[Netflix] Sex Education

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 214
x 1024

[Netflix] Sex Education

Post autor: Karol » 01 lut 2019, 5:24

Szczerze, to nie mam pojęcia, czy ten wątek może w jakikolwiek sposób okazać się rozwojowy, bo raz, że (jeszcze) nie znam zakończenia serialu, a dwa tym bardziej nie wiem, czy powstanie jego drugi sezon. ;)

W styczniu br. Netflix udostępnił swój nowy, brytyjski serial "Sex Education" - żeby nie spoilerować, napiszę tylko, że serial opowiada o parze znajomych (Otis i Meave), którzy przypadkiem spiknęli się w szkole i zdecydowali, że dla pieniędzy będą pomagać innym uczniom w rozwiązaniu ich problemów natury seksualnej :) W mojej ocenie, serial należy do gatunku komediowego, a na forum polecał go już @wiatriwoda ;)

Z racji tego, że serial miał swoją premierę całkiem niedawno, brakuje informacji na temat jego ewentualnej kontynuacji. Tak jak napisałem w pierwszym zdaniu, nie widziałem jeszcze finału, dlatego w ogóle nie wiem, czy jest o czym mówić i czy może to być zamknięta opowieść, czy może istnieje szansa na zrobienie z tego czegoś więcej niż jednosezonowiec - całkiem dobry :) Zresztą serial wydaje się podobny do "The End of The Fucking World" produkcji Channel 4. Na co dzień nie przepadam za brytyjskimi produkcjami, ale te miażdżą.

Polecam zapoznać się ze zwiastunami, a następnie z samym serialem.
[ Spoiler ]
Wtopą jest natomiast tłumaczenie, a dokładniej różnice pomiędzy tekstem lektorskim a napisami nałożonymi na serial podczas np. wykonywania piosenki przez jednego z aktorów. Lektor czyta inny tekst, a napisy prezentują coś innego. I to nie jakiś błąd techniczny - to po prostu różna interpretacja oryginalnych list dialogowych i różne dopasowanie ich do naszych "lokalnych" upodobań językowych.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 31
x 78

[Netflix] Sex Education

Post autor: Pawel » 01 lut 2019, 7:18

Karol pisze:
01 lut 2019, 5:24
Wtopą jest natomiast tłumaczenie, a dokładniej różnice pomiędzy tekstem lektorskim a napisami nałożonymi na serial podczas np. wykonywania piosenki przez jednego z aktorów. Lektor czyta inny tekst, a napisy prezentują coś innego. I to nie jakiś błąd techniczny - to po prostu różna interpretacja oryginalnych list dialogowych i różne dopasowanie ich do naszych "lokalnych" upodobań językowych.
To akurat norma na Netflix. A co ciekawe często bywa tak że tłumaczenie lektorskie jest poprawniejsze od napisów robionych chyba często przez jakichś stażystów. Nie wiem jak w przypadku tego serialu, bo jeszcze nie oglądałem, ale w wielu innych tak to wygląda.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 32
x 876

[Netflix] Sex Education

Post autor: wiatriwoda » 01 lut 2019, 16:12

@Karol 2 sezon wkrótce:

Nie da się wykorzystać BBCode
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 18:00 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Da się. :-)
0 x
Pzet
Obserwator
x 16

[Netflix] Sex Education

Post autor: Pzet » 01 lut 2019, 18:11

Karol pisze:
W styczniu br. Netflix udostępnił swój nowy, brytyjski serial "Sex Education" - żeby nie spoilerować, napiszę tylko, że serial opowiada o parze znajomych (Otis i Meave), którzy przypadkiem spiknęli się w szkole i zdecydowali, że dla pieniędzy będą pomagać innym uczniom w rozwiązaniu ich problemów natury seksualnej :) W mojej ocenie, serial należy do gatunku komediowego, a na forum polecał go już @wiatriwoda ;)
Ja bym go zaliczył do komediodramatu. Komediowość wynika z dość lekkiego tonu produkcji, ale gagi i głupawka zdecydowanie tu nie dominują. Serial po prostu wie, kiedy zachować powagę.
Karol pisze:
Tak jak napisałem w pierwszym zdaniu, nie widziałem jeszcze finału, dlatego w ogóle nie wiem, czy jest o czym mówić i czy może to być zamknięta opowieść, czy może istnieje szansa na zrobienie z tego czegoś więcej niż jednosezonowiec - całkiem dobry :)
Zakończenie generalnie jest (nie zdradzam szczegółów, ale na wszelki wypadek daję w spoiler)
[ Spoiler ]
Karol pisze:
Zresztą serial wydaje się podobny do "The End of The Fucking World" produkcji Channel 4. Na co dzień nie przepadam za brytyjskimi produkcjami, ale te miażdżą.
Ja bym go porównał do "Big Mouth". Więcej: mógłbym określić go jako "Big Mouth" z żywymi aktorami ze względu na podobną tematykę i fakt, iż oba te seriale toczą się w środowisku szkolnym, choć w "Sex Education" jest to młodzież nieco starsza.
0 x
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik

[Netflix] Sex Education

Post autor: Lelouch » 14 mar 2019, 19:42

Aimee Gibbs nie przypomina wam kogoś ze Skins? :)

Serial jest bardzo fajny i muszę przyznać, że czekam na drugi sezon.
0 x
Awatar użytkownika
Abbott
Junior
x 67
x 428

[Netflix] Sex Education

Post autor: Abbott » 18 mar 2019, 10:51

Pojawiają się w serialu tematy aborcji, masturbacji, homoseksualizmu, erekcji, orgazmu i inne, ale wszystko jest pokazane bez żadnej wielkiej wulgarności. Niby pokazywane są losy nastolatków, ale część problemów pewnie pojawia się u niejednego 30-latka. Jestem przekonany, że osoby które obejrzały pierwszy sezon zaczęły trochę rozkminiać swoje życie seksualne i widziały w niektórych wątkach siebie. ;D
0 x
"Tylko Polak potrafi nienawidzić Polaka"
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 31
x 78

[Netflix] Sex Education

Post autor: Pawel » 21 mar 2019, 12:20

Bardzo fajny serial. Szybko obejrzałem całość. Po przereklamowanym 13 Reasons Why miałem już dość seriali z nastolatkami i szkołą w roli głównej. Ale dobrze że dałem temu szansę bo ogląda się znakomicie. Dobrze że będzie 2 sezon.
1 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”