[The CW] Superman & Lois

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nie zapominajmy o drugiej córce, która pojawiła się w serialu na 20 sekund (akurat fajny żart z facebookiem mamusi w pierwszym odcinku), a już dorobiła się zaocznie rangi szkolnego huligana :lol:

Jeszcze można ponarzekać na:
- jednorazowego potwora tygodnia (jego zdolności były spoko, tylko te ostatnie 30 sekund odcinka żenujące)
- udziwnienie wątku śledztwa Lois (wrąbanie w wątek osób z nadprzyrodzonymi zdolnościami)
- robienie z głównego antagonisty idioty - dobry sposób na pozytywny PR wokół własnych inwestycji? niewzbudzające żadnych podejrzeń podpalenie samochodu ich największej przeciwniczki :lol: (w normalnym świecie coś takiego wylądowało na facebooku, reddicie czy wykopie z tysiącami łapek w górę, zwłaszcza w sytuacji, gdy mówimy podobno o popularnej dziennikarce)
- żeńska wersja Cyclopsa na końcu odcinka (zastąpienie jednego oprycha bez charakteru innym oprychem bez żadnego charakteru, za to z nudniejszą mocą)

Na szczęście rodzina Kentów ratuje sytuację, nie zmarnotrawiono też jeszcze Luthora.

Zwiastun 4. odcinka:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Jak na CW to na razie nawet znośny serial, ale np takiego Arrow też z początku dało się oglądać, więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca.
Nie sprawdzałem, ale jeśli rozpiszą serial na +20 odc, to na bank trzeba się spodziewać spadku jakości i odcinków-zapychaczy.
Ogólnie póki co na plus, nie podoba mi się tylko aktorka, która gra Lois, nie trawię jej od czasu Grimm, ale to subiektywne odczucia. Lana dużo lepsza...
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

AtoMan pisze: 27 lut 2021, 21:46 Samo zawiązanie konfliktu w oczywisty sposób czerpie z Kryzysu, istnienie synów też przecież z niego wynika. Do tego bodaj w 3 odcinku pojawi się znany z Arrow John Diggle.
Obejrzałem cztery odcinki i Johna nie widać. Trochę szkoda, bo to była trochę zmarnowana, niewykorzystana postać w "Arrow" - aż tęskni mi się za jego kaskiem, którego podstawową funkcjonalnością w serialu było podświetlanie ledami czoła xD

Generalnie "Superman & Lois" bardzo mi odpowiada. Troszkę powrót do "Tajemnic Smallville". Niezależny (przynajmniej na tą chwilę) serial, ciekawe postaci, trochę zmodyfikowana historia względem tego, co kiedyś serwowało The CW w opowieści o młodym Supermanie. No i też wreszcie jakaś odskocznia od mimo wszystko wtórnych seriali Arrowverse, które co należy podkreślić, również mają swój urok 😜

Generalnie bardzo podoba mi się wykonanie. Nie ma zbyt wielu efektów specjalnych, jak to w serialach telewizyjnych, za to są one dużo bardziej dopracowane niż w "Smallville". Ktoś powie, że od tego czasu minęła przecież kupa lat? Owszem. Ale wystarczy sobie przypomnieć animacje, których The CW używało w niektórych scenach "The 100" czy crossoverów Arrowverse, mimo upływu lat.

Generalnie jest szansa, że serial nigdy nie skrzyżuje się z innymi produkcjami The CW, bo - przynajmniej tak to rozumiem - akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Synowie Lois i Clarka są prawie dorośli.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Karol pisze: 25 mar 2021, 5:38 Generalnie jest szansa, że serial nigdy nie skrzyżuje się z innymi produkcjami The CW, bo - przynajmniej tak to rozumiem - akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Synowie Lois i Clarka są prawie dorośli.
Jednak zakusy już były. Tyler Hoechlin w wywiadzie dla Na Ekranie poinformował, że miało dojść do crossoveru z serialem "Batwoman". Przeszkodziła w tym jednak sytuacja pandemiczna.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Poza tym ich "dorosłość" to efekt Kryzysu - tuż przed nim Lois urodziła jedno dziecko na Argo, ale po złożeniu multiwersum w jedną Ziemię (i inne, o których obsada jeszcze nie wie), Superman dowiaduje się, że jednak dzieci jest dwójka - nie było też wspomniane, w jakim są wieku.

I tak, Batwoman ze względu na dość istotną rolę kryptonitu w pierwszej części sezonu była planowana na crossover z którymś z Kryptończyków, ale nie pykło.
Abbott pisze: 25 mar 2021, 9:07Tyler Hoechlin w wywiadzie dla Na Ekranie
Śmiem podejrzewać, że to był przedruk albo wywiad "do swobodnego użycia" :P
dość
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Oglądalność dotychczasowych epizodów w USA:
https://tvseriesfinale.com/tv-show/supe ... e-ratings/
Superman & Lois oglądalność.jpg
Superman & Lois oglądalność.jpg (48.89 KiB) Przejrzano 966 razy

Dla porównania drugi sezon Batwoman:
https://tvseriesfinale.com/tv-show/batw ... o-ratings/
Batwoman oglądalnośc.jpg
Batwoman oglądalnośc.jpg (68.1 KiB) Przejrzano 966 razy

I siódmy The Flash:
https://tvseriesfinale.com/tv-show/the- ... n-ratings/
The Flash oglądalność.jpg
The Flash oglądalność.jpg (40.56 KiB) Przejrzano 966 razy
---

Mam nadzieję, że po przerwie na Supergirl nie zostanie zapomniany. Bardzo lubię tego dobrotliwego, lekko naiwnego, głupkowatego Clarka :D
Ogólnie jestem dość bardzo usatysfakcjonowany tym serialem. Męczą mnie odrobienie momenty jak drama rodziny Lany, chrypłem też na koniec piątego odcinka.
[ Spoiler ]

Wygląda na to, że nie musimy mieć tu do czynienia z Lexem Luthorem, a
[ Spoiler ]

Z jednej strony nawet cieszy mnie takie pomieszanie motywów z (miejmy nadzieję) Injustice. Z drugiej troszkę boję się, że gdy (potencjalnie) Luthor dowie się kim jest Superman to konflikt stanie się zbyt personalny.

Nie mam za to nic co do pomysłów na odcinki. Podoba mi się, jak twórcy znajdują nowe wyzwania dla Supermana i bynajmniej nie są one nic związane ze złymi gośćmi, co obowiązkowymi rodzinnymi. Clark jest zwolennikiem łagodnego wychowania, więc trochę mu te dzieciaki wchodzą na głowę. Jak wiadomo klapsy źle skończyłyby się. Co ci chłopie po superszybkości i supersile, jak nie możesz skończyć swoich osobistych problemów jednym, mocnym punchem :lol:

Rozbawiło mnie, jak w czwartym odcinku Superman bardziej martwi się o inne sprawy niż fakt, że jakiś łotr akurat mu strzela promieniami do ucha. Żal mi dziadka - ma lepsze relacje ze swoim zięciem niż córką, bardzo szanuje Clarka z rozmowie z wnuczętami, ale z powodu głupiej prośby do młodych wychodzi na największego antagonistę. :lol:

---
Karol pisze: 25 mar 2021, 5:38 Generalnie bardzo podoba mi się wykonanie. Nie ma zbyt wielu efektów specjalnych, jak to w serialach telewizyjnych, za to są one dużo bardziej dopracowane niż w "Smallville". Ktoś powie, że od tego czasu minęła przecież kupa lat? Owszem. Ale wystarczy sobie przypomnieć animacje, których The CW używało w niektórych scenach "The 100" czy crossoverów Arrowverse, mimo upływu lat.
Wystarczy zobaczyć to coś :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tomek pisze: 26 mar 2021, 17:06 Wystarczy zobaczyć to coś :lol:
Zastanawiałem się czy nadrabiać odcinki "Supergirl", po tym jak ją porzuciłem na rzecz własnej rodziny koło 2017 roku. Już wiem, że po skończeniu "Arrow" chyba dam sobie spokój z innymi powrotami. Przekonałeś mnie 🙂

Czekam tylko na "Legendy jutra" 🙂
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Szczerze mówiąc to tamten odcinek miał kiepskie CGI nawet jak na standardy tego serialu, ale na szczęście Marsjanie przez 99% czasu chodzą w ludzkich formach xD No i jednak teraz pójdzie ostatni sezon (rozpocznie się zakończeniem poprzedniego, gdyż wiadomo), więc mam nadzieję na lepiej rozplanowany budżet.

Co do wyników - brakuje Black Lightninga, gdzie w ostatnim odcinku "pojawił się" Flash xD Ale niskie wyniki Batwoman sugerują jasno, że zamieszanie z odejściem głównej aktorki nie pomogło serialowi. Sam Flash też ma podobne kłopoty, a Legendy... cóż, ostatni sezon trochę mnie zmęczył. Dam mu szansę, aleee.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Co do Batwoman to go oglądam... ale w postaci filmików na youtube tej Amerykanki :lol:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... e5dMJVOB1u

Ten serial wygląda na dobrą komedię... poziom niektórych absurdów scenariuszowych jest jeszcze większy niż w innych serialach Arrowverse. We Flashu niska jakość wynika z lenistwa, w Batwoman dochodzi do tego jeszcze feministyczny fanatyzm i chyba przekonanie, że robi się ten serial dla wielkich idei (ewentualnie dla wywołania taniej burzy w necie i tym samym dobrych wyników oglądalności... ale jakoś ostatnio nie wychodzi :D).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Na 18 maja stacja CW zapowiedziała drugą część pierwszego sezonu.
Plakat zapowiadający nowe odcinki.https://twitter.com/cwsupermanlois/status/1384175358535032838
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trailery:
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

I jak tam? Ktoś oglądał już najnowszy szósty odcinek? :D

Ma wiele dobrych scen, jak na przykład poniższa <SPOILER> :)

Zwłaszcza podoba mi się druga połowa...
[ Spoiler ]

Szanuje twórców za temat epizodu, chociaż szkoda, że dzieje się kosztem kolejnego antagonizowania teścia oraz ciągłych gaf młodego, nieokrzesanego (mam nadzieję, że teraz po swoim poważnym błędzie naprawdę zrozumie, co to chłodny umysł, a nie będziemy mieć karuzeli wpadania w ten sam motyw - niesłuchania się podstawowych rad ojca i brata). Także wolałbym, aby serial - nie jak w typowym CW - nie opierał się na tajemnicach między bliskimi osobami, a niestety mamy tu też wątek Lany i jej męża. Mamy teścia, który zamiast o swoich wątpliwościach z zięciem, woli dusić to w sobie.

W następnym odcinku chyba dostaniemy jakieś przebłyski z tej drugiej rzeczywistości Kapitana Luthora :)

PS CW można także pogratulować wspaniałego pomysłu z półtora miesięczną przerwą na etapie 4/5 sezonu, doprawioną niefamilijną Supergirl w tym samym timeslocie :rolleyes:
https://tvseriesfinale.com/tv-show/supe ... e-ratings/
Superman Lois.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Pomysł wymuszony przez COVID, plan od początku zakładał Supergirl w tym slocie, ale po zakończeniu emisji pierwszego z seriali. Czy Supergirl jest bardziej "niefamilijna" niż S&L? No niekoniecznie, ale fakt, że to zupełnie inny serial.

Z tego co pamiętam odcinek o Alt-Luthorze reżyseruje David Ramsay, ale w nim akurat nie wystąpi :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[The CW] Superman & Lois

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jako Diggle pojawi się w 12. odcinku. No i niestety już podobno wykręcają się z tego wątku o Green Lantern :(
W finale serialu Arrow, John Diggle, przyjaciel głównego bohatera, natknął się na pudełko ze świecącym zielonym przedmiotem w środku, który najwyraźniej był pierścieniem Korpusu Zielonych Latarni. Sugerowano, że to oznacza, że wkrótce zobaczymy przemianę tego bohatera w Zieloną Latarnię, ikonicznego herosa DC. Okazuje się Diggle pojawi się w kolejnych odcinkach seriali Arrowverse, jednak nie stanie się wspomnianym bohaterem. David Ramsey, który wciela się w Diggle'a wyjawił w rozmowie z TV Line, że zostanie zbadane, co stało się z Johnem od czasu znalezienia pudełka, jednak zdradził, że cokolwiek w nim było bohater nie przyjął tego zaproszenia.
Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/arrowv ... 1621411503

Czyli typowe Arrowverse - z wielkich chmur mały deszcz. Pewnie tym razem nie z ich winy, tylko nieszczęsnego Green Lantern od HBO Max. Nie wierzę, żeby byli na tyle bezczelni, aby dawać bez powodu taki bezproduktywny finał Arrow.

AtoMan pisze: 24 maja 2021, 14:24Pomysł wymuszony przez COVID, plan od początku zakładał Supergirl w tym slocie, ale po zakończeniu emisji pierwszego z seriali.
No to może byłoby lepiej zacząć emisję od kwietnia po emisji Supergirl, albo od września, zamiast przerywać emisję w momencie, gdy popularność serialu dopiero rozkręcała się.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości