Breaking Bad / Better Call Saul / El Camino

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nie chcę zadawać pytania, czemu na tym forum nie ma jeszcze tematu poświęconego Breaking Bad.

Pełny trailer sequela/spin-offa filmowego... "El Camino: A Breaking Bad Movie".
Nostalgia na poziomie wieżowca :)

Jeśli ktoś - jakimś cudem - nie oglądał serialu to radzę nie zaglądać, tylko najpierw nadrobić sobie jedną z najlepszych telewizyjnych, amerykańskich produkcji tej dekady. Taka, która nie kończy się wielkim zawodem jak w przypadku Dextera, Lost czy ostatnio Gry o Tron.
HENSHIN!
Pawel

Post autor: Pawel »

Właśnie się zastanawiałem czy jest temat o Breaking Bad, a że nie chciało mi się szukać po kolejnych podstronach to wrzuciłem trailer do tematu o Netflixie.
Pawel

Wpis spoilerowy, więc jak ktoś nie oglądał całego serialu to proszę nie czytać.

Na reddit już się doszukują powrotu Waltera. W zwiastunie gra nuta pod tytułem Water Black, co po przestawieniu liter daje Walter Back ;).

Z drugiej strony w tym samym zwiastunie w radio podawana jest informacja że znaleziono 9 ciał. Było 8 tych gangusów i właśnie Walter były tą dziewiątą ofiarą.

Zapewne jest to zamierzona gra twórców, którzy dzięki temu rozkręcają w internecie większy hype na ten film.
Pawel

Jak wrażenia po El Camino? Jak dla mnie mimo wszystko niedosyt.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Post autor: Pzet »

Jak dla mnie to po prostu jeszcze jeden odcinek "Breaking Bad". Produkcja ani nie wywraca fabuły do góry nogami, jak też niewiele wnosi - serial mógł zakończyć się tak, jak się zakończył, a tak dostaliśmy jeszcze epilog.
Realizacyjnie film trzyma poziom serialu. Zastosowano podobne charakterystyczne zabiegi operatorskie. W zasadzie jedyną różnicą jest kinowy format obrazu.
Mnie, jako znającemu serial "Breaking Bad", "El Camino" oglądało się całkiem dobrze, ale jestem ciekawy, jak film odbierze osoba, która nie oglądała "Breaking Bad" i nie zna historii, która doprowadziła do pokazanych w filmie wydarzeń.
Muszę się jednak przyczepić do postaci Todda - widać było, że aktor grający tę rolę dość mocno przytył od czasów "Breaking Bad" i twórcy robili co mogli, aby to trochę zamaskować.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Wiadomo, że jakiś niedosyt będzie, bo każdy chciał, aby historia jakoś inaczej potoczyła się po końcówce serialu. I to była zarazem moja największa obawa - iż twórcy pójdą za takimi oczekiwaniami (miłością) widzów, wprowadzą jakieś paranormalne bzdury (jak z Prison Breaka*) i zniweczą tym samym finał. Tymczasem po prostu dostaliśmy konsekwentne dopełnienie historii i to równie dobrze nakręcone, co serial. Klimat tych dwóch godzin był super, naprawdę było czuć te osaczenie Jessiego ze wszystkich stron (jak cała sprawa z klatką na niego wpłynęła - wiezienie byłoby dla niego gorsze niż śmierć).

Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to wyjątkowe łatwe baraszkowanie Jessiego po dwóch domach - miejscach z góry listy, jeśli chodzi o jego możliwe pojawienie się. ;)

Taka ciekawostka - pamiętam, że już w 2013 roku Gilligan streścił prawdopodobne losy Jessiego po końcówce serialu. Widać, że przełożył ówczesne marzenia na film :P
[ Spoiler ]
Źródło: https://www.serialowa.pl/64386/breaking ... po-finale/

*
[ Spoiler ]
HENSHIN!
Pawel

Pzet pisze: 12 paź 2019, 23:07
Realizacyjnie film trzyma poziom serialu. Zastosowano podobne charakterystyczne zabiegi operatorskie. W zasadzie jedyną różnicą jest kinowy format obrazu.
Różnicą jeszcze jest 4K HDR, dzięki czemu te widoki, które często gościły też w BB tutaj wyglądają jeszcze lepiej.

Co do samej fabuły to zgadzam się z @Tomekiem. Dobrze że nie kombinowali z jakimś akcjami w stylu zabili go i uciekł ;). Co mi się nie podobało to moim zdaniem zbyt długie te retrospekcję z Toddem (30 kilogramów później ;) ). Owszem były istotne dla fabuły, ale można było je trochę skrócić, a dać trochę więcej bieżących wydarzeń. Np. w filmie w ogóle nie ma sceny z jednego z pierwszych zwiastunów, gdzie przesłuchują Skinny Pete'a. Liczyłem że coś więcej o nim i tym drugim pokażą jeszcze.

No i też nie wiem czy nie za łatwo i nie za szybko poszło załatwienie Jessemu tej nowej tożsamości. Przecież przykładowo Walter musiał się najpierw długo ukrywać na jakimś odludziu, bo był tak poszukiwany że nie szło by szybko załatwić tematu. Tutaj Jesse też jest mocno poszukiwany. No chyba że uznali że Alaska to takie właśnie odludzie gdzie nikt go nie znajdzie ;).

A co do tego o czym pisał @Pzet, czyli jak ktoś kto nie oglądał BB, odbierze ten film to moim zdaniem taka osoba nie warto aby się w ogóle zabierała za ten film. Co prawda przed samym filmem na Netflixie wyświetla się krótkie podsumowanie ostatnich wątków BB, które doprowadzają do momentu w którym zaczyna się film, ale zdecydowanie jest to za mało żeby móc wszystko ogarnąć. Właśnie tak jak pisałeś, film ten jest takim epilogiem serialu więc bez znajomości serialu nie ma co do niego podchodzić.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Warto wspomnieć, że w dniu premiery filmu zmarł na raka mózgu, Robert Forster - aktor, który w nim bardzo kluczową rolę (w serialu też pojawia się).
https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... Twin-Peaks

Co do Todda... Jesse Plemonsa to mi nie przeszkadzał jego wygląd, bo niedługo po zakończeniu Breaking Bad - w 2015 roku - widziałem go w drugim sezonie Fargo (polecam ten serial jak ktoś nie oglądał, zwłaszcza jeśli tęsknicie za Breaking Bad) i tam już był cięższy, może nawet bardziej niż obecnie. Ogólnie wszyscy w tym filmie wyglądają dużo starzej, ale ja sobie ich pomarszczone gęby wytłumaczyłem ciężką atmosferą względem serialu.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Post autor: Pzet »

Okazało się, że "El Camino" nie było ostatnim występem Roberta Forstera w roli Eda Galbraitha. Zmarły w zeszłym roku aktor pojawił się ostatnio w pierwszym odcinku 5. sezonu "Better Call Saul".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”