[FOX/Netflix] Lucyfer

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Lucyfer, jeden z synów Boga, upadły anioł i władca piekła, znudzony swoim dotychczasowym, wiecznym istnieniem postanawia opuścić zaświaty. Przybiera postać atrakcyjnego mężczyzny po trzydziestce, o nazwisku Lucifer Morningstar (co jest zbitką łacińskiej i angielskiej nazwy Gwiazdy Porannej) i zamieszkuje w Los Angeles, gdzie kupuje luksusowy klub nocny. Zachowuje przy tym całą nadprzyrodzoną moc. Początkowo wiedzie życie bogatego i cynicznego hedonisty. Gdy pod jego klubem zostaje zastrzelona zaprzyjaźniona z nim dziewczyna, Lucyfer poznaje prowadzącą śledztwo policyjną detektyw Chloe Decker. Choć początkowo dzieli ich wszystko, z czasem nawiązuje się między nimi relacja, która z jednej z strony wystawia na próbę dotychczasowy światopogląd niewierzącej w diabła Chloe, a z drugiej strony sprawia, iż Pan Piekła zaczyna stopniowo rewidować swoją bardzo nieprzychylną dotąd opinię o ludzkości. Lucyfer zaczyna pomagać policji w rozwiązywaniu spraw kryminalnych i ściganiu zbrodniarzy.

Pierwsze 3. sezony produkował FOX.
4. i 5. sezon Netflix. Nieoficjalnie zamówiony jest 6. sezon.

W roli głównej Tom Ellis.

Premiera pierwszej części 5. sezonu - 21 sierpnia.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Czyli względem pierwotnej daty opóźnienie 3-miesięczne. Ważne, że w końcu będzie :D
Lorena9
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2020, 23:38
x 2

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lorena9 »

No, nareszcie. Bardzo dziękuję za informację. Już naprawdę się nie mogłam doczekać.
Poza tym, tak przy okazji, to od przyszłego poniedziałku podobno będzie emisja od 1 odcinka na MetroTV.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

6 sezon i jednocześnie ostatni oficjalnie potwierdzony.
Burzliwą historię miał ten serial.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Do "Lucyfera" dołączył Rob Benedict, który zagra gościnie w drugiej części 5. sezonu.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

D.B. Woodside potwierdził udział w 6. sezonie.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

A miał się nie pojawić? Te przerwy na Netflixie między sezonami są tak długie, że zapomniałem co się stało z jego wątkiem.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

@Abbott też się musiałem zastanowić ale chyba chodzi o to, że 5. sezon miał być finałem i każdy miał tak w kontrakcie napisane. Ellis przez kilka miesięcy negocjował kontakt na 6. sezon aż w końcu się udało. Teraz kilka dni temu Woodside zakończył negocjacje i doszedł do porozumienia i się pochwalił udziałem w ostatnim sezonie.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Oby tylko historia była taka jak 4 sezon, albo i jeszcze lepsza, to będę bardzo zadowolony. Wystarczy już, że pół 2 sezonu i 3 były do bani przez FOX...
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Po prostu 2 i 3 sezon były za długie. Musiały na FOX-ie zapełnić ramówkę od września do maja. Na szczęście serial trafił do Netflixa.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Oficjalny zwiastun nowych odcinków:
https://youtu.be/2Wfhf0okTPY
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie wiem czemu tak długo broniłem się przed tym serialem - chyba myślałem, że może być nudny... Jakiś czas temu zacząłem oglądać, wciągnął mnie i teraz tylko szukam wolnego czasu, by zapoznać się z kolejnymi odcinkami :) Właśnie zakończyłem drugi sezon.

Świetna gra aktorska Toma Ellisa, tutyłowego Lucyfera - idealnie pasujące rysy twarzy, mimika, akcent. Może tak to postrzegam, bo nie widziałem w tej roli nikogo innego ;) W sumie należałoby wymienić każdego z głównej obsady, bo wszyscy tworzą dojść spójną, ciekawą całość.

Serial delikatnie schematyczny,
[ Spoiler ]
Generalnie to jeden z lepiej zrealizowanych seriali na zlecenie telewizji. Wiem, że ostatecznie ekipia przeszła pod skrzydła Netflix, ale póki co oglądam efekty pracy FOX.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Może w trakcie binge-watchingu 3 sezon Cię nie zmęczy tak jak mnie kiedy pojawiał się w C+ raz na tydzień. Pomysł na historię był dobry, ale w połowie serii sam serial stał się zapchajdziurą do wpełnienia ramówki na FOX.

Nie zachęcam do oglądania 25 i 26 odcinka. Nie mają nic wspólnego z historią pomiędzy 3 i 4 sezonem. Były jedynie nagrodą pocieszenia po kasacji telewizyjnej.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

I jak @Karol oglądasz 3 sezon?🙂
Jak oceniasz powrót Toma Wellinga na mały ekran?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[FOX/Netflix] Lucyfer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obejrzałem póki co połowę trzeciego sezonu.
[ Spoiler ]
Na uwagę zasługuje rola Aimee Garcii, niegdyś gwiazdy "Dextera". Tutaj gra policjantkę, a tan była jedynie siostrą funkcjonariusza i przez chwilę dziewczyną jego partnera 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości