Strona 1 z 1

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 03 sty 2018, 0:27
autor: wiatriwoda
Nie wiem czy ktoś tu oglądał/ogląda ten serial, ale po przeczytaniu wielu zachwytów nad tą produkcją postanowiłem sam się przekonać, czy warto i czy to jest takie arcydzieło. Mogę bez dwóch zdań powiedzieć, że jest. Choć to historia dotycząca jakiejś nie tak odległej przyszłości, nie jest fantastyczna, a po prostu antyutopijna i do bólu w jakimś sensie prawdziwa, wywierająca ma widzu tak ogromne przemyślenia i emocje, powodując powiązania ze współczesnym nam światem i ewentualnymi zagrożeniami.

Nie spoileruje, bo szkoda sobie popsuć oglądanie, serial na podstawie książki, zrobiony z dużym rozmachem, ale nie w tym amerykańskim stylu, a bardziej europejsko, można powiedzieć, że niewielka ilość postaci, kameralność i cisza , często krzyczy bardziej niż tysiąc słów i wrzasków. Choć nie połykam całych sezonów, ten mógłbym, ale trochę szkoda, choć 2 sezon już jakoś w marcu czy kwietniu ma się ukazać. Jeśli ktoś lubi retrospekcje i mieszanie przestrzeni czasowych, to też będzie zadowolony, bo zrobione to jest bardzo z głową. Co ciekawe sam tytuł jest nie mówiący nic albo mylący dla wielu, w każdym razie warto zobaczyć tę produkcję :)

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 26 kwie 2018, 21:13
autor: wiatriwoda
Dziś w Polsce ma miejsce premiera 2 sezonu, dwa pierwsze odcinki serialu, właśnie po obejrzeniu, mogę powiedzieć, że faktycznie to dzieło wybitne i sto razy mocniejsze, ostrzejsze czy porażające niż pierwszy sezon, który w przeciwieństwie do kontynuacji, tylko na podstawie książki. Widok kilkudziesięciu szubienic i kobiet, na których zakładany jest sznur, robi przerażające wrażenie, także z pewnością nie dla każdego, ale warto.

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 02 lip 2018, 19:18
autor: Atahan
Czy w 2. Sezonie w Polsce ma wystąpić Małgorzata Rozenek-Majdan?

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 11 lip 2018, 3:00
autor: Tradycja
Ja dopiero teraz sie wkrecilam, bylam przekonana ze jak cos z przyszloscia zwiazane to fantastyka traci wiec nie dla mnie.
Serial jest naprawde mega.

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 11 lip 2018, 10:40
autor: wiatriwoda
Tak, jest mega i to się nie zmienia, oglądam 2 sezon, jest inny, ale jakości mniejszej nie ma, a otwierane są nowe perspektywy kolejnych postaci i nie można przewidzieć co się stanie.

[Hulu/Showmax] Opowieść Podręcznej

: 16 paź 2018, 23:42
autor: N-O-R-O-N
7 listopada o 22:00 premiera w TV ogólnopolskiej (na kanale Stopklatka TV, po 2 odcinki w tygodniu ):
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/opowiesc-podrecznej-stopklatka-tv-kiedy-emisja-wideo