Strona 1 z 1

Super TV i Tele Max

: 10 lis 2010, 9:31
autor: Poland
Skoro rozmawiamy o innych gazetach Bauera jak na przykład Tele Tydzień to warto by porozmawiać ich odwrotnościach czyli tanich gazetach z programem TV. Nie wiem jak wy ale Bauer powinien zamknąć jeden z tych tytułów ponieważ jedna gazeta to pod względem treści łącznie z układem stacji (i czcionką skopiowaną od Kuriera TV) kopia drugiej gazety. Na dodatek programy po upychali tak że ciężko się to czyta. Co o nich sądzicie ?

Super TV i Tele Max

: 20 lis 2010, 10:16
autor: Warblade52
Ja sądzę,że powinni zwiększyć liczbę stron o 10 i rozluźnić stacje,bo tak są poupychane,że ciężko się czyta.

Super TV i Tele Max

: 02 sie 2011, 17:20
autor: Poland
Myślę że zastosowali chwyt "dużo za niedużo" czyli poupychane jak się da stacje razem z ceną równą staranności przy budowie układu stacji która w przypadku tych stacji jest taka sobie.

Super TV i Tele Max

: 29 sie 2012, 20:36
autor: metalfan19
Tymczasem w gazecie zmiany - do gazety oprócz 6 stron doszły kanały NTC,C+Sport,Canal+,C+Film,HBO,HBO 2 i Filmbox.W zamian z gazety znikły PSE,D.World,TVN 24,Polsat News,Viva Polska,MTV Polska i AXN Crime.
Dodatkowo w gazecie znacznie został przebudowany układ kanałów.
Pozdrawiam

Super TV i Tele Max

: 29 wrz 2013, 17:32
autor: metalfan19
A teraz doszły do Tele Max, Super TV i Kurier TV stacje Eska TV i Polo TV (te stacje są strasznie pościskane - Eska TV ma tylko 6 linijek na program, a Polo TV - 7), TVP Regionalna, Polsat Sport News, Disney Junior, ID Discovery. W zamian wywalono z gazety Canal+ Film, Foxlife, CBS Europa, Disney XD.

Super TV i Tele Max

: 02 lis 2013, 15:08
autor: Poland
Tymczasem w Kurierze TV, Super TV oraz Tele Maxie mamy zmiany w układzie. Otóż wrócił do niego kanał Eurosport 2 ale wypadły kanały dziecięce oraz TCM. Dodatkowo mamy całkiem nowe ułożenie stacji na dwóch pierwszych stronach listingowych.

Super TV i Tele Max

: 03 lis 2013, 13:40
autor: metalfan19
@ kisiel205: Krótko, zwięźle i na temat.
Dodatkowo nareszcie się zlitowali, i wywalili TVN Turbo i Polsat Play z sportowych, do lifestylowych.
Mam nadzieję, że już nigdy nie zobaczę w kanałach sportowych wymienionych kanałów.
I jeszcze znikł kanał Planete+.

Super TV i Tele Max

: 28 mar 2014, 10:39
autor: Poland
Od przełomu marca i kwietnia Super TV i Tele Max będą dwutygodnikami wydawanymi w nowym formacie: http://media2.pl/media/110091-Telemax-i ... odnie.html
Okładka dla nowego wydania "Tele Maxa" (w kioskach od 31 marca) wygląda tak: http://static.wirtualnemedia.pl/media/i ... 3_2014.jpg
Stacji (według tego artykułu Wirtualnychmediów: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... kompaktowe ) ma być w Tele Maxie tylko 50 a w Super TV tylko 51 czyli o jeden więcej. Dla porówania obecnie obydwie gazety publikują jeden listing z ilością 53 stacji.
Moim zdaniem to dobry ruch zwłaszcza że to po Niemczech w Polsce ma najwięcej pism telewizyjnych - w Niemczech jest ich osiem a u nas o jedno mniej czyli siedem. Format jest już sprawdzony w Niemczech - używany jest przez m.in miesięcznik tele!top. Oznacza on że pismo nie będzie duże pod względem wielkości ale na bank nie będzie książeczkowe jak dawny Pilot Telewizyjny.

Super TV i Tele Max

: 13 kwie 2017, 11:53
autor: Poland
Tymczasem ostatnio Super TV naraził się swoim czytelnikom. Wszystko przez zmianę listingu przez którą to liczba stacji w gazecie zjechała w dół z 51 do uwaga 31 stacji. Teraz to wygląda mniej czytelniej gdyż nawet zrezygnowano z podziału tematycznego kanałów w gazecie.
Teraz układ stacji wygląda tak:
Strona 1: Opisy 4 najciekawszych propozycji dnia, TVP 1, TVP 2
Strona 2: Polsat, TVN, TVN 7/TTV/TV 4, TV Puls/Puls 2/Polsat 2
Strona 3 Rząd 1: TVP Seriale, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVN Style, 13 ulica
Rząd 2: TVP Kultura, TVP Info, TVP ABC, Polsat Cafe, SuperPolsat
Rząd 3: TVP 3, TVP HD, TVP Sport, Polsat Sport, ATM Rozrywka
Strona 4 Rząd 1: TV 6, Fokus TV, krzyżówki
Rząd 2: Romance TV, TV Trwam, krzyżówki
Rząd 3: Stopklatka. TV, TVS, krzyżówki
Zaś w praktyce to przedstawia się następująco:
Strona 1:
Obrazek
Strona 2:
Obrazek
Strona 3:
Obrazek
Strona 4:
Obrazek
Muszę przyznać że wygląda to co najmniej tragicznie - już poprzednie układy stacji były lepsze :(

Super TV i Tele Max

: 16 kwie 2017, 0:57
autor: Kacper
Podasz dla porównania, jak było przedtem? A co do zmniejszania kanałów: niestety, to chyba coraz częściej się dzieje. Mało tego - kanałów z MUX8 czy FTA (poza TVS i poniekąd Trwam czy Info) nie ma, ale są m. in. "13. ulica", RomanceTV, Polsat2/Cafe, TVP HD/Seriale czy też TVN Style - kanały, do których ramówki za bardzo publikować nie trzeba (bo i tak nikt nie ogląda lub jest kilka programów na krzyż). Jeszcze to hasło: "Tylko te stacje, które oglądasz" :D Może jeszcze Mango24 czy inne TO!TV umieszczą?! xDD No i jeszcze target: według strony Bauera to jest pisemko dla mężczyzn, ale takie To&owo czy TV14 to dla kobiet - a czy przypadkiem to kobity nie czytają okrojonych, budżetowych szmatławców, a faceci chcą mieć pełny program wszystkich stacji? Bo coś się tu nie zgadza...

Super TV i Tele Max

: 20 kwie 2017, 16:12
autor: Poland
Dla porównania dotychczas układ stacji w Super TV wyglądał tak:
Strona 1:
Obrazek
Strona 2:
Obrazek
Strona 3:
Obrazek
Strona 4:
Obrazek
Co ciekawe mam też pierwszy listing Super TV w obecnym formacie - wtedy on wyglądał na czytelny:
Strona 1:
Obrazek
Strona 2:
Obrazek
Strona 3:
Obrazek
Strona 4:
Obrazek
Strona 5:
Obrazek
Jak widać z odsłony na odsłonę gazeta Super TV zmniejszała niestety wielkość miejsca na listing co niestety jest bardzo martwiące :(