TO i OWO TV

michas1992
Użytkownik
x 1

Tele świat i TO i OWO TV

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michas1992 »

Dobrze, że będzie ramówka TVP Seriale. Ja jednak osobiście wole program w internecie i ze strony www.tvp.pl/prasa gdzie program znam juz na nastepny miesiac, a innych kanałów które mnie interesują sprawdzam na ich stronach. Jednak z ciekawości kupie jutro TO i OWO TV. Mogliby usunąć kanały rosyjskie i czeskie...
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

Post autor: Mocny FULL »

Też jutro kupię i spróbuję ocenić, czy zmiany będą lepsze, bądź gorsze.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 130

Tele świat i TO i OWO TV

Post autor: matik »

Mnie zastanawia skąd wortal media2.pl ma informacje o kanałach, nie dość że niektóre mają błędną nazwę, to nawet nie wychodzi że będą 33 kanały HD.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Tele świat i TO i OWO TV

Post autor: Poland »

Zobaczymy więc jutro jak to wszystko będzie wyglądać bo w zasadzie całego układu stacji gazety nie znamy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 130

Tele świat i TO i OWO TV

Opiszę moje odczucia co do nowego To&Owo. O ile nowy wygląd gazety mi się podoba, jest ładny, nowoczesny (z wyjątkiem stron z kanałami tv), to do układu stacji mam zastrzeżenia. Przy stacjach tv nadal są znaczki HD, ale jest to zwykły napis HD, szary napis, ale ładnie to wygląda. Dla mnie pomyłką jest umieszczenie na dwóch pierwszych stronach polsatu 2. Co on tam robi? Z dwóch pierwszych stron usunięto TVP INFO (na szczęście), Tele 5 i TVP Polonia. Dalej są stacje filmowe, tylko szkoda że na drugiej stronie z kanałami filmowymi stacje z dolnej sekcji mają obcięty program. Co jak co, ale dla stacji filmowych mogli dać więcej miejsca. Kolejne dwie strony to kanały sportowe, dokumentalne i informacyjne. Na plus że TVN Turbo i polsat play są w stacjach sportowych. (tu obie strony mają po 3 kanały w kolumnie). Ostatnie dwie strony wyglądają tak samo jak poprzednie, tylko inna kolorystyka. Są tu kanały lifestylowo - ogólno - regionalne, dla dzieci, muzyczne i zagraniczne. Bardzo mi sie nie podoba że reklamują się, że mają 33 kanały HD, a doliczają do tego zagraniczne stacje! Dla mnie to nieporozumienie. Poza tym niektóre kanały nie powinny się liczyć.Nat Geo Wild SD i HD oraz History SD i HD mają oddzielną ramówkę, drukowana jest dla wersji SD, a znaczek HD. Tak na prawdę powinni się reklamować że mają 31 kanały HD w ofercie gazety, a z polskich tylko 25. Dodatkowo przy pozycjach programowych jest używany znaczek P! na żółtym tle. Oznacza to premierę. Zmiana na +. Ogólnie byłbym zadowolony, gdyby nie układ kanałów i usunięcie tych kanałów o których pisałem wczoraj.
EDIT: Zauważyłem że AXN jest zaliczany do kanałów filmowych, a nie serialowych.
Na samym dole rubryki z TVN i TVN HD jest informacja o TVN HD+1
Pisanie na okładce "Kompletny, przejrzysty, szczegółówy i funkcjonalny" to nieporozumienie. Poprzednia wersja była bardziej kompletna (jeżeli chodzi o ramówkę dzienną), przejrzysty i funkcjonalny (za kolorowy i trochę to drażni jak się dłużej patrzy), szczegółowy (w niektórych przypadkach aż za bardzo.)
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

Teraz To&Owo przypomina mi "Fakt TV", czcionka i cały układ filmów wartych obejrzenia.

Plusy
*przeniesienie ramówki dla TVP Info w odpowiednie miejsce
*dodanie ramówki dla TVP Seriale
*dodanie oznaczeń wiekowych przy najlepszych 2-óch filmach "Najlepsze filmy wybrane i polecane przez To&Owo TV!"
*dodanie dodatkowej informacji "SuperFakty" przy najlepszych 2-óch filmach "Najlepsze filmy wybierane i polecane przez To&Owo TV!"
Minusy
*wycofanie dokładnej informacji, ile trwa dany film. Do ubiegłego tygodnia było tak, przy każdym opisanym filmie: 72/85 min. Teraz tylko to stosują przy najlepszych ok. 4 filmach na stronie "Najlepsze filmy wybrane i polecane przez To&Owo TV!"
*wycofanie szczegółów o danym filmie (przyk. komedia, Polska, 2005, reż. Artur Więcek, wyk. Krzystof Globisz) na stronie "Najlepsze filmy polecane przez To&Owo - teraz trzeba szukać dokładnych informacji w ramówkach.
*wycofanie dodatkowej informacji, w jakim formacie zostanie wyemitowana dana pozycja, w tej sytuacji powinni informować, co zostanie wyemitowane w [4:3], bo coraz więcej produkcji jest emitowanych w formacie [16:9]

Czekam na kolejne opinie związane z odświeżeniem tygodnika To&OwoTV.

INNA
michas1992
Użytkownik
x 1

Tele świat i TO i OWO TV

Post autor: michas1992 »

Wkońcu będzie ramówka TVP Seriale...
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 130

Tele świat i TO i OWO TV

Mocny FULL pisze:*wycofanie dodatkowej informacji, w jakim formacie zostanie wyemitowana dana pozycja, w tej sytuacji powinni informować, co zostanie wyemitowane w [4:3], bo coraz więcej produkcji jest emitowanych w formacie [16:9]
I tak stosowali to tylko na kanałach TVP i kanałach od Cyfry+
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

A teraz nie będą tego stosować... :/
Dla mnie to aż... bo na filmy w tym formacie (TVP) zwracałem szczególną uwagę.

To był prawdopodobnie jedyny teletygodnik, który informował o formacie.

INNA
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Tele świat i TO i OWO TV

Dzisiaj postanowiłem kupić to To i Owo TV i muszę powiedzieć jedno - odgapienia grafiki od TV14 się niespodziewałem stąd patrząc na układ mam lekkie deja vu. Co do układu to chętnie zrobił tu kilka zmian a mianowicie
1. Wrócił wspomniane przez kolegę oznaczenia
2. Zmienił bym miejscami Polsat 2 z Tele 5,TVP HD,TVS oraz TLC i Zone Romantice tak żeby Tele 5 było na 2 stronie a na przed ostatniej obok TVP Polonii było TVP HD i TVS a niżej Polsat 2 obok TLC zaś przed Polonią 1 byłaby podobna profilowo Zone Romantica. Mam jeszcze sposób jak wrócić wyrzucone stacje ale o tym potem napisze.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

W zasadzie Polsat2 oferuje same powtórki i w dodatku nie jest dostępny w NTC, więc mógłby się znaleźć na jednej z ostatnich stron, jej miejsce powinna przejąć TVP Polonia (jak było dotychczas), bądź TVP Kultura.

INNA
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 201
Kontakt:

Tele świat i TO i OWO TV

Mocny FULL pisze:Teraz To&Owo przypomina mi "Fakt TV", czcionka i cały układ filmów wartych obejrzenia.

Plusy
*przeniesienie ramówki dla TVP Info w odpowiednie miejsce
*dodanie ramówki dla TVP Seriale
*dodanie oznaczeń wiekowych przy najlepszych 2-óch filmach "Najlepsze filmy wybrane i polecane przez To&Owo TV!"
*dodanie dodatkowej informacji "SuperFakty" przy najlepszych 2-óch filmach "Najlepsze filmy wybierane i polecane przez To&Owo TV!"
Minusy
*wycofanie dokładnej informacji, ile trwa dany film. Do ubiegłego tygodnia było tak, przy każdym opisanym filmie: 72/85 min. Teraz tylko to stosują przy najlepszych ok. 4 filmach na stronie "Najlepsze filmy wybrane i polecane przez To&Owo TV!"
*wycofanie szczegółów o danym filmie (przyk. komedia, Polska, 2005, reż. Artur Więcek, wyk. Krzystof Globisz) na stronie "Najlepsze filmy polecane przez To&Owo - teraz trzeba szukać dokładnych informacji w ramówkach.
*wycofanie dodatkowej informacji, w jakim formacie zostanie wyemitowana dana pozycja, w tej sytuacji powinni informować, co zostanie wyemitowane w [4:3], bo coraz więcej produkcji jest emitowanych w formacie [16:9]

Czekam na kolejne opinie związane z odświeżeniem tygodnika To&OwoTV.
I z tym się nie zgodzę boinformacje o czasie trwania filmu są umieszczane w każdym omówionym filmie - dokładniej nad skrótowym opisem mniejszą czarną czcionką.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

Owszem, są takie informacje podane, ale dokładnie napisałem, 72/85, teraz tylko piszą 85 min., razem z wszystkimi reklamami, tak to każdy za przeproszeniem głupi, może się domyślić, ile trwa film.

Podam jeszcze jeden przykład, bo nie wiem, czy mnie zrozumiesz:
Do ubiegłego tygodnia stosowano, np. w Polsacie: 91/120 min. (jasna sprawa była, że film będzie trwał 91 min.), obecnie: 120 min.

INNA
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Tele świat i TO i OWO TV

Post autor: Direct »

Ale na dobrą sprawę, po co komu wiedzieć, ile rzeczywiście trwa sam film? Jeśli ktoś ogląda normalnie, to i tak ma ileś tam minut reklam, a jeśli go nagrywa, to i tak musi nagrać wg wartości wliczającej reklamy. Moim zdaniem podawanie czasu trwania bez reklam jest mało sensowne. Jak już ktoś się koniecznie chce tego dowiedzieć, to jest internet.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Tele świat i TO i OWO TV

Mi osobiście się to zawsze przydawało, bo jak nagrywałem film i miałem na płycie ok. 100 min. wolnego miejsca, a w gazecie podawano, że będzie trwał 90 min., to wiedziałem pewne, że ten film się zmieści na płycie. Teraz, żeby to sprawdzić, będę musiał odpalać kompa :P

INNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”