[RTL] Kobra – oddział specjalny

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
Kontaktowanie:

Postautor: kacper3100 » 05 mar 2018, 19:05

Kobra – oddział specjalny (oryg. Alarm für Cobra 11) to serial sensacyjny emitowany przez RTL od 1996 do dziś. Za jego produkcję odpowiedzialna jest firma Action Concept (od sezonu 5).

Serial opowiada o przygodach dwójki policjantów patrolujących autostradę, którzy często uczestniczą w ciężkich sprawach kryminalnych i szalonych pościgach (źródło: Wikipedia). Od samego początku istnienia serialu w roli jednego z pary policjantów wciela się Erdoğan Atalay. Miał wielu partnerów w serialu, obecnym jest Daniel Roesner. Według mnie najlepszym był Tom Beck (w roli Ben Jäger).

Warto dodać, że serial zdobył wiele nagród i wyróżnień. Powstały parodie, a nawet kilka gier komputerowych opartych na serialu.

Oglądałem go w TVN, TVN 7, TVN Fabuła. Obecnie emituje go TV Puls.

Dla mnie jest to bardzo dobry serial.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Postautor: Karol » 12 mar 2018, 8:41

Nigdy z tym serialem nie zaszedłem dalej, niż odcinek pilotażowy. :-) Sceny na autostradzie były świetne, ale gdy już zobaczyłem "normalne" dla tego serialu tempo akcji, zmieniłem kanał. Swoje dołożył także język... Nie przepadam za niemieckim w filmach i serialach :-) Dodam, że ostatni raz pilota widziałem w Tele 5.

Wróć do „Seriale zagraniczne”