP również wycofuje że sprzedaży gazetę z homofobicznymi naklejkami :)
http://wyborcza.pl/7,75398,25021562,sta ... iczna.html
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Natomiast z zarządu SDP odchodzi Marek Palczewski. Jest to forma protestu wobec tego, że CMWP SDP stanęło w obronie "Gazety Polskiej" i skrytykowało Empik za odmowe sprzedaży tygodnika "GP" z naklejkami o których głośno od kilku dni.
https://www.press.pl/tresc/57992,marek- ... arzadu-sdp

Brawo! Świetna decyzja.
2008-2023
Pawel

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Brawo, świetna decyzja jest taka że w moim kiosku, podkreślmy to WOLNYM kiosku już jutro kupię jak wolny człowiek, Gazetę Polską i nie omieszkam się pochwalić screenami na tym forum. Również jak wolny człowiek.

Ale rozumiem że sa takie osoby, które by tego zabroniły. Oczywiście w obronie wolności :P. Bo taka to wolność według niektórych.


PS. Już dawno nie było takiego popytu na zwykły tygodnik. Jak powiedziała mi pani z kiosku ostatni taki boom był gdzieś z 20 lat temu jak zbierało się segregatory ze Świata Wiedzy. Trzeba było dzisiaj robić zapisy żeby dostać jutrzejszy numer GP.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Czy chełpiłbyś się istnieniem wolnych kiosków i ogólnie zakupem niewolnej "Gazety Polskiej", gdyby nie ośmieszająca homoseksualistów naklejka? 😉

Czy temat LGBT naprawdę byłby na topie, gdyby nie ludzie pokroju Ciebie, którzy dają się wciągnąć w wojwnko ideologiczne PiS&Kościół vs grupa przypadkowych osób, które łączy co najwyżej orientacja seksualna?

Akcja tego szmatławego tygodnika nie robi mi krzywdy, nie dotyczy mnie jako jednostki, albowiem jestem osobą heteroseksualną. Myślę, że nie zrobi także większego wrażenia na osobach z kręgów LGBT. Zobrazuje jednak całokształt działalności pseudoniezależnych i pseudowolnych mediów w Polsce. Pomijam już koneksje pomiędzy zarządami spółek je wydających z politykami PiS, bo to już wszyscy wiedzą, a niektórzy tylko udają, że to bez znaczenia. Zaiste, że dla Ciebie TVN jest aż uPOlityczniony, a "Gazeta Polska" po prostu wolna :lol: Widocznie pojęcie "wolności (słowa - przyp.)" jest różne w stosunku do różnych mediów xD

Także życzę powodzenia w jutrzejszych zakupach 🙂 Sakiewicz może uciuła na pensje dla pracowników TV Republika 😁

Niech żyją wolne media!
tomasz-sakiewicz.jpg
Pawel

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak już pisałem wcześniej, od dawna nie kupuję drukowanej prasy i to jeden wyjątek gdzie mnie drukowana prasa zachęciła kupnem. Z wielką chęcią kupię gazetę z naklejkami przeciwko lobby lgbt żeby właśnie tacy jak ty mieli tym większy ból albo "bul" wiadomej części ciała. Jutro zapraszam na recenzję tego tygodnika.

PS. Jak cię tak boli Sakowicz to już niedługo możesz się udać na Pol and cośtam festiwal i zasponsorować Owsiaka, bo przecież bombelkom da :P.

PS, Tusk pozdrawia

Tylko pamiętaj, to nie jest protest polityczny :lol: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gazeta Polska - Codziennie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeśli chodzi o Owsiaka, to poza WOŚP nie interesuje mnie jego działalność i festiwale 🙂 Nie moja bajka.
000210VGC7W2JK67-C116-F4.jpg
5378f51d22ab14cfab77e5387f4747a2.jpeg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości