[The CW] Plotkara

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[The CW] Plotkara

Post autor: Karol » 17 sty 2018, 5:10

Serial nie jest nowy, bo jego premiera miała miejsce już ponad 10 lat temu w amerykańskim The CW, jednak uważam, że wart jest własnego wątku na forum. W Polsce pokazywany przez Canal+, TVN7 i AXN - chyba nigdy w całości. Wszystkie odcinki z lektorem dostępne są w Netflix.

Za Wikipedią:
(... Amerykański serial młodzieżowy oparty na Cecily von Ziegesar serii powieści o tym samym tytule. Został stworzony przez Josha Schwartza oraz Stephanie Savage i zadebiutował 19 września 2007 na antenie The CW. Narratorem serialu jest bloggerka Plotkara o nieznanej tożsamości (głos Kristen Bell); opisuje ona skandaliczne życie uczniów prywatnej szkoły na Upper East Side w Nowym Jorku.
Tu zapowiedź 1 sezonu (ogólnie jest ich sześć, z czego ostatni jest relatywnie krótki). Szczerze, całość oglądałem już lata temu i utkwiła mi w pamięci jako jeden z lepszych seriali młodzieżowych w historii. Kilka tygodni temu jednak wróciłem do oglądania "Plotkary" od początku - przyznam, że choć poziom komplikacji akcji nie jest najwyższych lotów, dopiero teraz wyłapałem dużo rzeczy, które z dziwnych względów pominąłem kiedyś - zmieniłem też zdanie na temat logiki zachowań aktorów i aktorek, czy też urody tych ostatnich :) Serial jest ciekawą, wycelowaną w młodego widza i jednocześnie łatwo przyswajalną "Modą na sukces" w wersji szkolnej (zamiast starych pryków typu Ridge Forrester, mamy nastolatków z Upper East Side), i stety lub niestety w wielu aspektach ją przypomina: bogactwo, miłosne intrygi i świat mody :)

Co mnie wkurza?
[ Spoiler ]
Na uwagę zasługuje drugoplanowa postać Doroty - służącej Blair. W jej rolę wcieliła się Zuzanna Szadkowski - aktorka urodzona w Warszawie, jednak od dawna mieszająca w USA.
dorota_gossip.jpg
Tak jak napisałem - to dla mnie jeden z lepszych seriali młodzieżowych w historii, jednak posiada równocześnie także wady.

Plusy:
- Świetna formuła serialu, doskonale pasująca do realiów XXI wieku - duże znaczenie nowych technologii: internetu, telefonii komórkowej;
- Genialna gra aktorska;

Minusy:
- z biegiem kolejnych odcinków wątki miłosne stają się sztuczne i oklepane;
- po rozwinięciu akcji, część wątków zakańczana jest w dość banalny sposób;
- zmiana charakteru części postaci z nudnych na irytujące, np. Vanessy Abrams czy Jenny Humphrey;
- serial być może jest troszkę za długi, mniej więcej tak o dwa sezony :-)
Pawel

[The CW] Plotkara

Post autor: Pawel » 17 sty 2018, 9:31

Karol pisze:Wszystkie odcinki z lektorem dostępne są w Netflix.
Aczkolwiek należy dodać że tylko do 15 lutego. Po tym terminie serial zostanie usunięty z oferty.
Lex

[The CW] Plotkara

Post autor: Lex » 17 sty 2018, 10:48

Wydaje mi się, że formuła serialu zaczęła już się wyczerpywać w 4 sezonie. I jak dobrze Karol zwróciłeś uwagę bohaterowie podobnie jak w "Modzie na sukces" zaczęli wymieniać się między sobą partnerami seksualnymi. A przecież Nowy Jork jest dość duży i zaludniony.
Sama produkcja pokazała też pierwsze złe oblicza social mediów i portali plotkarskich, gdzie wszyscy wszystko o sobie zaczęli wiedzieć. Prywatność tak naprawdę nic nie znaczących nastolatków (poza tm, że byli jedynie nadziani) stała się publiczna.

A poniżej popularna scena z polskim wątkiem:

Awatar użytkownika
Abbott
Poster

[The CW] Plotkara

Post autor: Abbott » 11 sie 2019, 11:17

Nikt nie zanotował o kontynuacji "Plotkary". Tym razem serial trafia pod skrzydła HBO: https://www.glamour.pl/artykul/plotkara ... 0729031454

Nie wiadomo jeszcze kogo ze starej ekipy zobaczymy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[The CW] Plotkara

Post autor: Karol » 11 sie 2019, 12:22

Szkoda tylko, że news z tyłka. Raptem jedno zdanie posiada tam jakiekolwiek walory informacyjne, reszta to lanie wody i zero odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Ale jestem ciekaw co to będzie... 🙂 Oryginał zakończył się w odpowiednim momencie, z pełną klasą. Łatwo to zepsuć 🙂
Adix2004
Junior

[The CW] Plotkara

Post autor: Adix2004 » 08 lis 2019, 11:46

Kristen Bell, czyli narratorka oryginalnej "Plotkary", powtórzy swoją rolę w reboocie serialu, który przedstawi nową ekipę rozpuszczonych dzieciaków z Manhattanu.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

[The CW] Plotkara

Post autor: Abbott » 09 lis 2019, 12:26

Ciekawe czy będą one jakoś powiązani ze starymi bohaterami?
Adix2004
Junior

[The CW] Plotkara

Post autor: Adix2004 » 10 lis 2019, 12:41

Abbott pisze:
09 lis 2019, 12:26
Ciekawe czy będą one jakoś powiązani ze starymi bohaterami?
Na ten temat nic nie wiadomo, natomiast Chace Crawford (serialowy Nate) wyraził chęć zagrania w nowej wersji :)
Adix2004
Junior

[The CW/HBO Max] Plotkara

Post autor: Adix2004 » 12 lis 2019, 17:02

Showrunner potwierdza, że reboot będzie dziać się w tym samym świecie co oryginalna "Plotkara", a uczniowie będą uczęszczać do tej samej szkoły – Constance Billard School for Girls.

Serial ma zamówienie na 10-odcinkowy 1. sezon, który w USA zostanie pokazany w 2020 roku na platformie HBO Max. W Polsce obejrzymy go najprawdopodobniej na HBO GO.
Adix2004
Junior

[The CW/HBO MAX] Plotkara

Post autor: Adix2004 » 14 lis 2019, 0:16

W nowej "Plotkarze" będzie ukazanie jak współczesne dzieciaki są uzależnione od serwisów społecznościowych, dużo queerowych (postaci i wątków LGBT), w głównej obsadzie nie będzie samych białych aktorów.
Adix2004
Junior

[The CW] Plotkara

Post autor: Adix2004 » 27 lis 2019, 22:51

Ed Westwick czyli serialowy Chuck pojawi się w Warszawie na Comic Con 2020.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”